Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

„Kvapų naktis“ VDU Botanikos sode subūrė ir užbūrė tūkstančius lankytojų

  • 2019-07-22
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas, Renginiai

Liepos 19–20 d. VDU Botanikos sodas tapo muzikos, edukacijų, prisistatymų, pažinimo, degustacijų, sveikatinimo oaze.  Čia gausų lankytojų būrį sutraukė tradicija tapęs renginys „Kvapų naktis“.

„Šeštą kartą organizuotas renginys šiemet išaugo į dviejų dienų festivalį. Botanikos sodo erdvėse klausytis koncertų, dalyvauti edukacijose, degustacijose, ekskursijose, išbandyti įvairiausias siūlomas atrakcijas susirinko apie 5 000 lankytojų. Džiugu, kad tokio formato renginiai domina ne tik kauniečius, bet ir turistus – „Kvapų naktyje“ sulaukėme svečių iš Amerikos, Indonezijos, Indijos, Japonijos, Sakartvelo, jau gauname klausimų ir apie kitų metų renginį“, – sakė VDU Botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė.

Siūlė įvairias pramogos visai šeimai

Renginys siūlė gausybę pramogų įvairiausio amžiaus ir pomėgių žmonėms. Šeimoms su vaikais „Kvapų naktyje“ buvo skirta ne viena programa. Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyrius kvietė į linksmą edukacinį žaidimą „Palapinė, kelionė ir muzika“. Žaidimo dalyviai leidosi į pažintinę kelionę po lietuviškos muzikos pasaulį: susipažino su svarbiausiomis lietuvių muzikos asmenybėmis, įvykiais ir datomis, lavino savo pastabumą. Lietuvos zoologijos sodo atstovai kvietė kvapų pagalba pažinti gyvūnus, miškininkas Raimundas Ereminas siūlė linksmą nuotykį visai šeimai – „Pasimatuok eigulio kepurę“, nuostabą kėlė parodomoji arboristų programa.

Nuo paskaitų su degustacijomis iki rebefingo

Sode vyko gausybė paskaitų su degustacijomis: lankytojai ragavo VDU Botanikos sodo arbatas, uogas, susipažino ir degustavo daug kam pirmą kartą matomus tropinius vaisius, susirinkusiems svečiams „Žali žali“ vykdė žinių suteikiančias valgomųjų daigelių edukacijas su degustacijomis. Renginio dalyvius VDU Botanikos sodo ekspertai ir kviestiniai svečiai supažindino su įdomiąja botanika: retaisiais ir saugomais Lietuvos augalais, kvepiančiais medžiais ir krūmais, kvapiaisiais žoliniais augalais, kvapiąja egzotika oranžerijoje, pasakojo apie sveikatos ekologiją, pelkinių vingiorykščių naudą, levandų įvairovę, mėtų panaudojimo galimybes, prieskonines žoleles, oro klimato įtaką žmonių sveikatai ir kitas įdomias sferas.

Jaukiai susėdusieji rožyne galėjo išbandyti „Ice dunes“ skonių ir muzikos terapiją: skanavo trijų grupių „Miškas“, „Rytai“ ir „Rūgštis“ ledų, kurie buvo pristatomi kartu su Pauliaus Kilbausko ir Vyginto Kisevičiaus @Roofsound sukurtais garsais. Atokesniuose sodo kampeliuose taip pat netrūko veiksmo: čia raitelių laukė žirgai ir poniai, po senais medžiais buvo galima pailsėti nuo šurmulio ir panirti į save – dalyvavo rebefingo sesijose. Prie tolimiausio tvenkinio vaikai ir suaugusieji buvo kviečiami ir į pačią tikriausią pirtį: „Ten, kur gera“ komanda – Asta ir Giedrius Bučai – pasakojo apie pirties naudą, supažindino su pirčių aromatais, arbatomis, norintieji galėjo pasimėgauti masažu.

Sujungė skirtingus pojūčius

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė įspūdingos fotoklajonės su išskirtinai skvarbaus fotožvilgsnio savininku, fotografu Mariumi Čepuliu. Jis pasakojo apie kvapus – kokia kvapo, uoslės svarba gyvūnams – paukščiams, žvėrims, kokius būdus pasirenka norėdamas užmaskuoti savo kvapą norėdamas kaip įmanoma iš arčiau nufotografuoti laukinius gyvūnus. Temstant VDU Botanikos sodo mokslo darbuotoja dr. Asta Malakauskienė atvėrė duris į žavingą švytinčių organizmų pasaulį.

Renginyje lankytojus stebino ir įspūdingos fotosesijų vietos. Magiška dvasia ir tobulais kadrais rūpinosi išradingoji fotografė Jūratė Vilkelė „JurArt‘s“ su dekoratorių komanda – būsimus modelius puošė teminiais drabužiais, o vizažistės rūpinosi makiažu.

Supažindino su Lietuvos kūrėjų darbais

„Kvapų nakties“ lankytojams buvo pristatomas „Kūrybos podiumas“ – rožyne žengė modeliai, pristatantys Lietuvos kūrėjų drabužių ir aksesuarų kolekcijas. Vaizdus papildė muzikos garsai – I. Kazlauskaitės ir akordeonisto, tarptautinių konkursų laureato V. Danieliaus duetas. Įvairiausiose sodo kertelėse įsikūrę, kruopščiai pagal veiklos profilį atrinkti mugės dalyviai net ir patiems išrankiems lankytojams siūlė įdomių rankų darbo detalių, aksesuarų, meno dirbinių, skonių kiemelyje kvepėjo vietoje kepamas šakotis.

Užbūrė vaizdais ir solistų balsais

Abu renginio vakarus vainikavo aukšto meninio lygio atlikėjų koncertai. Penktadienio kulminacija tapo naktinė programa „Gyvenimas Aukštosios Fredos dvare“. Ant rūmų sienų vaizdo projekcijos atkūrė senojo rūmų gyvenimo vaizdus, o magiškais muzikos garsais lankytojus užbūrė Egidijus Bavikinas, Akvilė Garbenčiūtė ir Kristina Siurbytė. Šeštadienį į didžiausią Lietuvos rožyną viliojo aksominis Evelinos Sašenko balsas – kelionėje aplink pasaulį lankytojai pasinėrė į muzikinius potyrius su dainomis, skambančiomis įvairiausiose mūsų planetos vietose. Lankytojai vertino dainininkės šiltą bendravimą ir nuoširdumą.

Šie koncertai – ne vieninteliai meniniai renginio intarpai. Jaukiai įsitaisiusiems Botanikos sodo augalų draugijoje, vyko poezijos skaitymai, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos teatro „Jovaras“ pasirodymas, Ivono Pradelio „Paryžiaus traukinys, ponia“. Spektaklis kalbėjo apie tai, kad kartais tereikia sustoti, įsiklausyti ir pažiūrėti. Nebūtina mąstyti, nebūtina svajoti, nebūtina skaičiuoti – nereikia skubėti į Paryžiaus traukinį, kad rastum savo laimę.

Išrinko kvapiausią augalą

Tradiciškai renginio lankytojai galėjo balsuoti už kvapiausią augalą – smeigti įvairiaspalves vėliavėles šalia favoritų. Kvapiausiu 2019 metų augalu tapo rožė ˈCrown Princess Margaretaˈ. Iš renginio lankytojai išvyko nešini pačių komponuotomis puokštėmis: po VDU Botanikos sodo gėlių parodos nuostabūs žiedai buvo išdalinti visiems norintiems.

botanika.vdu.lt informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Praėjusią parą pasienio regionuose perimti du balionai su kontrabandinėmis cigaretėmis

LRT

Seimo opozicija prašo ekspertinio vertinimo dėl LRT vadovo atleidimą lengvinančių pataisų

NVSC: sparčiai kyla sergamumas gripu, gyventojai raginami skiepytis

Ekspertai kritiškai vertina Žemaitaičio išsišokimus prieš žurnalistus: chuliganiška elgsena

Klaidos, kurias dažniausiai daro užsakovai rinkdamiesi santvaras

Kaip pasirinkti įrangą mažam autoservisui, kad ji tarnautų 10 metų?

Gintariniai auskarai: kaip atpažinti tikrą gintarą ir išsirinkti kokybišką papuošalą

Šalia Vilniaus oro uosto fiksuota 60 balionų

Stanislovas Buškevičius. Lapkričio 30 – oji lygiavertė Vasario 16-ajai

STT įvertino valdančiųjų inicijuojamą sporto reformą: būtų grąžinama tvarka, didinanti korupcijos riziką

„Naktis nuslinko, diena prisiartino” (Rom 13, 12), 1 Advento sekmadienis

Žurnalistas: okupantai plečia teroro kampaniją prieš rusiškų mokyklų nelankančius vaikus

VDI ir Lygių galimybių kontrolierius žada imtis veiksmų dėl galimai nederamo elgesio prieš NŠA darbuotojus

Choro dainininkų kvalifikacijos kėlimas – investicija į balsą, kūną ir kolektyvo ateitį

Per pratybas Pabradėje sunkiai sužeistas Belgijos karys

Dėl laikinų ribojimų Vilniaus oro uoste paveikta per 3 tūkst. keleivių

Kasčiūnas apie socdemų koaliciją su „aušriečiais“: panašėja į Stokholmo sindromą

Gintaro papuošalai – ryšys su tėvyne lietuviams užsienyje

Garliavos Medelynas: nuo dekoratyvinių augalų iki profesionalaus apželdinimo

Institucinis smurtas vaiko teisių apsaugos sistemoje: kur mus nuvedė pertvarka ir ką privalome keisti šiandien

LRT

Staselis apie generalinės direktorės mestus kaltinimus daliai LRT tarybos: tegul žmonės vertina

Kaune atidaryta čiuožykla po atviru dangumi

Lietuvių užpildytoje Londono arenoje – neįtikėtinas Sargiūno sukurtas stebuklas (video)

Kaip galima pasiimti žemę?

Kuo išsiskiria gera siuntų tarnyba?

Liubajevas: Lukašenkos režimas pasitelkia nusikaltėlius ir Baltarusijos, ir Lietuvos pusėje

Popovienė patvirtino kitų metų stojančiųjų į aukštąsias mokyklas tvarką

Ruginienė tikisi, kad Seime kelią besiskinanti iniciatyva dėl lengvesnio LRT vadovo atleidimo bus pakoreguota

Ministerija: ES Teismo sprendimas Lietuvos neįpareigoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką

Sinkevičius apie mokytojų algų kėlimą: finansų ministras buvo nustebęs dėl Popovienės pareiškimų

Lietuvos atletai su kurčiųjų olimpinėmis žaidynėmis atsisveikino iškovoję 10 medalių

Šiliauskas anksčiau laiko paleidžiamas į laisvę

STT: siūloma sporto finansavimo reforma kelia pagrįstų abejonių dėl skaidrumo

Kaip paruošti matcha taip, kad Kalėdų rytas taptų ypatingas?

Oksos obuolių actas su „motinėle“ – kuo jis geresnis už paprastą?

Medicinos psichologas: kuo jis skiriasi nuo psichoterapeuto?

Devintąjį medalį Lietuvai pelnė tinklininkės

Teisme pro patikros punktą prasiveržusiam Ragelskiui iškviesta policija

Nutrauktas tyrimas dėl avarijos, kurios metu žuvo motociklą vairavęs abiturientas

Prie Nemuno vaikštinėjusiai porai vyras grasino dujiniu revolveriu

Stanislovas Buškevičius kreipėsi į I. Ruginienę dėl Vilniaus Sporto rūmų: ragina ištaisyti Šimonytės klaidas

Minima Lietuvos kariuomenės diena: sostinėje vyks šventinis paradas, karinės technikos paroda

„Ateikite, mano Tėvo palaimintieji” (Mt 25, 34), Kristaus Karaliaus iškilmė

Kaunas pirmasis iš šalies miestų įžiebė Kalėdų eglę

Martynas Vėlyvis. Kaunas – gyvas lietuviškumo paminklas

Darbo kodekse gali atsirasti jaunimui aktualios nuostatos: studentų praktikos darbo sutartis

Lainiaus (ex senoji Rondo) ir Ligito Kernagio koncertas „TAU: Pirmyn į 90-uosius!” (Video)

Kritinės dienos Ukrainai: JAV ultimatumo terminai kelia nerimą ES

Kauno „Ąžuolo“ regbio klubui – 50 metų: į priekį žvelgiama entuziastingai

Laikinoji sostinė įžiebs pagrindinę miesto Kalėdų eglę

Chorų ateitis priklauso nuo kompetencijų: ekspertai ragina keisti požiūrį

Triušių parodoje Kaune – ilgaausiai nuo spalvotų „nykštukų“ iki barzdotų „belgų“

Nausėda teigia, kad Seimo sprendimas nepanaikinti Nedzinsko neliečiamybės nuvilia

Iš Seimo į Konstitucinį Teismą – bloga praktika

Rytų Berlyną Lietuvoje filmuojantis prodiuseris Christopher Hall: „Kaunas – nuostabus miestas, išsiskiriantis savo architektūra“

Šoninės markizės terasai ar kitoms patalpoms: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti prieš perkant

Sofos lovos: praktiškas sprendimas mažam būstui ir svečių miegamajam?

VSAT: nuo punktų atidarymo į Lietuvą iš Baltarusijos negrįžo nė vienas lietuvių vilkikas

Ąžuolyną papuošė M. K. Čiurlioniui dedikuotas meninis akcentas „Karaliai“

Nausėda pareiškė užuojautą dėl Pyrago netekties

Teismui perduota sukčiavimo byla, kurioje kaltinimai pareikšti aštuoniems asmenims

Masteikaitė apie Raslanienės kandidatūrą į viceministres: nematome jokių jos sąsajų su kultūra

Teisininkas, kuris darbuotojų teises gina kaip ringe – atkakliai, sistemiškai ir iki galo

Kas yra proteinas sportui ir kada jo reikia? Sporto fazė patarimai

Su protestuojančias mokytojais susitikusi Popovienė buvo pasitikta šūksniais „gėda“

Pritarta siūlymui įšaldyti dabartinį LRT finansavimą

Dėl geležinkelio sabotažo Lenkija uždaro paskutinį likusį Rusijos konsulatą

Kopenhaga: socialdemokratai užleido vietą raudoniesiems ir socialistams

Zelenskis po naujų rusų smūgių: spaudimas Rusijai nepakankamas

Mūsų laikų vyrų bėda: vengia tikrintis sveikatą ir į gydytojus kreipiasi per retai

„Daryk kaip sau“: principas, kurį verslininkas pavertė sėkmės formule

Muitinės atstovas: atvejai, kai pasienio punktuose išvengiama kontrolės, yra pavieniai

Kultūros ministerija paskelbė konkursą vadovauti Kauno valstybinei filharmonijai

Ar įmanoma keliauti į ateitį?

Lietuvos sportininkų pergalės kurčiųjų olimpinėse žaidynėse

„Sodra“ teigia sulaukianti vis daugiau užklausų dėl antrosios pensijų pakopos: gyventojams trūksta žinių

Zelenskis ir Macronas pasirašė ketinimų protokolą dėl „Rafale“ naikintuvų pirkimo

Kaune pradedami M. K. Čiurlionio kultūros centro statybos darbai

Žinomi žmonės jau įžiebė eglutę išskirtiniame grožio salone

Kurčiųjų olimpinių žaidynių medalių nereikėjo ilgai laukti

LRT

Seimas tęs LRT audito išvadų svarstymą: Skardžius neatmeta, kad bus prašoma atlikti ir papildomų tyrimų

D. Britanija rengiasi pertvarkyti prieglobsčio suteikimo politiką

„Štai tavo sūnus!” – „Štai tavo Motina!” (Jn 19, 26.27), 33 eilinio laiko sekmadienis

Homoseksualias poras ginantis teisininkas apie pataisas dėl partnerystės: palyginčiau su rasizmo ir segregacijos laikais

Trumpo įspėjimas Nigerijai tampa vilties ženklu persekiojamiems krikščionims

Iki pirmojo medalio pristigo 34 sekundžių

Kauno Kalėdų eglutė pasiekė Rotušės aikštę: įžiebimas po savaitės

Kaip Kremlius „atstato“ okupuotas Ukrainos teritorijas

Kaune, stovėjimo aikštelėje, apgadinta dešimt automobilių

„Gražinkime Kauną“ uždarys žygių sezoną

Tamašunienė apie padėtį LKT: būtina pasirūpinti pareigūnais, modernizuoti sistemą

Prokuratūra siūlo įkalinti Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo išniekinimu kaltinamus asmenis

Per Rusijos bepiločių orlaivių ataką žuvo du žmonės

Sezoninė vaikų apranga: ką svarbu žinoti tėvams kiekvienu metų laiku?

Lietuvos zoologijos sodas kviečia į nemokamą V. Bareikio koncertą

Parlamentarai svarstys siūlymą padidinti algas kelioms Seimui pavaldžioms kultūros institucijoms

Nedzinskas: kaltas „čekiukų“ byloje nesijaučiu

Seimas svarstys siūlymą naikinti desovietizacijos komisiją

KT: Vyriausybės nutarimas dėl nuobaudos skyrimo buvusiam VST vadui Pociui neprieštarauja Konstitucijai

Paaiškėjo Kauno miesto mokslo premijų laureatai

Kaune surengtas tarptautinis karatė turnyras „Tigro kelias 2025“ – tradicija, vienijanti Baltijos šalis

Kada verta kreiptis į vertimų biurą?

Praėjusią parą pasienio regionuose perimti du balionai su kontrabandinėmis cigaretėmis

2025-12-03
LRT

Seimo opozicija prašo ekspertinio vertinimo dėl LRT vadovo atleidimą lengvinančių pataisų

2025-12-02

NVSC: sparčiai kyla sergamumas gripu, gyventojai raginami skiepytis

2025-12-01

Ekspertai kritiškai vertina Žemaitaičio išsišokimus prieš žurnalistus: chuliganiška elgsena

2025-12-01

Klaidos, kurias dažniausiai daro užsakovai rinkdamiesi santvaras

2025-12-01

Kaip pasirinkti įrangą mažam autoservisui, kad ji tarnautų 10 metų?

2025-12-01

Gintariniai auskarai: kaip atpažinti tikrą gintarą ir išsirinkti kokybišką papuošalą

2025-12-01

Šalia Vilniaus oro uosto fiksuota 60 balionų

2025-12-01

Stanislovas Buškevičius. Lapkričio 30 – oji lygiavertė Vasario 16-ajai

2025-11-30

STT įvertino valdančiųjų inicijuojamą sporto reformą: būtų grąžinama tvarka, didinanti korupcijos riziką

2025-11-30

„Naktis nuslinko, diena prisiartino” (Rom 13, 12), 1 Advento sekmadienis

2025-11-30

Žurnalistas: okupantai plečia teroro kampaniją prieš rusiškų mokyklų nelankančius vaikus

2025-11-30

VDI ir Lygių galimybių kontrolierius žada imtis veiksmų dėl galimai nederamo elgesio prieš NŠA darbuotojus

2025-11-30

Choro dainininkų kvalifikacijos kėlimas – investicija į balsą, kūną ir kolektyvo ateitį

2025-11-29

Per pratybas Pabradėje sunkiai sužeistas Belgijos karys

2025-11-29

Dėl laikinų ribojimų Vilniaus oro uoste paveikta per 3 tūkst. keleivių

2025-11-29

Kasčiūnas apie socdemų koaliciją su „aušriečiais“: panašėja į Stokholmo sindromą

2025-11-29

Gintaro papuošalai – ryšys su tėvyne lietuviams užsienyje

2025-11-29

Garliavos Medelynas: nuo dekoratyvinių augalų iki profesionalaus apželdinimo

2025-11-28

Institucinis smurtas vaiko teisių apsaugos sistemoje: kur mus nuvedė pertvarka ir ką privalome keisti šiandien

2025-11-28
LRT

Staselis apie generalinės direktorės mestus kaltinimus daliai LRT tarybos: tegul žmonės vertina

2025-11-28

Kaune atidaryta čiuožykla po atviru dangumi

2025-11-28

Lietuvių užpildytoje Londono arenoje – neįtikėtinas Sargiūno sukurtas stebuklas (video)

2025-11-28

Kaip galima pasiimti žemę?

2025-11-28

Kuo išsiskiria gera siuntų tarnyba?

2025-11-28

Liubajevas: Lukašenkos režimas pasitelkia nusikaltėlius ir Baltarusijos, ir Lietuvos pusėje

2025-11-28

Popovienė patvirtino kitų metų stojančiųjų į aukštąsias mokyklas tvarką

2025-11-28

Ruginienė tikisi, kad Seime kelią besiskinanti iniciatyva dėl lengvesnio LRT vadovo atleidimo bus pakoreguota

2025-11-27

Ministerija: ES Teismo sprendimas Lietuvos neįpareigoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką

2025-11-25

Sinkevičius apie mokytojų algų kėlimą: finansų ministras buvo nustebęs dėl Popovienės pareiškimų

2025-11-25

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos