Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Mildažytės knygų rekomendacijos: Sabaliauskaitė mūsų visuomenei padarė tokią įtaką, kaip kažkada Marcinkevičius

  • 2021-08-22
  • Kaunieciams.lt
  • Lietuva

„Mano susidomėjimas knygomis lengvai perversinis, truputį iškrypęs – skaitau nišines knygas, kurių dauguma žmonių neskaito“, – pripažįsta žurnalistė, TV laidų vedėja, labdaros ir paramos fondo „Bėdų turgus“ vadovė, įsimintinų televizijos projektų sumanytoja Edita Mildažytė.

Vis dėlto kokybiškos literatūros ji niekada neatsisako ir rekomenduoja Kristinos Sabaliauskaitės, autorės, kuri, anot E. Mildažytės, „padėjo grąžinti žmonėms į galvas tuos istorijos gabalus, kurie jose jau neegzistavo“, knygas.

„Perskaitau ir net neatsimenu – aš literatūrą ryju, praryju ir, jei nebuvo gurmaniška, neatsimenu“, – LRT.lt atvirauja ji.

E. Mildažytė pripažino grožinėms knygoms randanti gana mažai laiko, bet, kaip sako, „tam tikra prasme visos knygos yra grožinės“. „Aš skaitau daug knygų, bet tarp jų daug senų knygų, biografinės literatūros, pavyzdžiui, atsiminimų, ir daug tokios, kurios man reikia darbui – „Daiktų istorijoms“, – pasakoja laidos redaktorė E. Mildažytė.

„Aš priklausau tai kartai, kuriai skaitymas buvo viena iš nedaugelio pramogų. Mes galvodavome, kaip gauti ką nors paskaityti. Knygų nebuvo kokių tik nori ir kiek tik nori“, – akcentuoja pašnekovė.

Anot Editos, anksčiau ir rašymas nebuvo devalvuotas. „Rašytojas buvo profesija, o dabar rašytojas – žmogus, kuris rašo. Dar būdavo žiuri – ne tik skaitytojų žiuri, bet ir profesionalų – sąjungos ir pan. Leidyklos paisė to, kaip pirkėjai skaitys, bet ir kitų kriterijų. Lietuvoje, aišku, ir ideologinis aspektas dalyvavo, bet tekstas kaip grožis irgi buvo kriterijus“, – tvirtina žurnalistė ir laidų vedėja.

Viena jos rekomenduojamų knygų – „Užrašai iš Rokantiškių“. Tai altisto, dirigento prof. Donato Katkaus prisiminimai apie įvairiausius žmones, kuriuos gyvenime jam yra tekę sutikti – tarp jų yra ir dar gyvenančių, ir jau nebegyvenančių. „Yra įdomių ir juokingų istorijų. Apie kai kuriuos sužinojau naujienų. Ir atlikėjų, ir dirigentų, ir funkcionierių esama jo knygoje“, – tvirtina E. Mildažytė.

Pašnekovė pasakoja neseniai kalbėjusi su aktoriais Jonu Braškiu ir Larisa Kalpokaite. Anot jos, D. Katkus knygoje pasakoja, kad jis gyveno su Eugenijumi Ignatavičiumi Irenos Bučienės ir Algimanto Bučio bute Sierakausko gatvėje, kai šie studijavo Maskvoje. „Bet jų buto raktus turėjo visas miestas. Atsikelia Katkus paryčiais, kažkokie nekviesti svečiai sėdi ir jų lašinius valgo. Man buvo juokinga skaitant. O Larisa su Jonu sako – čia gi mūsų butas!“ – pasakoja E. Mildažytė.

E. Mildažytė taip pat rekomenduoja Kristinos Sabaliauskaitės „Petro imperatorę“. „Labai stebėjausi, kad viena leidykla, su kuria aš bendradarbiavau, nepasiūlė jai bendradarbiauti, nes sakiau, kad tai naujai kylanti žvaigždė“, – įspūdžius po pažinties su „Silva Rerum“ prisimena pašnekovė.

„Beskaitydama pagalvojau, kad Sabaliauskaitė mūsų miestiečių kartai, dabartinei visuomenei, padarė tokią įtaką, kaip kažkada Marcinkevičius – jo knyga buvo kiekvieno save inteligentu laikančio bibliotekoje“, – tvirtina E. Mildažytė.

„Ir ji padėjo žmonėms į galvas grąžinti tuos istorijos gabalus, kurie jose jau neegzistavo“, – įsitikinusi pašnekovė.

Trečioji E. Mildažytės rekomenduojama knyga – Marinos Stepnovos „Sodas“. „Man ją davė Lietuvos ambasadorius Čekijoje, kad turėčiau ką skaityti oro uoste. Gana įdomus tekstas, gražiai parašyta. Tokia labai elegiška knyga. Ji padeda suprasti, apie ką yra Rusijos siela. Įdomiai aprašomas revoliucinis periodas“, – knygą pristato E. Mildažytė.

Knygoje vaizduojamas carinės Rusijos aukštesniojo sluoksnio gyvenimas. „Kultūra Rusijoje atsiranda tik tada, kai randasi vakarietiškų spalvų. Rusų baletas – iš Prancūzijos. Jie gabūs, bet tokias išvadas gali daryti“, – tikina E. Mildažytė.

Ankstyvoje jaunystėje ji pasakoja perskaičiusi „visą Remarką, visą Hemingvėjų, pasaulio klasiką, kai ji buvo išversta“. „Lietuvių išeivių buvau neskaičiusi – pradedant Škėma, baigiant Radausku. Susidariau sąrašą ir perskaičiau, kad neliktų išsilavinimo spragų“, – apie jaunystės skaitymo įpročius pasakoja E. Mildažytė.

Žurnalistė ir laidų vedėja sako retai pasiduodanti įtakai ir retai skaitanti tai, ką jai rekomenduoja: „Kalbėjau su bičiule, kuri vadovaujasi programėlėmis, kur duodami balai. Man visai kiti dalykai įdomūs. Mano įdomumas lengvai perversinis, truputį iškrypęs – skaitau nišines knygas, kurių dauguma žmonių neskaito. Skaitau tada, kai įdomus autorius, pavyzdžiui, lietuvių autorius ir aš jį pažįstu, arba tema įdomi“.

Yra knygų, kurias E. Mildažytė vis atsiverčia. Tarp jų – ir Simono Daukanto faksimilinis leidimas, kur galima rasti dalykų, kurių perleistose knygose nebeišlieka.

Ji pasakojo šiuo metu planuojanti paskaityti Juozo Gaižausko knygą „Dievas su šlepetėmis“, teigė susidomėjusi Akvilės Kavaliauskaitės knyga „Kūnai“.

„Yra toks pasakymas – protingam kelionė aplink stalą duoda tiek pat, kiek kvailiui aplink pasaulį“, – teigė E. Mildažytė, knygas rekomenduodama visiems „mąstantiems žmonėms“.

Anot E. Mildažytės, knyga turi arba teikti emocinį išgyvenimą, arba žinių. Ji pripažino nemėgstanti daugiasluoksnių tekstų, fantastinių, futuristinių knygų (kaip pavyzdžius pateikė Andriaus Tapino, Umberto Eco knygas).

„Man neįdomu mokytis veikėjų vardus, vietas. Toks smegenų ūkas – turiu per daug įsitempusi skaityti, tai neteikia džiaugsmo. O gerus detektyvus paskaitau laisvalaikiu“, – kalbėjo E. Mildažytė.

Šaltinis: LRT.LT

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

Kaunietės atradimas stebina: pigi indaplovės tabletė pakeičia brangiausius valiklius

„Vičiūnų grupė“ gina savo koldūnus

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

Už sukčiavimą nuteisti Lietuvos ir Latvijos piliečiai

Visuomeninė iniciatyva „Šeima 2050“ pradeda bendradarbiavimą su Kauno miesto savivaldybe

Tyrimas: 8 iš 10 į „Tele2“ perėjusių klientų teigia mokantys mažiau

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

Seimas balsuos dėl Valentinavičiaus skyrimo žvalgybos kontrolieriumi

Žemės įsigijimo sąlygos: kad ir kaip tobulinamos – vis su spragomis

Dienos horoskopas: svajonės apie keliones virsta karjeros planais

Kaunas turistų akimis

Kaune užfiksuotas naujas karščio rekordas

Kaip išsirinkti tobulą arbūzą: 3 patarimai, kad vasara Kaune būtų saldesnė

Nuo liepos 1 d. keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

Kreminiai makaronai su cukinija ir vytintu kumpiu

Veryga: abejonių dėl mūsų ministrų neišgirdome 

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

Nuo ko pradėti individualių namų statybą, kad išvengtumėte brangių klaidų

Express siuntos – kada jų prireikia ir kiek jos kainuoja

Nuo ko prasideda kokybiškai įrengti namai?

Net mažais kiekiais nuotekose likusios medžiagos kenkia aplinkai ir žmonėms

Kyjivo Pečorų lauroje atidengtas etmono Ivano Mazepos biustas

Paaiškėjo stipriausios Kauno rajono seniūnijų komandos

Birželio 29 d. horoskopai: kam teks atlikti svarbiausią pokalbį?

Naujas birželio karščio rekordas

Virš 1,6 tūkst. KTU diplomų

Kariuomenė išgabeno pagalbą Venesuelai 

Dainius Žalimas: Ukrainos Konstitucija brangi jos žmonėms ir nekenčiama priešo

Kaitra trukdo miegoti?

Europoj šilumos rekordai

„Budo“ klubo karatistai turnyre „Polish Open“

Naujas rimtas eurpinės gynybos judesys

Garliava šeštadienį sportavo

Nausėda sveikino Lietuvos bažnytinės provincijos įsteigimo 100 metų minėjimo dalyvius

„Kas neseka paskui mane – nevertas manęs“ (Mt 10, 38) XIII eilinis sekmadienis

„Hezbollah“ vadas Izraelio ir Libano susitarimą pavadino „pažeminimu“

Venesuelon siunčiama pagalba

Lietuvos plaukikų startai Italijoje

Milijonais vagiama per sveikatos paslaugas

Keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

Šeštadienio horoskopas: netikėtos galimybės ir optimizmo banga

Kaunas kviečia Valstybės dienai

Kaip dirbti nedirbant?

Rusija išsinešdino iš gimnastikos varžybų

Ukrainiečiai kviečiami grįžti namo

JAV atnaujino sankcijas Rusijos naftininkams

Libanas, Izraelis ir JAV pasirašė trišalį susitarimą

Nausėda pasiruošęs tarpininkauti Kijyvui ir Varšuvai

Kaip atnaujinti kilimą už kelis centus: kaunietės patarimas, tapęs sensacija

Kauno klinikos išgelbėjo vaiką

Įsigyjami „Patria 6×6“ šarvuočiai 

Kokios Rusijos ir Kinijos verslo santykių perspektyvos?

Lietuvos energetikos agentūra informuoja

Žalimas

Žalimas toliau ragina kovoti su Kinija

Greitasis Bánh Mì su kiaušiniu: vietnamietiški pusryčiai kitaip

Naujos cigarečių blionais gabenimo bylos

Aukcionuose parduos šimtus apleistų sodų sklypų?

Naujienos

Po dešimtmečio pertraukos vyks Lietuvos moksleivių dainų šventė: bus eismo ribojimų, viešasis transportas kursuos dažniau

Tomas Čyvas

Putinynas pastips, kaip SSRS?

Šios dienos horoskopas: kodėl nebaigti pokalbiai grįžta į jūsų namus?

Po gimdymo ir menopauzės atsiradę pokyčiai nebūtinai yra norma

Rusija į Kyjivą paleido balistines raketas?

Skaitmeninis euras – patogumui ar sekimui?

Vėjo gūsis pakėlė batutą su vaikais: kaip linksma pramoga per kelias sekundes virto nelaime

Klaipėdos uoste JAV karinis laivynas – „USS Mount Whitney“

Kazlų Rūdoje nebemažėja žmonių

Vokietija: Rusija karo nelaimės

Kaišiadoryse reikia teisti ne tik merą?

Sporto dvasia suvienijo Raudondvarį!

Lenkiškas nekeptas varškės pyragas su braškėmis (sernik na zimno)

Europa turi investuoti kartu, o ne 27 kartus atskirai?

Kaimynai dalijasi patirtimi

Kaune sulaikytas vyras palikęs granatą (ne vaisių)

II pensijų kaupimo pakopos pokyčiai

2026 m. birželio 25 d. horoskopas: kūrybiniai atradimai keičia santykių taisykles

Prezidentas teiks M. Sinkevičių į premjerus

Šv. Jono atlaidai Zapyškyje tapo istorinio vargonų sugrįžimo švente

Kaip Joninės praturtina prekybos centrą „Maxima“

Europa importuoja Ebolos virusą?

Futbolo kamuolys

Kurio žemyno komanda laimės Pasaulio futbolo taurę?

Kauniečio žvejo paslaptis: kaip viena česnako skiltelė garantuoja įspūdingą laimikį

Vasaros šventė Žiežmarių nepriklausomybės aikštėje

Kauno mečetės išpuolis sukėlė rietenas

Ministrė ir Vilniaus meras atsikirto Matijošaičiui 

Gardieji char siu kiaulienos iešmeliai: vasaros grilio karaliai

Išrinktos Kaišiadorių rajono gyventojams labiausiai patikusios dalyvaujamojo biudžeto idėjos

Kaune daugiabutyje dėl gaisro evakuota keliasdešimt žmonių

Kaune skendusią paauglę išgelbėjo pro šalį ėję vaikinai

Nacionalinis Kauno dramos teatras ant stogo įkurdino bites

Nausėda per Jonines susitiks su M. Sinkevičiumi

Kviečiame į piligriminį žygį Birštonas–Nemajūnai

Pradedamas kapitalinis Kruonio HAE ketvirto agregato remontas 

Dienos horoskopas: strateginiai sprendimai pareikalaus ambicijų ir dėmesio šeimai

Kaip kauniečiai gelbėjasi nuo karščių: paprasta gudrybė, kuri veikia geriau nei kondicionierius

Nauja galimybė neregiams ir silpnaregiams – programėlė „GV filmai“

Kodėl gali augti palūkanų normos, kai brangsta nafta?

Vištiena Provanso stiliaus su pomidorais ir alyvuogėmis

Baigti du tyrimai dėl balionais atskraidintų cigarečių

Premjerė tikina nebėgusi nuo žurnalistų klausimų

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

2026-06-30

Kaunietės atradimas stebina: pigi indaplovės tabletė pakeičia brangiausius valiklius

2026-06-30

„Vičiūnų grupė“ gina savo koldūnus

2026-06-30

Pirmieji Kauno rajono atstovai iškeliavo į Moksleivių dainų šventę

2026-06-30

Už sukčiavimą nuteisti Lietuvos ir Latvijos piliečiai

2026-06-30

Visuomeninė iniciatyva „Šeima 2050“ pradeda bendradarbiavimą su Kauno miesto savivaldybe

2026-06-30

Tyrimas: 8 iš 10 į „Tele2“ perėjusių klientų teigia mokantys mažiau

2026-06-30

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

2026-06-30

Seimas balsuos dėl Valentinavičiaus skyrimo žvalgybos kontrolieriumi

2026-06-30

Žemės įsigijimo sąlygos: kad ir kaip tobulinamos – vis su spragomis

2026-06-30

Dienos horoskopas: svajonės apie keliones virsta karjeros planais

2026-06-30

Kaunas turistų akimis

2026-06-29

Kaune užfiksuotas naujas karščio rekordas

2026-06-29

Kaip išsirinkti tobulą arbūzą: 3 patarimai, kad vasara Kaune būtų saldesnė

2026-06-29

Nuo liepos 1 d. keičiasi kolumbariumų tvarka Kauno rajone

2026-06-29

Kreminiai makaronai su cukinija ir vytintu kumpiu

2026-06-29

Veryga: abejonių dėl mūsų ministrų neišgirdome 

2026-06-29

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone birželio 29 d. – liepos 5 d.

2026-06-29

Nuo ko pradėti individualių namų statybą, kad išvengtumėte brangių klaidų

2026-06-29

Express siuntos – kada jų prireikia ir kiek jos kainuoja

2026-06-29

Nuo ko prasideda kokybiškai įrengti namai?

2026-06-29

Net mažais kiekiais nuotekose likusios medžiagos kenkia aplinkai ir žmonėms

2026-06-29

Kyjivo Pečorų lauroje atidengtas etmono Ivano Mazepos biustas

2026-06-29

Paaiškėjo stipriausios Kauno rajono seniūnijų komandos

2026-06-29

Birželio 29 d. horoskopai: kam teks atlikti svarbiausią pokalbį?

2026-06-29

Naujas birželio karščio rekordas

2026-06-28

Virš 1,6 tūkst. KTU diplomų

2026-06-28

Kariuomenė išgabeno pagalbą Venesuelai 

2026-06-28

Dainius Žalimas: Ukrainos Konstitucija brangi jos žmonėms ir nekenčiama priešo

2026-06-28

Kaitra trukdo miegoti?

2026-06-28

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos