Garsi psichologė Ramunė Murauskienė: „Aš ilgą laiką jaučiausi esanti be šaknų, visą laiką norėjau kam nors priklausyti“
Interneto knygynas Knygų klubas www.knyguklubas.lt kviečia susipažinti su garsios psichologės Ramunės Murauskienės knygomis, kurios yra skirtos (ne)tobuloms mamoms ir moterims.
Ramune, savo knygose Jūs dalinatės atviromis įžvalgomis apie motinystę bei buvimą moterimi. Kodėl nusprendėte „paliesti“ būtent šią sritį?
Geriausia to būtų klausti manojo įkvėpimo. Aš kuriu ne tai, ką noriu, o tai, kas kuriasi. Per mane ateina tam tikri tekstai, kurie veikia harmonizuojančiai moteris ir mamas, o vyrus skatina veikti. Parašiusi pirmąją knygą lioviausi kontroliuoti kūrybinį procesą, todėl niekada nežinau, kokia bus kita knyga.
Kada ir kaip gimė idėja savo mintis sutalpinti į knygą?
Aš visada mėgau rašyti: rašinius, dienoraščius, laiškus. Kai gimė vaikas, pradėjau rašyti blogą. Tiek daug gerų tekstų ten nugulė, norėjosi visus sudėti į vieną gerą knygą. O kai sudėjau kelis tekstus, norėjosi rašyti naujus. Taip ir gimsta tos knygos.
Koks jausmas apėmė, kai pirmą kartą į rankas paėmėte dar spaustuvės dažais kvepiančią savo pirmąją knygą „(Ne)tobulos mamos užrašai“?
Kaip gimtadienis, Kalėdos ir Velykos kartu sudėjus! Buvo nereali šventė mano dūšiai. Supratau, kad knyga yra tarsi kūdikis. Tačiau labai greitai turėjau atsisakyti tokios savininkiškos minties. Tad džiaugiausi ir kitomis, tačiau jau ramiau. O kai knyga atsiduria kito rankose, ji jau nebėra mano knyga.
Šiuo metu leidykla „Alma littera“ yra išleidusi tris Jūsų knygas. Ar galėtumėte išskirti knygą, kuri Jums, kaip autorei, sukelia daugiausiai sentimentų?
Aš nedaug tegalvoju apie parašytas knygas. Man labiau patinka „bendrauti” su dar neparašytomis. Tačiau itin informatyvi knyga, kuria labai džiaugiuosi, yra trečioji, apie paauglystę „(Ne)tobulos paauglystės užrašai”. Tiesa, ji gal kiek storoka šiuolaikiniam skaitytojui, tačiau joje yra labai daug prasmingos informacijos apie jausmus, augantį vaiką ir mokyklinį gyvenimą. Išminties knygoje gali rasti ne tik tėvai, bet ir pedagogai. Gaunu labai daug laiškų – padėkų būtent iš jų, nes pedagogams trūksta palaikymo. Ši knyga yra meilingai reikli. Užrodo kelius, kaip susitikti su paaugliu ir nepradėti bereikalingos ir žalingos kovos. O jausmų aprašymai gali padėti geriau orientuotis visiems knygos skaitytojams jausmų pasaulyje, kurį vadiname emociniu raštingumu.
Kokiam žmogui skirtos Jūsų knygos?
Paprastai moteriai. Tai, kuri ir grindis pati plauna, ir vaikus sergančius slaugo naktimis, o ryte darban lekia, tai, kurią vyras „išdavė“ ir reikia atrasti savyje jėgos jį toliau mylėti, tai, kurios vaikystėje lyg ir nemylėjo, kuri vis dar savęs nemyli ir negerbia, o jos vidinę tuštumą savimi baigia užpildyti koks nors vyras… Mano knygos yra skirtos moterims, kurios nori išdrįsti eiti savo gyvenimo keliu, nepramintu. Tokiame kelyje pasitaiko visko. Atėjo metas moterų vienybei. Atėjo metas įsidrąsinti kurti savo laimę ir sėkmę realybėje, o ne iliuzijų pasaulyje. Atėjo metas tapti išmintingomis ir išgyti iš visokiausių priklausomybių.
Ne paslaptis, kad Jūsų knygos susilaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. Galbūt jau turite minčių ketvirtajai knygai?
Mintys jau materializavosi. Susikūrė kelios nišinės knygos: Laimingo vyro knyga ir Auklėjimo detoksas. Kadangi nekontroliuoju savo kūrybinio proceso ir jo nevaldau, tai belieka sulaukti dar kokios idėjos ir jos įgyvendinimo. Šiai dienai Lietuvoje yra jau šešios mano knygos ir man smagu, kad jos yra gyvos, skaitomos ir mėgiamos. Bet svarbiausia, jos padeda žmonėms būti laimingesniais ir lydimais sėkmės.
Ko palinkėtumėte skaitytojams?
Tikėjimo, vilties ir meilės.
Ir pabaigai… Kokias 3 perskaitytas knygas rekomenduotumėte Knygų klubo skaitytojams?
Elizabeth Gilbert „Didi magija“
Brene Brown „Netobulumo dovanos“
John ir Stasi Eldredge „Žavingoji“
Interneto knygynas www.knyguklubas.lt autorei dėkoja už pokalbį!