Kilimas, kurio išmatavimai siekia 120×170, yra priskiriamas prie mažesniųjų kilimų. Kaip rodo praktika, tokių išmatavimų kilimai labiausiai tinka koridoriuje, prieškambaryje, vonioje arba balkone. Jei tokį kilimą mėginsite priderinti prie sofos matmenų, atsiminkite, kad jis negali būti trumpesnis už sofos pagrindą.
Kur netinka naudoti mažų išmatavimų kilimai?
Jei patalpa yra erdvi, jai per mažas kilimas netinka, nes sugriauna tvarkingumo ir vientisumo įvaizdį. Tik didelis ir platus kilimas padės išsaugoti bendrą patalpos interjero harmoniją. Mažas kilimas nepageidaujamas ir po valgomojo stalu, nes tada ant jo netelpa priekinės kėdžių kojos. Toks kilimas netiks ir miegamajame, nes ant jo nebus įmanoma pastatyti lovos ir pasiekti to, kad kelianti iš visų jos pusių būtų galima nuleisti basas kojas ant šiltos kiliminės dangos. Kokio dydžio kilimas yra pats tinkamiausias konkrečioje patalpoje pagrinde priklauso nuo to, kokio erdvumo kambaryje ir kokiu tikslu jis bus naudojamas.
Kur pati tinkamiausia vieta mažiems kilimams?
Didesniame kambaryje mažą kilimą galima panaudoti tik kaip interjero dekoro detalę. Jį galima patiesti šalia minkšto krėslo, prie lovos krašto, jei lova prišlieta prie sienos, jis tinka tiesti ir po kavos arba žurnaliniu staliuku. Šios rūšies kilimai dažniausiai klojami koridoriuje, mažoje virtuvėje, vaikams skirtoje patalpoje arba nedideliame darbo kambaryje po rašomuoju stalu. O šiaip panaudojus kelis nedidelius kilimus į atskiras zonas ir patį didžiausią kambarį galima padalinti į atskiras zonas. Tik tada kilimėliai turi būti margi ir nesikartojančių ryškių spalvų bei atspalvių. Jei kilimėlių spalvos susilieja su pagrindine kambario spalvine gama, tada jie iš tikrųjų tampa neatskiriama bendro interjero dalimi.
Kokie mažųjų kilimų privalumai?
Akivaizdu, jog didelį kilimą yra žymiai sunkiau išvalyti negu mažą. Be to, dideli kilimai, kurie užkloja beveik visas kambario grindis, tuo pačiu ir sveikatai kenkia labiau, nes į juos metasi pelėsio grybas, nuo jų sunku nuvalyti susikaupusius nešvarumus. Tuo tarpu mažus kilimus visai nesunku dažniau valyti, o ir kainuoja jie pigiau už didžiuosius kilimus.