Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Prieš dvikovą Vilniuje J. Mačiulis tikisi, kad vyrai eis kautis: „Dėl tokių rungtynių ir atmosferos gyvendavau“

  • 2023-01-21
  • Vytautas Krajašas
  • Krepšinis, Sportas

Šeštadienį Lietuvos krepšinio aistruolių dėmesį pritrauks istorine tapti galinti akistata sostinėje.

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse į žūtbūtinę kovą stos Vilniaus „Rytas“ ir Kėdainių „Nevėžis-Optibet“.

Tiesioginė rungtynių transliacija – nuo 18:25 val. per LRT Plius televiziją ir LRT.lt portale.

Pirmajame ketvirtfinalio mače Kėdainiuose, kuris vyko prieš kiek daugiau nei mėnesį, sensacingai triumfavo šeimininkai – 78:70. Todėl vilniečiams norint iškovoti kelialapį į Šiauliuose vyksiantį finalo ketvertą, reikia pergalės bent 9 taškais. Kėdainiečiams tai yra istorinis šansas pirmąkart istorijoje patekti į Citadele KMT finalo ketverto varžybas. Sostinės krepšininkai ketvirtfinalyje jau yra kritę dukart – 2017 ir 2021 m. prieš Utenos ekipą.

Prieš lemiamas rungtynes portalas LKL.lt bendravo su „Nevėžio-Optibet“ sporto direktoriumi Jonu Mačiuliu. Buvęs krepšininkas favorito etiketę be didesnių abejonių priskyrė „Rytui“.

„Iš tikrųjų jie yra tikrieji favoritai. Matome, kokią gerą formą jie dabar rodo tiek Čempionų lygoje, tiek žaisdami „Betsafe-LKL“. Jie favoritai, tokiais šioje poroje visą laiką buvo“, – teigė vienas Kėdainių klubo vadovų.

Svarbiu faktoriumi gali tapti lemiamų rungtynių patirtis. Kur kas jaunesnė svečių ekipa šiuo atžvilgiu neprilygsta Lietuvos čempionams. Be to, „Rytas“ turės ir savo sirgalių užnugarį – šiemet vilniečių aistruoliai savo ekipai padėjo įveikti ne vieną pajėgų varžovą – Kauno „Žalgirį“ ar Tenerifės „Lenovo“.

„Mūsų komanda yra jaunesnė, neturi tiek daug patirties vyrų krepšinyje. Bet mūsų jaunimas yra žaidęs tokių išlikimo rungtynių jaunimo tarpe, savo amžiaus rinktinėse. Minimalios patirties yra, bet „Rytas“ mus tuo lenkia visa galva, patirties jie turi žymiai daugiau“, – sakė „Nevėžio-Optibet“ komandos architektas.

Kalbėdamas apie tenkinantį rezultatą, J. Mačiulis neslėpė, kad komanda nori vasario 18-19 dienas praleisti Šiauliuose, tačiau tam būtina demonstruoti geriausią savo versiją.

„Gera kova yra būtina. Jei bus gera kova, sunku prognozuoti, koks bus rezultatas. Mes esame iš vienos pusės patenkinti tuo, ką turime, bet apetitas kyla bevalgant. Be geros kovos neturime jokių šansų“, – tvirtino J. Mačiulis.

– Paskutinėse rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždes“ įveikėte įtikinamu skirtumu po to, kai patyrėte dvi apmaudžias nesėkmes. Kiek patenkinti esate tuo, kaip pastaruoju metu atrodo komanda?

– Nesakyčiau, kad komanda žaidė gerai prieš Pasvalį, nesvarbu, kad laimėjome 18 taškų skirtumu. Visos rungtynės prieš Uteną ir pirmi du kėlinukai prieš Pasvalį buvo tragiški. Nežinau, kas tam padarė įtakos. Gal tos 12 dienų be rungtynių jauniems žaidėjams davė tą atsipalaidavimą.

Gerai, kad su Pasvaliu antroje pusėje jie prabudo, bet rungtynės tikrai nebuvo kokybiškos. Nesame tokioje formoje, kokioje norėtume būti arba kokioje buvome, sakykime, kad ir gruodžio pradžioje.

– Kurią komandą šiose rungtynėse labiau kaustys įtampa? „Rytas“ išlieka favoritu, bet jums, kaip komandai, turinčiai gerą šansą patekti į finalo ketvertą, įtampos tikriausiai irgi netrūksta?

– Iš tikrųjų jie yra tikrieji favoritai. Matome, kokią gerą formą jie dabar rodo tiek Čempionų lygoje, tiek žaisdami „Betsafe-LKL“. Jie favoritai, tokiais šioje poroje visą laiką buvo.

Svarbiausia, kad mes, kaip jauna komanda, neišeitume pasikėlę ir per daug gerai apie save galvojantys. Mūsų, kaip klubo, yra toks didžiausias noras ir to tikimės – kad išeisime visų pirma kautis, o kaip bus, taip bus.

Vis tiek „Rytas“ yra favoritai, tarptautinio turnyro dalyviai, Lietuvos čempionai. Nemanau, kad juos kausto įtampa, jie tik turi žaisti savo žaidimą ir viskas.

– Kiek akcento dedate ties turimu 8 taškų pranašumu? Turbūt pavojinga apie tai kalbėti, nes galima iš anksto užsiprogramuoti pralaimėjimui?

– Niekas ir nededa jokio akcento ties 8 taškais. Rungtynės prasideda 0:0, o po to galvosime. Rungtynių eigoje bus galima spręsti, kaip sekasi ir kas vyksta. O rungtynės prasideda 0:0 ir abi komandos norės laimėti.

– Ar stengiatės, kaip „Žalgirio“ žmogus, papildomai nuteikti žaidėjus kovai prieš būtent „Rytą“?

– Galime padėti į šoną, kad aš „Žalgirio“ žmogus. Aš dirbu Kėdainiuose ir esu šios komandos žmogus, sporto direktorius, o ne „Žalgirio“. Kitas dalykas – bet kuriai komandai, kuriai atstovavau, asmeniškumų kažkokių per daug nebūdavo, stengdavausi laimėti visas rungtynes.

Tą patį sakau ir savo žaidėjams – nesvarbu, prieš ką žaidi, turi stengtis. Visų pirma stengtis ir įrodyti, kad esi vertas žaisti „Betsafe-LKL“, nes už tavo nugaros yra labai daug žmonių, norinčių būti tavo vietoje.

Iš tos pusės, kad augau „Žalgirio“ sistemoje, didesnės motyvacijos ar spaudimo savo žaidėjams nei duodu, nei turėčiau duoti. Mes esame Kėdainių klubas, suprantame, kokioje padėtyje esame, turime daug jaunų žaidėjų, kurie nori žaisti. Jie turi per kiekvienas rungtynes parodyti, ką moka, ką gali, nesvarbu, už ką serga ar neserga sporto direktorius. Jie turi daryti gera komandai.

– Deshawnas Freemanas jau spėjo sužaisti dvejas rungtynes, kuriose atrodė neblogai. Kiek svarbus gali būti jis ir kaip jam sekasi pakeisti Paulių Petrilevičių?

– Iš tikrųjų jie skirtingo tipo žmonės. Freemanas gal atletiškesnis, aukščiau šoka, greičiau bėga ir t.t. Paulius gal labiau mėgdavo pažaisti „ant ūselio“, Freemanas labiau eina kovoti dėl kamuolių ir žaidžia pikenrolo situacijas. Jis tas situacijas neblogai skaito, nusimetinėja kamuolius, yra kovingas žaidėjas, ko ir ieškojome.

Be to, yra tikrai naudingas ir rūbinėje, vokalus žaidėjas, kuris daug kalba, sprendžia situacijas kalbėjimu, suteikia žaidėjams daug informacijos. Tikrai yra naudingas žaidėjas komandai.

Jis beveik tris savaites dėl netekties šeimoje buvo išvykęs iš komandos Slovakijoje į JAV, ten praleido visą tą laiką. Truputėlį praleido laiko be sporto, visi suprantame, kad aklimatizacija, krūvio augimas užims laiko.

Tikimės to, ką pamatėme prieš Pasvalį. Jis turi stengtis pasitikti žmones, kai būna paskutinė mūsų viltis gynyboje su blokuojamais metimais arba paprasčiausiai stengiantis sutrukdyti žaidėjui, metančiam iš po krepšio. Reikalinga gera gynyba perimetre. Mače su Pasvaliu matėme tokį Deshawną, kokį norėjome matyti prieš jam atvykstant.

– Jūsų žaidimo ašis – Artūras Žagaras. Kiek jus neramina, kad tiek priklausote nuo jauno žaidėjo, kuris nėra žaidęs tiek daug panašios svarbos rungtynių kaip „Ryto“ krepšininkai?

– Mūsų komanda yra jaunesnė, neturi tiek daug patirties vyrų krepšinyje. Bet mūsų jaunimas yra žaidęs tokių išlikimo rungtynių jaunimo tarpe, savo amžiaus rinktinėse. Minimalios patirties yra, bet „Rytas“ mus tuo lenkia visa galva, patirties jie turi žymiai daugiau.

Mes turime jaunatviško entuziazmo. Kad priklausome nuo Žagaro – taip, priklausome daug, bet jis vienas pats sau perdavimo neatliks ir užtvaros nepasistatys. Yra daug kitų niuansų, kuriuos turi atlikti ir kiti žaidėjai.

Aišku, mes labiausiai priklausomi nuo to, kaip visa komanda bus pasiruošusi atlikti savo darbą. Žagaras turi vieną darbą, Lavrinovičius kitą, Valinskas ar Davisonas – dar kitokį. Jei visi tą darbą padarytų gerai – būtų puiku.

– Šįkart sostinėje greičiausiai bus aršesnė atmosfera nei pirmajame mače, kuomet įveikėte „Rytą“. Jūs, kaip buvęs žaidėjas, turite panašių patirčių aršioje atmosferoje. Ar gali jauniems žaidėjams drebėti kinkos?

– Man niekada nedrebėdavo kinkos, kaip tik būdavo smagu, dėl tokių rungtynių ir atmosferos gyvendavau. Man asmeniškai tai buvo super, laukdavau išlikimo rungtynių ar finalų, derbių.

Mūsų žaidėjai neturėtų labai sureikšminti tų dalykų, nes tikrai yra žaidę prie panašių atmosferų ir Ispanijoje, ir Belgijoje, ir NCAA, kur atmosfera būna nebloga.

Kad „Ryto“ fanai bus pasiruošę, bus garsūs, su savo skanduotėmis, ką jie visą laiką daro – super. Tai yra jų darbas, jų duona ir tam jie kiekvienai komandai reikalingi, kad sukurtų atmosferą arenoje. O mūsų darbas išlikti ramiems. Manau, mūsų žaidėjai tam pasiruošę.

– Ar tikitės, kad Vilniuje turėsite palaikymo ir iš atvykusių Kėdainių sirgalių?

– Manau, kad bus kažkiek, bet tikrai nebus tiek daug, kad atsvertų „Ryto“ fanus.

– „Rytas“ ką tik įveikė Salonikų PAOK ir išgyveno Čempionų lygoje. Šiemet vilniečiai daug banguoja ir kartais po tokių rungtynių seka kur kas prastesnės. Galbūt jums kažkiek ramiau, kad „Rytas“ neiškrito Čempionų lygoje ir neturėtų būti toks įtūžęs, koks būtų pralaimėjęs?

– Matome, kad jie žaidžia gerai paskutiniu metu, tą savo gerą formą demonstruoja. Tikrai nesiorientuojame į tai, kas būtų, jei jie būtų pralaimėję arba kokios nuotaikos jie bus dabar. Į bangavimą nelabai kreipiame dėmesio ir galvojame, kad jie puikiai supranta šitų rungtynių kainą ir išeis pasiruošę.

– „Rytas“ turi įspūdingai žaidžiantį Martyną Echodą ir Marcusą Fosterį, pavojingi dažnai būna ir Elvaras Fridrikssonas bei Gytis Radzevičius. Kur yra pagrindinė „Ryto“ žaidimo gija?

– Čia labiau atsakytų treneris, tai skautingo reikalai. Bet jie irgi nėra ta komanda, kuri gali priklausyti nuo vieno žaidėjo. Jie turi žaisti komandiškai, kiekvienas turi atlikti savo darbą ir jei kažkuri grandis šlubuoja, jiems irgi yra sunku, nes jie nėra tokie talentingi, kaip Eurolygos komandų žaidėjai. Ne, jie turi visi žaisti gerai ir kai jie tai daro, PAOK arba kitas komandas gali įveikti 20 taškų. Jei kažkas šlubuoja, gali būti visko. Pasikartosiu, jie žaidžia gerai ir demonstruoja gerą formą.

– Kur slypi jūsų neparankumas „Rytui“?

– Aš manau, kad mūsų pranašumo nėra jokio. Nurašyčiau tai paprasčiausiai neįvertinimui. Atvažiuoja čempionai prieš praėjusių metų vieną paskutiniųjų komandų ir tikisi laimėti. Tai pagrindinis dalykas. Jie turi tikrai gerų žaidėjų.

– Su kokiu rezultatu, kaip vienas klubo vadovų, šeštadienį iš „Jeep“ arenos išeitumėte patenkintas? Ar tenkintų gera kova, bet pralaimėjimas daugiau nei 8 taškais?

– Gera kova yra būtina. Jei bus gera kova, sunku prognozuoti, koks bus rezultatas. Mes esame iš vienos pusės patenkinti tuo, ką turime, bet apetitas kyla bevalgant. Be geros kovos neturime jokių šansų.

lkl.lt

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

„Kilmės viršūnėse. Didybė, palaidota po laiko dulkėmis“

Vaikų dantų priežiūra Lietuvoje prastoka

Veryga: koalicijoje jaučiamės sunkiai

Lietuva griežtins sunkiasvorių transporto priemonių kontrolę

Iranas grasina aklinai uždaryti Hormūzo sąsiaurį

„Žalgiris“ susitvarkė su Šiauliais (video)

KTU: vaisius ir daržoves plauk teisingai

„Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas“ (Jn 11, 25) V Gavėnios sekmadienis

Teroristai prieš 10 metų užmušė 32 nekaltus žmones

Lietuviai labiausiai nerimauja dėl sveikatos

Moksleiviams išbandymas: pastatyti tiltą

Politologai: Radvilavičius vargu ar laimės Kaune

Policija apie įvykius Kauno apskrityje

Parodos „Stasys Eidrigevičius. Hommage à Čiurlionis“ atidarymas

Paukščiai grįžta

„Žaliasis kursas” papjaus ūkininkus?

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

Atsibastėliai nerimsta

By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

Pasaulinė vandens diena

Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

Teismas: Elonas Muskas melavo

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

Kovo 21-oji – kas tai?

Potvynio padėtis stabilizuojasi

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

Pakaunėje krykštauja 200-asis kūdikis iš Raudondvario

Vilkikai grįš iš Baltarusijos

Vokietijos brigada bus? Paraštėje?

Kaune atsidaro „Gintaro baldų“ salonas

Mastaičiuose – jaunųjų plaukikų kova dėl A. Statkevičiaus taurės

Giraitės gamykla kulkas gamins pati

Jaunimo krepšinis turi trenerius

Garliavoje pasveikinta trečioji 100-metė

Kaunas brangins komunalines paslaugas?

Koks yra alaus mielių poveikis

Patarimai, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir išvengti komplikacijų

Dantų tiesinimas suaugusiems: ar kada nors būna per vėlu?

Kas yra haloterapija?

Dantų tiesinimas kapomis – šiuolaikinės ortodontijos laimėjimas

Kas sudaro Salesforce CRM kainą?

Pirmasis FUTURE IS NOW sezonas finišavo Zapyškyje

Prezidento netikrins

Į Kauną atvyksta Raganiukės teatras: mažųjų laukia pasaka „Pelenė“

Rajonų keliuose bus krovininio transporto ribojimų

JAV ir Japonija apie projektus bei Perl Harborą

Ignalinoje lankėsi europarlamentarai

Naujasis „BMW i3“ – iki 900 km viena įkrova

Kuras per savaitę šalyje brango iki 3,8 proc.

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Rusija užsipuolė Izraelį

Tomas Čyvas

Profesinis ugdymas tik lietuviškai

JAV atšaukia sankcijas dviem Baltarusijos bankams ir „Belaruskalij“

Kauno ir Marijampolės verslui rūpi demografijos iššūkiai

Lietuvai – istorinis NCAA vakaras (Video)

Vilnius šoka Kaunui

Kaunas pirmauja kultūros paveldo  srityje

pinigiukai

VMI pradėjo GPM grąžinimą

Nausėda:  judame taikaus susinaikinimo keliu

Babtų gimnazisto triumfas

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

Kaune veiks erdvė jaunimui

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

„Kilmės viršūnėse. Didybė, palaidota po laiko dulkėmis“

2026-03-23

Vaikų dantų priežiūra Lietuvoje prastoka

2026-03-23

Veryga: koalicijoje jaučiamės sunkiai

2026-03-23

Lietuva griežtins sunkiasvorių transporto priemonių kontrolę

2026-03-23

Iranas grasina aklinai uždaryti Hormūzo sąsiaurį

2026-03-23

„Žalgiris“ susitvarkė su Šiauliais (video)

2026-03-23

KTU: vaisius ir daržoves plauk teisingai

2026-03-22

„Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas“ (Jn 11, 25) V Gavėnios sekmadienis

2026-03-22

Teroristai prieš 10 metų užmušė 32 nekaltus žmones

2026-03-22

Lietuviai labiausiai nerimauja dėl sveikatos

2026-03-22

Moksleiviams išbandymas: pastatyti tiltą

2026-03-22

Politologai: Radvilavičius vargu ar laimės Kaune

2026-03-22

Policija apie įvykius Kauno apskrityje

2026-03-22

Parodos „Stasys Eidrigevičius. Hommage à Čiurlionis“ atidarymas

2026-03-22

Paukščiai grįžta

2026-03-22

„Žaliasis kursas” papjaus ūkininkus?

2026-03-22

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

2026-03-22

Atsibastėliai nerimsta

2026-03-22
By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

2026-03-22

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

2026-03-22

Pasaulinė vandens diena

2026-03-22
Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

2026-03-21

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

2026-03-21

Teismas: Elonas Muskas melavo

2026-03-21

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

2026-03-21

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

2026-03-21

Kovo 21-oji – kas tai?

2026-03-21

Potvynio padėtis stabilizuojasi

2026-03-21

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

2026-03-21

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

2026-03-20

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos