Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Automobilių išlaikymo kaštai nemažėja: remontas pabrango 30 proc., draudimas – virš 20 proc.

  • 2023-07-17
  • kaunieciams.lt
  • Automobiliai, Finansai, Lietuva

Pastaraisiais metais stipriai išaugus pragyvenimo ir papildomų poreikių kaštams, asmeninio automobilio išlaikymas tampa vis didesne prabanga. Augančias išlaidas lemia ne tik didesnės naujų ar naudotų transporto priemonių įsigijimo kainos bei palūkanos, bet ir brangstančios remonto, draudimo, techninio aptarnavimo bei kitos paslaugos, susijusios su automobilio priežiūra. Rinkos ekspertai dalijasi mintimis, kokie kaštų pokyčiai jaučiami bei kodėl žmonės vis dažniau dairosi į alternatyvius mobilumo būdus.

Lietuviai vis dar dažniau renkasi naudotas transporto priemones nei naujas

Automobilių pramonė per pastaruosius metus buvo vienas labiausiai pandemijos, geopolitinių įvykių ir išaugusios infliacijos paveiktų sektorių. Po daugiau nei trejus metus trukusios automobilių tiekimo grandinės sutrikimų rinkoje po truputį pradedama kalbėti apie stabilizaciją ir besinormalizuojančius prekių laukimo terminus. Visgi išaugę automobilių ir jų priežiūros kaštai į pradinę stadiją negrįžta.

Nuo šių metų liepos 13 d. dėl infliacijos ir darbo užmokesčio augimo techninės apžiūros kainos Lietuvoje padidėjo vidutiniškai 5 proc. Nuo metų pradžios 35 proc. taip pat pabrango lengviesiems automobiliams taikomas taršos mokestis, kuris vis dar aktualus didžiajai daliai senesnių automobilių vairuotojų. Įmonės „Regitra“ duomenys rodo, kad lietuviai apie tris kartus dažniau renkasi naudotas transporto priemones nei naujas, o kainoms augant, automobilių iš antrų rankų nuperkama vis daugiau. Šių metų sausį-gegužę pastarųjų įregistruota 13 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu.

Lietuvoje važinėjančių automobilių amžiaus vidurkis šiuo metu siekia virš 16 metų ir jis nuosekliai didėja kas metus. Naudoti automobiliai dažniau genda, o už jų remontą taip pat tenka mokėti vis daugiau, nes išbrango ne tik transporto priemonių detalės, bet ir darbo jėga. Tuo tarpu naujų automobilių remonto išlaidos didesnės dėl pažangių technologijų.

Remontui išleidžiama vis daugiau

„Per pastaruosius metus transporto priemonių remonto darbo jėgos kaštai išaugo apie 30 proc., automobilių priežiūros ir atsarginių dalių kainos kilo maždaug 40 proc. Visa tai lemia didesnes automobilių priežiūros išlaidas, kurias pajuto jų savininkai. Bendra automobilio išlaikymo kaina priklauso nuo modelio – kuo jis senesnis ar prabangesnis, tuo daugiau išlaidų jis reikalauja. Visgi, be rimtų gedimų, norint tvarkingai prižiūrėti vidutinės klasės automobilį, asmeninių automobilių turėtojams reikėtų nusimatyti apie 300 Eur standartiniam aptarnavimui ir padangoms per metus“, – teigia Jonas Račkauskas, „Autobrava Motors“ popardaviminio aptarnavimo skyriaus vadovas.

J. Račkauskas taip pat pastebi, kad išaugus kainoms vairuotojai dažnai nusprendžia pataupyti, t. y. rečiau pristato automobilius periodinei patikrai, vasarą nekeičia padangų ir važinėja su žieminėmis. J. Račkauskas ragina nepamiršti, kad tai, pirmiausia, kelia riziką vairuotojų ir kitų eismo dalyvių sveikatai, o taip pat gali iššaukti rimtesnius ir brangesnius remonto darbus ateityje.

Transporto draudimo kainos neišvengiamai auga

Brangsta ne tik transporto priemonių mokesčiai ar jų remontas, bet ir kitos, automobilių priežiūrai reikalingos  paslaugos. Lietuvos banko duomenimis, privalomojo transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimo įmokos Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginus su tuo pačiu metu pernai, augo 24,8 proc.

„Covid-19 pandemija sutrikdė transporto priemonių ir jų dalių tiekimo grandinę, o 2022 m. prasidėjęs karas Ukrainoje lėmė spartų infliacijos augimą, todėl remontuoti automobilius tampa gerokai brangiau. Jeigu lygintume 2023 m. gegužės mėnesį su tuo pačiu laikotarpiu 2020 m., vidutinis transporto žalos išmokos dydis tiek KASKO, tiek TPVCAPD sutartyse yra išaugęs daugiau nei 20 proc. Be kita ko, draudimo bendrovėms didėjo ir administravimo kaštai. Todėl natūralu, kad  patirdamos vis didesnes žalų sureguliavimo išlaidas, jos didina draudimo paslaugų kainas draudėjams“, – aiškina AON draudimo brokerių bendrovės Žalų administravimo skyriaus vadovas Viktoras Slavinskas.

Jis pataria, kad ieškant geriausios kainos verta įsigilinti į skirtingų draudimo įmonių sąlygas. Pavyzdžiui, vienos bendrovės jaunu, nepatyrusiu vairuotoju, kuriam taiko aukštesnes įmokas, laiko žmogų iki 23 metų su mažesne nei 3 metų vairavimo patirtimi. Kitos įmonės pradeda taikyti palankesnius įkainius vairuotojams nuo 25 metų, nepriklausomai nuo vairavimo patirties. Todėl norint apdrausti savo automobilį, geriausias būdas sutaupyti – palyginti kelių draudimo bendrovių sąlygas ir įkainius.

Populiarėja asmeninių automobilių alternatyvas siūlančios paslaugos

Augant asmeninių automobilių išlaikymo kaštams, gyventojai linksta rinktis viešąjį transportą, trumpiems atstumams šiltuoju metu laiku pasitelkia mikromobilumo priemones ar vis dažniau naudojasi kitais mobilumo sprendimais, kurie padeda išvengti tiek transporto priemonės priežiūros išlaidų, tiek papildomų rūpesčių. Pavyzdžiui, per pastaruosius keletą metų tarp didmiesčių gyventojų pastebimai išaugo dalijimosi automobiliais paklausa. Tokiu būdu gyventojai neretai nusprendžia atsisakyti asmeninio arba vieno iš šeimos automobilių.

Gyvenantiems toliau nuo miesto centrinės dalies ar už miesto dalijimosi automobiliai ne taip lengvai prieinami, tačiau rinkoje populiarėja kita alternatyva – automobilių prenumerata. Pavyzdžiui, prieš porą metų Lietuvoje startavusi „MyBee“ suteikia galimybę automobiliu naudotis ilgesnį laiką nesirūpinant jo priežiūra, t. y. į paslaugos kainą įtraukdama „Kasko“ ir privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą, taip pat padangų, jų montavimo ir saugojimo išlaidas ar net techninio aptarnavimo remontą.

„Pastebime, kad žmonių požiūris į nuosavų transporto priemonių turėjimą keičiasi, o išaugus automobilių išlaikymo kaštams ir palūkanų normoms, gyventojai vis atidžiau planuoja savo finansus. Siekdami sutaupyti ir vengdami ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, jie išbando rinkoje esančias alternatyvas ar derina kelis judėjimo būdus tarpusavyje. Pasirinkus prenumeratą nereikia rūpintis dėl automobilio priežiūros, kintančių paslaugos įmokų ar palūkanų, kurios yra fiksuojamos visam sutarties laikotarpiui“, – teigia automobilių prenumeratą siūlančios įmonės „MyBee“ vadovas Lukas Jurkšaitis.

Tendencijos rodo, kad ateityje asmeninių automobilių gatvėse mažės, nes augs ekonomiškesnių ir tvaresnių sprendimų poreikis. Jau dabar plečiantis miestų riboms ir daugėjant naujakurių gyvenviečių, sparčiai vystosi viešojo transporto infrastruktūra, daugės ir įvairesnių mikromobilumo sprendimų, automobilių dalijimosi, prenumeratos ar nuomos pasiūla.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Dėl šalčio Lietuvoje galimi pavieniai traukinių vėlavimai

Ruginienė nesitikėjo tokios žiemos: šildymo sąskaitos gventojams išaugs

Zelenskis pranešė apie naujus rusų smūgius Ukrainos geležinkeliams

Teisėsauga: ikiteisminių tyrimų dėl Epsteino byloje minimos informacijos apie Lietuvą nepradėta

Dronų karai Ukrainoje

Kodėl automobilis neužsiveda šaltu oru ir ką daryti?

Siūloma keisti žemės paėmimo visuomenės poreikiams tvarką

Kaune ugniagesiai gelbėtojai ištraukė iš vandens nuo tilto nušokusį vaikiną

Iranas bijo JAV smūgio

Sigitas Tamkevičius: „Palaiminti beturčiai dvasia“ (Mt 5, 2), IV eilinis metų sekmadienis

Gyventojai dažniausiai įvardija nepasitikintys Žemaitaičiu

Kaune vyras užpuolė automobilyje sėdėjusius žmones, vyrą sumušė

Lietuviai žaidimų kūrėjai kviečia kurti istoriją

Valstybės kontrolė atskleidė rimtas Lietuvos kalėjimų tarnybos finansų ir turto apskaitos problemas – politikai privalo reaguoti

Teisininkas: išnaudojimas darbe – XXI amžiaus vergovė

Francisco benefisas nepadėjo – „Žalgiris” krito Vitorijoje

„Nostra-RKL“ prezidentas – apie 4 kartus išaugusį biudžetą (video)

Sukčiai vargšų rūbais

Žiniasklaida: Kaune už tūkstančius eurų statomi negaliojantys kelio ženklai

Danijos karališkoji pora tęsia vizitą Lietuvoje

Tapinui pralaimėjęs Orlauskas skundžiasi Aukščiausiajam Teismui

Žiniasklaida: „botai“ socialiniame tinkle kursto visuomenę dėl Kapčiamiesčio poligono

Pagrindiniuose šalies keliuose eismo sąlygos stabilizuojasi

Kodėl bijom rytų? (Video)`

Tinklaraštininkas: Žemaitaitis su Celofanu išsigando vaikų

„Žalgirio” tinklalaidėje – Grunkio debiutas bei Janavičiaus prisiminimai (video)

Į Kauną atkeliauja legendinio Ukrainos fotografo Oleksandro Gliadelovo paroda „Ir aš regėjau“

Kontrabandininko našlė reikalauja jai priteisti 120 tūkst. eurų

BBC: Rusija naudojasi Interpolo ieškomų asmenų sąrašu užsienyje esantiems kritikams persekiot

Latvijos žvalgyba įspėja dėl didėjančios Rusijos grėsmės

Tapinas toliau kovoja su Užkalniu

Prezidentūra ragina populiarinti vokiečių kalbą

Sostinėje pradedami nemokami lietuvių kalbos kursai užsieniečiams

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen

Čmilytė-Nielsen: Cichanouskajos išsikėlimas į Lenkiją yra praradimas Lietuvai

Varšuva nebegalvoja apie euro įvedimą

Nausėda: Lietuva karinei Ukrainos paramai jau skyrė 1 mlrd. eurų

LDK vadavietė Vilniuje?

„Atsiverskite, nes čia pat dangaus karalystė!“ (Mt 4, 17) III eilinis sekmadienis

Prezidentas susitikime su Ukrainos vadovu: Lietuva visada išliks tarp aktyviausių Ukrainos rėmėjų

S. Plytnykaitė: „Karjeros lūžiu tapo EJOF“

Kodėl „sandoris su Rusija“ Ukrainos sąskaita yra neteisėtas: JAV ir ES teisės perspektyva

„Žalgiris” laimėjo trilerį Milane

„Žalgiris” iš Prancūzijos išsivežė triuškinančią pergalę (Video)

Gamtininkai ragina Aplinkos ministeriją stiprinti Kapčiamiesčio miškuose esančių kurtinių apsaugą

Sistemingas civilinės energetikos infrastruktūros naikinimas yra karo nusikaltimas

S. Lozoraičio vardo premija – kultūros žurnalistei S. Javaitytei

Stanislovas Buškevičius. Kairieji radikalai yra pavojingesni Lietuvai net už vatnikus

Praėjusių metų pradžioje nuostolingai veikė 70 proc. Santaros klinikų medicinos centrų

Kauno rajone kilus gaisrui, ugniagesiai iš namo evakavo 20 žmonių

„Liudiju, kad šitas yra Dievo Sūnus“ (Jn 1, 34) II eilinis sekmadienis

Kaune pristatyta naujausia Dailiaus Dargio knyga „Fento karalienė“

Trumpas pagrasino įvesti muitus šalims, kurios nepritaria jo planams Grenlandijoje

Irano šacho sūnus įsitikinęs, kad šalies valdžia žlugs

Ruginienė pasitiki Oleku

Ukrainos oro gynybos pajėgos sunaikino didžiąją dalį Rusijos dronų

Teismui perduota byla dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis

Kauno rajone per gaisrą žuvo vyras

Paryžius siunčia karius į Grenlandiją

Apklausose pirmauja konservatoriai

Kremliaus intensyvina represijas prieš vietines tautas

Iranas naktį buvo uždaręs oro erdvę

Su prezidentu į Kapčiamiestį vyks ir trys ministrai

Kaune autobusas partrenkė pėsčiąją

Kaip pasirinkti tinkamiausią elektros variklį?

Geriausi ashwagandha papildai: nauda ir pasirinkimai jūsų sveikatai

Tomas Čyvas

Apie 1991-ųjų žygdarbių vagis

„Mums reikia daugiau „Chomičių“

Trampas smogė ekonominėmis sankcijomis su Iranu prekiaujančioms šalims

Rusijos ir Kinijos technologijos ir hibridinės operacijos

Teismas antrą kartą konstatavo: Gapšiui dar anksti į laisvę

Sinkevičius apie savivaldybių siekį pritraukti gyventojus: geriau būtų koncentruotis į gimstamumą

Olekas kreipėsi į Laisvės gynėjus: be jūsų drąsos laisvė nebūtų apginta

LSDP lyderis: nerimas dėl koalicijos su „Nemuno aušra“ ne slūgsta, o auga

„LOT Polish Airlines“ nebeskraidins iš Vilniaus į Londoną, didins skrydžių į Varšuvą skaičių

Žemaitaitis: mes irgi stipriai nukenčiame būdami koalicijoje su socialdemokratais

Izraelis ir JAV aptarė galimą karinį įsikišimą Irane

Viešajame diskurse dėl Kapčiamiesčio poligono pastebima rusiškų manipuliacijų

Butą remontavusi kaunietė po grindimis rado galimai žmogaus kaulų fragmentus

Intensyviausi Lietuvos keliai jau sutvarkyti, nepravažiuojamų kelių nėra

Masiulis toliau siekia išeiti į laisvę – skundžiasi teismui

„Šitas yra mano mylimasis Sūnus“ (Mt 3, 17), Kristaus Krikšto sekmadienis

„Žalgiris” sutriuškino svečius iš Serbijos

Ekspertas: sausio mėnesį vyraujantis šaltis gali lemti didesnes elektros kainas

Lietuvos šaulių sąjunga gaus didesnį finansavimą

Kapčiamiesčio poligonas pasitarnautų ir sienos stiprinimui

Psichikos sveikatos specialistų komanda susitiks su Kapčiamiesčio gyventojais

Lenkija ruošiasi ekstremaliam šalčiui

„Žalgiris” pralaimėjo trilerį Bolonijoje

Šiemet į privalomąją karo tarnybą planuojama pašaukti apie 5 tūkst. asmenų

Kasčiūnas apie pažeistus kabelius Baltijos jūroje: tokiu būdu tikrinama, kaip reaguoja NATO

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Galima saikingiau su „švogeriais”?

Eitvydas Bajarūnas. ES energetikos politika – Europa jungia tinklus ir interesus

NATO rytinio flango grėsmių ir iššūkių vertinimas

Kodėl katė ar šuo staiga tampa mieguistas ir silpnas?

Populiariausios klaidos darbo pokalbiuose ir kaip jų išvengti

Kodėl vis daugiau keliautojų renkasi motociklų nuomą?

Budrys: Grenlandija yra neatskiriama Danijos dalis

„Omniva“: dėl sudėtingų eismo sąlygų gali vėluoti siuntų pristatymas

Baltijos jūroje pažeistas Švedijos bendrovės „Arelion“ kabelis

Kodėl savarankiškai dirbantiems pasiskolinti sudėtingiau?

„Pradžioje buvo Žodis“ (Jn 1, 1 ) II sekmadienis po Kalėdų

Peiliu sužalotas pilietiškas panevėžietis išgyveno

Dėl šalčio Lietuvoje galimi pavieniai traukinių vėlavimai

2026-02-02

Ruginienė nesitikėjo tokios žiemos: šildymo sąskaitos gventojams išaugs

2026-02-02

Zelenskis pranešė apie naujus rusų smūgius Ukrainos geležinkeliams

2026-02-02

Teisėsauga: ikiteisminių tyrimų dėl Epsteino byloje minimos informacijos apie Lietuvą nepradėta

2026-02-02

Dronų karai Ukrainoje

2026-02-01

Kodėl automobilis neužsiveda šaltu oru ir ką daryti?

2026-02-01

Siūloma keisti žemės paėmimo visuomenės poreikiams tvarką

2026-02-01

Kaune ugniagesiai gelbėtojai ištraukė iš vandens nuo tilto nušokusį vaikiną

2026-02-01

Iranas bijo JAV smūgio

2026-02-01

Sigitas Tamkevičius: „Palaiminti beturčiai dvasia“ (Mt 5, 2), IV eilinis metų sekmadienis

2026-02-01

Gyventojai dažniausiai įvardija nepasitikintys Žemaitaičiu

2026-01-31

Kaune vyras užpuolė automobilyje sėdėjusius žmones, vyrą sumušė

2026-01-31

Lietuviai žaidimų kūrėjai kviečia kurti istoriją

2026-01-31

Valstybės kontrolė atskleidė rimtas Lietuvos kalėjimų tarnybos finansų ir turto apskaitos problemas – politikai privalo reaguoti

2026-01-31

Teisininkas: išnaudojimas darbe – XXI amžiaus vergovė

2026-01-31

Francisco benefisas nepadėjo – „Žalgiris” krito Vitorijoje

2026-01-31

„Nostra-RKL“ prezidentas – apie 4 kartus išaugusį biudžetą (video)

2026-01-31

Sukčiai vargšų rūbais

2026-01-31

Žiniasklaida: Kaune už tūkstančius eurų statomi negaliojantys kelio ženklai

2026-01-29

Danijos karališkoji pora tęsia vizitą Lietuvoje

2026-01-29

Tapinui pralaimėjęs Orlauskas skundžiasi Aukščiausiajam Teismui

2026-01-29

Žiniasklaida: „botai“ socialiniame tinkle kursto visuomenę dėl Kapčiamiesčio poligono

2026-01-29

Pagrindiniuose šalies keliuose eismo sąlygos stabilizuojasi

2026-01-29

Kodėl bijom rytų? (Video)`

2026-01-28

Tinklaraštininkas: Žemaitaitis su Celofanu išsigando vaikų

2026-01-28

„Žalgirio” tinklalaidėje – Grunkio debiutas bei Janavičiaus prisiminimai (video)

2026-01-27

Į Kauną atkeliauja legendinio Ukrainos fotografo Oleksandro Gliadelovo paroda „Ir aš regėjau“

2026-01-27

Kontrabandininko našlė reikalauja jai priteisti 120 tūkst. eurų

2026-01-26

BBC: Rusija naudojasi Interpolo ieškomų asmenų sąrašu užsienyje esantiems kritikams persekiot

2026-01-26

Latvijos žvalgyba įspėja dėl didėjančios Rusijos grėsmės

2026-01-26

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos