Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Skelbiami Knygos meno konkurso nugalėtojai

  • 2022-02-21
  • Aplinkos ministerija
  • Kaunas, Naujienos

2022 02 21

Gražiausios knygos 2022.jpg

Sugrįžus tradicinei Vilniaus knygų mugei, Kultūros ministerijos Knygos meno konkurso apdovanojimai vyks laiku, jau spėjusiu tapti konkurso tradicijos dalimi – mugės atidarymo dieną, ketvirtadienį, 12 val. Net šešiasdešimt skirtingų leidėjų pateikė 126 leidinius, iš kurių premijomis ir diplomais bus pagerbta 21 knyga: bus įteikta Pagrindinė metų premija, po piniginę premiją ir du diplomus – kiekvienoje iš šešių teminių kategorijų; Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija taip pat skiria po apdovanojimą. Su detaliu 2021 m. publikuotų ir konkursui pateiktų leidinių sąrašu galima susipažinti čia.

Konkursas vyksta jau trisdešimtąjį kartą: kokybiškiausiai apipavidalinti, tipografiškai vertingiausi ir profesionaliai iliustruoti išskirtinės estetikos leidiniai pirmą kartą apdovanoti 1993-aisiais. Tąkart Pirmoji premija (dabar vadinama Pagrindine metų premija) atiteko Romui Orantui (1949–2012) už žydų pasakų ir legendų knygą „Saliamono žiedas“, kurią išleido YAD, spausdino „Spindulys“.

Kultūros ministerija konkursą organizuoja ir kuruoja nuo 1996 m. Apie puikią knygos visumą, vertą savojo apdovanojimo, kalbama tada, kai už skirtingus jos sukūrimo procesus atsakingi žmonės tampa vieninga komanda – todėl konkurso diplomai įteikiami knygos dailininkui (bei maketuotojui), iliustratoriui, leidėjui ir spaustuvininkui; ministerijos piniginės premijos išmokamos tik knygos dailininkui (apipavidalintojui).

Leidinių vertinimą atliko Knygos meno konkurso ekspertų praktikų grupė – Jokūbas Jacovskis, Kamilė Kalibataitė (pirmininkė), Giedrė Lisauskaitė-Jonušienė, Vilija Liutkevičienė, Elona Marija Ložytė ir ekspertų komisija – doc. Matas Jonas Dūda, prof. Kęstutis Grigaliūnas, lekt. Elena Grudzinskaitė (pirmininkė), Lina Itagaki, Elona Marija Ložytė. Abi komisijos sudarytos dvejiems metams kultūros ministro įsakymu. Lina Itagaki, kurios dvi iliustruotos knygos dalyvavo konkurse, nusišalino vertinant ir balsuojant už leidinius teminėje grupėje „Knygos vaikams“, Elona Marija Ložytė kaip katalogo „Kažkas yra / Something is“ apipavidalinimo bendraautorė – nuo svarstymo ir balsavimo grupėje „Meno leidiniai (monografijos, katalogai, albumai)“.

30-ojo Knygos meno konkurso nugalėtojai

Pagrindinė metų premija paskirta Ingai Navickaitei-Drąsutei už temos ir jos pateikimo kontrastingumą – įvairius ir preciziškai apgalvotus konstrukcijos ir struktūros sprendimus, už knygą kaip statinį – istorijos atspindį leidinyje „(1944–1991). Former NKVD – MVD – MGB – KGB Buildings / Buvę NKVD – MVD – MGB – KGB pastatai“ (projekto autorė Indrė Šerpytytė, sudarytojas Gintaras Česonis, išleido Kauno fotografijos galerija, spausdino „BALTO print“).

„Struktūriška ir inovatyvi; metaforiška, elementiška. Netradicinis istorinių tyrinėjimų ir skaitytojo dialogas sukurtas pasirenkant tokias pat medžiagas – beveik nepermatomą popierių, miško samanų žalią viršelį, knygą konstruojant lyg statinį: iš aũkštų, sienų, perėjimų iš vieno sluoksnio į kitą“, – Pagrindine metų premija įvertiną knygą apibūdino konkurso ekspertų praktikų grupės narė Vilija Liutkevičienė.

„Prieš metus Pagrindinė metų premija paskirta už knygą „Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine“ (knygos dailininkė Agnė Dautartaitė-Krutulė, išleido Vilniaus universiteto leidykla, spausdino „Standartų spaustuvė“). Šių metų knyga-laureatė – ne ką lengvesnio turinio, gal tuo ir patraukusi abiejų komisijų dėmesį – kaip stulbinamas pavyzdys, kaip įmanoma sudėtingai istorinei medžiagai parinkti neslegiančią, šviesią, beveik žaismingą formą, kuri, kontrastuodama su slogiu turiniu, nė kiek jam neprieštarauja“, – sakė konkursą kuruojanti Kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės patarėja Rūta Lazauskaitė.

Įvertinimai pagal temines grupes

Grožinė literatūra ir eseistika:

premija Sigutei Chlebinskaitei už estetiką knygos pasakojimo architektūroje, už apipavidalinimo sprendimų įvairumą ir profesionalią jų dermę knygoje „The Unlocked Diary. Collected Works“ (autorė Matilda Olkinaitė, sudarytojas Mindaugas Kvietkauskas, išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, spausdino „Petro ofsetas“);

diplomas Evelinai Simanavičiūtei už elegantišką teksto elementų santykį, lėtą prasmių skleistinį, iliustracijų, šviesumos, erdvės, saiko ir tylos visumą, gimusią iš knygos elementų susikalbėjimo – lapas po lapo – knygoje „Ilgesys ir eglutės“ (autorė Dovilė Zavedskaitė, knygos dailininkė ir iliustratorė Evelina Simanavičiūtė, maketuotoja Miglė Ceinorytė, išleido „Dvi tylos“, spausdino „Spauda“);

diplomas Astai Radvenskienei už knygą lyg informacijos laikmeną, laiko žingsnius originaliai ir autentiškai sujungusią popieriuje leidinyje „Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas… Pokalbiai“ (sudarytojos Sandra Voveriūnienė, Gitana Navagruckienė; išleido Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka, spausdino „Indigo Print“).

Knygos vaikams:

premija Linai Itagaki už pasakojimo sraunumą, atidų žvilgsnį į istorines detales, veikėjų vidinio pasaulio sukūrimą įžvalgiais tipografiniais prisilietimais, už vaizdo–žodžio ryšio lengvumą ir indėlį į grafinės novelės žanro Lietuvoje gyvumą knygoje „Grybo auksas“ (autorės Lina Itagaki, Rasa Grybaitė; knygos dailininkė ir iliustratorė Lina Itagaki, išleido Dailininkų sąjungos leidykla „artseria“, spausdino „Standart Impressa“);

diplomas Ingai Dagilei už išraiškingais dizaino elementais sukurtus puslapius-atradimus, tekstinio ir vizualinio pasakojimo šmaikštumą, popieriaus paklotės ir spaudos atliepimą maketui, parinktam knygos formatui knygoje „Paštininkas ir serbentai“ (autorė Dovilė Zavedskaitė, knygos iliustratorė Patricija Bliuj-Stodulska, išleido „Tikra knyga“, spausdino „Jelgavas Tipogrāfija“);

diplomas Linai Sasnauskaitei už vieningai pulsuojančią estetiką knygoje „Chameleono sapnai“ (autorė Jurga Vilė, knygos dailininkė ir iliustratorė Lina Sasnauskaitė, išleido „Tikra knyga“, spausdino „Jelgavas Tipogrāfija“).

Mokslinės, dalykinės knygos, vadovėliai:

premija Onai Bričkutei už gyvą ir pagaulų knygos maketą, leidžiantį skaitytojui keliauti ne tik puslapiais, bet ir po miestą laike leidinyje „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu. Pasivaikščiojimas po pradingusį miestą“ (sudarytoja Inga Puidokienė, išleido Kauno miesto muziejus, spausdino „Kopa“);

diplomas Sigutei Chlebinskaitei už gilų vaiko pasaulio realybės pajautimą ir nuoseklų tipografinį jautrumą atkuriant vaiko istoriją popieriuje knygoje „Autobiografija / Autobiography“ (autorė Beba Epštein / Beba Epstein, sudarytoja Lara Lempertienė, išleido Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, YIVO Institute for Jewish Research; spausdino „Petro ofsetas“);

diplomas Rokui Gelažiui už profesionalų ir šiltą dokumentinės medžiagos pateikimą knygoje „Apie anuos nepamirštamus laikus. Juozo Lukšos-Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės susirašinėjimas“ (sudarytoja Laima Vincė-Sruoginis, išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, spausdino „Petro ofsetas“).

Meno leidiniai (monografijos, katalogai, albumai):

premija Alfonsui Žviliui už tikrą, įkvepiantį ir nesenstantį knygos pavidalą, organišką tektoniką ir išorės tekstiliškumą, liudijančius profesinę meistrystę leidinyje „Antanas Kučas. Grafika“ (sudarytoja Dalia Ramonienė, išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla, spausdino „Standart Impressa“);

diplomas Vidai Kuraitei už profesionalų medžiagos suvaldymą, ryškius leidinio objektų unikalumo atspindžius, medžiagiškumo ir turinio ryšį knygoje „JONAS KAZIMIERAS VILČINSKIS. Vilniaus albumas / JAN KAZIMIERZ WILCZYŃSKI. The Vilnius Album“ (sudarytoja Dalia Streikuvienė, išleido Lietuvos nacionalinis muziejus, spausdino „Petro ofsetas“);

diplomas Rūtai Mozūraitei už derančias apibendrinančias menininko visatos jungtis ir visumos estetiką leidinio dizaine knygoje „VACLOVAS RATAS. Anapus pusiaujo. Retrospektyva / Beyond the Equator. A retrospective“ (sudarytoja Regina Urbonienė, išleido Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, spausdino „Standart Impressa“).

Meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai:

premija Gyčiui Skudžinskui už ryškų, ekspresyvų rezultatą ir naują požiūrį į klasikinį fotografijų albumą leidinyje „Permainų šventė / Celebrate for Change“ (sudarytojai Tomas Pabedinskas, Ugnė Paberžytė; išleido MO muziejus, spausdino „BALTO print“);

diplomas Gyčiui Skudžinskui už knygos sluoksnių gylį ir patirties įkūnijimą subtiliomis tipografinėmis priemonėmis knygoje „bust“ (autorė Dalia Mikonytė, išleido Lietuvos fotomenininkų sąjunga, spausdino „BALTO print“);

diplomas Gyčiui Skudžinskui už koncentruotą minimalizmą ir profesionalų pavyzdį, kaip skirtingos popieriaus rūšys ir atspalviai geba jungti skirtingus knygos laukus leidinyje „Čia tada, ten dabar / Here Then, There Now“ (autorė ir sudarytoja Dovilė Dagienė, išleido Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondas, spausdino „BALTO print“).

Bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai:

premija Agnei Dautartaitei-Krutulei ir Vaivai Frančiakaitei už nenugalimos traukos lauko sukūrimą knygoje, organiškas minčių perėjas, kuriamas derinant knygos elementų funkcionalumą ir eksperimentą; už paprastumo sąvokos praplėtimą ir knygos-objekto sukūrimą leidinyje „Prokrastinacijos menas“ (autorius John Perry, išleido „Hubris“, spausdino „BALTO print“);

diplomas Ingai Navickaitei-Drąsutei už vaizdą kaip tekstą ir tekstą kaip vaizdą knygoje „Žodžiai-pa-trankos“ (sudarytojai Asta Volungė, Jovaras Kelpšas; išleido Kauno menininkų namai, spausdino „Spaudos praktika“);

diplomas Agnei Dautartaitei-Krutulei, Vaivai Frančiakaitei, Elžbietai Upei Rozanovaitei, Renatai Lenkutienei už subtilų darbą su egodokumentine medžiaga ir svarų estetinį indėlį, atnaujinantį Jurgio Baltrušaičio (1873–1944) asmenybės recepciją knygoje „su ambasadoriumi Jurgiu Baltrušaičiu, knyga užrašams ir mintims / с послом Юргисом Балтрушайтисом, книга для записей и раздумий / with the Ambassador Jurgis Baltrušaitis, a Book for Notes and Thoughts“ (sudarytojos Inga Vidugirytė-Pakerienė, Vaiva Frančiakaitė; maketuotoja Vaiva Frančiakaitė, knygos iliustratorė Kornelija Žalpytė, išleido Vilniaus dailės akademijos leidykla, Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje; spausdino „BALTO print“).

Lietuvos dailininkų sąjungos apdovanojimas už iliustracijų originalumą ir profesionalumą – Linai Itagaki už knygą „NUKAS“ (autorė Audra Baranauskaitė, knygos dailininkė ir iliustratorė Lina Itagaki; išleido „Tikra knyga“, spausdino „Jelgavas Tipogrāfija“).

Vilniaus dailės akademijos apdovanojimas iliustratoriui už debiutą – Julijai Skudutytei už knygą „Duobė“ ir sėkmingą debiutą knygos erdvėje (autorė Evelina Daciūtė, knygos dailininkė Inga Dagilė, išleido „Aukso žuvys“, spausdino „Petro ofsetas“).

Gintarės Grigėnaitės nuotrauka

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Kodėl „sandoris su Rusija“ Ukrainos sąskaita yra neteisėtas: JAV ir ES teisės perspektyva

„Žalgiris” laimėjo trilerį Milane

„Žalgiris” iš Prancūzijos išsivežė triuškinančią pergalę (Video)

Gamtininkai ragina Aplinkos ministeriją stiprinti Kapčiamiesčio miškuose esančių kurtinių apsaugą

Sistemingas civilinės energetikos infrastruktūros naikinimas yra karo nusikaltimas

Stanislovas Buškevičius. Kairieji radikalai yra pavojingesni Lietuvai net už vatnikus

Praėjusių metų pradžioje nuostolingai veikė 70 proc. Santaros klinikų medicinos centrų

Kauno rajone kilus gaisrui, ugniagesiai iš namo evakavo 20 žmonių

„Liudiju, kad šitas yra Dievo Sūnus“ (Jn 1, 34) II eilinis sekmadienis

Kaune pristatyta naujausia Dailiaus Dargio knyga „Fento karalienė“

Trumpas pagrasino įvesti muitus šalims, kurios nepritaria jo planams Grenlandijoje

Irano šacho sūnus įsitikinęs, kad šalies valdžia žlugs

Ruginienė pasitiki Oleku

Ukrainos oro gynybos pajėgos sunaikino didžiąją dalį Rusijos dronų

Teismui perduota byla dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis

Kauno rajone per gaisrą žuvo vyras

Paryžius siunčia karius į Grenlandiją

Apklausose pirmauja konservatoriai

Kremliaus intensyvina represijas prieš vietines tautas

Iranas naktį buvo uždaręs oro erdvę

Su prezidentu į Kapčiamiestį vyks ir trys ministrai

Kaune autobusas partrenkė pėsčiąją

Kaip pasirinkti tinkamiausią elektros variklį?

Geriausi ashwagandha papildai: nauda ir pasirinkimai jūsų sveikatai

Tomas Čyvas

Apie 1991-ųjų žygdarbių vagis

„Mums reikia daugiau „Chomičių“

Trampas smogė ekonominėmis sankcijomis su Iranu prekiaujančioms šalims

Rusijos ir Kinijos technologijos ir hibridinės operacijos

Teismas antrą kartą konstatavo: Gapšiui dar anksti į laisvę

Sinkevičius apie savivaldybių siekį pritraukti gyventojus: geriau būtų koncentruotis į gimstamumą

Olekas kreipėsi į Laisvės gynėjus: be jūsų drąsos laisvė nebūtų apginta

LSDP lyderis: nerimas dėl koalicijos su „Nemuno aušra“ ne slūgsta, o auga

„LOT Polish Airlines“ nebeskraidins iš Vilniaus į Londoną, didins skrydžių į Varšuvą skaičių

Žemaitaitis: mes irgi stipriai nukenčiame būdami koalicijoje su socialdemokratais

Izraelis ir JAV aptarė galimą karinį įsikišimą Irane

Viešajame diskurse dėl Kapčiamiesčio poligono pastebima rusiškų manipuliacijų

Butą remontavusi kaunietė po grindimis rado galimai žmogaus kaulų fragmentus

Intensyviausi Lietuvos keliai jau sutvarkyti, nepravažiuojamų kelių nėra

Masiulis toliau siekia išeiti į laisvę – skundžiasi teismui

„Šitas yra mano mylimasis Sūnus“ (Mt 3, 17), Kristaus Krikšto sekmadienis

„Žalgiris” sutriuškino svečius iš Serbijos

Ekspertas: sausio mėnesį vyraujantis šaltis gali lemti didesnes elektros kainas

Lietuvos šaulių sąjunga gaus didesnį finansavimą

Kapčiamiesčio poligonas pasitarnautų ir sienos stiprinimui

Psichikos sveikatos specialistų komanda susitiks su Kapčiamiesčio gyventojais

Lenkija ruošiasi ekstremaliam šalčiui

„Žalgiris” pralaimėjo trilerį Bolonijoje

Šiemet į privalomąją karo tarnybą planuojama pašaukti apie 5 tūkst. asmenų

Kasčiūnas apie pažeistus kabelius Baltijos jūroje: tokiu būdu tikrinama, kaip reaguoja NATO

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Galima saikingiau su „švogeriais”?

Eitvydas Bajarūnas. ES energetikos politika – Europa jungia tinklus ir interesus

NATO rytinio flango grėsmių ir iššūkių vertinimas

Kodėl katė ar šuo staiga tampa mieguistas ir silpnas?

Populiariausios klaidos darbo pokalbiuose ir kaip jų išvengti

Kodėl vis daugiau keliautojų renkasi motociklų nuomą?

Budrys: Grenlandija yra neatskiriama Danijos dalis

„Omniva“: dėl sudėtingų eismo sąlygų gali vėluoti siuntų pristatymas

Baltijos jūroje pažeistas Švedijos bendrovės „Arelion“ kabelis

Kodėl savarankiškai dirbantiems pasiskolinti sudėtingiau?

„Pradžioje buvo Žodis“ (Jn 1, 1 ) II sekmadienis po Kalėdų

Peiliu sužalotas pilietiškas panevėžietis išgyveno

Sinoptikai: šiaurės vakarų Lietuvoje susidarė kone storiausia sniego danga per 15 metų

Rubio: JAV dirbs su dabartiniais Venesuelos lyderiais, jei jie priims teisingą sprendimą

2025 m. krašto apsaugos biudžetas įvykdytas

Pernai išduota daugiau nei 56 tūkst. leidimų laikinai gyventi Lietuvoje

Lygtinai nepaleistas Gapšys parašė skundą

Rusija smerkia „ginkluotą agresiją“ prieš Venesuelą

JAV generalinė prokurorė: Madurui ir jo žmonai pateikti kaltinimai Niujorke

Lietuva, kaip ir ES, nepripažįsta Venesuelos valdžios legitimumo

Stanislovas Buškevičius: gyvybė nėra motinos nuosavybė

Lazdijų rajono miške pasieniečiai aptiko 100 dėžių baltarusiškų cigarečių

Prokuroras: tiek Kaune nužudytas vyras, tiek ir įtariamasis nusikaltimu buvo žinomi policijai

TOK neleis Rusijai grįžti į Žiemos olimpines žaidynes, net jei karas Ukrainoje baigsis

Tuskas palinkėjo europiečiams būti kaip Lenkija

Žiniasklaida: per avariją Kaune nukentėjo du žmonės

Nuo Naujųjų metų didėja pedagoginių darbuotojų ir bibliotekininkų atlyginimai

Maskvos regione po bepiločių orlaivių atakos fiksuoti dideli elektros tiekimo sutrikimai

Kaune pavogtas automobilis: nuostoliai siekia 33 tūkst. eurų

Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius. Osama buvo nukautas. Putinas – saugomas. Kodėl?

„Žalgiris” išvykoje užtikrintai nukovė Eurolygos lyderius (video)

Olekas: Seimo valdyba jau patvirtino 15 iš 17 LRT darbo grupės narių

Dauguma didžiųjų šalies miestų Naujuosius pasitiks be fejerverkų

Lietuvos krepšinio metai (video)

Palikime pavydą, neapykantą ir patyčias praeityje

Putinui taika nerūpi: toliau puola Ukrainą

Ispanija Lietuvoje dislokavo antidronines sistemas „Crow“

LRT

Nausėda: LRT klausimas nuo pat pradžių buvo labai politizuotas

Kas antras šalies gyventojas mano, kad šventiniai fejerverkai kelia pavojų

president.gov.ua nuotr.

Zelenskis melu pavadino Maskvos teiginį, kad Ukraina dronais puolė Putino rezidenciją

Nausėda su premjere bendrauja pakankamai lengvai

Dainius Žalimas apie Juliaus Sabatausko bylą

Kauno medikai gelbėja prie tilto rastą vyrą

KAM viceministras apie karinio konflikto tikimybę: kalbame apie galimą 3–5 metų perspektyvą

Tomas Čyvas

Kvailybė prisistato, žudydama prasmę

Moterų rinktinės renesansas ir pergalė prieš Europos čempiones (video)

Kauno LEZ šiemet pritraukė 6 projektus, veikiančių gamybos įmonių apyvarta siekė 1,2 mlrd. eurų

Rusijos pajėgos Ukrainoje per praėjusią parą neteko 1 200 karių

Dėl stipraus vėjo 7,4 tūkst. namų ūkių neturi elektros

LKL grandų dvikovoje – „Žalgirio” pergalė Vilniuje

Ruginienė: piratų pagrobtas Lietuvos pilietis yra išlaisvintas ir grįžta namo

Trumpas: JAV surengė ataką prieš „Islamo valstybę“ Nigerijoje

„Štai tavo Gelbėtojas ateina!“ (Iz 62, 11), Kristaus Gimimo šventė

Kodėl „sandoris su Rusija“ Ukrainos sąskaita yra neteisėtas: JAV ir ES teisės perspektyva

2026-01-23

„Žalgiris” laimėjo trilerį Milane

2026-01-23

„Žalgiris” iš Prancūzijos išsivežė triuškinančią pergalę (Video)

2026-01-21

Gamtininkai ragina Aplinkos ministeriją stiprinti Kapčiamiesčio miškuose esančių kurtinių apsaugą

2026-01-20

Sistemingas civilinės energetikos infrastruktūros naikinimas yra karo nusikaltimas

2026-01-20

Stanislovas Buškevičius. Kairieji radikalai yra pavojingesni Lietuvai net už vatnikus

2026-01-18

Praėjusių metų pradžioje nuostolingai veikė 70 proc. Santaros klinikų medicinos centrų

2026-01-18

Kauno rajone kilus gaisrui, ugniagesiai iš namo evakavo 20 žmonių

2026-01-18

„Liudiju, kad šitas yra Dievo Sūnus“ (Jn 1, 34) II eilinis sekmadienis

2026-01-18

Kaune pristatyta naujausia Dailiaus Dargio knyga „Fento karalienė“

2026-01-17

Trumpas pagrasino įvesti muitus šalims, kurios nepritaria jo planams Grenlandijoje

2026-01-17

Irano šacho sūnus įsitikinęs, kad šalies valdžia žlugs

2026-01-17

Ruginienė pasitiki Oleku

2026-01-17

Ukrainos oro gynybos pajėgos sunaikino didžiąją dalį Rusijos dronų

2026-01-17

Teismui perduota byla dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis

2026-01-16

Kauno rajone per gaisrą žuvo vyras

2026-01-15

Paryžius siunčia karius į Grenlandiją

2026-01-15

Apklausose pirmauja konservatoriai

2026-01-15

Kremliaus intensyvina represijas prieš vietines tautas

2026-01-15

Iranas naktį buvo uždaręs oro erdvę

2026-01-15

Su prezidentu į Kapčiamiestį vyks ir trys ministrai

2026-01-15

Kaune autobusas partrenkė pėsčiąją

2026-01-15

Kaip pasirinkti tinkamiausią elektros variklį?

2026-01-15

Geriausi ashwagandha papildai: nauda ir pasirinkimai jūsų sveikatai

2026-01-15
Tomas Čyvas

Apie 1991-ųjų žygdarbių vagis

2026-01-14

„Mums reikia daugiau „Chomičių“

2026-01-14

Trampas smogė ekonominėmis sankcijomis su Iranu prekiaujančioms šalims

2026-01-13

Rusijos ir Kinijos technologijos ir hibridinės operacijos

2026-01-13

Teismas antrą kartą konstatavo: Gapšiui dar anksti į laisvę

2026-01-12

Sinkevičius apie savivaldybių siekį pritraukti gyventojus: geriau būtų koncentruotis į gimstamumą

2026-01-12

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos