Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Lietuvos rankininkės užėmė antrą vietą Ispanijoje vykusiame turnyre

  • 2023-11-27
  • Vytautas Krajašas
  • Sportas

Lietuvos moterų rankinio rinktinė dalyvavo tarptautiniame turnyre Ispanijoje. Trečią kartą vykusiame „Baskijos rankinio taurės“ turnyre Lietuvos rinktinė jėgas išbandė su Baskijos regiono ir Čilės rinktinėmis bei Ispanijos „Lauko Ermuko Errotabarri“ klubu. Visas trejas rungtynes Lietuvos rankininkės žaidė skirtinguose Baskijos regiono miestuose.

Lietuvos moteru rinktine_1

Ermua mieste vykusiose pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė susitiko su vietos „Lauko Ermuko Errotabarri“ klubu, kuris pakeitė į turnyrą dėl karo Izraelyje ir Gazos ruože atsisakiusią atvykti Egipto rinktinę. Lietuvos rankininkės iškovojo pergalę rezultatu 30:25 (18:12). Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Aušra Arciševskaja, pelniusi 6 įvarčius. Rita Rakauskienė įmetė 4 įvarčius, po 3 įvarčius surinko Greta Makovskytė, Vakarė Damulevičiūtė, Beatričė Ruseckaitė ir Agnė Gudlinkytė.

Lietuvos moteru rinktine_5

Antrose rungtynėse Baskijos sostinėje Vitorijoje Lietuvos rankininkės 29:28 (11:14) įveikė pasaulio čempionatui besirengiančią Čilės rinktinę. Nugalėtojų gretose nesulaikomos buvo A. Arciševskaja ir R. Rakauskienė, surinkusios daugiau nei du trečdalius komandos įvarčių. A. Arciševskaja pelnė 11 įvarčių, R. Rakauskienė – 9 įvarčius.

Trečiose rungtynėse Bilbao mieste Lietuvos rankininkės dėl pirmos vietos turnyre kovojo su Baskijos regiono rinktine. Lietuvės geriau pradėjo rungtynes ir laimėjo pirmą kėlinį 17:15. Tačiau rungtynių pabaigoje iniciatyvą perėmė Ispanijos rinktinės rankininkių savo gretose turinčios varžovės. Lietuvos rinktinė pralaimėjo rezultatu 31:35. Antrą vietą turnyre užėmusiai Lietuvos rinktinei A. Arciševskaja pelnė 10 įvarčių, po 5 įvarčius įmetė R. Rakauskienė ir Dominyka Andronik, 4 kartus puolime pasižymėjo Singrida Kulikovaitė.

Lietuvos moteru rinktine_7

„Turnyras buvo labai naudingas, nes žaidė visos labai panašaus pajėgumo komandos. Atkakliose rungtynėse atsiskleidė geresnės mūsų rankininkių savybės. Pasirinkome naudoti nedaug kombinacijų, bet galėjome jas gerai nugludinti. Teko kartais improvizuoti prisitaikant prie varžovių gynybos ir teko keisti mūsų puolimo braižą, nes visas tris dienas varžovės gynėsi aukštai ir aktyviai, taip, kaip mes nesame pripratę Lietuvoje, – komentavo Lietuvos rinktinės treneris Karolis Kaladinskas. – Teko didelis krūvis, nes per tris dienas sužaidėme trejas rungtynes. Lemiamose rungtynėse dėl pirmos vietos su baskų komanda pirmavome iki 51-os minutės, bet dėl jėgų stygiaus strigome puolime ir ta paskutinė atkarpa mums kainavo pergalę. Visoms rankininkėms, kurios žaidė turnyre ir dirbo pasirengime jam, neturiu jokių priekaištų. Merginos atidirbo iš širdies ir vertos pačių geriausių žodžių. Nemažai rankininkių dėl įvairių priežasčių negalėjo atvykti į rinktinę, todėl į Ispaniją vykome tik 14 žaidėjų. Kasdieniame trijų dienų rungtynių maratone pritrūko žaidėjų ir rotacijoje, ir energijos tolygiam paskirstymui aikštelėje. Stengėmės kiek įmanoma pataupyti ir pareguliuoti tolygiai žaidėjų minutes aikštelėje, bet norint laimėti, kartais teko kai kurias žaidėjas ilgiau laikyti aikštelėje.“

Lietuvos moteru rinktine_4

Lietuvos rinktinės treneris džiaugėsi A. Arciševskajos tobulėjimu. Antrus metus Čekijoje rungtyniaujanti 22-ejų metų Lietuvos rankininkė per rungtynes vidutiniškai pelnė po 9 įvarčius.

Lietuvos moteru rinktine_2

„Aušra Arciševskaja tampa tikra rinktinės lydere. Praėjusį sezoną Čempionių lygoje su „Banik Most“ klubu žaidusi Aušra labai sustiprėjo fiziškai ir aiškiai matosi kiek jos tobulėjimui pridėjo žaidybinė patirtis tokio lygio turnyre. Į ją gali lygiuotis ir kitos rinktinės žaidėjos. Aušra duoda didelę jėgą puolime ir visada ginasi centre. Aušrai teko labai didelis krūvis, kiekvienose rungtynėse ji žaidė po 50 minučių ir ji tą krūvį atlaikė. Abejoju, ar Lietuvos čempionate rungtyniaujančios žaidėjos tokį krūvį patemptų“, – teigė K. Kaladinskas.

Artimiausios kontrolinės rungtynės Lietuvos rinktinės lauks jau kitais metais. Sausio 5-7 d. Druskininkuose vyksiančiame Baltijos taurės turnyre žais Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos rinktinės.

Kitais metais Lietuvos rankininkės pratęs ir 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyrą. Vasario 28 d. svečiuose ir kovo 2 d. namuose Lietuvos rankininkės dukart susitiks su Azerbaidžano rinktine.

Lietuvos rinktinės sudėtis turnyre „Baskijos rankinio taurė“:

Vartininkės: Evita Žilionytė, Kotryna Vasiliauskaitė (abi Vilniaus RSK „Eglė) ir Saulė Česnulevičiūtė (Kauno r. „Cascada-HC Garliava“).
Kairieji kraštai: Dominyka Andronik (Vilniaus SM „Sostinės tauras“) ir Martyna Vaitkutė („Cascada-HC Garliava“).
Kairieji pusiau kraštai: Aušra Arciševskaja („Banik Most“, Čekija), Inesa Verbovik (SM „Sostinės tauras“) ir Kamilė Rupeikaitė (Kauno „Žalgiris“).
Įžaidėjos: Greta Makovskytė („Eglė“).
Linijos žaidėjos: Rita Rakauskienė („Eglė“).
Dešinieji pusiau kraštai: Singrida Kulikovaitė („Sostinės tauras“), Vakarė Damulevičiūtė („Frankfurter“, Vokietija) ir Agnė Gudlinkytė („Žalgiris“).
Dešinieji kraštai: Beatričė Ruseckaitė („Eglė“).

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

Ką kam žada žvaigždės?

Ekonominis karas tęsiasi

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

Kauno garbės piliečiai

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

Bibliotekų savaitė Kaune

Seimas atšauks trečią brandos egzaminą?

Rusija toliau stalinizuojasi

Kaunas: galimi JAV amunicijos vėlavimai grėsmės nekelia

Krepšinio šventė ne tik Kaune (video)

Lekšas: dabartinė karta pratinama prie turtingo „Žalgirio“, bet tai neš mažiau laimės

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

Ar žinojote, kad tik 3–10% suaugusių žmonių reguliariai treniruoja raumenų jėgą?

Ką kam žada žvaigždės?

Kvietimas į popietę Aleksui Stanislovaičiui atminti

Latvija savarankiškai gamins šaudmenis

Romansų festivalis „Atverkime širdis 2026“ sujungė regionus

Blokuota 7,5 mln. bandymų priekabiauti prie vaikų

NATO naikintuvai keturis kartus kilo dėl rusų

Vyksta atranka į Specialiųjų operacijų pajėgas

Teismas priėmė „Nemuno aušros“ skundą

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

KTU ekonomistas: pensijoms reikia daugiau mokesčių

Ką kam žada žvaigždės?

Kaune šauta į buto langą

Per masines šaudynes Luizianoje žuvo aštuoni vaikai

Popiežius prieš Trumpą?

KTU: naujos kartos specialistų rengimas

Kiekvienas šeštas gyventojas: reikalai blogėja

Kauno policija ieško jų

„Pasilik su mumis!“ (Lk 24, 29) III Velykų sekmadienis

Leonas XIV ragina laikytis taikos

Paveldosaugininkų šventė paminėta Kėdainiuose

Seimo komitetas nori uždaryti gimdymo namus

Atsidarys baseinas Panemunėje

Jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

Ką kam žada žvaigždės?

Integracinis futbolo vaikščiojant turnyras „Draugystės taurė 2026”

Samoškaitė

Samoškaitė neigia įtarimus apie LSDP šnipinėjimą

„Žalgiris” skelbia apie bilietus bei dovanas

„Žalgiris“ laimėjo prieš Paryžių

Lapėse surengtas tradicinis velykinis kvadrato turnyras

Sinoptikė: bus giedriau, bet vėsiau

Nausėda pasirengęs prisidėti prie Hormuzo sąsiaurio atidarymo

Netanyahu: Izraelis „dar nebaigė darbo“ prieš „Hezbollah“

Taisyti ar kurti iš naujo? Kaip priimti teisingą sprendimą dėl mobiliųjų aplikacijų kūrimo

Seimo Kultūros komitetas tęs LRT įstatymo pataisų svarstymą

Šeima

Rems šeimas valstybinėmis pensijomis?

Seime norima, kad gydytojai rezidentai dirbtų regionuose

Valdančioji koalicija keisis?

Estijos prezidentas Kaune

Orbanui kritus Slovakija lieka Rusijos pakalike

Skvernelis jau paliečiamas

Trys kvapai, trys erdvės: kaip sukurti dieną pagal aromatus

Tomas Čyvas

Grynieji patikimiau, o vagiama ir internetu

Vengrija

Valatka apie Orbaną

Atsidaro Garliavoje naujas prekybos centras

„YouTube“ sustabdė Trumpą pašiepiančius vaizdo įrašus 

LRT

LRT ieško būdų pateisinti išlaidavimą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno rajonas nutraukia šildymą

Seimas nutars dėl Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo

Ar Rusija puls Lietuvą?

Zelenskis ir Meloni žada bendradarbiauti gynyboje ir dronuose

Jubiliejinis Kauno rajono kūdikis – Velykinė dovana šeimai

pinigiukai

Žmonės ima grynus pinigus

Skverneliui ir Starkevičiui gresia kalėjimas

Kaune nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui

Ukrainos vėliava

Ukrainos pajėgos kovo mėnesį atgavo beveik 50 km² teritorijos

Šaltibarščiai su lašiša? O galima su silke?

Gyvenimas tarp karo ir taikos: kai Ukrainoje labiausiai reikia ne žodžių, o sprendimų

Pagaliau atsigaus Kauno stotis?

Kaunas dėl Kapčiamiesčio : miškams pavojaus nėra

KTU mokslininkė toliau vadovaus CERN Baltijos šalių grupei

Ką kam žada žvaigždės?

VDU Ugnės Karvelis gimnazija turi naują direktorę

Jungia lietuvius ir ukrainiečius per bendras patirtis

Kaune – strateginės reikšmės Lietuvai objektas

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Kauno rajone mirusio kūdikio

Kauno rajone automobilis kliudė ir mirtinai sužalojo dviratininkę

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kiek kainuoja diktatūra? (video)

Už dyzelį valdžia laikinai plėš mažiau

„Vaikų Velykėlės“ Kaune kvietė pažinti šventinį Velykų laikotarpį

Metalo ir medienos įmonės ieško darbuotojų

Nusikaltimai ir nelaimės

Atvykėliams iš Rusijos ir Baltarusijos – jokių išmokų

Prokurorai nori naikinti Skvernelio neliačiamybę

Kam ką žada žvaigždės?

Teismui perduota Kaune apšaudytų troleibusų byla

VDU Botanikos sodo gyventojai

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone balandžio 13-19 dienomis

Siūloma įpareigoti degalines įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles

Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

2026-04-22

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

2026-04-22

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-22

Ekonominis karas tęsiasi

2026-04-22

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

2026-04-22

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

2026-04-22

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

2026-04-22

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

2026-04-22

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

2026-04-21

Kauno garbės piliečiai

2026-04-21

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

2026-04-21

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

2026-04-21

Bibliotekų savaitė Kaune

2026-04-21

Seimas atšauks trečią brandos egzaminą?

2026-04-21

Rusija toliau stalinizuojasi

2026-04-21

Kaunas: galimi JAV amunicijos vėlavimai grėsmės nekelia

2026-04-21

Krepšinio šventė ne tik Kaune (video)

2026-04-21

Lekšas: dabartinė karta pratinama prie turtingo „Žalgirio“, bet tai neš mažiau laimės

2026-04-21

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

2026-04-21

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

2026-04-21

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

2026-04-21

Ar žinojote, kad tik 3–10% suaugusių žmonių reguliariai treniruoja raumenų jėgą?

2026-04-21

2026-04-21

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-21

Kvietimas į popietę Aleksui Stanislovaičiui atminti

2026-04-20

Latvija savarankiškai gamins šaudmenis

2026-04-20

Romansų festivalis „Atverkime širdis 2026“ sujungė regionus

2026-04-20

Blokuota 7,5 mln. bandymų priekabiauti prie vaikų

2026-04-20

NATO naikintuvai keturis kartus kilo dėl rusų

2026-04-20

Vyksta atranka į Specialiųjų operacijų pajėgas

2026-04-20

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos