Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

„Top“ regbio lygos pusfinalyje – maksimalios dramos iki paskutinių sekundžių

  • 2022-10-10
  • Vytautas Krajašas
  • Sportas

Savaitgalį Baltijos regbio „Top“ lygoje įvyko atsakomieji pusfinalio susitikimai. Po dviejų neįtikėtinų dramų paaiškėjo, kad į finalą prasibrovė labiausiai tituluotas Lietuvos regbio klubas Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ bei pirmą sykį tokį žygį nukeliavusi Garkalnes „Livonia“ (Latvija) komanda.

Įspūdinga drama „Pietinia“ derbyje

Vienas įdomiausių derbių visame Lietuvos sporte – „Pietinia“ – dar kartą papuošė Šiaulių regbio stadioną. Po dramatiškų lygiųjų 31:31 pirmajame mače, pusfinalio likimas tarp „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ sprendėsi atsakomosiose rungtynėse.

Po dar vieno įspūdingo mūšio pergalę minimaliu skirtumu 23:22 (10:9) iškovojo „Vairo-Kalvio-Jupojos“ komanda, taip nutraukusi tris sezonus iš eilės trukusį „Baltrex-Šiaulių“ regbininkų dominavimą lygoje.

Rungtynės prasidėjo greitu ir emocingu žaidimu. Per pirmąsias 20 min. komandos pasižymėjo tik baudos smūgiais. Dukart tiksliai smūgiavo „Baltrex“ žaidėjas Arnas Prielaidas, sykį – Donatas Vilimavičius („Vairas“). Pirmąjį žeminimą šiame mače pelnė vienas žinomiausių Lietuvos regbininkų Jonas Mikalčius, po kurio atakos „Vairas-Kalvis-Jupoja“ pirmavo 10:6.

Lygos čempionai toliau taškus rinko tik baudos smūgiais. A. Prielaidas tikslias spyriais pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje išvedė savo ekipą į priekį 12:10. Visgi pranašumu „Baltrex“ džiaugėsi neilgai. Įpusėjus antram kėliniui po gražios „Vairo-Kalvio-Jupojos“ atakos žeminimą pelnė Rokas Stočkūnas, o tolimais smūgiais koja toliau blizgėjo D. Vilimavičius (20:12).

68-ąją min. „Baltrex-Šiauliai“ po Luko Radzevičiaus žeminimo ir A. Prielaido realizacijos smūgio sušvelnino atsilikimą iki minimumo (19:20). 78-ąją min. „Baltrex“ žaidžiantysis treneris Vytaras Bloškys atliko smūgį į nuo žemės atšokusį kamuolį („drop-goal“) ir išvedė lygos čempionus į priekį 22:20.

Jau kitoje atakoje „Vairas“ išprovokavo varžovų klaidą gynyboje ir D. Vilimavičius baudos smūgiu vėl sugrąžino pranašumą „vairiečiams“ (23:22). Apsigynę nuo paskutinės varžovų atakos „Vairo-Kalvio-Jupojos“ regbininkai šoko pergalės šokį – jie šįkart laimėjo „Pietinia“ derbį ir keliauja į „Top“ lygos finalą.

„Labai džiaugiamės. Nugalėjome lygiaverčius varžovus. Antras panašus mačas taškas į tašką. Pagarba varžovams. Mes visada tikimės stabilumo iš savo pagrindinių žaidėjų, bet šįkart daug klydome ir susidarėme sau papildomą spaudimą. Noriu pasidžiaugti, kad šiose rungtynėse mes neturėjome labai blogų atkarpų“, – sakė „Vairo-Kalvio-Jupojos“ treneris Gediminas Marcišauskas.

Žaidžiantysis „Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius neslėpė apmaudo po nesėkmės.

„Nežinau ką ir pasakyti. Reikia žiūrėti įrašą, bet nežinau, ar žiūrėsime. Ne dėl trečios vietos mes siekėme žaisti. Galėjome laimėti pabaigoje, bet padarėme kvailą klaidą ir pralaimėjome. „Vairas“ gerai gynėsi, greitai atakavo kraštuose. Jų treneris atliko gerą planą ir jo laikėsi“, – teigė Ž. Radžius, pridūręs, kad šiame sezone pasigedo geresnio lygio teisėjavimo.

Neišnaudota „Ąžuolo“ proga paskutinę akimirką

Šio sezono Baltijos regbio „Top“ lygos finale nebus ir kito praėjusio sezono finalininko – Kauno „Ąžuolo“. Baltijos lygos vicečempionai namuose 34:33 (25:13) įveikė „Livonia“ ekipą, tačiau to neužteko, nes išvykoje buvo pralaimėję varžovams 2 taškų skirtumu (21:23).

Atsakomąjį mačą sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Jau 4-ąją min. Naglis Dunčikas išvedė „Ąžuolą“ į priekį 7:0. Visgi jau po kelių minučių svečiai rezultatą išlygino. Dar po kelių akimirkų Domantas Bagužis prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote, vėliau tikslius realizacijos ir baudos smūgius atliko Eimantas Bagarauskas (17:7). Antroje pirmo kėlinio pusėje abi komandos keitėsi tiksliais baudos smūgiais, o paskutinėmis minutėmis dar vieną žeminimą šeimininkams pelnė Tautvydas Mažylis (25:13).

Kovingai nusiteikusi Latvijos ekipa aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį ir jau pirmosiomis minutėmis atliko žeminimą (25:18). Du E. Bagarausko baudos smūgiai vėl leido kauniečiams pasijausti kiek ramiau (31:18). 64-ą min. latviai surengė rezultatyvią ataką, bet vėliau E. Bagarauskas šeimininkams pelnė dar 3 taškus (34:23).

Deja, bet likusios 10 min. „Ąžuolui“ susiklostė labai nesėkmingai. 73-iąją min. svečiai dar sykį pralaužė šeimininkų gynybą (34:30). Apmaudžiai puolime suklydę kauniečiai vėliau suklydo ir gynyboje, o „Livonia“ po tikslaus baudos smūgio sušvelnino atsilikimą iki minimumo (34:33). Kauniečiai tuomet rengė lemiamą ataką, kuri baigėsi latvių pražanga bei galimybe E. Bagarauskui išplėšti pergalę baudos smūgiu. Nors smūgiui padėtis nebuvo pati sudėtingiausia, lietuvio spyris nebuvo tikslus ir latviai iš džiaugsmo ėmė šėlti aikštėje – jie pirmą kartą pateko į finalą.

„Tai buvo labai įtempta akimirka. Suprantu, koks spaudimas slėgė žaidėją paskutinio smūgio metu. Abu klubai nenorėjo, kad viskas spręstųsi paskutiniu baudos smūgiu. Tiesiog turėjome išnaudoti savo šansus. Stengėmės stabdyti „Ąžuolo“ lyderius, kurie visada sukelia daug problemų, bet per pirmąsias 20 min. to padaryti nepavyko. Mums trūko traumuoto lyderio Donovano Du Randto, bet tai tėra tik vienas žaidėjas. Kiti žaidėjai turėjo įrodyti, kad yra verti vilkėti „Livonia“ marškinėlius. Šįkart turėjome kitus lyderius ir esu “, – teigė „LIvonia“ treneris Mattas Pallas.

„Ko gero, pritrūko sėkmės. Būtų paskutinis spyris tikslus, viskas baigtųsi kitaip. Iš tiesų 60-70 min. turėjome rungtynių kontrolę, bet varžovai kantriai mus vijosi ir pasivijo. Gynyboje šįkart „šlubavome“. Puolimas buvo neblogas, bet gynyba turėjo būti tvirtesnė. Reikės padirbėti ir judėti pirmyn. Sieksime parodyti charakterį mažajame finale“, – pabrėžė „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis.

Baltijos regbio „Top“ lygos finalas bus žaidžiamas spalio 22 dieną Tą pačią dieną vyks akistata ir dėl bronzos medalių. Vieta ir tikslus laikas bus paskelbti artimiausiu metu.

5-a vieta atiteko „Geležiniam vilkui“, 7-a – „MIesnieki“

Likusios Baltijos regbio „Top“ lygos komandos sekmadienį užbaigė savo sezoną. Puikią penktąją vietą čempionate užėmė antrus metus tik „Top“ lygoje dalyvaujantis Vilniaus „Geležinis vilkas“.

Vilniečiai rungtynėse dėl penktos vietos po atkaklios kovos 24:21 (10:7) įveikė puikią formą sezono pabaigoje pademonstravusią Šiaulių „Šiaulių“ ekipą.

Pirmąją rezultatyvią ataką „Geležinis vilkas“ surengė 13-ąją min., bet kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus (7:7). Pirmą mačo pusę užbaigė įspūdingas Ervido Bakučio reidas per kone visą aikštelę bei Dovydo Taujansko tikslus realizacijos smūgis (17:7).

Antrojo kėlinio pradžioje „Geležinis vilkas“ dar labiau nutolo (24:7). Visgi kovingumą pademonstravę šiauliečiai sugebėjo surengti dar dvi rezultatyvias atakas (24:21), tačiau po paskutinės iš jų nuaidėjo teisėjo finalinis švilpukas.

Rungtynėse dėl septintos pozicijos Latvijos čempionė „Miesnieki“ ekipa savo aikštėje 28:17 (15:8) pranoko Vilniaus „VRA-Tomostos“ klubą.

Latviai turėjo pranašumą pirmajame kėlinyje, kuriame pirmavo 15:3. Visgi Vilniaus ekipa kėlinio pabaigoje surengė rezultatyvų išpuolį ir perkėlė intrigą į antrą mačo pusę (15:10).

Antrajame kėlinyje latviai pelnė 8 taškus ir vėl įgijo solidesnį pranašumą (23:10). Lemiamose atakos fazėse klydę vilniečiai nepasinaudojo savo progomis ir už tai buvo nubausti (28:10). Rungtynes „VRA-Tomosta“ užbaigė labai gražia ataka per visą aikštę, tačiau tai tebuvo paguodos žeminimas paskutinėje pozicijoje likusiai Vilniaus komandai.

regbis.lt

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Lietuvos tenise tęsiasi graži tradicija – Rožinio kaspino turnyras

Pirmasis „Performanso meno savaitgalis“ Kaune suburs ryškius užsienio ir Lietuvos menininkus

Visvaldas Matijošaitis: „Buvęs kultūros ministras nevengdavo darbo metu ir ant sofos pamiegoti”

Į Lietuvą neįleistas suklastotus automobilio dokumentus turėjęs baltarusis

EK svarsto griežtinti tabako gaminių pardavimą ir vartojimą

Lietuviškas „X-Wing“ Ukrainoje: greitai įsijungs į kovą prieš rusų okupantus

Užimtumo tarnyba apžvelgė atlyginimų raidą: ryškėja nauji lyderiai

Miego svarba: penktadalis sunkių eismo įvykių – dėl mieguistumo ir nekokybiško poilsio

Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius: nepasiduokime iš Europos ateinančiai antisemitizmo bangai

NATO nori laimėti?

Kauno rajone užsiliepsnojus pastatui, iš jo evakuotas 21 žmogus

Policija: po futbolo rungtynių Kaune viešoji tvarka nebuvo sutrikdyta

Donatas Latkauskas. Kamščiuose dūstantis Kaunas – ką daryti?

Tūkstančiai žmonių minėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

„Tavo tikėjimas išgelbėjo tave” (Lk 17, 19) 28 eilinis sekmadienis

Rusijos provokacijos: „žalieji žmogeliukai“ Estijos pasienyje

Už šnipinėjimą Rusijai nuteistas Manovas savo skundo nagrinėjime nepasirodė

Kitą savaitę Ruginienė pradės konsultacijas dėl kultūros ministro: mano, kad tinkamiausia būtų Aleknavičienė

Seimas įstatymu reglamentuos šunų pagalbininkų darbą

Premjerės patarėjas smerkia Žemaitaičio pareiškimus apie Gelūną: žada vertinti ir pasisakymus, ir padėtį koalicijoje

Patogus apsipirkimas iš namų: ką verta rinktis internetinėse parduotuvėse?

Piniginiai panašumai tarp Lietuvos ir Rusijos (Video)

PSO: trečdalį Europos gydytojų ir slaugytojų kamuoja depresija

ES priimtos naujos taisyklės dėl mokamos politinės reklamos

Angelų kūrėja Giedrė Slavinskienė: „Mano žmogeliukai ne visada gimsta su sparnais“

Kaune atidaryta didžiausia Lietuvoje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis trasa

Žvilgsnis į Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą „Birutės vardu šventą ugnį nešu”

Akriliniai dažai, jų savybės ir panaudojimo sritys

Kaune dviratininkas atsitrenkė į policininko automobilį

Migracijos departamento vadovu konkursu susidomėjo apie 10 pretendentų

Teismui perduota byla, kurioje vyras kaltinamas Kaune esančiame bute susprogdinęs granatą

Kauno rajone bus tiesiamas 4 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas

Drobiazko advokatė: KT nutarimu teisminis ginčas nesibaigė

Raudondvario plente esančioje teritorijoje Kaune išsiliejo gyvsidabris

Ar Kaunas pagaliau turės dalyvaujamąjį biudžetą?

Pagerbti Kauno rajono mokytojai

Ruginienė sako, kad būtina tobulinti gyventojų perspėjimo sistemą: man nepatinka, kad ne visur girdime sirenas

Kauno valstybiniame lėlių teatre – ekologinė pasaka „Šiltnamis“: ar draugystė gali išgelbėti gamtą?

VSAT: dėl balionais gabenamos kontrabandos per operacijas sulaikyti 6 įtariamieji

„Eksporto kodas 2025“ Kaune: kaip Lietuvos verslui atsiverti pasaulio rinkoms

Robertas Kaunas: buvusio ministro S. Kairio įsakymas dėl nemokamų bilietų politikams primena sovietinius laikus

Ar teisus prezidentas, vetavęs vagims naudingas pataisas?

Stasys Buškevičius. Paauglių nusikalstamumas – atsakomybės nebuvimo pasekmė

Baudžiamojoje byloje nuteistas Gražulis: kreipsiuosi į Trumpą

Gyventojų evakavimo pratybos vyksta be trikdžių

„Išlįsk iš ekrano“ – atvira diskusija Kaune apie tai, kaip technologijos keičia mūsų gyvenimą

Budraitis perrinktas Nacionalinio dramos teatro vadovu

Teismas skelbs nuosprendį LGBTQ asmenų niekinimu kaltinamam europarlamentarui Gražuliui

PSO: pasaulyje mažėja rūkalių skaičius

Jonas Narsutis. Europos pramonės kryžkelė

Žemaitaitis turi kandidatą į kultūros ministrus: tai yra ne partijos žmogus

Vilniuje įvyko pirmasis „Žygis už gyvybę“: dalyviai ragino atkreipti dėmesį į gyvybės apsaugą ir žmogaus orumą

Žemaitaičio retorika kultūrininkų atžvilgiu nesikeičia: jie vakar rėkė, cypė, klykė, baubė

Atvirų durų diena Kaune: verslininkai kviečiami pažinti Rūmų bendruomenę

Nobelio medicinos premija už imuninės sistemos tyrimus skirta trims mokslininkams

Policija ir VSAT: apie surastus meteorologinius oro balionus informacijos neturime

Žiniasklaida: bankrutuoja dar vienas restoranas. „Piano Piano” žlugimas

„Sustiprink mūsų tikėjimą!” (Lk 17, 5), 27 eilinis metų sekmadienis

Siūlo palikti galimybę pacientams primokėti už nemedicinines paslaugas

Vyks įspėjamasis kultūros bendruomenės streikas: tikslas – atskirti ministeriją nuo „Nemuno aušros“

Ginče dėl Kauno Čiurlionio koncertų rūmų „Infes“ neturės atlyginti 10 mln. eurų žalos savivaldybei

Stasys Buškevičius. Darbo rinkos ateitis: kaip išsaugoti žmones, o ne tik darbo vietas

Mokytojų diena: už skaičių – žmonės

„Žalgiris” nukovė ir Eurolygos čempionus

Savivaldybės: kitąmet šildymo išlaidų kompensacijoms gali trūkti apie 60 mln. eurų

Prezidentas pasirašė dekretą dėl Adomavičiaus atsistatydinimo

Premjerė: kultūros ministras turi priimti sprendimą palikti pareigas

Dėl asfaltavimo darbų trumpam uždaroma dalis Birželio 23-iosios ir Partizanų gatvių sankirtos

Teismas pradėjo nagrinėti Rupšio dantų implantų bylą: buvęs kariuomenės vadas kaltės nepripažįsta

Kuriasi disleksijos sutrikimą turinčiuosius atstovaujanti asociacija

Du neteisėtai disponavę kvaišalais kauniečiai siunčiami už grotų

Senamiestyje – darbymetis: Rotušės aikštėje iki lapkričio vidurio uždaromas eismas transportui

Dar vienas gaisras Laisvės alėjoje: degė šiukšlės

Kauno ligoninėje mirė susižalojęs vyras

„Žalgiris” įspūdingai pradėjo Eurolygos sezoną

IN MEMORIAM aktorei Milei Šablauskaitei

Nuteistas kelyje Kaunas-Vilnius policininką pražudęs vairuotojas

VSAT: dėl pažeidėją galimai nužudžiusio pareigūno pasisakys teismas

Kremliaus karo ekonomika skurdina Rusijos regionus

Ruginienė: derybinė grupė ieškos sprendimų dėl „aušriečiams“ atitekusios Kultūros ministerijos

Jonavos meras neatvyko į Lobovo bylos posėdį, politikui gresia atvesdinimas

Mokėsi užsieniečių integracijos ypatumų

Tyrimas: draudimas moksleiviams vakarais naudotis išmaniaisiais telefonais gerina miegą ir pasiekimus mokykloje

Siūloma sujungti Nacionalinę sporto agentūrą ir Nacionalinę sporto tarybą: pirmininką skirtų Vyriausybė

Kodėl dalis dešiniųjų pažiūrų visuomenininkų ir žiniasklaidos atstovų įsivaizduoja galintys valdyti visuomenės nuomonę?

Kaune neblaivus vyras pripurškė dujų apsaugos darbuotojui į veidą

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga atsisako prezidento globos

Kodėl pastolių nuoma tampa išmintingu pasirinkimu?

Lietuvos muziejų asociacija jungiasi prie streikuojančios kultūros bendruomenės

Kaišiadorietiškos linksmybės – pinigingos?

Kauniečiams duris atverė naujas Šilainių baseinas

Spalio mėnesį Kauno senjorų lauks kava ir įdomūs pokalbiai

Pasieniečiai dėl suklastotų dokumentų į Lietuvą neįleido 7 Rusijos piliečių

Sulaikytas galimai prieš moterį smurtavęs Karo policijos pareigūnas

Laisvės alėjoje, kaip įtariama, padegta kavinė

„Ikea“ padegimu kaltinamam jaunuoliui siūloma skirti ketverių metų laisvės atėmimo bausmę

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone rugsėjo 29 – spalio 5 dienomis

Šakalienė tikisi, kad per artimiausias savaites Seimą pasieks projektai dėl naujo poligono

Trapecinė stogo skarda

Kokia sienų spalva 2025 metais dominuoja Lietuvos interjeruose?

Rūšinė arbata ir kombučia tiesiai iš ūkių

Kam reikalingas renginių organizavimas? Privalumai ir praktika

Lietuvos tenise tęsiasi graži tradicija – Rožinio kaspino turnyras

2025-10-14

Pirmasis „Performanso meno savaitgalis“ Kaune suburs ryškius užsienio ir Lietuvos menininkus

2025-10-14

Visvaldas Matijošaitis: „Buvęs kultūros ministras nevengdavo darbo metu ir ant sofos pamiegoti”

2025-10-14

Į Lietuvą neįleistas suklastotus automobilio dokumentus turėjęs baltarusis

2025-10-14

EK svarsto griežtinti tabako gaminių pardavimą ir vartojimą

2025-10-13

Lietuviškas „X-Wing“ Ukrainoje: greitai įsijungs į kovą prieš rusų okupantus

2025-10-13

Užimtumo tarnyba apžvelgė atlyginimų raidą: ryškėja nauji lyderiai

2025-10-13

Miego svarba: penktadalis sunkių eismo įvykių – dėl mieguistumo ir nekokybiško poilsio

2025-10-13
Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius: nepasiduokime iš Europos ateinančiai antisemitizmo bangai

2025-10-13

NATO nori laimėti?

2025-10-13

Kauno rajone užsiliepsnojus pastatui, iš jo evakuotas 21 žmogus

2025-10-13

Policija: po futbolo rungtynių Kaune viešoji tvarka nebuvo sutrikdyta

2025-10-13

Donatas Latkauskas. Kamščiuose dūstantis Kaunas – ką daryti?

2025-10-12

Tūkstančiai žmonių minėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

2025-10-12

„Tavo tikėjimas išgelbėjo tave” (Lk 17, 19) 28 eilinis sekmadienis

2025-10-12

Rusijos provokacijos: „žalieji žmogeliukai“ Estijos pasienyje

2025-10-12

Už šnipinėjimą Rusijai nuteistas Manovas savo skundo nagrinėjime nepasirodė

2025-10-11

Kitą savaitę Ruginienė pradės konsultacijas dėl kultūros ministro: mano, kad tinkamiausia būtų Aleknavičienė

2025-10-11

Seimas įstatymu reglamentuos šunų pagalbininkų darbą

2025-10-11

Premjerės patarėjas smerkia Žemaitaičio pareiškimus apie Gelūną: žada vertinti ir pasisakymus, ir padėtį koalicijoje

2025-10-10

Patogus apsipirkimas iš namų: ką verta rinktis internetinėse parduotuvėse?

2025-10-10

Piniginiai panašumai tarp Lietuvos ir Rusijos (Video)

2025-10-10

PSO: trečdalį Europos gydytojų ir slaugytojų kamuoja depresija

2025-10-10

ES priimtos naujos taisyklės dėl mokamos politinės reklamos

2025-10-10

Angelų kūrėja Giedrė Slavinskienė: „Mano žmogeliukai ne visada gimsta su sparnais“

2025-10-10

Kaune atidaryta didžiausia Lietuvoje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis trasa

2025-10-10

Žvilgsnis į Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą „Birutės vardu šventą ugnį nešu”

2025-10-10

Akriliniai dažai, jų savybės ir panaudojimo sritys

2025-10-10

Kaune dviratininkas atsitrenkė į policininko automobilį

2025-10-10

Migracijos departamento vadovu konkursu susidomėjo apie 10 pretendentų

2025-10-10

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos