Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

VDU vyko unikalus renginys: universitete kiekvienas esame jungtis

  • 2024-11-09
  • kaunieciams.lt
  • Kaunas, Kauno rajonas, Miestas, Švietimas

Lapkričio 8 dieną Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko unikalus renginys sujungęs šimtus žmonių – įvairiose paskaitose, pristatymuose, darbo pokalbiuose, diskusijose ir koncerte dalyvavo moksleiviai iš visos Lietuvos, VDU studentai, dėstytojai ir absolventai. Čia vyko „VDU Jungtys“, skirtos susitikti, bendrauti, dalintis žiniomis, patirtimis bei profesinėmis galimybėmis.

Bendrystė, reikalinga Lietuvai

„Pasaulis pasikeitė. Dėl išaugusio tempo, technologijų plėtros, galiausiai, dėl sumažėjusio Lietuvos gyventojų skaičiaus, turime pradėti gyventi bendriau. Jau nuo mokyklos suolo turėtų užsimegzti bendravimas su universitetu ir verslu“, – atidarydamas renginį sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Anot jo, dabar ypač svarbu suprasti, kad praėjo tie laikai, kai žmogaus gyvenimas skirstėsi į konkrečius etapus: mokykla, universitetas, darbas.

„Nors universitete vyksta daug didelių renginių, bet pirmą kartą pavyko taip koncentruotai susirinkti visiems į vieną vietą. VDU studentai, dėstytojai, alumnai, moksleiviai iš visos Lietuvos ir verslo bei organizacijų atstovai sudaro tą bendrystę, kuri yra be galo reikalinga Lietuvai. Esu įsitikinęs, kad tai yra ilgos tradicijos pradžia“, – teigė VDU rektorius.

Renginį atidarė diskusija „VDU jungia“, suvienijusi studentus, dėstytojus ir absolventus. Vienas iš jų – VDU absolventas Mantas Kalnietis, kuris, pabaigęs krepšininko karjerą į VDU sugrįžo įgyti magistro laipsnį Verslo ir entreprenerystės programoje, o taip pat dėstyti sporto pedagogikos studentams. Jis teigė universitetą vis dar bandantis prisijaukinti – bakalaurą derindamas su krepšininko karjera negalėjęs patirti tikro studentiško gyvenimo, apie kurį visi pasakojo.

„Dabar grįžęs į magistro studijas bandau pajusti viską, kas čia vyksta“, – „Kauno Žalgiris“ futbolo klubo prezidentu dirbantis M. Kalnietis universitete ne tik mokosi, bet ir kartu jungia dėstytojo pareigas.

„Nesijaučiu dėstytoju, labiau dalinuosi patirtimi, noriu studentams suteikti kaip galima daugiau žinių, kurių jiems prireiks tampant treneriais“, – M. Kalnietis prisipažino, kad nors dabar užima oficialesnes pareigas, savo asmenybės pagal tai nekeičia. „Būkit savimi, darykit, kas jums labiausiai patinka. Jei esate crazy, tai tokiais ir būkite“, – sakė jis.

Svarbiausia – bendruomenė

Diskusijoje dalyvavusi VDU absolventė Vaida Matijošaitė, Inovacijų agentūroje dirbanti darbdavio įvaizdžio formavimo komunikacijos vadove, akcentavo bendruomenės svarbą: „Man pirmas žodis, pagalvojus apie universitetą, yra bendruomenė. Tai labai pajutau, kai teko baigti studijas per karantiną ir bakalaurą gintis sėdint bendrabutyje – buvo keista nematyti kolegų, dėstytojų. Kai baigiau universitetą, pajutau identiteto krizę, supratau, kaip svarbu yra priklausyti bendruomenei, o geriausia bendruomenė man buvo universiteto.“

Jai pritarė ir Psichologijos pirmakursis, išskirtinės VDU 35-mečio stipendijos laimėtojas Simonas Surdokas, pabrėždamas, kad kiekvienas universitete esame jungtis. Vaikinas, supratęs kad dideliam skaičiui kursiokų natūraliai nepavyks susibendrauti, pradėjo organizuoti piknikus ir pasibuvimus.

„Man universitetas ir gyvenimas šiuo metu yra ties lygybės ženklu. Yra toks posakis: jei myli savo darbą, nereikės dirbti nė vienos dienos, tai man atrodo, kad universitete aš ne studijuoju, o gyvenu“, – sakė pirmakursis, juokaudamas, kad vis dar į VDU žiūri pro rožinius akinius.

Absolventė V. Matijošaitė teigė jaučianti didelį universiteto norą išlaikyti ryšį su savo absolventais: „Manęs visuomet laukia, tik reikia ateiti. Lygiai taip pat savo duris moksleiviams bei studentams turėtų atverti ir verslai“.

Davė pagrindą būti žmogumi

Pasak VDU alumnės, bendruomenė ir kontaktai, kuriuos ji užmezgė VDU, padėjo ateiti į verslą ir būti tokia specialiste, kokia yra dabar. „Tikrai įsitikinau, kad VDU davė didelį pagrindą būti žmogumi, suformavo stiprius socialinius įgūdžius, ir tai man ypatingai padeda dirbti su žmonėmis, – sakė V. Matijošaitė, tikindama, kad profesinėje veikloje iš karto atpažįstanti VDU absolventus. – Prie to žmogaus gali prieiti, jis yra šiltas, jauti kad gali bendrauti ir rasti ryši. Labai svarbu yra santykis“.

Būsimasis psichologas S. Surdokas, prieš tai išbandęs IT studijas Kauno technologijos universitete, prisipažino, kad meilė universitetui buvo du kartus, bet antrąjį kartą ji stipresnė. „Tarp manęs ir KTU buvo buitiakas, nebuvo jokios aistros“ – juokiasi vaikinas.

Anot jo, moksleiviai ir studentai yra arčiausiai universiteto kuriamų jungčių – jie gali daugiausia iš šio ryšio pasiimti ir gauti naudos. Tad kvietė visus būti drąsiais ir naudotis VDU jungtimis: „Eikit ir darykit, ir pamatysite, kaip po truputį megsis tas jungčių tinklas“.

Įkvėpimas iš sėkmės istorijų

Renginio metu moksleiviai galėjo dalyvauti specialioje programoje „Matuokis profesiją“, kur susipažino su universiteto bendruomene ir absolventais. Buvę VDU studentai dalinosi savo patirtimi, pasakojo apie profesinius kelius ir davė naudingų patarimų, kaip atrasti savo ateities karjerą.

Apie mokytojo darbo iššūkius su moksleiviais dalinosi geografijos mokytojas, Jaunųjų keliautojų klubo vadovas Mantas Karanauskas, pabrėždamas, kad nors savo darbą jis labai mylintis, susiduriantis ir su visokiausiais sunkumais. „Per mano pirmąją pamoką mokiniai man pridėjo ant kėdės smeigtukų. Aišku, aš juos pastebėjau, pasikalbėjome, ir daugiau tai nepasikartojo“, – mokytojas klausytojams pasakojo, kaip kasdieniniai iššūkiai gali atverti naujas galimybes.

VDU Žemės ūkio akademijos absolventė ir UAB „Agrokoncerno grupė“ Marketingo ir komunikacijos skyriaus projektų vadovė Živilė Mediekšienė drąsino moksleivius niekada nenuleisti rankų, nes pasiekti karjeros aukštumas galima bet kokiame amžiuje. Kalbėdama apie studijas VDU moteris pasakojo, kad studijos ją pačią pasirinko, bet niekada dėl to nesigailėjo: „Aš galėjau save realizuoti, papuoliau į nuostabią bendruomenę, kuri domėjosi studentais, stengdavosi suburti, paskatinti, inicijuoti, kad išsakytume savo mintis ir prisidėti prie studijų kokybės tobulinimo, ir tai labai jaučiasi lyginant su kitais universitetais“.

Po studijų į VDU sugrįžęs dirbti laisvai samdomas operatorius, prodiuseris, montažo režisierius Vytautas Valaitis iš skirtingų Lietuvos kampelių atvykusius moksleivius skatino rinktis Kauną. „Niekada negalvojau stoti į Vilnių, nes esu iš Gargždų ir Kaunas logistiškai visuomet man buvo patogesnis. Tačiau ne tik dėlto – Kaunas visuomet buvo kompaktiškesnis ir, nors teoriškai žmonės sako, kad Vilnius yra galimybių miestas, yra nemažai mano draugų, kurie studijavo Vilniuje ir grįžo į Gargždus nieko nepešę“, – pasak vaikino, iš tikrųjų, svarbu ne miestas, o kiek tu pats pasiruošęs įdėti pastangų.

Jaunimo reikalų agentūros vyriausioji specialistė, projektų koordinatorė Solveiga Skaigirytė moksleiviams pasakojo apie VDU baigtas Socialinės antropologijos studijas. „Manęs klausinėjo, ar aš būsiu kaip ta moteris iš serialo „Kaulai“, apžiūrinėsiu kaukoles ir sakysiu, kiek metų buvo žmogui“, – juokėsi absolventė, prisiminusi, kaip sunku buvo paaiškinti aplinkiniams, ką studijuoji. Anot jos, studijose nebuvo tikslo išmokti viską – pasiimdavo tik tai, kas buvo įdomu, ir ką norėtų ateityje pritaikyti savo profesijoje, o tai padaryti padėjo platus pasirenkamųjų dalykų sąrašas.

Su moksleiviais susitiko ir savo sėkmės istorijomis taip pat dalinosi TV3 grupės sporto komentatorius, Krepsinis.net krepšinio žurnalistas, VDU Teisės studijų absolventas Jonas Lekšas, kultūros ekspertas ir komunikacijos specialistas Julijus Grickevičius, Higienos instituto Psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos skyriaus vadovė Sandra Getautė ir muzikos atlikėjas bei prodiuseris Jonas Matusevičius – Palmės Žiedas.

Studentams buvo dedikuota „Karjeros diena“, kuri suteikė galimybę susipažinti su daugiau nei 30 įmonių ir organizacijų atstovais, tokiomis kaip „Kauno grūdai“, „Rovaltra“, „Užimtumo tarnyba“, „Hoptrans“, „Citco“, „Evolution“ ir kt. Karjeros mugėje studentai turėjo galimybę išgirsti apie naujausias darbo rinkos tendencijas, užmegzti svarbius ryšius ir net sudalyvauti gyvuose darbo pokalbiuose.

Absolventų susitikimai ir šventinis koncertas

VDU absolventai ne tik dalinosi savo patirtimi su moksleiviais, bet ir prisiminė studijų metus bei susitiks su bendrakursiais ir senais draugais „Absolventų dienoje“. VDU absolventų klubas kvietė į diskusiją, kurioje svarstė, kaip absolventams geriausia įsisavinti naujas kompetencijas ir realizuoti savo darbinis patirtis, taip pat buvo pristatytos VDU absolventų edukacinės programų idėjos. Konferencijoje anglų kalba „Liberal Arts: Navigating Careers, Personal Growth, and the AI Era“ VDU absolventai pasidalino patirtimi apie tai, kaip laisvųjų menų principai padėjo jiems karjeroje įveikti iššūkius ar naviguoti jų karjeros kelią tinkama linkme.

VDU Jungčių kulminacija – visai universiteto bendruomenei skirtas šventinis VDU atkūrimo 35-mečiui dedikuotas koncertas, kuriame skambėjo 9-ojo deš. populiariausios dainos.

Koncerte pasirodė VDU Kamerinis orkestras (vyr. dirigentas Vytautas Lukočius), VDU Muzikos akademijos Džiazo katedros atlikėjai Adrijus Kudaba (gitara), Deividas Pileckas (klavišiniai), Julijus Sipavičius (mušamieji) ir solistai Justinas Lapatinskas (VDU Muzikos akademijos absolventas) ir Vytautė Tamutytė (VDU Muzikos akademijos studentė).

Programoje skambėjo grupių „Antis“, „Foje“, „Rondo“, „Poliarizuoti stiklai“, „Rebelheart“, „Kardiofonas“ dainos bei atlikėjų Kastyčio Kerbedžio, Ovidijaus Vyšniausko, Vytauto Kernagio ir Eurikos Masytės populiariausi kūriniai.

Juozas Augutis. Jono Petronio nuotr.

 

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Baikerio mirtingumas ne greityje

Renginiai Kauno rajone gegužės 04-10 d.

VDU įgyvendinamiems projektams – 1,7 mln. eurų finansavimas

Ugniagesiai

Vyriausybės ir Seimo vadovai pasveikino ugniagesius gelbėtojus

Radviliada. Kaip išdygsta kandidatai į merus

Tuskas: paliaubos vardan Maskvos karinio parado – absurdas

Prezidentas pasveikino Lenkiją Gegužės 3-iosios proga

Dar viena avarija geležinkelyje – Kauno rajone

KAM skirs 80 tūkst. eurų kovai su dezinformacija

Europos Humanitarinio Universiteto profesorė Rasa Čepaitienė

Runomis tatuiruotos rankos

Naujas plaukimo rekordas

„Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jn 14, 6) V Velykų sekmadienis

Kaune paaiškėjo jaunieji svetingumo talentai

Pareigūnai aiškinasi, kas pažeidė viešąją tvarką

Socdemų naujas lyderis žino, kad lengva nebus

Žalimas

Žalimas prieš Romos katalikų bažnyčią

Ką kam žada žvaigždės?

Alytuje vėl rinksis pasaulio ėjikų elitas

Atgimsta istorinis pastatas Vilkijoje

Avarijos geležinkelyje Kėdainių rajone likvidavimas gali užsitęsti

Prezidentas pasveikino Kauno teatro vadovą B. Želvį

Žiniasklaida: A1 kelyje įvyko masinė avarija

Nobelio taikos premijai gauti pasiūlyta beveik 300 kandidatų

TS-LKD: 40 proc. gyventojų pritartų branduolinio ginklo dislokavimui

Ką kam žada žvaigždės?

Gegužės pirmoji 

Kaun žalgiriečiai pralaimėjo ir antras serijos rungtynes (Video)

keliai

Kelininkai: sutvarkytų duobių plotas – 8 futbolo aikštės

Kvaišalus iš užsienio besisiuntusiam vyrui siūloma taikyti priverstinį gydymą

Nuo gegužės 1-osios vėl leidžiama žvejoti lydekas

Kviečiama dalyvauti piešinių konkurse!

Kauno mugė „Pavasaris 2026“ sugrįžta

Kaune atidaroma dronų valdymo mokymo stovykla

Žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva iš 14-os nukrito į 15 vietą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno geležinkelio stotis

Atnaujintos Kauno geležinkelio stoties prieigos

Kodėl Aplinkos tvarkymo paslaugos daugiabučiams svarbios visus metus?

„Delfi“ iniciatyva „Saugu“ lankysis Utenoje: ar jaučiatės saugūs 

Ukrainos pamokos NATO karybai

Svajonių automobilis: ar verta žvalgytis už Atlanto?

1500 pradinukų išbandė dešimt sporto šakų

Kas vyksta „Kauno Žalgirio“ akademijoje?

Nebegalima bus deginti durpių ir anglies

Vandžiogaloje vyko spalvinga šokių šventė

Rusija sunerimusi dėl „turkiško pasaulio”?

Liberalai kreipėsi į STT dėl teatrų

Ką kam žada žvaigždės?

Tomas Čyvas

Ką darys Vengrija?

Žalgiriečiams pirmosios atkrintamosios nepavyko

Sukčiai apsimeta banko ekonomistu

Kapsulės įkasimu pažymėtos Brastos tilto statybos

LMKA išreiškė nepasitikėjimą organizacijos prezidentu Staseliu

Kaip derinti basutes moterims: 5 vasariški deriniai nuo kasdienio iki vakarinio stiliaus

Juozas Meldžiukas

SODROS milijardai ir pagundos

Kaune susirungs jaunieji svetingumo ir maisto sektoriaus talentai

Prezidentas dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

Ką kam žada žvaigždės?

Gražulis džiūgauja

Galimų žudikų byla Teisme

Rusija skelbia gėjus ekstremistais

Statomas M. K. Čiurlionio koncertų centras

Holistinis šunų maistas: madinga etiketė ar tikra nauda jūsų augintiniui?

Premjerė sveikina Lietuvos medikus

Japonijoje žemės drebėjimas

Išmanieji namai be išmaniojo telefono: kodėl automatika grįžta prie paprastumo

Šilti moto balai – ne tik žiemai

Kauno pareigūnai ieško liudininkų

Į Lietuvą brovėsi 50 bastūnų

Ką kam žada žvaigždės?

Plaukikų čempionate rekordų šventė

Vašingtono šaulys nekentė krikščionių?

Riaušių byloje baigti nagrinėti apeliaciniai skundai

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos triumfas Zapyškyje

Vėjas be elektros paliko per 6 tūkst. namų ūkių

Festivalyje „Kaunas Jazz“ dainuos „Grammy“ laimėtoja

Medžioti poligonuose teks kitaip

„Fitch Ratings“ po 6 metų gerina Lietuvos mokumą

Užklijuota kamera neapsaugos – geriau be telefono?

Užsimušė motociklininkas amerikietis

Popiežius Leonas XIV apie mirties bausmę

„Aš – gerasis ganytojas“ (Jn 10, 11) IV Velykų sekmadienis

Naujinkime Kauno fasadus

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kas ką gali sekti?

Kauno rajono savivaldybei padėka už indėlį į Lietuvos krepšinį

Plaukikai gerina rekordus

Kauno gimnazistai sodino Valdo Adamkaus vardo giraitę

naikintuvai

Lenkijos naikintuvai perėmė du Rusijos lėktuvus Su-30

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno klinikose Aleksandrui padėjo grįžti į gyvenimą

Futbolo kamuolys

Ar Iranas reikalingas Pasaulio futbolo čempionate?

Minimalizmas ar maksimalizmas: koks namų dizainas dominuos šiemet?

R. Juknevičienė siūlo atmesti LRT įstatymo pataisas

Vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra Kauno rajone

Sugrįžta „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ išvykos po Lietuvą: laukia susitikimas Širvintose  

Griunvaldo gatvė

Griunvaldo gatvė tapo nauja pėsčiųjų alėja Kaune

Vengrija: rusiška nafta vėl teka 

Nausėda Kipre susitiko su Zelenskiu

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

Baikerio mirtingumas ne greityje

2026-05-04

Renginiai Kauno rajone gegužės 04-10 d.

2026-05-04

VDU įgyvendinamiems projektams – 1,7 mln. eurų finansavimas

2026-05-04
Ugniagesiai

Vyriausybės ir Seimo vadovai pasveikino ugniagesius gelbėtojus

2026-05-04

Radviliada. Kaip išdygsta kandidatai į merus

2026-05-03

Tuskas: paliaubos vardan Maskvos karinio parado – absurdas

2026-05-03

Prezidentas pasveikino Lenkiją Gegužės 3-iosios proga

2026-05-03

2026-05-03

Dar viena avarija geležinkelyje – Kauno rajone

2026-05-03

KAM skirs 80 tūkst. eurų kovai su dezinformacija

2026-05-03
Europos Humanitarinio Universiteto profesorė Rasa Čepaitienė

Runomis tatuiruotos rankos

2026-05-03

Naujas plaukimo rekordas

2026-05-03

„Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jn 14, 6) V Velykų sekmadienis

2026-05-03

Kaune paaiškėjo jaunieji svetingumo talentai

2026-05-02

Pareigūnai aiškinasi, kas pažeidė viešąją tvarką

2026-05-02

Socdemų naujas lyderis žino, kad lengva nebus

2026-05-02
Žalimas

Žalimas prieš Romos katalikų bažnyčią

2026-05-02

Ką kam žada žvaigždės?

2026-05-02

Alytuje vėl rinksis pasaulio ėjikų elitas

2026-05-02

Atgimsta istorinis pastatas Vilkijoje

2026-05-01

Avarijos geležinkelyje Kėdainių rajone likvidavimas gali užsitęsti

2026-05-01

Prezidentas pasveikino Kauno teatro vadovą B. Želvį

2026-05-01

Žiniasklaida: A1 kelyje įvyko masinė avarija

2026-05-01

Nobelio taikos premijai gauti pasiūlyta beveik 300 kandidatų

2026-05-01

TS-LKD: 40 proc. gyventojų pritartų branduolinio ginklo dislokavimui

2026-05-01

Ką kam žada žvaigždės?

2026-05-01

Gegužės pirmoji 

2026-05-01

Kaun žalgiriečiai pralaimėjo ir antras serijos rungtynes (Video)

2026-05-01
keliai

Kelininkai: sutvarkytų duobių plotas – 8 futbolo aikštės

2026-04-30

Kvaišalus iš užsienio besisiuntusiam vyrui siūloma taikyti priverstinį gydymą

2026-04-30

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos