Dronų smūgiai Rusijos Sočio miestui rodo, kaip karas Ukrainoje veikia netgi toliau nuo fronto linijos gyvenančius rusus.
Apie tai rašoma naujoje britų žvalgybos ataskaitoje. Britų analitikai pažymėjo, kad Sočis yra kurortinis miestas, kurį labai mėgsta Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jis taip pat yra Rusijos oligarchų vasaros bazė.
Priminsime, kad spalio 1 d. Sočiui smogė bepiločiai orlaiviai. Tada buvo apgadinta vietos oro uosto sraigtasparnių aikštelė. Rugsėjo 20 d. dėl atakos kilo didelis gaisras netoli oro uosto esančioje naftos bazėje.
Kartais Ukrainos kariuomenė vykdo bepiločių orlaivių smūgius prieš objektus Rusijos Federacijos teritorijoje. Konkrečiai UGP smogė Engelso ir Djagilevo aerodromams ir pan.
Spalio 1 d. rytą nežinomas dronas atakavo Rusijos Sočio miestą. Vietos valdžios institucijoms teko kuriam laikui uždaryti oro uostą, atidedant visus pakilimo ir nusileidimo skrydžius. Be to, ryte apie dronų ataką pranešė Smolensko srities valdžios institucijos. Tuo metu pranešta, kad virš Smolensko ir jo apylinkių buvo numušti 5 lėktuvo tipo dronai.
***
Ukraina rengia vis daugiau ryžtingų smūgių prieš taikinius Rusijos teritorijos gilumoje. Kijevas mano, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos kovoja ties savo įprastų pajėgumų riba.
Kol kas Ukrainos smūgiai į Rusijos širdyje esančius aerodromus neva padarė mažai žalos, rašė “The New York Times” (NYT). Tačiau šios atakos privertė Rusiją perkelti lėktuvus toliau į rytus, o tai gali apsunkinti teroristų kampaniją, kurios tikslas – smogti sparnuotosiomis raketomis Ukrainos elektros tinklams.
NYT pažymi, kad Rusija sparnuotąsias raketas paleidžia iš bombonešių, kylančių iš nukentėjusių aerodromų. Be to, sprogimai Rusijos aerodromuose gali sunaikinti raketas ant žemės, kol jos dar nespėjo būti panaudotos.
Atsižvelgiant į plačiai paplitusį Kijevo pareigūnų ir civilių suvokimą, kad Rusija negali padaryti Ukrainai daugiau, nei jau daro, išskyrus branduolinį šantažą, patrauklumas sunaikinti Rusijos raketinius pajėgumus jos pačios teritorijoje nusveria bet kokius eskalacijos nuogąstavimus.
Karinis ekspertas Sergejus Grabskis pažymėjo, kad Ukrainos kariuomenė nedvejodama smogė aerodromams, degalų ir šaudmenų sandėliams, kurie yra teisėti kariniai taikiniai.
Smūgiai Kryme esantiems objektams ir tarpvalstybinės artilerijos dvikovos jau tapo įprastu reiškiniu, nes karas priartėjo prie Rusijos ir laikinai okupuoto pusiasalio.
“Nėra jokio atsako. Kodėl? Todėl, kad rusai paprasčiausiai neturi tam galimybių”, – pažymi Grabskis. NYT nurodo, kad Ukrainos tolimojo nuotolio smūgiai sutapo su mažėjančiomis Rusijos sparnuotųjų ir taktinių balistinių raketų atsargomis.
***
Spalio 7 d. vakare laikinai okupuotame Krymo mieste Džankoje nugriaudėjo sprogimai.Internete pasirodė nuotrauka su juodų dūmų stulpu ir informacija apie ataką.
Tuo tarpu Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad virš Krymo buvo numušta dar viena raketa. Pranešime sakoma, kad Ukraina atakavo priešlėktuvinės gynybos sistemos S-200 raketa, perdaryta į smogiamąją versiją.
***
Šiuo metu nustatyti 48 žuvusieji per Rusijos smūgį Charkovo srities Kupjansko rajono Grožos kaime esančioje kavinėje.
Tai socialiniame tinkle “Facebook” parašė Charkovo srities nacionalinės policijos valdybos tyrimų skyriaus vadovas Serhijus Bolvinovas. Pasak jo, rusų raketa suplėšė žmones taip, kad teismo medicinos ekspertai ir tyrėjai turi dešimtis kūnų fragmentų.
“Identifikuoti jau 48 žuvusieji iš Grozos kaimo. Mūsų specialistai tęsia darbą, jau atrinko ir apdorojo šešiolikos giminaičių DNR mėginius. Dar 79 neatpažintų kūnų ir palaikų fragmentų mėginiai paleisti per DNR kompleksą “ANDE”. Dirbama kruopščiai su kiekvienu kūnu, renkant mirusiuosius tiesiog gabalėlis po gabalėlio”, – sakė jis.
Unian.ua, NYT, Unian.ua