Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Europos žaidynėse startavę Lietuvos baidarių slalomo lyderiai olimpinį kelialapį medžios pasaulio čempionate

  • 2023-06-29
  • Vytautas Krajašas
  • Sportas

V.Rasimavičius (kairėje) ir M.Atmanavičius. Vytauto Dranginio nuotr.

Du Lietuvos sportininkai su dar 62 irkluotojais, kovojančiais Europos žaidynėse, šiandien įveikė sraunią, sūkurių, dirbtinių ir natūralių kliūčių pilną Kolnos sporto ir laisvalaikio komplekso baidarių slalomo trasą Krokuvoje.

Pirmajame atrankos plaukime greitesnis iš lietuvių buvo labiausiai patyręs mūsų šalies baidarių slalomo atstovas Mantas Atmanavičius. Jo rezultatas, pridėjus ir 8 sek. baudos už kliudytus vartus – 114,43 sek., lėmė 56 vietą.

Laipteliu žemiau finišavo Vilius Rasimavičius, kliudęs šešis iš 21 virš kunkuliuojančios vandens trasos pakabintų vartų ir gavęs 12 sek. baudos – 114,43 sek.

Iš pirmo atrankos plaukimo į pusfinalį pateko 30 irkluotojų, o kiti neužilgo dar kartą varžėsi dėl likusių dešimties bilietų į kitą etapą.

Šįkart aukščiau pakilo V.Rasimavičius – 27 vieta (6 sek. baudos, 112,66 sek.), o M.Atmanavičius buvo 28-as (6 sek. baudos, 113 sek.).

„Sekėsi ne per geriausiai, tikrai galėjau pasirodyti geriau. Dar trūksta pasirengimo. Sezonas tik prasideda, svarbiausios varžybos vyks rudenį“, – po antrojo atrankos plaukimo finišo LTOK.lt sakė 29 metų V.Rasimavičius.

Sportininkas neslėpė – prieš startą buvo jaudulio: „Bet jo būna prieš visas rimtas varžybas. Nes šiaip atmosfera čia puiki. Mums, mėgėjams, būti tarp profesionalų ir varžytis su visais labai smagus jausmas.“

Apie jaudulį, komentuodamas savo pasirodymą, užsiminė ir nuo vaikystės sportuojantis 35 metų alytiškis M.Atmanavičius: „Antras plaukimas buvo kiek geresnis, bet pora klaidelių labai brangiai kainavo. Nelabai pavyko šį kartą pasirodyti. O pirmame labai šiurkščiai suklydau, todėl nuo lyderių atsilikau beveik 30 sekundžių. Laikas ne pats geriausias. Nors mano patirtis ilgametė, tokiose varžybose jaudulys gali pakišt i koją. Konkurencija čia žvėriška. Gali būt labai gerai pasiruošęs, bet viena klaida ir atsidursi gale. Panašiai ir buvo. Bet ne man vienam. Kai kurie favoritai irgi iš karto nepateko į pusfinalį.“

Tvirti raumenys, greita reakcija, aštrus protas. Tai derinys, kuris labai svarbus baidarių slalome. „Kažkas apie mūsų sportą yra sakęs, kad tai tarsi aukštoji matematika ant vandens. Čia neužtenka vien fizinio pasirengimo, reikia mokėti perskaityti vandenį. Nes jei truputį ne tą srovelę pasigavai, reikia papildomų jėgų. Visa tai kainuoja laiko.

Trasa pastatoma iš vakaro ir būna parodomieji plaukimai. Bet šįkart tie irkluotojai, kurie turėjo parodyti, kaip plaukti, nesugebėjo įveikti trasos. Truputį tai pakišo koją.

Aišku, tame kanale ar upėje treniruojiesi prieš tai, stengiesi perprasti vandenį, kiekvieną atkarpą. O po to, kai sudaromas maršrutas ir pakabinami vartai, jau vėl žiūri viską iš naujo. Nes per treniruotę gali būt bandęs panašų variantą, bet šiek tiek į šoną, sprindžiu, patraukia vartus ir viskas keičiasi – ir įėjimo kampas, ir greičio pasirinkimas.

Ir viską dar reikia daryti labai greitai. Reakcija turi būti puikiai išlavinta. O tai lavinti techniką mums reikėtų dažniau treniruojantis tokiuose kanaluose“, – aiškino patyręs atletas.

Panašaus kanalo, koks baidarių ir kanojų slalomo irkluotojams įrengtas Kolnos komplekse, Lietuvoje nėra. Pavasarį ir rudenį mūsų šalies sportininkai gali treniruotis Vokėje prie Grigiškių, bet vasarą vanduo ten nusenka.

Dar viena tinkama vieta slalomo pratyboms – Merkio atkarpa prie Puvočių.

„Juokavome, kad mums Lietuvoje užtektų ir tokios trasos, kokia čia yra apšilimo zonoje. Ką jau kalbėti apie kanalą. Todėl Lietuvoje stengiamės labiau fiziškai pasiruošti. Aš Kaune gyvenu, tai Neryje prie namų irkluoju. O techniką tobuliname atvažiavę į tokias vietas, kaip čia“, – sakė V.Rasimavičius.

Krokuvoje Lietuvos rinktinė treniravosi ir šį pavasarį. Abiem Europos žaidynėse startavusiems baidarininkams čia yra tekę dalyvauti įvairaus amžiaus grupių čempionatuose.

Europos žaidynės irgi tuo pačiu yra žemyno čempionatas, jo nugalėtojams moterų ir vyrų vienviečių baidarių ir kanojų varžybose atiteks po vieną kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Daugiausia olimpinių kelialapių – net po 15 baidarininkams ir po 12 kanojininkams, bus išdalinta rugsėjį Londone vyksiančiame pasaulio čempionate.

Baidarių ir kanojų slalome kiekvienoje valčių klasėje šaliai olimpinėse žaidynėse gali atstovauti tik po vieną sportininką. Tad pasaulio čempionate ir žemiau, nei 15 vieta, atsidūrę baidarininkai gali tikėtis laimėti bilietą į olimpines žaidynes.

„Mums svarbiausios sezono varžybos bus pasaulio čempionatas. Turime vilčių iškovoti olimpinį kelialapį. Arčiausiai jo buvau prieš 2012 m. Londono žaidynes, tada trūko labai nedaug. Iki to laiko reikia padirbėti ir ištaisyti klaidas“, – teigė M.Atmanavičius.

Olimpinėse žaidynėse vienviečių baidarių vyrų ir moterų varžybose startuos po 21 sportininką, vienviečių kanojų – po 17.

Prieš šios dienos varžybas Krokuvoje starto protokole buvo įrašyta dar vieno lietuvio – Rimanto Pumpučio – pavardė. Tačiau tai buvo varžybų organizatorių klaida. Išties 18-metis lietuvis varžysis rytoj vienviečių kanojų atrankoje.

Į Europos žaidynes turėjo atvykti ir baidarininkė Veronika Šalaševičiūtė-Turbinova, tačiau jai kelią į Krokuvą užkirto trauma.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

Valstybės dienos renginiai Kaune

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

Indijos pilietis Kaune stos prieš teismą dėl galimo kanapių platinimo nepilnametėms

Kauno zoologijos sode nulūžusi šaka nukrito ant ledų pardavėjos

V. Matijošaičio sužalotas pėsčiasis išleistas gydytis, policija pradeda administracinę teiseną

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Žinomi žmonės karinių pramogų poligone – mūšio taktikos mokėsi ir moterys

2025-07-06

V. Gapšys į laisvę siekia išeiti skundais

2025-07-06

2030-ieji bus Vytauto Didžiojo metai

2025-07-06

Valstybės vadovai sveikina Mindaugo karūnavimo dienos proga

2025-07-06

„Štai aš siunčiu jus“ (Lk 10, 3) 14 eilinis sekmadienis

2025-07-05

Seimo narys siūlo pasirūpinti sukčių aukomis

2025-07-05

Ieškomi geriausi Lietuvos STEAM mokytojai – prasidėjo „Ateities kūrėjų 2025“ apdovanojimai

2025-07-05

Baltarusų šnipas inicijuoja mainus: nori būti iškeistas į įkalintus lietuvius

2025-07-05

Valstybės dienos renginiai Kaune

2025-07-05

Ką manote apie naująją Rotušės aikštės dangą? Išsakykite savo nuomonę apklausoje

2025-07-05

Sukčiai nesnaudžia: atranda vis naujas žmonių mulkinimo schemas

2025-07-04

Jau greitai dirbtinis intelektas pats norės kalbėtis su jumis

2025-07-04

D. Trumpas žada surengti mišrių kovos menų turnyrą prie Baltųjų rūmų

2025-07-04

Skaitmeninis šlamštas telefone: štai kaip sumažinti netvarką

2025-07-04

Uogų sezonas: kas stiprina organizmą, o kas – sukelia audrą pilve?

2025-07-04

Vykstančių į Lenkiją laukia sustiprintos patikros: kontrolė bus vykdoma 13-oje vietų

2025-07-04

Mirė Q. Tarantino filmų žvaigždė, aktorius M. Madsenas

2025-07-03

Astronomai Saulės sistemoje aptiko dideliu greičiu skriejančią kometą

2025-07-03

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui – nemalonumai: tarnybinis patikrinimas gali būti tik pradžia

2025-07-03

Siūlo bausti P. Gražulį 10 tūkst. eurų bauda

2025-07-03

Lietuva vertins branduolinės energetikos plėtros galimybes – Ignalinos atominė elektrinė prisidės ekspertiškai

2025-07-02

Lietuvos zoologijos sodui – 87-eri: kartu su gamta, bendruomene ir ateities planais

2025-07-02
Tomas Čyvas

Nuo Vilniaus iki pat Manilos nieko naujo (video)

2025-07-02

Sklinda nevilties šauksmas: šuniukus gelbėjančiai įstaigai pačiai reikia gerų žmonių pagalbos

2025-07-02

Premjerui G. Paluckui neramios dienos: prieš jį ir valdančiuosius rengiamas protestas

2025-07-02

IX forto pėdsakas Miuncheno „Bayern“ istorijoje: Oto Alberto Byro šeimos likimas

2025-07-01

Vasariška sporto fiesta Birštone: danguje varžysis karšto oro balionų oreiviai, žemėje – galiūnai

2025-07-01

Ką daryti, jei stogo santvaros pradėjo girgždėti?

2025-07-01

Ar „ChatGPT“ gali padėti SEO optimizacijai?

2025-07-01

Sportas ir klimato realybė: kaip aplinkos pokyčiai formuoja naują sportinę kasdienybę

2025-07-01

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos