Parlamentarams pristatytos Seimo statuto pataisos, kuriomis siekiama nustatyti trumpesnę procedūrą svarstant klausimą dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo tuo atveju, kai pats Seimo narys prašo panaikinti jo neliečiamybę.
Statute siūloma įtvirtinti, kad Seimas gali nuspręsti nesudaryti tyrimo komisijos, jeigu parlamentaras, išklausęs prokuroro pranešimą dėl jo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo, viešai Seimo posėdyje iš karto pareiškia sutinkantis, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta.
„Mes turime tokią gana beprasmę procedūrą – komisijos sudarymą, kai pats Seimo narys prašo kuo greičiau panaikinti jo imunitetą, kad jis galėtų teisiškai gintis. Tačiau pagal dabartinį Statutą vis tik yra daroma pertrauka, sudaroma komisija, ji vėl išklauso tą patį generalinės prokurorės pranešimą, ten vėl Seimo narys dar kartą kartoja savo tą prašymą, tenkinti prokurorės prašymą. Ir taip mes dubliuojame tą veiklą ir užsiimame neprasmingais dalykais“, – pristatydamas projektą sakė pataisų iniciatorius Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.
Seimo statuto pataisų projektui po pateikimo pritarė 93, prieš balsavo 6, susilaikė 15 Seimo narių. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Seimo posėdyje šis klausimas bus svarstomas lapkričio 5 dieną.