Tarp begalės darbų, hobių, pažadų ir tikslų dažnai pamirštame, kokie svarbūs esame ir kiek daug mūsų artimieji prarastų, jeigu mums kažkas nutiktų. Tiesa tokia, kad praradimas, daugeliu atvejų, būtų ne tik dvasinis, bet ir finansinis. Todėl vienas populiariausių ir labiausiai sveikintinų šių dienų sprendimų – gyvybės draudimas. Kodėl tai taip populiaru ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir vaikų, bei kuo toks sprendimas gali pasitarnauti, pasakoja licencijuota finansų konsultantė Vaida Kondrotienė.
Gąsdinanti sąvoka – atsakingų žmonių sprendimas
„Gyvybės draudimas, pats žodis, kartais gali pasirodyti baisus. Nes kalbame apie gyvybę, tarsi kažkaip planuojame ateitį. Tačiau tai yra kaip tik labai atsakingų žmonių sprendimas.“, – sako Compensa atstovė.
Draudimą turinčiais žmonėmis, ištikus nelaimei, gali pasirūpinti draudimo bendrovė. Tačiau, finansų konsultantės teigimu, tie, kurie niekam nepatikėjo savo gyvybės draudimo, tampa atsakingais už tai, kas bus iškilus probleminiam įvykiui: „Reikėtų suprasti teisingai – šeima ar žmogus, neturintys gyvybės draudimo poliso, yra viena maža draudimo bendrovė, nutikus nelaimingam atsitikimui prisiimanti visą riziką sau.“
Rekomenduojama jums?
„Jaunoms šeimoms, turinčioms būsto paskolą, visad rekomenduoju apdrausti pagrindinį šeimos maitintoją, nes nuo jo sveikatos priklauso visų šeimos narių gerbūvis. Labai dažnai tokios šeimos turi ir mažųjų šeimos narių.“, – sako Vaida Kondrotienė primindama, kad ne tik tėvai, bet ir vaikai gali būti apdraudžiami.
Turbūt verta paminėti, kad vieniems gyvybės draudimas yra rekomenduojamas daug aktyviau nei kitiems, tačiau tai nereiškia, kad kažkurie yra vertesni. Tokias rekomendacijas finansų specialistai teikia dėl didesnės rizikos ir stabilesnės ateities. Tačiau, svarbu kiekvienam šeimos nariui turėti savo draudimo polisą, kaip saugumo garantą, kaip savo asmeninę papildomą kišenę ateičiai. Kartu taip išsiugdomas ir poreikis taupyti, atsidėti ateičiai.
Vaikai – ne išimtis
Finansų konsultantė pastebi, kad daugelis turinčių vaikus, linki jiems tik gero ir gana toli žvelgia į atžalų ateitį. Tokiems klientams specialistė siūlo rinktis kaupiamąjį gyvybės draudimą tam, kad mažųjų šeimos narių studijų svajonės galėtų tapti realybe.
„Dabar yra mokami vaiko pinigai. Dauguma mano klientų juos paskyrė vaiko ateičiai. O pasirinkę kaupimą su draudimais, turi dar keletą naudų: nuo sumokėtų įmokų kasmet grįžta GPM lengvata, (nuo 2019 metų net 20%), gali turėti visų rizikų draudimą atsitikus nelaimei ir sukaupia norimą sumą pinigų ateičiai. Tačiau reikėtų prisiminti – norint sukaupti atitinkamą sumą savo vaikų ateičiai, reikia kuo anksčiau tai pradėti daryti. Geriausia – tik gimus vaikui. Vėliau tenka atidėti didesnę sumą pinigų, nes lieka mažiau laiko, iki kol vaikai pradės studijuoti.“, – patirtimi dalinasi Vaida Kondrotienė.
Apsidrausti nesudėtinga
Turbūt daugelis bent kartą pasvarsčiusių apie gyvybės draudimą, mintis nuveja į šalį dėl perdėtos baimės, kad procesas – ilgas ir sudėtingas. Tačiau, tiesa tokia, kad viskas ko jums reikia, tai kreiptis į norimą draudimo bendrovę, o vėliau specialistai, išsiaiškinę Jūsų poreikius, sudarys asmeniškai jums tinkantį pasiūlymą, kurį tik pasirašysite.
„Mano darbe labai svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieno kliento skirtingus poreikius. Pats klientas renkasi, kokią įmoką gali skirti. Draudimo išmoka, įvykus draudiminiam įvykiui, priklauso nuo pasirinktos draudimo sumos. Klientas turi nurodyti sumą, kokios jam gali prireikti nutikus nelaimingam atsitikimui ar susirgus kritine liga. Mano patarimas – tik rekomendacinio pobūdžio, nes kiekvieno poreikiai skirtingi.“, – pastebi Compensa draudimo specialistė.
Dažniausios klaidos
Klaidos draudimo sutartyje yra gana retos, nes viskuo čia rūpinasi šios srities specialistai, tačiau žmogiškosios klaidos, kurias susikuria patys gyventojai, dažniausiai neišvengiamos. Finansų konsultantė pastebi, kad viena dažniausiai pasitaikančių – draudimo sutartis padedama į stalčių.
„Sutartis reikėtų peržiūrėti nuolat. Taip, kaip automobilio techninę apžiūrą. Keičiasi atlyginimas, gimsta vaikai, keičiasi gyvenimo sąlygos ir aplinkybės, o kiekvieno žmogaus gyvybė ir jo sveikata svarbiausi jam pačiam ir jo artimiesiems. Labai svarbu, po kurio laiko, dar kartą įvertinti savo poreikius. Kartais nutinka taip, kad žmogus turi draudimą, o po pusmečio, metų ar dviejų, jis jau pamiršta kas ten yra. Tuomet nutinka nelaimingas atsitikimas, klientas gauna draudimo išmoką, kuri jo netenkina – pasirodo, sudarydamas sutartį, jis norėjo daugiau skirti taupymui, o ne draudimams.“, – apie pasitaikančius atvejus pasakoja draudimo specialistė Vaida Kondrotienė.
Geriausi rezultatai – bendradarbiaujant
Niekam ne paslaptis, kad draudimo bendrovėmis pasitikime tuomet, kai iš draugų ir artimųjų išgirstame vieną kitą gerą žodį. Todėl ir finansų konsultantė neslepia, kad daug klientų, o ir naujų vėjų, ateina būtent per rekomendacijas.
„Labai reti atvejai, kai norėdami įsigyti draudimą, beldžiamės į pirmas pasitaikiusias duris. Dažniausiai pasiklausinėjame žmonių, kuriais pasitikime. Taip dirbu ir aš, paprašau rekomendacijų, kai mano informacija būna naudinga. Todėl, kai sužinojau apie naujai steigiamą BNI klubą „Bokštas“ nesvarstydama prisijungiau. Jau keletą metų mano kolegė yra narė kitame Kauno klube, laukdavau kada ji išvyks atostogų, nes taip galėdavau ją atstovauti. Tai veža, išlaisvina, praplečia akiratį, pažintis. Man svarbu dalintis, o kai duodi – gauni dvigubai. Taip veikia visatos dėsniai.“, – bendradarbiavimo naudą pabrėžia Vaida Kondrotienė.
Dalindamasi prisiminimais, finansų konsultantė, neslepia, kad mokyklos laikais, turbūt nedvejodama būtų bėgusi iš pamokos, jei būtų žinojusi apie gresiantį viešą kalbėjimą. Tačiau BNI „Bokštas“ padėjo specialistei ne tik atrasti bendraminčių, bet ir išlaisvino bei suteikė pasitikėjimo savimi.