Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (angl. International Women‘s Association of Vilnius) narės nepamiršta Kauno klinikų pacienčių, sergančių krūties vėžiu. Jos, kaip ir kasmet, įteikė šioms moterims dovanas – 70 krūties audinio žymeklių. Šie iš labai brangių metalų pagaminti žymekliai naudojami išplitusio naviko, esančio krūtyje, riboms prieš neoadjuvantinį gydymą pažymėti. Po šio gydymo, naudojant šiuolaikinius chemoterapinius vaistus, dažnai navikas visai išnyksta.

Prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, Kauno klinikų generalinis direktorius, teigia, kad gauta parama – ypatingai svarbi ir naudinga tiek Ligoninės pacientėms, tiek ir jas gydantiems gydytojams. „Džiugu, kad kasmetinė jūsų parama tampa tęstine tradicija, padedančia užtikrinti dar geresnę onkologinių paslaugų kokybę Kauno klinikose“, – sako prof. habil. dr. R. Jurkevičius.

Prof. Elona Juozaitytė, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė, džiaugiasi tokiomis iniciatyvomis ir pastebi, kad šalyje jų daugėja. „Krūties vėžys – dar vis opi problema ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tokios iniciatyvos yra išties svarbios, nes jos skatina garsiai kalbėti apie onkologines ligas, padeda šviesti visuomenę, – teigia profesorė.

Doc. Eglė Jonaitienė, Kauno klinikų Radiologijos klinikos Rentgeno skyriaus vadovė, tiesiogiai prisiliečianti prie pacienčių gydymo, naudojant krūties audinio žymeklius, nuoširdžiai dėkoja už suteiktą paramą. „Šie žymekliai – itin kokybiški ir reikalingi, su jais ne tik yra patogu dirbti, tačiau jie taip pat pagerina suteikiamą paslaugų kokybę Kauno klinikų pacientėms“, – sako docentė.

„Skleisdami žinią viliamės, kad moterys išgirs ir nuspręs pasitikrinti dėl krūties vėžio. Ankstyva diagnostika – ypatingai svarbi ligos valdymui, – teigia Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos narė ir „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“) iniciatyvos pirmininkė Aušra Mikulytė, – Visų metų eigoje renkame lėšas ir prisidedame prie moterų sveikatos. Džiaugiamės, kai galime padėti, nes kiekviena pacientė yra verta geriausios priežiūros ir efektyviausio gydymo.“

Jau penkioliktą kartą iškilmingo labdaros vakaro „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“) metu surinktos lėšos buvo skirtos priemonių įsigijimui, kurios gerina krūties vėžio diagnostiką. Per pirmuosius 15 veiklos metų „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“) surinko 300 000 tūkstančių eurų, už kuriuos nupirko ir paaukojo medicinos priemones, skirtas vėžio diagnostikai.

Kauno klinikų informacija ir nuotr.