Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Aktyvios kaunietės sako žinančios, kaip paversti sportą saldainiu vaikams

  • 2023-12-28
  • kaunieciams.lt
  • Kaunas, Kauno rajonas, Visuomenė ir gyvenimas

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, vaikai privalo būti fiziškai aktyvūs mažiausiai vieną valandą per parą. Deja, tarp šiuolaikinių vaikų tokių fiziškai aktyvių – mažuma.

Artėjant Kalėdoms Raudondvario dvare surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjusios ekspertės atkreipė dėmesį, kad fiziškai aktyvūs vaikai suaugę gyvens 7 metais ilgiau, bus apie 15 proc. laimingesni, uždirbs apie 20-50 proc. daugiau nei tie, kuriuos tėvai į mokyklą vežios automobiliu, išrašinės atleidimus nuo fizinio ugdymo pamokų arba kitaip saugos nuo aktyvaus judėjimo.

Svarbu – įpročių formavimas

„Dabar jau yra prabanga, jeigu vaikas nori sportuoti ir sportuoja. Pasak PSO, vaikai turėtų būti fiziškai aktyvūs mažiausiai vieną valandą per parą. Deja, tiek laiko fiziškai juda mažuma vaikų. Šiais laikais sportas vaikams – išėjimas iš komforto zonos. Juk žymiai paprasčiau būti čempionu prie ekrano, o ne čempionu salėje“, – teigė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doktorantė Rūta Brazdžionytė.

Būtent todėl, anot fizinio aktyvumo projekte „InoJump“ motyvatorės ir ekspertės pareigas ėjusios pašnekovės, svarbu rasti smagią sportinę veiklą, kuri vaikui patiktų. Tuomet jo nereikės stumte stumti į kažkokį būrelį ar fizinio ugdymo užsiėmimą.

„Tai yra didelis tėvų, pedagogų, projektų rengėjų darbas. Todėl įvairūs projektai, vasaros stovyklos, kuriuose dėmesys skiriamas fiziniam aktyvumui, yra puiki motyvacija vaikui sportuoti nuolat“, – tvirtino R. Brazdžionytė, tituluota pasaulio ir Europos moterų kiokušin karatė čempionė.

„Yra toks naujas posakis – sitting is a new smoking (liet. sėdėjimas – tai naujasis rūkymas). Vaikai sėdi mokykloje, popamokinėje veikloje taip pat sėdi, tėvai juos nuveža ir parveža iš mokyklos. Nuolatinis sėdėjimas kelia daugybę problemų: nejudant nusilpsta sėdimieji raumenys, susidaro kupra. O užtektų būti aktyviems vos valandą per dieną“, – pabrėžė fizinio aktyvumo skatinimo projektui talkinusi R. Brazdžionytė.

Minibatutas tai – lyg sportas saldainio apvalkale

Minimas projektas „InoJump – sveikatai palankių bendruomenių kūrimas per sporto inovacijas“, 2021–2023 metais vyko penkiuose Lietuvos regionuose: Kauno mieste ir rajone, Kazlų Rūdoje, Visagine ir Zarasuose. 2022 m. vasarį prasidėjus karui Ukrainoje, prie jo prisijungė ir gausi ukrainiečių pabėgėlių vaikų, mamų bei močiučių bendruomenė, radusi prieglobstį Visagine.

Minėtų vietovių mokyklose projekto metu kaip popamokinė veikla buvo rengiamos minibatutų treniruotės vaikams, vyko užsiėmimai mokytojams, tėveliams ir senjorams. Aktyviausi projekto dalyviai turėjo galimybę nemokamai stovyklauti dienos stovyklose arba savaitės trukmės stovykloje Zarasuose.

Pasak projekto vadovės Skaidrės Vainikauskaitės-Tomaševičienės, svarbiausia, kad projekto metu pavyko į fizinę veiklą įtraukti aplink mokyklas besiburiančias bendruomenes: vaikus, tėvus, senelius, pedagogus. Be to, projektas padidino regionų gyventojų supratimą, kad fizinis aktyvumas yra pagrindinis vaistas nuo 26 labiausiai paplitusių lėtinių ligų: diabeto, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, nutukimo ir kt.

Minibatutų treniruotes Kauno mieste ir rajone vedusi trenerė Donata Klimavičė įsitikinusi, kad didžiausia projekto „InoJump“ nauda ir sėkmė yra ta, kad sportuoti vaikams buvo smagu: „Įprastus, pabodusius žaidimus mes perkeldavome ant minibatutų, tad vaikams ši veikla buvo lyg ir kažkokia naujovė. Juolab kad sportuojant ant minibatutų dirba ne tik viso kūno raumenys, bet privalo įsijungti ir smegenų veikla“.

Trenerės nuomonei antrino ir „InoJump“ vasaros stovyklų motyvatorė R. Brazdžionytė. Pasak jos, iš tiesų nebuvo matyti nė vieno vaiko, kuriam nepatiktų judėti ant minibatuto.

„Tai – lyg sportas saldainio apvalkale. Vaikai šias treniruotes supranta kaip žaidimą, kuriame telpa visas fizines ypatybes lavinanti veikla: ji koreguoja laikyseną, įdarbina giliuosius raumenis. Vaikams minibatutai – idealus sportas, nes dirba visas kūnas, o svarbiausia, kad jiems įdomu“, – ne kartą pokalbio metu pabrėžė ekspertė.

Be minibatutų, projektas apjungė ir daugiau sporto inovacijų: treniruotėse buvo naudojama inovatyvi, Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos sporto universiteto mokslininkų bendromis pastangomis sukurta fizinio krūvio stebėsenos ir valdymo sistema „iPulsus“.

Minibatutai – prevencinė priemonė traumoms

Projekto organizatoriai pripažįsta, kad tėveliai iš pradžių baiminosi minibatutų treniruočių, nes tai – neįprasta sportinė veikla. Be to, visi yra girdėję daugybę istorijų ar susidūrę patys, kai linksmybės ant batutų baigėsi ligoninių traumatologijos skyriuose. Tačiau trenerė Donata Klimavičė tvirtino, kad treniruotės ant minibatutų – ne žaidimas, o saugus sportas.

„Traumos dažniausiai įvyksta vaikams šokinėjant ant didelių batutų, kur vienu metu neretai dūksta keletas ar net keliolika vaikų. Tačiau minibatutai – visai kas kita. Ant jo vaikai gali judėti tik po vieną. Yra tam tikros judėjimo taisyklės, kurių jie privalo laikytis. Be to, projekto „InoJump“ metu naudoti Vokietijoje pagaminti minibatutai vieninteliai pasaulyje turi sveikos nugaros sertifikatą, jie yra saugūs stuburui. Ant jų gali judėti net ir tie žmonės, kurie turi nugaros problemų“, – teigė trenerė.

Visuomenės sveikatos specialistė R. Brazdžionytės pastebėjimu, minibatutus galima būtų priskirti prevencinei traumų priemonei. „Mes bijome traumų ant minibatutų, bet, iš tiesų, minibatutai gali apsaugoti nuo traumų ateityje, paprasčiausiai žaidžiant kieme, krepšinį, futbolą, tinklinį ar užsiimant kita sporto šaka. Sportuodami ant nestabilių plokštumų sutvirtiname čiurnų, kelių, klubų sąnarius, giliuosius raumenis, taip pat stiprėja raiščiai ir šalia sąnarių esančios raumenų struktūros, kurios įprastų pratimų metu nedirba“, – privalumus vardijo ekspertė.

Didelė nauda visai šeimai

Kaip per trejus metus projekto „InoJump“ metus pastebėjo organizatoriai, pradinių klasių mokytojams neretai trūksta žinių apie kokybišką fizinį ugdymą. Todėl, jų nuomone, vertėtų pagalvoti apie kvalifikacijos kėlimą tiems pedagogams, kurie veda kūno kultūros pamokas pradinukams.

Be to, reikėtų didinti mokyklose organizuojamų būrelių įvairovę, kadangi mergaičių tėveliai neretai skundžiasi, jog kone visi sportiniai būreliai labiau pritaikyti berniukams.

Taip pat projekto rengėjai pastebėjo, jog dažnai mamos nesportuoja todėl, kad neturi kur palikti savo mažamečių vaikų. Projekto metu siūlytos bendros fizinio aktyvumo veiklos tėvams ir vaikams iš tiesų pasiteisino: mokyklose ir vasaros stovyklose judėjo tiek didelis, tiek mažas.

Didžiausią projekto privalumą – bendruomeniškumą – minėjo ne tik „InoJump“ rengėjai, bet ir dalyviai.

„Sakoma, kad tėvai vaikams yra geriausias pavyzdys. Namuose juk pastoviai esame užsiėmę, užsivertę darbais, neturime laiko sportuoti. O tokiose vasaros stovyklose vaikai, pamatę, kad ir tėvai sportuoja, įgauna nemažai motyvacijos būti fiziškai aktyviais ir grįžus namo. Be to, šios vasaros stovyklos buvo geriausias atradimas, nes ten buvome, sportavome, pramogavome visa šeima kartu. Tai – išties didelė nauda visai šeimai“, – savo patirtimi spaudos konferencijoje dalinosi dviejų vaikų mama Gitana Salickienė, su šeima nemokamai stovyklavusi „InoJump“ stovykloje Zarasuose.

Šis pranešimas spaudai parengtas įgyvendinant projektą „#InoJump – sveikatai palankių bendruomenių kūrimas per sporto inovacijas“ (2021-2023).

VšĮ „Saulėtos idėjos“ įgyvendinamas projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Nuotr. organizatorių.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

D. Nausėdienė: Lietuva dalyvaus JAV pirmosios ponios M. Trump iniciatyvoje

„Ką pasėsi… 2026“: nuo atradimų iki sprendimų – 30 metų žemės ūkio pažangos

NVSC: pernai Lietuvoje nustatyti 634 nauji tuberkuliozės atvejai

Lekšas: išvykus vienam iš lyderių „Žalgiris“ nepergyventų

Į Lietuvą iš Baltarusijos grįžo pirmieji vilkikai

Matulionis apie incidentą Varėnoje: informuosime mūsų NATO sąjungininkus

„Žalgirio” jaunimo savaitė

Siūloma riboti rusų ir baltarusių galimybes savivaldos rinkimuose

Gyvūnų gausa nulėmė gyvenimo būdą kaime

Teisme byla dėl įtariamo papirkimo

 KTU kuria jutiklius, kurie „perskaito“ iškvėpto oro sudėtį

Mediko Abraičio byloje apklaustos visos liudytojos

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone kovo 23-29 dienomis

Dėl drono premjerė šaukia Nacionalinio saugumo komisijos posėdį

Galingas Manto Kondratavičiaus debiutas UFC ringe

LRT

LRT giriasi atsižvelgusi į Valstybės kontrolės pastabas

Bent 13 vėžio formų – dėl nutukimo?

Kaip išsirinkti kokteilinę pagal savo mitybos įpročius?

TV laidoje „Erdvės alchemija“ – apie tvarios architektūros ir funkcionalumo santykį interjere

Rašysime Nacionalinį diktantą

RRT paragino KTU neišmontuoti ryšio bokšto

Zuckerbergas kuria DI agentą – „Meta“ direktorių

„Kilmės viršūnėse. Didybė, palaidota po laiko dulkėmis“

Vaikų dantų priežiūra Lietuvoje prastoka

Veryga: koalicijoje jaučiamės sunkiai

Lietuva griežtins sunkiasvorių transporto priemonių kontrolę

Iranas grasina aklinai uždaryti Hormūzo sąsiaurį

„Žalgiris“ susitvarkė su Šiauliais (video)

KTU: vaisius ir daržoves plauk teisingai

„Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas“ (Jn 11, 25) V Gavėnios sekmadienis

Teroristai prieš 10 metų užmušė 32 nekaltus žmones

Lietuviai labiausiai nerimauja dėl sveikatos

Moksleiviams išbandymas: pastatyti tiltą

Politologai: Radvilavičius vargu ar laimės Kaune

Policija apie įvykius Kauno apskrityje

Parodos „Stasys Eidrigevičius. Hommage à Čiurlionis“ atidarymas

Paukščiai grįžta

„Žaliasis kursas” papjaus ūkininkus?

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

Atsibastėliai nerimsta

By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

Pasaulinė vandens diena

Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

Teismas: Elonas Muskas melavo

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

Kovo 21-oji – kas tai?

Potvynio padėtis stabilizuojasi

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

Pakaunėje krykštauja 200-asis kūdikis iš Raudondvario

Vilkikai grįš iš Baltarusijos

Vokietijos brigada bus? Paraštėje?

Kaune atsidaro „Gintaro baldų“ salonas

Mastaičiuose – jaunųjų plaukikų kova dėl A. Statkevičiaus taurės

Giraitės gamykla kulkas gamins pati

Jaunimo krepšinis turi trenerius

Garliavoje pasveikinta trečioji 100-metė

Kaunas brangins komunalines paslaugas?

Koks yra alaus mielių poveikis

Patarimai, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir išvengti komplikacijų

Dantų tiesinimas suaugusiems: ar kada nors būna per vėlu?

Kas yra haloterapija?

Dantų tiesinimas kapomis – šiuolaikinės ortodontijos laimėjimas

Kas sudaro Salesforce CRM kainą?

Pirmasis FUTURE IS NOW sezonas finišavo Zapyškyje

Prezidento netikrins

Į Kauną atvyksta Raganiukės teatras: mažųjų laukia pasaka „Pelenė“

Rajonų keliuose bus krovininio transporto ribojimų

JAV ir Japonija apie projektus bei Perl Harborą

Ignalinoje lankėsi europarlamentarai

Naujasis „BMW i3“ – iki 900 km viena įkrova

Kuras per savaitę šalyje brango iki 3,8 proc.

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Rusija užsipuolė Izraelį

Tomas Čyvas

Profesinis ugdymas tik lietuviškai

JAV atšaukia sankcijas dviem Baltarusijos bankams ir „Belaruskalij“

Kauno ir Marijampolės verslui rūpi demografijos iššūkiai

Lietuvai – istorinis NCAA vakaras (Video)

Vilnius šoka Kaunui

Kaunas pirmauja kultūros paveldo  srityje

pinigiukai

VMI pradėjo GPM grąžinimą

Nausėda:  judame taikaus susinaikinimo keliu

Babtų gimnazisto triumfas

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

Kaune veiks erdvė jaunimui

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

D. Nausėdienė: Lietuva dalyvaus JAV pirmosios ponios M. Trump iniciatyvoje

2026-03-24

„Ką pasėsi… 2026“: nuo atradimų iki sprendimų – 30 metų žemės ūkio pažangos

2026-03-24

NVSC: pernai Lietuvoje nustatyti 634 nauji tuberkuliozės atvejai

2026-03-24

Lekšas: išvykus vienam iš lyderių „Žalgiris“ nepergyventų

2026-03-24

Į Lietuvą iš Baltarusijos grįžo pirmieji vilkikai

2026-03-24

Matulionis apie incidentą Varėnoje: informuosime mūsų NATO sąjungininkus

2026-03-24

„Žalgirio” jaunimo savaitė

2026-03-24

Siūloma riboti rusų ir baltarusių galimybes savivaldos rinkimuose

2026-03-24

Gyvūnų gausa nulėmė gyvenimo būdą kaime

2026-03-23

Teisme byla dėl įtariamo papirkimo

2026-03-23

 KTU kuria jutiklius, kurie „perskaito“ iškvėpto oro sudėtį

2026-03-23

Mediko Abraičio byloje apklaustos visos liudytojos

2026-03-23

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone kovo 23-29 dienomis

2026-03-23

Dėl drono premjerė šaukia Nacionalinio saugumo komisijos posėdį

2026-03-23

Galingas Manto Kondratavičiaus debiutas UFC ringe

2026-03-23
LRT

LRT giriasi atsižvelgusi į Valstybės kontrolės pastabas

2026-03-23

Bent 13 vėžio formų – dėl nutukimo?

2026-03-23

Kaip išsirinkti kokteilinę pagal savo mitybos įpročius?

2026-03-23

TV laidoje „Erdvės alchemija“ – apie tvarios architektūros ir funkcionalumo santykį interjere

2026-03-23

Rašysime Nacionalinį diktantą

2026-03-23

RRT paragino KTU neišmontuoti ryšio bokšto

2026-03-23

Zuckerbergas kuria DI agentą – „Meta“ direktorių

2026-03-23

„Kilmės viršūnėse. Didybė, palaidota po laiko dulkėmis“

2026-03-23

Vaikų dantų priežiūra Lietuvoje prastoka

2026-03-23

Veryga: koalicijoje jaučiamės sunkiai

2026-03-23

Lietuva griežtins sunkiasvorių transporto priemonių kontrolę

2026-03-23

Iranas grasina aklinai uždaryti Hormūzo sąsiaurį

2026-03-23

„Žalgiris“ susitvarkė su Šiauliais (video)

2026-03-23

KTU: vaisius ir daržoves plauk teisingai

2026-03-22

„Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas“ (Jn 11, 25) V Gavėnios sekmadienis

2026-03-22

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos