Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Sporto reforma su korupcijos prieskoniu: Seimas nepaiso STT perspėjimų

  • 2025-12-10
  • kaunieciams.lt
  • Lietuva, Naujienos, Redakcija, Sportas

Seimo valdantieji – socialdemokratai, „Nemuno aušra“ ir „valstiečiai“ – pirminėje stadijoje vos kelių balsų persvara prastūmė Nacionalinės sporto tarybos įstatymo projektą, kurį ekspertai ir nemaža dalis sporto bendruomenės vadina pavojingu, neparengtu ir atveriančiu kelius į korupciją. Nors tai dar tik bandymo reformuoti sporto sistemos finansavimo pradžia, ji labiau primena dar vieną krizės projektą, o ne rimtai parengtą darbą.

Sporto bendruomenė šią reformą vadina „neaiškia“, „skubota“ ir „pavojinga“, o Vyriausybės teisininkai – dar tiesiau: „projektas neparengtas tinkamai“. Tačiau politikams šios profesionalų išvados, regis, nė motais.

Olimpinė čempionė perspėja: sportas – ne politikų žaidimas

Retai kada Seimo salėje pasigirsta toks emocionalus ir kartu tikslus balsas kaip olimpinės čempionės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės. Ji kalbėjo paprastai ir tiesiai, taip, kaip kalba žmogus, kuris žino sporto vertę ne iš Excel lentelių: „Sportas – ne politikų žaidimas.“

Ji priminė, kad sporto bendruomenė neprašė šios reformos. Neprašė nei naujų tarybų, nei dvipakopių rinkimų sistemų, nei kažkokios abejotinos pertvarkos, kuri atsiranda iš viršaus, be diskusijų, be argumentų, be įsiklausymo.

Ji taip pat akcentavo tai, ką daugelis Seimo narių ignoravo – Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadas, kuriose aiškiai įvardytos korupcijos rizikos: neobjektyvus finansavimo skirstymas, neaiški atsakomybė ir miglota sprendimų kontrolė.

S. Buškevičiaus perspėjimas: „Į pinigus pretenduos STT stebimi veikėjai“

Buvęs Seimo narys Stanislovas Buškevičius, sporto politikoje – ne naujokas, kalba dar griežčiau: „Į pinigus gali pretenduoti asmenys, kurie yra dažni STT stebėjimo objektai.“

Tai perspėjimas, kad reforma atveria duris tiems, kuriems sportas rūpi tiek, kiek jame yra pinigų.

Vyriausybės kanceliarijos teisininkai: projektas nėra tinkamai paruoštas

Verta paminėti dar vieną faktą – gal patį nemaloniausią valdantiesiems. Vyriausybės kanceliarijoje dirbantys teisininkai taip pat įžvelgė projekte nemažai trūkumų bei grėsmių.

Jų išvada paprasta: poveikio vertinimas nėra paruoštas, finansavimo schemos neaiškios, funkcijos dubliuojasi, valdymo logika – miglota.

Pagrindiniai Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Teisės grupės nustatyti reformos trūkumai:

  • Nėra privalomo poveikio vertinimo. Tai grubus Teisėkūros pagrindų įstatymo pažeidimas. Rengiama milžiniška pertvarka, bet nepateikta jokių skaičiavimų, argumentų ar alternatyvų.

  • Neįrodyta, kodėl reikalingas naujas įstatymas. Aiškinamajame rašte nėra nė vienos realios priežasties, kodėl reikia steigti naują Nacionalinę sporto tarybą vietoje agentūros tobulinimo.

  • Formuluotės prastos ir neteisinės. Įstatyme atsiranda nuorodos į „kitus teisės aktus“, suteikiant ministrui galią nustatyti tai, ką turėtų reguliuoti Vyriausybė. Tai – tiesiog teisėkūros brokas.

  • Neaiškus finansavimas. Įstatyme neparašyta, ką konkrečiai finansuoja valstybė. Nėra kriterijų, nėra modelio, nėra aiškumo.

  • Funkcijų dubliavimasis. Naujoji Taryba dubliuoja kitos Tarybos funkcijas – neaišku, kas už ką atsakingas.

  • Valdymo struktūra ydinga. Pirmininkas – valstybės pareigūnas, bet pavaldus ministrui. Kadencijų ribojimas neraštingas. Nenumatyta net, kad nariai turi sutikti tapti nariais.

  • Rinkimų į Tarybą sistema – neįgyvendinama. Dvipakopė, neaiški, be terminų, be kriterijų.

Trumpai tariant: projektą reikia perdirbti iš esmės.

Reformos šalininkai mano kitaip

Kaip pažymi reformą palaikanti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nauja taryba galėtų užtikrinti didesnį skaidrumą, kolegialumą ir administracinį nuoseklumą, o reforma esą būtina, kad sporto finansai nebūtų tvarkomi chaotiškai.

Sporto bendruomenė: nuo nežinios iki pasipiktinimo

Sporto federacijos jau nebeslepia nusivylimo. Dalis jų kalba apie nepasitikėjimą, kitos – apie pasirengimą mitingams. Nacionalinė sportininkų asociacija pripažįsta, kad ši reforma pridarys daugiau žalos nei naudos.

Ir suprasti jas nesunku. Kai sprendimai priimami „per naktį“, be konsultacijų, be dialogo, be argumentų – lieka tik klausimas: kam visa tai naudinga?

Valdantieji kuria dar vieną sumaišties frontą

Atrodo, kad šioje valstybėje valdantieji bando supainioti kuo daugiau mazgų – lyg nuo to būtų lengviau valdyti. Vietoje stabilumo – nuolatiniai, neaišku kam naudingi pokyčiai. Vietoje aiškumo – dviprasmybės. Sporto reforma tampa eiliniu pavyzdžiu, kaip galima sukelti chaosą ten, kur jo niekada neturėjo būti.

Visuomenėje jau dabar juntamas nuovargis: nuo chaoso aviacijoje, nuo chaoso keliuose, nuo chaoso sveikatos sistemoje. Dabar – ir sporte.

Laikas sustoti?

Įstatymas dar nepriimtas galutinai. Prieš akis – dar keli balsavimai, dar kelios galimybės sustabdyti procesą, kuris labiau primena rizikingą eksperimentą nei reformą. Reformai nepritariantis politikas Stanislovas Buškevičius įsitikinęs, kad neverta draskyti jau egzistuojančios sistemos ir keisti ją į tokią, kuri jau savo laiku visiškai nepasiteisino. Jo teigimu, valdantiesiems pats laikas sustoti ir pradėti dirbti, o ne užsiimti visuomenės ir sporto bendruomenės skaldymu.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

Kaunietės atradimas stebina: pigi indaplovės tabletė pakeičia brangiausius valiklius

„Vičiūnų grupė“ gina savo koldūnus

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

Už sukčiavimą nuteisti Lietuvos ir Latvijos piliečiai

Visuomeninė iniciatyva „Šeima 2050“ pradeda bendradarbiavimą su Kauno miesto savivaldybe

Tyrimas: 8 iš 10 į „Tele2“ perėjusių klientų teigia mokantys mažiau

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

Seimas balsuos dėl Valentinavičiaus skyrimo žvalgybos kontrolieriumi

Žemės įsigijimo sąlygos: kad ir kaip tobulinamos – vis su spragomis

Dienos horoskopas: svajonės apie keliones virsta karjeros planais

Kaunas turistų akimis

Kaune užfiksuotas naujas karščio rekordas

Kaip išsirinkti tobulą arbūzą: 3 patarimai, kad vasara Kaune būtų saldesnė

Nuo liepos 1 d. keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

Kreminiai makaronai su cukinija ir vytintu kumpiu

Veryga: abejonių dėl mūsų ministrų neišgirdome 

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

Nuo ko pradėti individualių namų statybą, kad išvengtumėte brangių klaidų

Express siuntos – kada jų prireikia ir kiek jos kainuoja

Nuo ko prasideda kokybiškai įrengti namai?

Net mažais kiekiais nuotekose likusios medžiagos kenkia aplinkai ir žmonėms

Kyjivo Pečorų lauroje atidengtas etmono Ivano Mazepos biustas

Paaiškėjo stipriausios Kauno rajono seniūnijų komandos

Birželio 29 d. horoskopai: kam teks atlikti svarbiausią pokalbį?

Naujas birželio karščio rekordas

Virš 1,6 tūkst. KTU diplomų

Kariuomenė išgabeno pagalbą Venesuelai 

Dainius Žalimas: Ukrainos Konstitucija brangi jos žmonėms ir nekenčiama priešo

Kaitra trukdo miegoti?

Europoj šilumos rekordai

„Budo“ klubo karatistai turnyre „Polish Open“

Naujas rimtas eurpinės gynybos judesys

Garliava šeštadienį sportavo

Nausėda sveikino Lietuvos bažnytinės provincijos įsteigimo 100 metų minėjimo dalyvius

„Kas neseka paskui mane – nevertas manęs“ (Mt 10, 38) XIII eilinis sekmadienis

„Hezbollah“ vadas Izraelio ir Libano susitarimą pavadino „pažeminimu“

Venesuelon siunčiama pagalba

Lietuvos plaukikų startai Italijoje

Milijonais vagiama per sveikatos paslaugas

Keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

Šeštadienio horoskopas: netikėtos galimybės ir optimizmo banga

Kaunas kviečia Valstybės dienai

Kaip dirbti nedirbant?

Rusija išsinešdino iš gimnastikos varžybų

Ukrainiečiai kviečiami grįžti namo

JAV atnaujino sankcijas Rusijos naftininkams

Libanas, Izraelis ir JAV pasirašė trišalį susitarimą

Nausėda pasiruošęs tarpininkauti Kijyvui ir Varšuvai

Kaip atnaujinti kilimą už kelis centus: kaunietės patarimas, tapęs sensacija

Kauno klinikos išgelbėjo vaiką

Įsigyjami „Patria 6×6“ šarvuočiai 

Kokios Rusijos ir Kinijos verslo santykių perspektyvos?

Lietuvos energetikos agentūra informuoja

Žalimas

Žalimas toliau ragina kovoti su Kinija

Greitasis Bánh Mì su kiaušiniu: vietnamietiški pusryčiai kitaip

Naujos cigarečių blionais gabenimo bylos

Aukcionuose parduos šimtus apleistų sodų sklypų?

Naujienos

Po dešimtmečio pertraukos vyks Lietuvos moksleivių dainų šventė: bus eismo ribojimų, viešasis transportas kursuos dažniau

Tomas Čyvas

Putinynas pastips, kaip SSRS?

Šios dienos horoskopas: kodėl nebaigti pokalbiai grįžta į jūsų namus?

Po gimdymo ir menopauzės atsiradę pokyčiai nebūtinai yra norma

Rusija į Kyjivą paleido balistines raketas?

Skaitmeninis euras – patogumui ar sekimui?

Vėjo gūsis pakėlė batutą su vaikais: kaip linksma pramoga per kelias sekundes virto nelaime

Klaipėdos uoste JAV karinis laivynas – „USS Mount Whitney“

Kazlų Rūdoje nebemažėja žmonių

Vokietija: Rusija karo nelaimės

Kaišiadoryse reikia teisti ne tik merą?

Sporto dvasia suvienijo Raudondvarį!

Lenkiškas nekeptas varškės pyragas su braškėmis (sernik na zimno)

Europa turi investuoti kartu, o ne 27 kartus atskirai?

Kaimynai dalijasi patirtimi

Kaune sulaikytas vyras palikęs granatą (ne vaisių)

II pensijų kaupimo pakopos pokyčiai

2026 m. birželio 25 d. horoskopas: kūrybiniai atradimai keičia santykių taisykles

Prezidentas teiks M. Sinkevičių į premjerus

Šv. Jono atlaidai Zapyškyje tapo istorinio vargonų sugrįžimo švente

Kaip Joninės praturtina prekybos centrą „Maxima“

Europa importuoja Ebolos virusą?

Futbolo kamuolys

Kurio žemyno komanda laimės Pasaulio futbolo taurę?

Kauniečio žvejo paslaptis: kaip viena česnako skiltelė garantuoja įspūdingą laimikį

Vasaros šventė Žiežmarių nepriklausomybės aikštėje

Kauno mečetės išpuolis sukėlė rietenas

Ministrė ir Vilniaus meras atsikirto Matijošaičiui 

Gardieji char siu kiaulienos iešmeliai: vasaros grilio karaliai

Išrinktos Kaišiadorių rajono gyventojams labiausiai patikusios dalyvaujamojo biudžeto idėjos

Kaune daugiabutyje dėl gaisro evakuota keliasdešimt žmonių

Kaune skendusią paauglę išgelbėjo pro šalį ėję vaikinai

Nacionalinis Kauno dramos teatras ant stogo įkurdino bites

Nausėda per Jonines susitiks su M. Sinkevičiumi

Kviečiame į piligriminį žygį Birštonas–Nemajūnai

Pradedamas kapitalinis Kruonio HAE ketvirto agregato remontas 

Dienos horoskopas: strateginiai sprendimai pareikalaus ambicijų ir dėmesio šeimai

Kaip kauniečiai gelbėjasi nuo karščių: paprasta gudrybė, kuri veikia geriau nei kondicionierius

Nauja galimybė neregiams ir silpnaregiams – programėlė „GV filmai“

Kodėl gali augti palūkanų normos, kai brangsta nafta?

Vištiena Provanso stiliaus su pomidorais ir alyvuogėmis

Baigti du tyrimai dėl balionais atskraidintų cigarečių

Premjerė tikina nebėgusi nuo žurnalistų klausimų

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

2026-06-30

Kaunietės atradimas stebina: pigi indaplovės tabletė pakeičia brangiausius valiklius

2026-06-30

„Vičiūnų grupė“ gina savo koldūnus

2026-06-30

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

2026-06-30

Už sukčiavimą nuteisti Lietuvos ir Latvijos piliečiai

2026-06-30

Visuomeninė iniciatyva „Šeima 2050“ pradeda bendradarbiavimą su Kauno miesto savivaldybe

2026-06-30

Tyrimas: 8 iš 10 į „Tele2“ perėjusių klientų teigia mokantys mažiau

2026-06-30

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

2026-06-30

Seimas balsuos dėl Valentinavičiaus skyrimo žvalgybos kontrolieriumi

2026-06-30

Žemės įsigijimo sąlygos: kad ir kaip tobulinamos – vis su spragomis

2026-06-30

Dienos horoskopas: svajonės apie keliones virsta karjeros planais

2026-06-30

Kaunas turistų akimis

2026-06-29

Kaune užfiksuotas naujas karščio rekordas

2026-06-29

Kaip išsirinkti tobulą arbūzą: 3 patarimai, kad vasara Kaune būtų saldesnė

2026-06-29

Nuo liepos 1 d. keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

2026-06-29

Kreminiai makaronai su cukinija ir vytintu kumpiu

2026-06-29

Veryga: abejonių dėl mūsų ministrų neišgirdome 

2026-06-29

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

2026-06-29

Nuo ko pradėti individualių namų statybą, kad išvengtumėte brangių klaidų

2026-06-29

Express siuntos – kada jų prireikia ir kiek jos kainuoja

2026-06-29

Nuo ko prasideda kokybiškai įrengti namai?

2026-06-29

Net mažais kiekiais nuotekose likusios medžiagos kenkia aplinkai ir žmonėms

2026-06-29

Kyjivo Pečorų lauroje atidengtas etmono Ivano Mazepos biustas

2026-06-29

Paaiškėjo stipriausios Kauno rajono seniūnijų komandos

2026-06-29

Birželio 29 d. horoskopai: kam teks atlikti svarbiausią pokalbį?

2026-06-29

Naujas birželio karščio rekordas

2026-06-28

Virš 1,6 tūkst. KTU diplomų

2026-06-28

Kariuomenė išgabeno pagalbą Venesuelai 

2026-06-28

Dainius Žalimas: Ukrainos Konstitucija brangi jos žmonėms ir nekenčiama priešo

2026-06-28

Kaitra trukdo miegoti?

2026-06-28

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos