Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kauno klinikos: Akušeriai – neatsiejama modernios ligoninės dalis

  • 2022-05-06
  • kaunieciams.lt
  • Miestas, Sveikata

Akušeriai – gydytojų komandos dalis, savarankiški sveikatos priežiūros specialistai, mažos rizikos nėštumo, gimdymo ir pogimdyminio periodo sveikatos sistemos atstovai. Pasak Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovo prof. Mindaugo Kliučinsko, akušerio specialybė tiesiogiai siejama su reprodukcinio amžiaus moters bei ankstyvojo periodo naujagimio sveikatos priežiūra.

„Džiugu, kad nuo 2012 m. mūsų klinikoje akušeriams patikėjus daugiau savarankiškumo, jie išaugo žiniomis, įgūdžiais ir pasitikėjimu. Sėkmingai savarankiškai prižiūri mažos rizikos nėščiąsias, padeda ir priima gimdymus bei vykdo pagimdžiusių moterų priežiūrą, – sako prof. M. Kliučinskas. – Kadangi studijų metu teko dirbti akušeriu, gerai suprantu, kokį didelį darbą jie atlieka ir kiek dar daug galėtų daryti. Todėl nuoširdžiai dėkoju visiems akušeriams, sąžiningai vykdžiusiems ir vykdantiems savo pareigą padėti nėščiosioms ir gimdyvėms.“

Gegužės 5 dieną minima Tarptautinė akušerių diena. Kalbamės su Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vyr. akušere-slaugos administratore Virginija Stankevičiūte ir Moterų konsultacijos akušere Ernesta Sakalauskiene apie akušerių darbo svarbą ir vaidmenį sveikatos priežiūros sistemoje.

Kuo svarbus akušerio vaidmuo sveikatos priežiūros sistemoje?

E. S. Nėštumo laikotarpiu moterys tampa ypatingai jautrios ir nuolat nerimauja dėl savo bei vaisiaus būklės. Todėl labai svarbu, kad kiekviena moteris nuo pat nėštumo pradžios žinotų, kad akušeriai iki nėštumo ir visą nėštumo laikotarpį gali pakonsultuoti įvairiais klausimais, padėti pasiruošti gimdymui ir žindymui, įveikti šiuo svarbiu gyvenimo laikotarpiu kylančias baimes. Nuo pat pirmųjų akimirkų, kai moteris atvyksta su žinia apie nėštumą, akušeris yra vienas iš komandos narių, prisidedančių prie atsakomybės ne tik už prižiūrimą nėščiąją, bet ir už būsimą kūdikį. Labai svarbu, kad jau pirmojo vizito metu visa informacija, susijusi su nėštumu, būtų pateikiama aiškiai, konkrečiai ir tinkamu laiku. Taip nėštumo eigoje yra išvengiama įvairių nesusipratimų, sumažinamas nėščiosios ir jos artimųjų nerimas įvairiose situacijose. Akušerio vaidmuo yra ypatingas kiekviename moters gyvenimo ir šeimos planavimo etape ir padeda užtikrinti saugumo jausmą nėštumo, gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu.

V. S. Akušerijos sritis unikali, nes mes slaugome ir prižiūrime iš karto dviejų žmonių gyvybes ir jų sveikatą. Mes rūpinamės tiek mamos, tiek dar gimsiančio kūdikio sveikata. Atėjusios nėščiosios į gydymo įstaigą, turi daug vilties, tačiau ir daug baimių. Esant sklandžiai nėštumo eigai, nesusidūrus su patologijomis, moterys būna nusiteikusios optimistiškai. Tačiau Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinka yra Perinatologijos centro dalis, trečio lygio gydymo paslaugas teikianti įstaiga, todėl dažniau čia atvyksta nėščiosios ir gimdyvės, kurioms nustatyta moters ar vaisiaus patologija. Pacientės baiminasi tiek dėl savo, tiek dėl gimsiančio naujagimio sveikatos. Su šiomis moterimis daugiausiai laiko praleidžiantys akušeriai turi daug dėmesio skirti bendravimui, nuraminimui bei paguodai. Šiai profesijai reikalingas pašaukimas. Akušeriai turi pasižymėti emociniu stabilumu, greita reakcija ir ryžtu, empatija bei turėti stiprią vidinę motyvaciją.

Kaip akušerių vaidmuo pasikeitė pandemijos laikotarpiu?

V. S.  Pandemijos laikotarpis pareikalavo iš akušerių dar didesnio susitelkimo, empatijos. Pandemijos pradžioje, kai dar tik susidūrėme su virusu, lydinčio asmens palatoje kartu su gimdyve nebuvo, todėl akušeris tapo vieninteliu žmogumi, palaikančiu moterį svarbiausią jos gyvenimo akimirką. Vėliau, leidus su gimdyve būti ir lydinčiam asmeniui, dirbti tapo lengviau, tačiau dažnai moterys bijodavo viruso grėsmės, todėl dar daugiau laiko skirdavome bendravimui ir nuraminimui.

E. S. Akušerio vaidmuo pandemijos laikotarpiu įgavo dar daugiau prasmės šių dienų sveikatos priežiūros sistemoje. Nėštumo, gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu moterims yra ypač svarbus artimųjų buvimas kartu, palaikymas ir pagalba. Pandemijos laikotarpiu daugeliu atvejų pacientei artimųjų buvimą šalia ir visokeriopą pagalbą pakeitė ir užtikrino akušeriai. Ši pandemija tik dar kartą patvirtino, koks akušerio vaidmuo moteriai nėštumo, gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu yra svarbus ir reikalingas.

Kiekvienoje situacijoje, tiek džiaugsmo, tiek nerimo ar jaučiant baimės ir nežinomybės jausmą – akušeris yra ir buvo tas asmuo, kuris kartu su moterimi išgyvena kiekvieną jos emociją, komunikuoja, palaiko, nuramina ir sprendžia iškilusius klausimus. Profesionalūs akušeriai geba ne tik prižiūrėti nėštumą, priimti gimdymą, suteikti sveikatos priežiūros paslaugas moteriai ir naujagimiui po gimdymo, bet ir puikiai išmano bendravimo ypatumus, kiekvienoje situacijoje atranda tinkamą sprendimą, o prireikus organizuoja kitų specialistų pagalbą.

Su kokiais kasdieniais iššūkiais susiduria akušeriai savo darbe?

E. S. Kiekviena diena akušerijoje yra iššūkis, nes nėra nei vieno vienodo nėštumo, nei vieno vienodo gimdymo, kaip ir nėra vienodų besilaukiančių moterų ar jų artimųjų. Visos jos skirtingos, o siekiant sklandžios nėštumo ir gimdymo eigos, ypatingai svarbus yra tarpusavio ryšys tarp akušerio ir nėščiosios, abipusis įsiklausymas ir noras bendradarbiauti. Tad kiekviena nauja pažintis, kiekvienas siekis užmegzti ryšį su moterimi bei jos artimaisiais, kurie yra neatsiejama šio proceso dalis – iššūkis, su kuriuo akušeriams tenka susidurti kasdien. Manau, kad nuo to priklauso nemaža dalis sklandžios nėštumo ir gimdymo eigos sėkmės.

V. S. Manau, kad Akušerijos ir ginekologijos klinikoje nėra neįveikiamų iššūkių, nes visada jaučiame stiprų palaikymą tiek iš ligoninės, tiek iš klinikos administracijos, skyrių vadovų, gydytojų. Dėl supratingumo ir pagalbos galime savarankiškai dirbti su mažą riziką turinčiomis nėščiosiomis bei gimdyvėmis. Tai stiprina ir suteikia galimybę greta praktinės veiklos atlikti ir mokytojo funkciją: didelę darbo patirtį turintys akušeriai moko studentes bei jaunąsias vos tik pradėjusius dirbti akušerius, kaip dirbti su nėščiosiomis ir gimdyvėmis. Tai itin svarbu siekiant užtikrinti klinikos darbo tęstinumą ir kokybišką pagalbą pacientėms.

Kokią pagalbą gali suteikti akušeriai?

E. S. Akušeriai nėštumo, gimdymo ir pogimdyminio laikotarpio metu siekia užtikrinti kaip įmanoma geresnius rezultatus bei motyvuoti moterį, suteikti žinių ir įgūdžių, kurie gali turėti ypatingos reikšmės nėštumo eigoje, gimdymo metu ir po gimdymo. Akušeriai moterims teikia informaciją šeimos planavimo klausimais, apie nėštumo eigą, atliekamus tyrimus ir jų poreikį, padeda pasiruošti gimdymui, konsultuoja gyvensenos, žindymo ir naujagimio priežiūros klausimais.

V. S. Didelę laiko dalį akušeriai skiria prevencijai. Jie nėščiosioms suteikia žinias apie nėštumo eigą, pasiruošimą gimdymui, mitybą, fizinį aktyvumą. Esant mažai rizikai nėštumo metu, jie dirba savarankiškai, o atsiradus ar nustačius didelę riziką, konsultuojasi ir dirba komandoje su gydytoju, kad rastų geriausią sprendimą bei teiktų saugią ir maksimaliai kokybišką pagalbą pacientėms.

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos klinikos yra Kauno Perinatologijos centro sudėtinė dalis. Perinatologijos centruose teikiama aukščiausio – trečio lygio sveikatos priežiūros paslaugos gimdyvėms ir naujagimiams. Kauno Perinatologijos centras – didžiausias Perinatologijos centras Lietuvoje. Jame gydomi pacientai iš Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Čia kiekvienais metais gimsta apie 3300 naujagimių, iš jų – apie 500 neišnešiotų. 2021 metais Akušerijos ir ginekologijos klinikoje gimdė 3098 moterys, gimė 3230 naujagimių.

Kauno klinikų informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

„Žalgirio” tinklalaidėje – Grunkio debiutas bei Janavičiaus prisiminimai (video)

Į Kauną atkeliauja legendinio Ukrainos fotografo Oleksandro Gliadelovo paroda „Ir aš regėjau“

Kontrabandininko našlė reikalauja jai priteisti 120 tūkst. eurų

BBC: Rusija naudojasi Interpolo ieškomų asmenų sąrašu užsienyje esantiems kritikams persekiot

Latvijos žvalgyba įspėja dėl didėjančios Rusijos grėsmės

Tapinas toliau kovoja su Užkalniu

Prezidentūra ragina populiarinti vokiečių kalbą

Sostinėje pradedami nemokami lietuvių kalbos kursai užsieniečiams

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen

Čmilytė-Nielsen: Cichanouskajos išsikėlimas į Lenkiją yra praradimas Lietuvai

Varšuva nebegalvoja apie euro įvedimą

Nausėda: Lietuva karinei Ukrainos paramai jau skyrė 1 mlrd. eurų

LDK vadavietė Vilniuje?

„Atsiverskite, nes čia pat dangaus karalystė!“ (Mt 4, 17) III eilinis sekmadienis

Prezidentas susitikime su Ukrainos vadovu: Lietuva visada išliks tarp aktyviausių Ukrainos rėmėjų

S. Plytnykaitė: „Karjeros lūžiu tapo EJOF“

Kodėl „sandoris su Rusija“ Ukrainos sąskaita yra neteisėtas: JAV ir ES teisės perspektyva

„Žalgiris” laimėjo trilerį Milane

„Žalgiris” iš Prancūzijos išsivežė triuškinančią pergalę (Video)

Gamtininkai ragina Aplinkos ministeriją stiprinti Kapčiamiesčio miškuose esančių kurtinių apsaugą

Sistemingas civilinės energetikos infrastruktūros naikinimas yra karo nusikaltimas

S. Lozoraičio vardo premija – kultūros žurnalistei S. Javaitytei

Stanislovas Buškevičius. Kairieji radikalai yra pavojingesni Lietuvai net už vatnikus

Praėjusių metų pradžioje nuostolingai veikė 70 proc. Santaros klinikų medicinos centrų

Kauno rajone kilus gaisrui, ugniagesiai iš namo evakavo 20 žmonių

„Liudiju, kad šitas yra Dievo Sūnus“ (Jn 1, 34) II eilinis sekmadienis

Kaune pristatyta naujausia Dailiaus Dargio knyga „Fento karalienė“

Trumpas pagrasino įvesti muitus šalims, kurios nepritaria jo planams Grenlandijoje

Irano šacho sūnus įsitikinęs, kad šalies valdžia žlugs

Ruginienė pasitiki Oleku

Ukrainos oro gynybos pajėgos sunaikino didžiąją dalį Rusijos dronų

Teismui perduota byla dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis

Kauno rajone per gaisrą žuvo vyras

Paryžius siunčia karius į Grenlandiją

Apklausose pirmauja konservatoriai

Kremliaus intensyvina represijas prieš vietines tautas

Iranas naktį buvo uždaręs oro erdvę

Su prezidentu į Kapčiamiestį vyks ir trys ministrai

Kaune autobusas partrenkė pėsčiąją

Kaip pasirinkti tinkamiausią elektros variklį?

Geriausi ashwagandha papildai: nauda ir pasirinkimai jūsų sveikatai

Tomas Čyvas

Apie 1991-ųjų žygdarbių vagis

„Mums reikia daugiau „Chomičių“

Trampas smogė ekonominėmis sankcijomis su Iranu prekiaujančioms šalims

Rusijos ir Kinijos technologijos ir hibridinės operacijos

Teismas antrą kartą konstatavo: Gapšiui dar anksti į laisvę

Sinkevičius apie savivaldybių siekį pritraukti gyventojus: geriau būtų koncentruotis į gimstamumą

Olekas kreipėsi į Laisvės gynėjus: be jūsų drąsos laisvė nebūtų apginta

LSDP lyderis: nerimas dėl koalicijos su „Nemuno aušra“ ne slūgsta, o auga

„LOT Polish Airlines“ nebeskraidins iš Vilniaus į Londoną, didins skrydžių į Varšuvą skaičių

Žemaitaitis: mes irgi stipriai nukenčiame būdami koalicijoje su socialdemokratais

Izraelis ir JAV aptarė galimą karinį įsikišimą Irane

Viešajame diskurse dėl Kapčiamiesčio poligono pastebima rusiškų manipuliacijų

Butą remontavusi kaunietė po grindimis rado galimai žmogaus kaulų fragmentus

Intensyviausi Lietuvos keliai jau sutvarkyti, nepravažiuojamų kelių nėra

Masiulis toliau siekia išeiti į laisvę – skundžiasi teismui

„Šitas yra mano mylimasis Sūnus“ (Mt 3, 17), Kristaus Krikšto sekmadienis

„Žalgiris” sutriuškino svečius iš Serbijos

Ekspertas: sausio mėnesį vyraujantis šaltis gali lemti didesnes elektros kainas

Lietuvos šaulių sąjunga gaus didesnį finansavimą

Kapčiamiesčio poligonas pasitarnautų ir sienos stiprinimui

Psichikos sveikatos specialistų komanda susitiks su Kapčiamiesčio gyventojais

Lenkija ruošiasi ekstremaliam šalčiui

„Žalgiris” pralaimėjo trilerį Bolonijoje

Šiemet į privalomąją karo tarnybą planuojama pašaukti apie 5 tūkst. asmenų

Kasčiūnas apie pažeistus kabelius Baltijos jūroje: tokiu būdu tikrinama, kaip reaguoja NATO

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Galima saikingiau su „švogeriais”?

Eitvydas Bajarūnas. ES energetikos politika – Europa jungia tinklus ir interesus

NATO rytinio flango grėsmių ir iššūkių vertinimas

Kodėl katė ar šuo staiga tampa mieguistas ir silpnas?

Populiariausios klaidos darbo pokalbiuose ir kaip jų išvengti

Kodėl vis daugiau keliautojų renkasi motociklų nuomą?

Budrys: Grenlandija yra neatskiriama Danijos dalis

„Omniva“: dėl sudėtingų eismo sąlygų gali vėluoti siuntų pristatymas

Baltijos jūroje pažeistas Švedijos bendrovės „Arelion“ kabelis

Kodėl savarankiškai dirbantiems pasiskolinti sudėtingiau?

„Pradžioje buvo Žodis“ (Jn 1, 1 ) II sekmadienis po Kalėdų

Peiliu sužalotas pilietiškas panevėžietis išgyveno

Sinoptikai: šiaurės vakarų Lietuvoje susidarė kone storiausia sniego danga per 15 metų

Rubio: JAV dirbs su dabartiniais Venesuelos lyderiais, jei jie priims teisingą sprendimą

2025 m. krašto apsaugos biudžetas įvykdytas

Pernai išduota daugiau nei 56 tūkst. leidimų laikinai gyventi Lietuvoje

Lygtinai nepaleistas Gapšys parašė skundą

Rusija smerkia „ginkluotą agresiją“ prieš Venesuelą

JAV generalinė prokurorė: Madurui ir jo žmonai pateikti kaltinimai Niujorke

Lietuva, kaip ir ES, nepripažįsta Venesuelos valdžios legitimumo

Stanislovas Buškevičius: gyvybė nėra motinos nuosavybė

Lazdijų rajono miške pasieniečiai aptiko 100 dėžių baltarusiškų cigarečių

Prokuroras: tiek Kaune nužudytas vyras, tiek ir įtariamasis nusikaltimu buvo žinomi policijai

TOK neleis Rusijai grįžti į Žiemos olimpines žaidynes, net jei karas Ukrainoje baigsis

Tuskas palinkėjo europiečiams būti kaip Lenkija

Žiniasklaida: per avariją Kaune nukentėjo du žmonės

Nuo Naujųjų metų didėja pedagoginių darbuotojų ir bibliotekininkų atlyginimai

Maskvos regione po bepiločių orlaivių atakos fiksuoti dideli elektros tiekimo sutrikimai

Kaune pavogtas automobilis: nuostoliai siekia 33 tūkst. eurų

Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius. Osama buvo nukautas. Putinas – saugomas. Kodėl?

„Žalgiris” išvykoje užtikrintai nukovė Eurolygos lyderius (video)

Olekas: Seimo valdyba jau patvirtino 15 iš 17 LRT darbo grupės narių

Dauguma didžiųjų šalies miestų Naujuosius pasitiks be fejerverkų

Lietuvos krepšinio metai (video)

Palikime pavydą, neapykantą ir patyčias praeityje

Putinui taika nerūpi: toliau puola Ukrainą

Ispanija Lietuvoje dislokavo antidronines sistemas „Crow“

„Žalgirio” tinklalaidėje – Grunkio debiutas bei Janavičiaus prisiminimai (video)

2026-01-27

Į Kauną atkeliauja legendinio Ukrainos fotografo Oleksandro Gliadelovo paroda „Ir aš regėjau“

2026-01-27

Kontrabandininko našlė reikalauja jai priteisti 120 tūkst. eurų

2026-01-26

BBC: Rusija naudojasi Interpolo ieškomų asmenų sąrašu užsienyje esantiems kritikams persekiot

2026-01-26

Latvijos žvalgyba įspėja dėl didėjančios Rusijos grėsmės

2026-01-26

Tapinas toliau kovoja su Užkalniu

2026-01-26

Prezidentūra ragina populiarinti vokiečių kalbą

2026-01-25

Sostinėje pradedami nemokami lietuvių kalbos kursai užsieniečiams

2026-01-25
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen

Čmilytė-Nielsen: Cichanouskajos išsikėlimas į Lenkiją yra praradimas Lietuvai

2026-01-25

Varšuva nebegalvoja apie euro įvedimą

2026-01-25

Nausėda: Lietuva karinei Ukrainos paramai jau skyrė 1 mlrd. eurų

2026-01-25

LDK vadavietė Vilniuje?

2026-01-25

„Atsiverskite, nes čia pat dangaus karalystė!“ (Mt 4, 17) III eilinis sekmadienis

2026-01-25

Prezidentas susitikime su Ukrainos vadovu: Lietuva visada išliks tarp aktyviausių Ukrainos rėmėjų

2026-01-25

S. Plytnykaitė: „Karjeros lūžiu tapo EJOF“

2026-01-24

Kodėl „sandoris su Rusija“ Ukrainos sąskaita yra neteisėtas: JAV ir ES teisės perspektyva

2026-01-23

„Žalgiris” laimėjo trilerį Milane

2026-01-23

„Žalgiris” iš Prancūzijos išsivežė triuškinančią pergalę (Video)

2026-01-21

Gamtininkai ragina Aplinkos ministeriją stiprinti Kapčiamiesčio miškuose esančių kurtinių apsaugą

2026-01-20

Sistemingas civilinės energetikos infrastruktūros naikinimas yra karo nusikaltimas

2026-01-20

S. Lozoraičio vardo premija – kultūros žurnalistei S. Javaitytei

2026-01-20

Stanislovas Buškevičius. Kairieji radikalai yra pavojingesni Lietuvai net už vatnikus

2026-01-18

Praėjusių metų pradžioje nuostolingai veikė 70 proc. Santaros klinikų medicinos centrų

2026-01-18

Kauno rajone kilus gaisrui, ugniagesiai iš namo evakavo 20 žmonių

2026-01-18

„Liudiju, kad šitas yra Dievo Sūnus“ (Jn 1, 34) II eilinis sekmadienis

2026-01-18

Kaune pristatyta naujausia Dailiaus Dargio knyga „Fento karalienė“

2026-01-17

Trumpas pagrasino įvesti muitus šalims, kurios nepritaria jo planams Grenlandijoje

2026-01-17

Irano šacho sūnus įsitikinęs, kad šalies valdžia žlugs

2026-01-17

Ruginienė pasitiki Oleku

2026-01-17

Ukrainos oro gynybos pajėgos sunaikino didžiąją dalį Rusijos dronų

2026-01-17

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos