Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Buvęs teisėjas: kad esu sekamas pareigūnai sakė patys

  • 2026-07-08
  • kaunieciams.lt
  • Kriminalai, Lietuva, Naujienos, Politika, Kriminalai

Kaip nutiko taip, kad daugybė atskirų bylų virto tokia keistoka visuma, kuri dažnai apibrėžiama, kaip „teisėjų byla“? Apie tai pokalbis su vienu iš preliminariai, bet ap[eliuojančiu nuteistų teisėjų – Viktoru Kažiu.

Tomas Čyvas

Kalbamės pasibaigus bylos nagrinėjimui ir laukiant apeliacinės instancijos sprendimo. Pstarasis turėjo būti skelbiamas 2026 m. Liepos 9 d., tačiau gana pikantiškomis politinėmis aplinkybėmis reikalas nusikėlė į Rugsėjo 14-ąją.

T.Č. Noriu paklausti jūsų. Kaip tokia byla, kuri vadinama teisėjų byla, ten kaip ir atskiros bylos. Kaip ji galėjo atsirasti? Kodėl va Lietuvos respublikoje taip nutiko?

V.K.. Tai iš dalies atsitiktinumas, iš dalies ne atsitiktinumas. Susiklostė aplinkybės. Aš manau, kad buvo žvalgybiniai tyrimai atliekami prieš Malinauską (Durskininkų merą, -aut.past.) Grybauskaitės įsakymu, Prezidentūros tuometinės. Buvo žvalgybinis tyrimas atliekamas prieš mane, nors byloje tokių duomenų nėra ir klausimų [man niekas] nepateikė. Gal būt ir prieš kai kuriuos teisėjus, aš taip galvoju. Ir tuo pačiu metu prieš [advokatą] Zagrecką atliekamas tyrimas. To tyrimo metu buvo minimos pavardės įvairios. Čia [pastarajam] atsirado galimybė tiek STT tiek Prokuratūrai tuometinei vadovybei įsiteigti.

T.Č. O kodėl būtent Kažys? Buvo juk ir Stasiui Lemežiui pretenzijų. Kiek aš atsimenu, man atrodo nepavyko. Ar nėra taip, kad šiuo metu vyriausia valdžia Lietuvoje yra STT?

V. K. Dėl šito ką jūs sakote, aš galvoju taip: „Iki Grybauskaitės prezidentavimo, buvo kitaip ir visos tarnybos veikė pakankamai įstatymų ribose. Po to prasidėjo neteisėtų veiksmų. Nutarta priešingai – tikslas pateisina priemones.

Bet kokiomis priemonėmis pažymos buvo rašomos. Kurios gal iš dangaus nuskaitomos. Visokie neteisėti sekimai, neteisėti pasiklausymai. Ir kai kurie pareigūnai nebaudžiami buvo, o priešingai, skatinami. Ir taip pradėjo tas rėžimas judėti. Lavina nuo kalno augo dar labiau. Ir tai kas anksčiau buvo kaip baisus pažeidimas, pasidarė kaip taisyklė.

Ir taip STT teismui pateikė duomenis kurių nori, kurių nenori nepateikė. Byla prasidėjo suklastojus protokolą pirminį. Tik vat nagrinėjant bylą teisme, išreikalavus pačius pirminius sekimo dokumentus, paaiškėjo, kad suklastota.

T. Č. Ir ką teismas į tai?

V. K. Šitas dalykas išaiškėjo tik apeliacinės instancijos teisme.

T. Č. Pagal faktą jeigu kažkas suklastoja įrodymus, tas kažkas turėtų atsakyti. Ar tai būtų policininkas ar tai STT pareigūnas. Jisai pats turėtų būti įtariamuoju, kaltinamuoju.

V. K. Bus matyt kaip ten sureaguos, teismas bus liepos 9 tąją (publikuojama jau paaiškėjus, kad skelbimas atidėtas, aut.past.). Bus matyti kas ten bus parašyta. Teismas negali išankstinės nuomonės išsakyti.

T. Č. O pati proceso trukmė jūsų nuomone yra logiška šiuo atveju?

V. K. Mano atžvilgiu tas procesas 8 metai jau eina. O aš kai tiek metų pradirbęs teisėju, galiu pasakyti, kad tokia byla su kasaciniu sprendimu per visas teismo instancijas galima išnarinėti per metus, pusantrų. Visų atžvilgiu per pora metų galima išnagrinėti.

T. Č. Užkabinta dalis teisėjų, o kiti neužkabinti. Aš atsimenu, kad jūs apeliacine tvarka paleidote Eglę Kusaitę. Ir sakėte man asmeniškai, kad jeigu nebūtumėte paleidęs, būtų ją nuteisę greičiausiai. Po to jūs pusiau pareiškėte dėl Ulbinaitės.

V. K. Jeigu ką aš pats būčiau iškėlęs bylą dėl tos [slaptos] pažymos bylos.

T. Č. Jūs nemanote kad tai susiję tie dalykai. Politinis kerštas?

V.K. Kai Grybauskaitė Venskienės neatleido, nuo to laiko man buvo nustatytas tam tikras sekimas. Gal būt 10 metų aš buvau sekamas. Niekaip nebuvo galima prikibti prie manęs.

T.Č. O jūs jautėte patį sekimo faktą?

V. K. Jaučiau ir žinojau. Ir jau daug metų. Man kai kurie prokurorai ir STT pareigūnai patys pasakydavo.

T. Č. O pasakydavo su kokia intencija? Kad tu daryk geriau kaip mums reikia?

V. K. Sunku pasakyti. Draugiško pokalbio atveju. O 2014 metais Svetikaitė viešai pasakė, kad su tuo teisėju reikia baigti. Tuometinė Prezidentės patarėja teisės klausimais. Kada išleidau prekyba narkotikais kaltinamą asmenį iš kardomojo kalinimo kai jis buvo kalinamas 4 ar 5 metus. Toje pačioje byloje buvo ir kitų asmenų. Dabar tokie dalykų Lietuvoje nebėra, bet tuo metu būdavo. Gal tai ir nepatinka.

T. Č. Aš atsimenu toks buvo Stašaitis jisai sėdėjo pagal ekstradiciją už bylą, ten kur jau daugiau nebuvo galima kalinti jeigu ir būtų nuteisę.

V. K. Ir buvo kitas asmuo kurio nepaleido. Kitas teisėjas po to laimėjo bylą Europos reikalų teisme, nes irgi nepaleido tų, kurie per ilgai kardomai kalinti.

T. Č. Kodėl toje byloje, nors bylų daug, vienintelis asmuo, kurį norima nuteisti realia laisvės atėmimo bausme yra ponia Oksana Sakalauskienė? Kuo jinai ypatinga?

V. K. Ir mane prašo.

T. Č. Kodėl jūs kažkaip organizavote šitą korumpuotų teisėjų tinklą?

V. K. Organizavimas neinkriminuojamas. Esu įgrysęs teisėju dirbdamas. Baisiai bijo, kad galiu vėl sugrįžti.

T. Č. Jūs manote, kad prokurorai, o taip pat ir STT pareigūnai, labai nemėgsta teisėjų, kurie nbando ką nors išteisinti?

V. K. Taip. O dėl ko Sakalauskienė – man sunku pasakyti. Nenoriu komentuoti apie kitus nuteistuosius kaltinamuosius kokie ten jų veiksmai. Tai negaliu komentuoti ir prokurorų. Bet kad gali būti kitokia bausmė tai be abejonės.

T. Č. O jeigu ten baudos, tai jos yra adekvataus dydžio?

V. K. Taip, adekvataus. Jeigu preziumuoti, kad žmonės kalti. Jeigu aš būčiau tesisėjas šitoje byloje, tai būčiau išteisinęs kokius 5 ar 6 žmones. Aš manau, kad iš teisėjų, kurie čia yra vienintelis Jeglinskas yra vertas apkaltinimo nuosprendžio. O visi kiti yra pritempti.

T. Č. O jūs tikitės, kad būsite išteisintas ir vėl būsite teisėju?

V. K. Šiuo metu ir esu išteisintas. Jei apeliacinės instancijos teismas paliks išteisinamąjį nuosprendį. Aišku dar yra aukščiausias. Pagal įstatymą turėčiau grįšti į pareigas.

T. Č. O norėtumėte?

V. K. Va čia reikėtų pamąstyti. Praėjo 7 metai. Kaip gydytojas neoperuodamas, taip ir teisėjas nedirbdamas praranda įgūdžius ir kvalifikaciją. Čia jau sunku pasakyti. Pusę metų padirbęs vėl grįžčiau į savo vėžes.

Ačiū jums už pokalbį.

 

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Pamirškite virimą: braškių uogienė, kuri išsaugo visą vasaros skonį

Ar prie jūsų daugiabučio yra suformuotas žemės sklypas? Kodėl tai svarbu?

Upės festivalio širdimi tapsianti Baltojo tilto pakrantė – sporto iššūkiai, „Red Bull“ Tandemynės ir naktinis plaukimas Nerimi

Naudinga informacija keliaujantiems į festivalį „Akacijų alėja“

Du medaliai iš Šiaurės Europos jaunučių čempionato

Mobilioji programėlė „GV filmai“ padeda užtikrinti neregių ir silpnaregių komunikacijos bei kultūrinio prieinamumo galimybes

Gaivusis Hanojaus perlas: naminė „Bún chả“ su grilinta kiauliena

Kas neturi darbo Lietuvoje?

Kolektyvinės apsaugos statinių infrastruktūros plėtra Kaišiadorių rajono savivaldybėje

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas

Liepos 10-osios horoskopas: strateginiai sprendimai darbe ir netikėtos išlaidos

Antrankiai

Septyni veikėjai siautėja ir iš kalėjimų?

„Sutartinių atgarsiai” atidarymas. Fotoreportažas

Lenkija ir Ukraina bendrai dirbs su „Patriot“

Teismas Baltarusijon galimai išvykusio Celofano suimti nepanoro

Kaip išsaugoti svogūnų derlių iki pavasario: patarimai, kuriuos verta žinoti

Naujas 60 mln. eurų vertės logistikos centras Elektrėnuose

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

Bėgimas į Birštono apžvalgos bokštą

Net 24 aukos – Kauno teisme sukčių byla

Kviečiame susipažinti su Tvarios Kauno miesto plėtros 2024-2029 metų strategijos pakeitimo projektu

Jaunieji šauliai Jadagoniuose ugdo ištvermę ir pilietiškumą

Klasikiniai lenkiški maltinukai su šviežiomis bulvytėmis ir agurkų salotomis

Miunchene – sidabru sužibęs T. Juška ir naujas Lietuvos rekordas

Lietuvaitės Europos čempionato letvirtfinalyje (video)

Vasaros likučius Kaune nuplaus „Audra“

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Kaišiadorių rajonas mero neturi

Liepos 9-osios horoskopas: ambicingi finansiniai planai ir paslėptų išlaidų pavojus

„Kauno akcentų“ galerijoje – dingusios architektūros simbolis

Buvęs teisėjas: kad esu sekamas pareigūnai sakė patys

Netikėti svečiai kauniečių kiemuose: 4 dalykai, kurie tyliai vilioja gyvates

Laikas keltis nuo sofos: ekspertai pataria, kaip skatinti fizinį aktyvumą

Saugaus elgesio prie vandens telkinių ir vandenyje rekomendacijos

„Via Lietuva“ pradeda magistralinio kelio Šiauliai–Palanga ruožo tarp Kretingos ir Vydmantų remontą

Valstybės dieną Rėkyvoje – įkvepiančios istorijos, kūryba ir bendrystė

Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose – Mažeikių dekanato diena

Kviečiame balsuoti už gyventojų pateiktas iniciatyvas

Tautiška giesmė – pamatyk garsą! (video)

Greita ir aromatinga Gong Bao vištiena

Alergija nebėra tik sezoninis nepatogumas

Liepos 11-ąją Kulautuvoje sugrįžta „Akacijų alėja“

LTOK smerkia IOC sprendimą panaikinti Rusijos olimpinio komiteto suspendavimą

Druskininkų meras Malinauskas ir teisėjai nuosprendį išgirs rudenį

Apklausa: reitinguose pirmauja konservatoriai

Valstybės dieną – pagarba Kauno rajoną kuriantiems žmonėms

Seimas keičia rinkimų tvarką

Lietuvos kariuomenėje tarnyba pradėjo 400 jaunuolių

Kaune jaunieji talentai mokėsi atremti kibernetines grėsmes

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

„Reuters“: Omsko naftos perdirbimo gamykla sustabdė veiklą

Liepos 8-osios horoskopas: kam kelionių planai atneš svarbių pamokų?

JAV kariuomenė: po išpuolių prieš tanklaivius Hormuzo sąsiauryje Iranui suduoti nauji smūgiai

Žiniasklaida: Lietuva EŽTT pralaimėjo dar vieną bylą

Lietuvoje bus branduolinis ginklas?

Kaip išsirinkti tinkamus žygio batus

Turizmo prekės vasarai: ką verta turėti, kad stovyklavimas būtų patogus?

Kauno klinikose suvaldytas vėžys

Kinijoje už 325 mln. dolerių kyšius – mirties bausmė

Pamirškite šveitimą: paprastas būdas, kaip gartraukio filtrą išvalyti per 15 minučių

Kai kurios Žvalgybos įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai

Braška Kaišiadorių rajono mero kėdė ar korupcinės schemos?

Katelynas mano, kad Lietuvai reikėtų išskirtinai už kibernetinę saugą atsakingos institucijos

Rutte turi žinią NATO narėms: pripažinkite, Trumpas buvo teisus

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 7-12 d.

Kreminis graikiškas jogurtas su medumi ir vasaros uogomis

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Žinok, atpažink, pranešk: modernios prekybos žmonėmis grėsmės

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Liepos 7-osios horoskopas: kūrybiški sprendimai namuose ir netikėtos pažintys

Ekspertai įspėja: kaip atpažinti pavojingus žaislus ir apsaugoti vaikus?

Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektams – lėšos

Prezidentas patvirtino naujosios Vyriausybės sudėtį

Nausėdos prašoma vetuoti dezinformaciją draudžiančias Rinkimų kodekso pataisas

Kačerginės žiede lenktynių metu žuvo žiūrovas

Suvalkijos pavadinimo keitimas kelia linksmas diskusijas

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

KTU ir Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja

Nausėda dalina apdovanojimus

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Dar vienas Lietuvos plaukimo rekordas

Olekas

Olekas siūlo keisti slapto balsavimo tvarką

Lietuvoje ir pasaulyje bus giedama Tautiška giesmė

Liepos 6-osios horoskopas: intuicija ves į asmeninį proveržį

Tragiškas vakaras Lietuvos krepšiniui (video)

Sostinėje susibūrė tūkstančiai jaunųjų šokėjų

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

Kaune pavogtas 18 tūkst. eurų vertės automobilis

Palankiau atsivežti automobilius iš JAV

Lenkijoje ginčai dėl „Patriot“ oro gynybos raketų pristatymo į Ukrainą

„Deimantinės lygos“ etape įspūdingi lietuvių pasirodymai

Dėl Ruginienės patarėjo Vinokuro brolio – ikiteisminis tyrimas

Atsidaro restoranas „Paukščių takas“

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus gimtadienis

Kaip švęsime Valstybės įkūrimo dieną

Pergalingas startas Europos merginų čempionate (video)

Palemono geležinkelio stotyje gesintas smilkstantis krovinys

„Aš romus ir nuolankios širdies“ (Mt 11, 27) XIV eilinis sekmadienis

Tomas Dirgėla – vaikų literatūros autoriaus nuotykiai

Liepos 5-osios horoskopas: karjeros matomumas keičia finansinius planus

Kaišiadoriečio atviras laiškas teisėsaugai, politikams, žiniasklaidai

Pamirškite virimą: braškių uogienė, kuri išsaugo visą vasaros skonį

2026-07-10

Ar prie jūsų daugiabučio yra suformuotas žemės sklypas? Kodėl tai svarbu?

2026-07-10

Upės festivalio širdimi tapsianti Baltojo tilto pakrantė – sporto iššūkiai, „Red Bull“ Tandemynės ir naktinis plaukimas Nerimi

2026-07-10

Naudinga informacija keliaujantiems į festivalį „Akacijų alėja“

2026-07-10

Du medaliai iš Šiaurės Europos jaunučių čempionato

2026-07-10

Mobilioji programėlė „GV filmai“ padeda užtikrinti neregių ir silpnaregių komunikacijos bei kultūrinio prieinamumo galimybes

2026-07-10

Gaivusis Hanojaus perlas: naminė „Bún chả“ su grilinta kiauliena

2026-07-10

Kas neturi darbo Lietuvoje?

2026-07-10

Kolektyvinės apsaugos statinių infrastruktūros plėtra Kaišiadorių rajono savivaldybėje

2026-07-10

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

2026-07-10

Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas

2026-07-10

Liepos 10-osios horoskopas: strateginiai sprendimai darbe ir netikėtos išlaidos

2026-07-10
Antrankiai

Septyni veikėjai siautėja ir iš kalėjimų?

2026-07-10

„Sutartinių atgarsiai” atidarymas. Fotoreportažas

2026-07-09

Lenkija ir Ukraina bendrai dirbs su „Patriot“

2026-07-09

Teismas Baltarusijon galimai išvykusio Celofano suimti nepanoro

2026-07-09

Kaip išsaugoti svogūnų derlių iki pavasario: patarimai, kuriuos verta žinoti

2026-07-09

Naujas 60 mln. eurų vertės logistikos centras Elektrėnuose

2026-07-09

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

2026-07-09

Bėgimas į Birštono apžvalgos bokštą

2026-07-09

Net 24 aukos – Kauno teisme sukčių byla

2026-07-09

Kviečiame susipažinti su Tvarios Kauno miesto plėtros 2024-2029 metų strategijos pakeitimo projektu

2026-07-09

Jaunieji šauliai Jadagoniuose ugdo ištvermę ir pilietiškumą

2026-07-09

Klasikiniai lenkiški maltinukai su šviežiomis bulvytėmis ir agurkų salotomis

2026-07-09

Miunchene – sidabru sužibęs T. Juška ir naujas Lietuvos rekordas

2026-07-09

Lietuvaitės Europos čempionato letvirtfinalyje (video)

2026-07-09

Vasaros likučius Kaune nuplaus „Audra“

2026-07-09
Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Kaišiadorių rajonas mero neturi

2026-07-09

Liepos 9-osios horoskopas: ambicingi finansiniai planai ir paslėptų išlaidų pavojus

2026-07-09

„Kauno akcentų“ galerijoje – dingusios architektūros simbolis

2026-07-08

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos