Pasauliniai duomenys rodo, kad daugiau nei pusė Europos studentų studijų laikotarpių renkasi derinti darbą su studijomis. Kai kurie iš jų ryžtasi įkurti savo verslus ir taip pradėti karjerą norimoje srityje. KTU studentė dar prieš pradėdama studijas jau buvo įkūrusi elektroninę parduotuvę, kurioje žengė pirmuosius žingsnius verslo srityje.
„Elektroninę parduotuvę įkūriau dar besimokydama mokykloje, todėl turėjau laiko joje atrasti save ir tikslingai pasirinkti studijų kryptį. Prabėgus ketveriems metams nuo atidarymo, ją teko uždaryti, nes norėjau įgauti naujų patirčių ir išpildyti savo svajonę – tapti rinkodaros specialiste“, – pasakoja Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) bakalauro programos „Marketingas“ studentė Raminta Dirkstytė.
Pasirinkimai nulemti patirties
Marketingo studijas R. Dirkstytė rinkosi dėl kelių priežasčių – pirmiausia, ji įsitikinusi, kad tai – itin plati sfera, leidžianti specializuotis skirtingose srityse ir nuolat augti kaip asmenybei. Antra, marketingas išties reikalingas šiomis dienomis, nes tai – esminė verslo veiklos dalis, padedanti suprasti klientų poreikius, lūkesčius ir verslams išlikti konkurencingais rinkoje.
„Rinkodaros strategijos gali būti įvairios – nuo prekių ženklo kūrimo ir stiprinimo iki pardavimų didinimo. Įmonės sėkmė daugiau nebesiejama su produktu, nes šiomis dienomis viskas sukasi aplink klientą – laimingas klientas – sėkmingas verslas“, – pastebi KTU studentė.
Šios studijų programos pasirinkimą lėmė ir merginos patirtis elektroninėje parduotuvėje. Ji nuolat ieškodavo naujų klientų, užsiimdavo dizainų kūrimu, prekių ženklo vystymu. R. Dirkstytė neslepia, kad darydavo daug klaidų, tačiau būtent jos paskatino mokytis ir tobulėti.
„Būtent todėl ir pasirinkau šią studijų kryptį, kad išmokčiau teisingai dėlioti žingsnelius, nes tik išmokus vaikščioti galima pradėti bėgti. Marketingo specialistų, galinčių pasiūlyti naujesnius, įdomesnius ir efektyvius sprendimus, laukia palankios karjeros galimybės“, – priduria R. Dirkstytė.
Per vienerius metus – daugiau nei 10 mokymų
R. Dirkstytė išsiskiria unikaliu aktyvumu – per vienerius studijų metus ji sudalyvavo net dešimtyje mokymų verslumo tematika. Pasak jos, dalyvavimas hakatonuose yra išskirtinė patirtis ir visai nesvarbu, ar juos organizuoja universitetas, ar įmonės.
„Hakatonai skatina žmones bendradarbiauti siekiant bendro tikslo, mokytis aiškiai dėlioti mintis, išklausyti kitus, analizuoti kylančias problemas ir ieškoti sprendimų per ribotą laiką. Jie skatina praktinių įgūdžių tobulinimą, kūrybiškumą, bendravimo įgūdžius ir leidžia save išbandyti dinamiškoje aplinkoje“, – teigia KTU studentė.
Išbandyti savo jėgas verslumo mokymuose ir hakatonuose R. Dirkstytę paskatino dalyvavimas „GIFTed“ Talentų akademijoje, prie kurios bendruomenės prisijungė norėdama išbandyti save ir įgauti naujų įgūdžių.
„Labai dvejojau prieš siųsdama gyvenimo aprašymą, bet giliai širdyje kirbėjo mintis, kad tai atneš naujas pažintis ir galimybes. Man, kaip asmenybei, kuri džiaugiasi naujomis pažintimis ir galimybe bendrauti, ši ugdymo programa yra būtent tai, ko norėjau. Labiausiai joje žavi tai, kad visi studentai – skirtingi ir į pasaulį žiūrime turėdami visiškai kitokias nuomones“, – atkreipia dėmesį mergina.
Šioje ugdymo programoje KTU studentė geriau išmoko planuoti savo laiką, o labiausiai išmokti naujų dalykų padėjo studentų, esančių „GIFTed“ Talentų akademijoje bendruomeniškumas.
„Pritrūkus motyvacijos, nebūdavo sunku atrasti ją iš naujo, nes jos – pilna tarp užsispyrusių pasiekti savo tikslus studentų ir įdomių akademijos veiklų“, – priduria R. Dirkstytė.