Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Lampėdžiuose gali nelikti vienintelio kultūros židinio – bibliotekos

  • 2021-12-20
  • Kaunieciams.lt
  • Kultūra, Miestas, Naujienos

Gruodžio 21 d. Kauno miesto savivaldybės taryba svarstys sprendimo projektą ,,Dėl Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos nuostatų patvirtinimo“ (Nr. TR-619).

Viešojoje erdvėje pasirodžius Kauno miesto savivaldybės informacijai apie numatomas Kauno Vinco Kudirkos viešoji bibliotekos Lampėdžių padalinio pertvarkas lampėdiškiai kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės merą Visvaldą Matijošaitį ir Tarybos narius, pareikšdami nuomonę dėl Lampėdžių bibliotekos ateities. Lampėdžių bendruomenės centro valdyba, kurią sudaro vietos bendruomenės deleguoti atstovai, susipažinusi su minėtu Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimo projektu, nepritaria, kad būtų naikinamas Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Lampėdžių padalinys. Tokią poziciją savo parašais patvirtino trys šimtai lampėdiškių, kuriems bibliotekos išlikimo klausimas yra labai svarbus.

,,Panašaus pobūdžio sprendimas naikinti Lampėdžių biblioteką buvo parengtas ir teikiamas Kauno miesto savivaldybės tarybai svarstyti dar 2016 metų balandį. Tuomet Lampėdžių bendruomenės centras iniciavo susitikimą bibliotekoje, kuriame dalyvavo Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai, Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos direktorė Nomeda Domeikienė, jo metu išsakė argumentus dėl bibliotekos išsaugojimo ir remonto. Džiaugiamės, kad tuomet bendruomenės balsas miesto valdžios buvo išgirstas ir biblioteka išliko“, – teigė Lampėdžių bendruomenės centro valdybos pirmininkė Dalia Akramienė.

Tačiau norime pažymėti, kad per pastaruosius penkerius metus Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos vadovybė nepadarė visiškai jokių veiksmų, kad būtų pagerintos ir suremontuotos bibliotekos patalpos, moderniai sutvarkyta jų aplinka ir prieigos. Pastate Romuvos g. 48, kuriame yra biblioteka, veikia miesto kanalizacija, tačiau per 5 metus nesugebėta įrengti bibliotekos sanitarinio mazgo. Priešingai, nepaisant skambių pažadų, per penkerius metus kryptingai buvo mažinamas Lampėdžių bibliotekos prieinamumas gyventojams: iš bibliotekos buvo išvežti kompiuteriai, sutrumpintas bibliotekos darbo laikas nuo 5 darbo dienų iki 2 darbo dienų per savaitę, bibliotekininkės kasmetinių atostogų ar ligos metu nebuvo skiriamas pavaduojantis bibliotekininkas, bibliotekos fondas nebuvo atnaujinamas naujais leidiniais. Pažymime, kad taip pat nebuvo pagerintas ir susisiekimas viešuoju transportu su artimiausia ,,Šaltinio“ biblioteka, esančia Raudondvario pl. 230. Sprendimo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad atstumas tarp padalinių yra 4 km, tačiau sprendimo projekto rengėjai neįvertino, kad gyventojams, o ypač vaikams ir senjorams, kurie dabar saugiai pėsčiomis pasiekia netoli namų esančią biblioteką, būtų kur kas sudėtingiau saugiai nuvykti viešuoju transportu į ,,Šaltinio“ padalinį Raudondvario pl. 230, kai net nėra tiesioginio viešojo transporto maršruto.

Sprendimo projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad  bibliotekos optimizavimo planas parengtas atsižvelgiant į Socialinių tyrimų instituto parengtą Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos plėtros galimybių studiją ir Kauno miesto kultūros plėtros galimybių studiją. Jame nurodoma, kad studijoje Sociologijos instituto specialistai kartu su bibliotekininkais atliko apklausą ir numatė, kokios bibliotekos perspektyvios, ypač svarbios mikrorajonų bendruomenėms ir kurios bibliotekos galėtų būti prijungtos prie šalia veikiančių arba toje pačioje seniūnijoje esančių bibliotekų. Tačiau apie tokias apklausas ir jų rezultatus lampėdiškiai nėra ir niekada nebuvo informuoti, tuo labiau nebuvo įtraukti ir neturi informacijos apie jau parengtą galimybių studiją. Sprendimo rengėjai sąmoningai klaidina, pateikdami tokią neteisingą informaciją. Aiškinamajame rašte taipogi dėstoma, kad bibliotekos patalpų renovavimo galimybės yra sudėtingos dėl esančių savininkų, tačiau gretimų butų savininkai tvirtina, kad niekuomet niekas neapklausė ir nederino sanitarinės patalpos įrengimo bibliotekoje ir jos prijungimo prie name esančių ir veikiančių inžinerinių tinklų. Patalpos sumažėjimas 2 kv. m. lankytojų negąsdina, tačiau knygomato įrengimas gąsdina, skurdina ir yra nepriimtinas. Taip pat klaidinančiai interpretuojama Kauno miesto savivaldybės skelbiama informacija ,,per pirmąjį šių metų pusmetį Lampėdžiuose apsilankė tik kiek daugiau nei tūkstantis žmonių, kai daugelis kitų padalinių per tą patį laikotarpį sulaukė dešimteriopai ir dar daugiau kauniečių“. Lampėdžiuose gyvena tik apie 600 gyventojų ir bibliotekos lankytojų skaičius visada bus mažesnis nei tankiau apgyvendintų kitų miesto mikrorajonų bibliotekose. Tuo labiau, kad kiti Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos padaliniai dirba 6 dienas per savaitę, 2 pamainomis nuo 9 val. iki 19 val., kaip tuo tarpu Lampėdžių biblioteka tik 2 darbo dienas per savaitę, nuo 10 iki 18 valandos.

,,Dabar ne laikas spręsti kiek biblioteka populiari ar ne, kadangi pandemija vertė riboti žmonių srautus, todėl šiuo metu tikrai nereikėtų skubėti priimti sprendimo, nes panaikinus biblioteką ir tuomet supratus klaidą, atgal kelio jau praktiškai nebus“, – teigė D. Akramienė.

Suprantamas noras Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje diegti inovatyvius sprendimus, tačiau  neramina ir tai, kad nėra žinoma kokia patalpų Romuvos g. 48 ateitis, jei bus panaikinta Lampėdžių biblioteka. Norime atkreipti dėmesį, kad Lampėdžių biblioteka nuo pat jos įkūrimo 1946 m. visada buvo ir bus, kol bus nepanaikinta, vieninteliu kultūros židiniu mūsų gyvenvietėje. Bibliotekos darbuotojos kartu su Lampėdžių bendruomenės centro, kuris veikia jau 20 metų, nariais kartu organizavo kultūrinius renginius (kasmetinė šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti, Užgavėnės), įvairias paskaitas, susitikimus su rašytojais bei aktoriais, rengė knygų pristatymus, skaitymus, vaikų vasaros stovyklas, edukacines programas, parodas, bibliotekoje dirbti kompiuteriu mokinosi senjorai. Kadangi tai vienintelės viešos patalpos Lampėdžių gyvenvietėje, jose vykdavo susitikimai su Vilijampolės seniūnijos ir Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovais, Kauno VPK Santakos policijos komisariato ir Vilijampolės policijos nuovados pareigūnais, siekiant aptarti gyvenvietės problemas.

Lampėdžiuose gyvena aktyvūs, šviesūs žmonės, jie turi turėti galimybę bent du vakarus savaitėje susitikti, apžiūrėti vietos meno žmonių rengiamas parodas, dalyvauti aktoriniuose vakaruose, savo kūrybos ir kitų autorių kūrybos literatūriniuose skaitymuose ir bendravimuose. Nuo sunkių 1946 m. čia biblioteka laikėsi, joje dirbo ir dirba tikrai savo darbui reiklūs žmonės ir ne „poniškomis“ sąlygomis. Dabar, kuomet Kaunas skelbiasi tuojau tapsiantis  Europos kultūros sostine, vietoje padėkos dirbantiems kultūros žmonėms, tos kultūros židiniai naikinami, apsimetant esą kultūros reikalai taip gerinami. Toks „gerinimas“ niekur Europoje nebus suprastas.

Panaikinus biblioteką ir Lampėdžiuose įrengus modernius knygomatus bus sudaryta galimybė knygas užsisakyti ir atsiimti juose. Tačiau akivaizdu, kad knygomatai jokiu būdu nepakeis daugelį metų kurtų kultūrinių, užimtumo ir laisvalaikio praleidimo tradicijų bibliotekoje. Be to, jau žinoma, kad mieste veikianti knygų užsakymo sistema yra nepatogi ir sudėtinga ja naudotis jauniems žmonėms, kurie įgudę informacinių technologijų vartotojai, o ką jau kalbėti apie vyresnius žmones, kuriems knygų užsakymas gali tapti problema. Knygomatams irgi reikės aptarnaujančių darbuotojų.

 Taip pat aiškinamajame rašte nurodyta, kad atsižvelgiant į nuolat kintantį bibliotekos paslaugų poreikį, siūloma papildyti bibliotekos veiklos rūšių sąrašą papildomomis veiklomis, tokiomis kaip mokymai; kūrybinė, meninė ir programų organizavimo veikla ir papildyti atliekamų funkcijų sąrašą, nes biblioteka planuoja vykdyti atvirą darbą su jaunimu bei skatinti jaunimo nevyriausybinių organizacijų plėtrą savivaldybės teritorijoje, kurti atvirą jaunimo erdvę bibliotekoje. Todėl būtina sudaryti galimybę šioms veikloms vykdyti Lampėdžiuose, kur gyvena socialiai aktyvi ir kūrybinga bendruomenė ir bibliotekos padalinio naikinimas prieštarauja bibliotekos nuostatuose nurodytiems tikslams.

Atsižvelgiant į išdėstytus argumentus, lampėdiškiai Kauno miesto savivaldybės merui ir Tarybos nariams pasiūlė užtikrinti kultūros prieinamumą Lampėdžiuose, nenaikinti Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Lampėdžių padalinio (Romuvos g. 48), jį remontuoti ir pritaikyti šiuolaikinėms bibliotekos bei bendruomenės reikmėms.

Prašė artimiausiu metu susitikti su Lampėdžių bendruomenės centro nariais ir aptarti Lampėdžių bibliotekos išlikimo ir patalpų Romuvos g. 48 panaudojimo klausimus, o klausimą ,,Dėl Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos nuostatų patvirtinimo“ (TR-619) išbraukti iš gruodžio 21 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės ir jo svarstymą Taryboje atidėti.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Netesėtas R. Popovienės pažadas: sprendimų dėl gabiausių abiturientų teks palaukti

Dėl diukerio statybos – laikini eismo pakeitimai Karaliaus Mindaugo pr. ir Birštono g. sankryžoje

Kauno mariose treniruosis kariai

Savaitgalį lietus iš šalies nesitrauks, vietomis griaudės perkūnija

Skelbiama, kad Rimas Kurtinaitis jau atrinko kandidatus Europos pirmenybėms

Ar „stebuklingi grybai“ taps ilgai ieškotu jaunystės eliksyru?

Ar darbdavys gali jus trukdyti po darbo? Greitai taisyklės gali keistis

Statybų arba atnaujinimo darbai pakaunėje verda daugiau nei dvidešimtyje objektų

Tomas Čyvas

Pavilionis ar Budbergytė?

Vidurvasario tradicija grįžta: Nemuno pakrantėse – atviri tapybos plenerai visiems

VDU atidaryta Rusnės Kuliešiūtės fotografijų paroda „Dviese“: kvietimas į tylų dialogą su savimi ir pasauliu

Netesėtas R. Popovienės pažadas: sprendimai dėl gabiausių abiturientų dar nepriimti

Stasys Buškevičius

Kodėl žmonės leidžia milijardus kosmoso tyrimams? Atsakymas skeptikams

DI keičia IT profesijas 66 proc. greičiau – ką tai reiškia studentams?

Vilijampolės transporto mazgas: nauja jungtis užtikrins sklandesnį eismą

Svečiai iš Charkivo dainomis išreiškė padėką Kaunui

Kauno kogeneracinė jėgainė skiria 100 tūkst. Eur bendruomenių projektams

Poezijos šventė ir tarptautinio almanacho „Lyg žvaigždė tavo ašara švies, nuaudus žemei margąjį rūbą“ sutiktuvės Kaune

Tomas Čyvas

Žalgirio mūšis ir Lietuvos sporto žalgirizacija

Kristijonas Bartoševičius

Prokuratūra apskundė teismo nuosprendį K. Bartoševičiui: prašo eksparlamentarui skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę

Dėl moters nužudymo teisiamas policininkas: jei ji nebūtų puolus su peiliu, šūvių nebūtų

Lietuvos pasieniečiai vyksta į pagalbą kolegoms latviams

Sensacinga žinia: Katedros požemiuose gali būti Vytauto Didžiojo palaikai

NEW NORMAL CLUB drabužiai: pasauliui skirtas prekės ženklas užgimė Kaune

Garsiausios Lietuvos kovotojos ir žvalgės: istoriniai pokalbiai „NEPAGRAŽINTA”

Kaune rinkosi Rytų kovos menų entuziastai iš Baltijos šalių

Vytauto Didžiojo karo muziejuje – naujos Arūno Kumpio knygos „Dronų karas” pristatymas

Skaitmeninė detoksikacija atostogų metu – nauda emocinei ir fizinei sveikatai

Socialdemokratas siūlo inicijuoti bedūmės klasės konkursą

Kaune, lifte, užstrigo trys suaugę žmonės ir kūdikis

Lietuvos žydai Nepriklausomybės kovose

LRT

Atlikus LRT auditą dėl nešališkumo, pateiktos rekomendacijos

R. Popovienė nesvarsto apie atsistatydinimą: mano, kad išgelbėjo labai daug jaunimo

Avarija „Achemoje“: išsiliejo azoto rūgštis, yra nukentėjusiųjų

Kaune pro buto langą šaudė stipriai apgirtęs vyras

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus švenčia 106-ąjį gimtadienį!

Lietuvos advokatų taryba: abiturientai turi pagrindą kreiptis į teismą dėl egzaminų rezultatų

Ką veikti Kauno rajone? Liepos 14-19 dienos renginių sąrašas

V. Janulevičius. Trumpo muitai ir Europos kryžkelė: kas gresia Lietuvai?

Sulaikytas bankomatų sprogdinimu įtariamas Moldavijos pilietis

I. Šimonytė pašiepė švietimo ministrę: suprantu, kad matematika nėra jūsų stiprioji pusė

STT verdiktas: teisės aktai neužtikrina įmonių valdybų sudarymo skaidrumo

Šiąnakt „Bitė“ vykdys mobiliųjų paslaugų valdymo sistemos atnaujinimo darbus: ryšys veiks įprastai

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė pasirengusi kautis dėl medalių

Per pirmąjį šių metų pusmetį kilo 21,5 proc. daugiau gaisrų nei pernai

Nuo rugpjūčio nemokamai elektromobilius parkuos tik kauniečiai: svečiams teks susimokėti

Kolumbariumo Leipalingyje statybos prasidės 2026 m. pavasarį, siūlo ten laidoti ir kitus partizanus

Donatas Latkauskas. Kauno švietimo paradoksas: kai gyveni prie mokyklos, bet į ją nepatenki

Atsargos majoras D. Antanaitis: „Nežinote, ką veikti toliau? Rinkitės karininko kelią!“

Seimo narys V. Gailius: Kaune galima viskas, jei esi „savas“

Tik šiandien! Ekskursija be registracijos „Lituanica” skrydžiui atminti

Kauno apskrityje rusakalbiai sukčiai iš vyro išviliojo beveik 80 tūkst. eurų

Per bulių bėgimą žuvo žiūrovas

Tomas Čyvas

Lietuvių kalbos darkymas – kenksmingas politikų ritualas. Video komentaras

Konservatoriai sieks užtikrinti atlygį vizualiųjų menų kūrėjams

Ar šiemet jau buvote Karo muziejaus kariljono bokšte?

Paaugliai leidžia laisvalaikį prižiūrimi legendinio policijos pareigūno

Šaltibarščiai – tik vasarą, bet burokėlius žmonės perka ištisus metus

Birželis parodė, kad gyventojų išlaidos laisvalaikiui ir atostogoms išaugo 10 proc.

Lietuvos užimtumo rodikliai viršijo ES vidurkį

Kai saulė palieka ne įdegį, o bėrimą: kas iš tiesų yra alergija saulei?

Nuteistas vaikų prievartautojas kaltu nesijaučia

Policija: šaudynes Alytaus rajone sukėlė Latvijoje už dvigubą žmogžudystę ieškotas vyras

„Čekiukų“ byloje nuteistas buvęs parlamentaras A. Vyšniauskas

Pagalvės mokesčio Kaune neišvengs trumpalaike nuoma užsiimantys asmenys

Laikinąją apsaugą turintiems užsieniečiams mokytis lietuviškai nereikės

Sėdimas darbas – tylus šio amžiaus sveikatos iššūkis: kaip jį įveikti?

E. Musko pokalbių robotas socialinėje žiniasklaidoje šlovino A. Hitlerį

Prie Vyriausybės protestuoja abiturientai: esame naudojami kaip žiurkės

S. Skvernelis apie vis dažnesnį rusų kalbos vartojimą Vilniuje: mastas yra pakankamai didelis

Rusakalbiai sukčiai iš šalies gyventojų išviliojo 37,7 tūkst. eurų

Kauno klinikose mirė, įtariama, dėl apsinuodijimo narkotikais paguldytas nepilnametis

Dirbtinis intelektas ir ateities įgūdžiai – jaunimo kūrybiškumo skatinimas

Vėluojančios mėnesinės, kraujavimas dukart per mėnesį ir staigūs nuotaikų svyravimai – ar tai normalu?

„Žalgirio“ baseino valdymą perima Kauno plaukimo mokykla

Kaunas steigia Metų socialinio darbuotojo premiją

Stasys Buškevičius

Kai žmonės įsimyli algoritmą: ką tai pasako apie mus

Vasaros supermaistas: ką valgyti, kad jaustumėtės geriau?

Taryba nutarė: rudenį Kaune pradės veikti klasikinio ugdymo licėjus

Prezidento patarėjas problemos nemato: nelegalių migrantų srautai nėra tokie, kad reikėtų uždarinėti sienas

Sugrįžimas į pergalės lauką: ką jaunimui reiškia Žalgirio mūšio dvasia

Matijošaičiui teks aiškintis teisėsaugai: policija pradėjo ikiteisminį tyrimą

Jaunimo verslo idėjoms – ekspertų pagalba ir iki 55 tūkst. eurų „Kickstart Lab“ programoje

Andrius Gritėnas

Naujiena verslo pasaulyje: Kaune steigiamas naujas NT ir statybų verslo klubas – BNI Arka. Kviečiame prisijungti!

Žygimantas Mauricas. Apokaliptinės demografinės prognozės nepasitvirtino: Lietuvoje – gyventojų skaičiaus augimas

Pasiūlymai ką veikti Kauno rajone: šios savaitės renginių sąrašas

Iškilmingos ceremonijos metu įteikti Kauno rajono garbės ženklai

Geriausiems šalies studentams skirtos vardinės Prezidentų stipendijos: tarp apdovanotųjų – ir studijuojantys Kauno aukštosiose mokyklose

Vaikystės traumos: kaip smurtas ir nepriežiūra veikia vaiko psichiką, kūną ir ateitį

Ryškus Lietuvos akordas „EXPO 2025 Osakoje“: M. K. Čiurlionio kūryba pakerėjo japonus

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

Netesėtas R. Popovienės pažadas: sprendimų dėl gabiausių abiturientų teks palaukti

2025-07-19

Dėl diukerio statybos – laikini eismo pakeitimai Karaliaus Mindaugo pr. ir Birštono g. sankryžoje

2025-07-19

Kauno mariose treniruosis kariai

2025-07-19

Savaitgalį lietus iš šalies nesitrauks, vietomis griaudės perkūnija

2025-07-18

Skelbiama, kad Rimas Kurtinaitis jau atrinko kandidatus Europos pirmenybėms

2025-07-18

Ar „stebuklingi grybai“ taps ilgai ieškotu jaunystės eliksyru?

2025-07-18

Ar darbdavys gali jus trukdyti po darbo? Greitai taisyklės gali keistis

2025-07-18

Statybų arba atnaujinimo darbai pakaunėje verda daugiau nei dvidešimtyje objektų

2025-07-18
Tomas Čyvas

Pavilionis ar Budbergytė?

2025-07-18

Vidurvasario tradicija grįžta: Nemuno pakrantėse – atviri tapybos plenerai visiems

2025-07-18

VDU atidaryta Rusnės Kuliešiūtės fotografijų paroda „Dviese“: kvietimas į tylų dialogą su savimi ir pasauliu

2025-07-18

Netesėtas R. Popovienės pažadas: sprendimai dėl gabiausių abiturientų dar nepriimti

2025-07-18
Stasys Buškevičius

Kodėl žmonės leidžia milijardus kosmoso tyrimams? Atsakymas skeptikams

2025-07-17

DI keičia IT profesijas 66 proc. greičiau – ką tai reiškia studentams?

2025-07-17

Vilijampolės transporto mazgas: nauja jungtis užtikrins sklandesnį eismą

2025-07-17

Svečiai iš Charkivo dainomis išreiškė padėką Kaunui

2025-07-17

Kauno kogeneracinė jėgainė skiria 100 tūkst. Eur bendruomenių projektams

2025-07-17

Poezijos šventė ir tarptautinio almanacho „Lyg žvaigždė tavo ašara švies, nuaudus žemei margąjį rūbą“ sutiktuvės Kaune

2025-07-17
Tomas Čyvas

Žalgirio mūšis ir Lietuvos sporto žalgirizacija

2025-07-17
Kristijonas Bartoševičius

Prokuratūra apskundė teismo nuosprendį K. Bartoševičiui: prašo eksparlamentarui skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę

2025-07-17

Dėl moters nužudymo teisiamas policininkas: jei ji nebūtų puolus su peiliu, šūvių nebūtų

2025-07-17

Lietuvos pasieniečiai vyksta į pagalbą kolegoms latviams

2025-07-17

Sensacinga žinia: Katedros požemiuose gali būti Vytauto Didžiojo palaikai

2025-07-17

NEW NORMAL CLUB drabužiai: pasauliui skirtas prekės ženklas užgimė Kaune

2025-07-16

Garsiausios Lietuvos kovotojos ir žvalgės: istoriniai pokalbiai „NEPAGRAŽINTA”

2025-07-16

Kaune rinkosi Rytų kovos menų entuziastai iš Baltijos šalių

2025-07-16

Vytauto Didžiojo karo muziejuje – naujos Arūno Kumpio knygos „Dronų karas” pristatymas

2025-07-16

Skaitmeninė detoksikacija atostogų metu – nauda emocinei ir fizinei sveikatai

2025-07-16

Socialdemokratas siūlo inicijuoti bedūmės klasės konkursą

2025-07-16

Kaune, lifte, užstrigo trys suaugę žmonės ir kūdikis

2025-07-16

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos