Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Dirbtinis intelektas, nuo kurio nepasislėpsime

  • 2024-04-29
  • kaunieciams.lt
  • Apklausa, Mokslas, Technologijos
Dirbtinis

Praėjusią savaitę iki raudonumo įkaitusiose dirbtinio intelekto (DI) lenktynėse debiutavo naujas žaidėjas – didžiausius pasaulio socialinius tinklus valdanti „Meta“. Bendrovė pristatė DI asistentą „Meta AI“, kuris bus integruotas į „Facebook“, „Messenger“, „Instagram“ ir „WhatsApp“ bei padės šiomis platformomis naudotis dar patogiau. „Telia“ Skaitmeninės pažangos centras dalinasi pagrindinėmis „Meta AI“ naujovėmis.

„Meta AI“ galimybės iš esmės nesiskiria nuo tų, kurias siūlo „ChatGPT“ ir „Google Gemini“. Jis gali vykdyti paiešką internete, pateikti glaustus rezultatus, generuoti kūrybingus paveikslėlius bei nuotraukas versti nuotaikingais GIF vaizdeliais. Tačiau pagrindinis jo privalumas yra atsiradimas vartotojui pažįstamoje aplinkoje – socialinio tinklo paieškos laukelyje, pokalbių lange ar tiesiog po draugų įrašais, naujienų juostoje. Tokiu būdu „Meta“ socialiniai tinklai taikosi pakeisti įvairias specializuotas DI programėles ir generatyvinį DI pristatyti milijardams žmonių, kurie dar neturėjo progos jo išbandyti“, – teigia „Telia“ Skaitmeninės pažangos centro skaitmenizacijos ekspertė Diana Gold.

Pasaulinis ir pats pajėgiausias

Nepaisant to, kad „Facebook“ naudotojų bendruomenės skaičius laikosi ties įspūdinga trijų milijardų riba, jos susidomėjimas šio socialinio tinklo įrašais ir kasdien programėlėje praleidžiamas laikas pamažu krenta. Akivaizdu, jog tą sustabdyti gali tik tokia madinga naujovė, kokia kažkada tapo „Stories“ ir trumpi vaizdo įrašai „Reels“. „Meta“ generatyvinį DI mato kaip būtent tokį „kabliuką“, kuris vartotojams pasiūlys naujų socialinio tinklo panaudojimo būdų ir iš naujo įžiebs „Meta“ produktų patrauklumą.

„Kompanijos vadovas Markas Zuckerbergas pripažįsta, kad „Meta“ vardas šiuo metu nėra matomas tarp DI lyderių, bet netolimoje ateityje tikimasi tai pakeisti, pasitelkiant dideles investicijas ir besiremiant kone pusę planetos populiacijos skaičiuojančia „Meta“ tinklų vartotojų baze. Girdint socialinių tinklų milžinės užmojus savo DI asistentą pasiūlyti visame pasaulyje ar bent jau ten, kur veikia „Facebook“, kartu paverčianti jį pačiu „išmaniausiu“ rinkoje, lyderystė išties atrodo labai tikėtina“, – įsitikinusi D. Gold.

Specialistas taip pat akcentuoja „Meta“ technologinį proveržį DI srityje. Nors „Meta AI“ paremtas kiek paprastesne „Llama 3“ didžiojo kalbos modelio versija, kiek vėliau šiais metais bendrovė kūrėjams turėtų išleisti pajėgesnį šio DI variklio variantą, kurio apmokymams buvo panaudotas rekordinis 400 milijardų parametrų kiekis. Pastarosios DI „smegenys“, „Meta“ atstovų teigimu, lenkia konkurentų analogus, įskaitant „Google Gemini“, bei mažų mažiausiai prilygsta mokamoje „ChatGPT Plus“ versijoje naudojamam „GPT-4“.

Nuo receptų iki giliausių fantazijų vizualizacijų

„Meta AI“ asistentą bus galima išsikviesti tiek spustelėjus „Facebook“, „Messenger“, „Instagram“ ar „WhatsApp“ paieškos laukelį, tiek kažkurioje šių programėlių rašant klaviatūra pažymėjus “@Meta AI“, tiek naršyklėje suvedus „Meta.ai“ adresą. Ten mus pasitiks jau pažįstamas susirašinėjimo langas, leidžiantis su DI liokajumi bendrauti lyg su vienu iš mūsų draugų. Asistento prieinamumą žymės paieškos laukeliuose matomas mažas mėlynos-violetinės spalvos žiedas. Bent jau artimiausiu metu paslaugusis robotas vartotojams nieko nekainuos bei gebės atlikti bent keletą labai naudingų užduočių.

Kitaip nei konkuruojantys sprendimai, jis leis vartotojui ieškoti informacijos vienu metu naudojant „Google“ ir „Bing“ paieškos variklius. Asistento galima paprašyti sugalvoti vakarienės receptą pagal pateiktą šaldytuve turimų produktų sąrašą, paklausti patarimo, kur pakviesti antrą pusę į pasimatymą, ar parekomenduoti dainų jaukiam vakarui. Šios funkcijos tikrai nėra evoliucinės ar unikalios, bet jų buvimas leidžia norimą informaciją gauti čia ir dabar, nepaliekant socialinio tinklo programėlės ar net susirašinėjimo su draugais lango.

Be to, tęsti pradėtą pašnekesį su „Meta AI“ bus galima net perėjus iš „Facebook“ į „Instagram“, ar kitą „Meta“ valdomą platformą. O grupiniame „Messenger“ susirašinėjime asistento netgi galėsime paprašyti įsiterpti į pokalbį ir padėti tarpusavyje pasiskirstyti tam tikrus darbus ar suorganizuoti bendrą išvyką. Galiausiai po įvairiais naujienų įrašais bus rodomos „Meta AI“ rekomendacijos, padėsiančios vos kelių mygtukų paspaudimais plačiau įsigilinti į įraše aptariamas temas ar gauti daugiau konteksto.

„Nors socialinių tinklų milžinė pabrėžia naujojo roboto intelektinius gebėjimus spręsti sudėtingas problemas, kol kas įspūdingiausiai atrodo jo meninis talentas. „Meta AI“ geba paveikslėliu paversti bet kokį mūsų parašytą tekstą, vėliau jį tobulinti bei tokiu būdu vizualizuoti net ir didžiausias utopijas. Į prezidento postą kandidatuojantis žiurkėnas, elektrinių bolidų lenktynės ant Marso paviršiaus, iš saldainių pasiūta suknelė ir panašios užklausos „Meta AI“ tėra skaitmeninio teptuko „mankšta“, – „Meta AI“ galimybes detalizuoja D. Gold.

Prie visų šių gebėjimų galima paminėti ir gerus asistento nuotraukų redagavimo įgūdžius. Prieš siunčiant ar dalinantis savo užfiksuotais kadrais robotas galės padėti iš jų iškirpti norimus objektus ir juos įklijuoti kitame fone. Pavyzdžiui, iš nuotraukos, kurioje gulime ant smėlio paplūdimyje, jis galės mūsų atvaizdą perkelti tarp gausybės šuniukų arba debesų. O jei nuotrauką siųsti draugams pasirodytų pernelyg nuobodu, DI liokajus sugebės „pagaminti“ trumpą judantį GIF vaizdelį.

Nesinaudoti nėra galimybės

Ne vienam apžvalgininkui pro akis nepraslydo įdomi detalė – net jeigu vartotojas nuspręs „Meta AI“ nesinaudoti, asistento nebus galima visiškai išjungti. „Meta“ pokalbių robotas visada mūsų lauks socialinių tinklų programėlių paieškoje, o  vienintelė aplikacija, kuri suteiks galimybę bent jau paslėpti „Meta AI“ mygtuką, bus „WhatsApp“. Tiesa, pačius pokalbius su šiuo robotu bus įmanoma ištrinti ir šis procesas bus toks pat intuityvus, kaip „Messenger“ susirašinėjimų su draugais archyvavimas.

Kita vertus, „Meta AI“ šiuo metu veikia tik anglų kalba ir tik buvusiose Britų imperijų valstybėse. Lietuvoje „Meta“ DI asistentas kol kas neprieinamas nei populiariausių socialinių tinklų programėlėse, nei „Meta.ai“ įvedus kompiuterio naršyklėje. Visgi bendrovės ambicijos rodo, kad „Meta AI“ atsiradimas ES ir mūsų šalyje tėra laiko klausimas. Analitikų vertinimu, tai galėtų įvykti dar iki šių metų pabaigos.

Pavergs mus ar ne Dirbtinis intelektas?:

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

Atsibastėliai nerimsta

By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

Pasaulinė vandens diena

Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

Teismas: Elonas Muskas melavo

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

Kovo 21-oji – kas tai?

Potvynio padėtis stabilizuojasi

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

Pakaunėje krykštauja 200-asis kūdikis iš Raudondvario

Vilkikai grįš iš Baltarusijos

Vokietijos brigada bus? Paraštėje?

Kaune atsidaro „Gintaro baldų“ salonas

Mastaičiuose – jaunųjų plaukikų kova dėl A. Statkevičiaus taurės

Giraitės gamykla kulkas gamins pati

Jaunimo krepšinis turi trenerius

Garliavoje pasveikinta trečioji 100-metė

Kaunas brangins komunalines paslaugas?

Koks yra alaus mielių poveikis

Patarimai, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir išvengti komplikacijų

Dantų tiesinimas suaugusiems: ar kada nors būna per vėlu?

Kas yra haloterapija?

Dantų tiesinimas kapomis – šiuolaikinės ortodontijos laimėjimas

Kas sudaro Salesforce CRM kainą?

Pirmasis FUTURE IS NOW sezonas finišavo Zapyškyje

Prezidento netikrins

Į Kauną atvyksta Raganiukės teatras: mažųjų laukia pasaka „Pelenė“

Rajonų keliuose bus krovininio transporto ribojimų

JAV ir Japonija apie projektus bei Perl Harborą

Ignalinoje lankėsi europarlamentarai

Naujasis „BMW i3“ – iki 900 km viena įkrova

Kuras per savaitę šalyje brango iki 3,8 proc.

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Rusija užsipuolė Izraelį

Tomas Čyvas

Profesinis ugdymas tik lietuviškai

JAV atšaukia sankcijas dviem Baltarusijos bankams ir „Belaruskalij“

Kauno ir Marijampolės verslui rūpi demografijos iššūkiai

Lietuvai – istorinis NCAA vakaras (Video)

Vilnius šoka Kaunui

Kaunas pirmauja kultūros paveldo  srityje

pinigiukai

VMI pradėjo GPM grąžinimą

Nausėda:  judame taikaus susinaikinimo keliu

Babtų gimnazisto triumfas

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

Kaune veiks erdvė jaunimui

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

Lietuvoje daugėja elektromobilių

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

LCC atlaikė VDU šturmą

Apie potvynį Kauno rajone

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

Dronas vėl stabdė skrydžius

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

2026-03-22

Atsibastėliai nerimsta

2026-03-22
By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

2026-03-22

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

2026-03-22

Pasaulinė vandens diena

2026-03-22
Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

2026-03-21

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

2026-03-21

Teismas: Elonas Muskas melavo

2026-03-21

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

2026-03-21

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

2026-03-21

Kovo 21-oji – kas tai?

2026-03-21

Potvynio padėtis stabilizuojasi

2026-03-21

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

2026-03-21

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

2026-03-20

Pakaunėje krykštauja 200-asis kūdikis iš Raudondvario

2026-03-20

Vilkikai grįš iš Baltarusijos

2026-03-20

Vokietijos brigada bus? Paraštėje?

2026-03-20

Kaune atsidaro „Gintaro baldų“ salonas

2026-03-20

Mastaičiuose – jaunųjų plaukikų kova dėl A. Statkevičiaus taurės

2026-03-20

Giraitės gamykla kulkas gamins pati

2026-03-20

Jaunimo krepšinis turi trenerius

2026-03-20

Garliavoje pasveikinta trečioji 100-metė

2026-03-20

Kaunas brangins komunalines paslaugas?

2026-03-20

Koks yra alaus mielių poveikis

2026-03-20

Patarimai, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir išvengti komplikacijų

2026-03-20

Dantų tiesinimas suaugusiems: ar kada nors būna per vėlu?

2026-03-20

Kas yra haloterapija?

2026-03-20

Dantų tiesinimas kapomis – šiuolaikinės ortodontijos laimėjimas

2026-03-20

Kas sudaro Salesforce CRM kainą?

2026-03-20

Pirmasis FUTURE IS NOW sezonas finišavo Zapyškyje

2026-03-20

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos