Lapkričio 5-9 dienomis Kroatijoje, Osnovna škola Domovinske zahvalnosti, vyko tarptautinis mokyklų partnerių programos „Erasmus+“ KA2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projekto Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ pirmasis mokomasis vizitas. Projekto dalyviai – mokiniai nuo 11 iki 15 metų amžiaus ir mokytojai iš Kroatijos, Lietuvos, Italijos, Bulgarijos, Turkijos ir Portugalijos.
Šiais metais Lietuvai ir Kulautuvos pagrindinei mokyklai atstovauti buvo atrinktos dvi 10 kl. mokinės – Laura Kuznecovaitė ir Deimantė Riepšaitė. Kartu su mokytojomis Kolomba Bulotiene (chemija) ir Viktorija Bernotiene (anglų k.) jos dalyvavo projektinėse veiklose.
Visų šalių atstovai parengė pristatymus apie savo valstybę, miestą ir mokyklą. Po to vyko ekskursija po Knino miestą, taip buvo susipažinta su jo bei pačios Kroatijos istoriją, išgirstas pasakojimas apie sunkiai iškovotą laisvę. Antrąją vizito dieną buvo renkamas projekto logotipas, konkursą laimėjo Kroatija. Vėliau vyko paskaita apie kibernetines patyčias. Ten Kulautuvos mokyklos mokinės sužinojo daugiau šio tipo patyčių prevencijos būdų, kuriuos būtų galima panaudoti mokyklos aplinkoje. Po pietų suorganizuota ekskursija į Šibeniką – vieną iš kelių didmiesčių Kroatijoje. Buvo aprodytas miestas, vyko ekskursija po katedrą, kurią būtų galima pavadinti šio miesto „vizitine kortele“.
Trečiąją dieną vyko paskaita apie bendraamžių tarpusavio problemų sprendimo tarpininkavimą (peer coaching/peer mediation). Paskaitą vedė anglų kalbos mokytoja iš Turkijos. Paskaita ypač sudomino Deimantę ir Laurą, kurios ketina vykdyti panašią veiklą ir Kulautuvos pagrindinėje mokykloje. Po paskaitos vyko debatai apie mokyklų uniformas – ar verta jas dėvėti. Lietuvės tvirtai išreiškė savo nuomonę ir išdėstė aiškius argumentus, kodėl mokykloms reikia uniformų. Vėliau visi mainų programos dalyviai važiavo į Plitvicos nacionalinį parką, kur žavėjosi nuostabiais gamtos vaizdais ir puikiai praleido laiką.
Ketvirtosios dienos rytą vyko keramikos dirbtuvės. Mokiniai gamino savo rankų antspaudus, ant jų užrašė įvairius malonius žodžius gimtąja ir anglų kalbomis. Po dirbtuvių visi važiavo į kurortinį miestą Splitą. Ten apžiūrėjo didžiulius rūmų griuvėsius, kurie dabar yra rekonstruojami. Vėliau buvo suteikta šiek tiek laisvo laiko apsižvalgyti po miestą patiems.
Penktąją dieną visi dalyviai pildė anketas apie projekto veiklas ir jas įvertino. Vyko graudus atsisveikinimas, nes visi tapo artimais draugais ir buvo gaila išsiskirti. Tačiau projektas tik prasideda ir dalyvių laukia dar penki vizitai į šalių partnerių mokyklas, smagūs susitikimai ir bendros prasmingos veiklos.
Dalyvaudami projekto veiklose Kulautuvos mokyklos atstovai pasisėmė nemažai naujų idėjų, kaip sukurti geresnį emocinį klimatą mokykloje.
Deimantė Riepšaitė, 10 kl.
Laura Kuznecovaitė, 10 kl.
KRS inf.