Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kultūra į kiemus su cepelinais ir kelionėmis laiku

  • 2021-12-15
  • Kaunieciams.lt
  • Kauno rajonas, Naujienos

Visoje Europoje miestų ir priemiestinių savivaldybių santykiai yra nulemti ne tik socialiniu ekonominiu požiūriu, bet ir kultūriškai. Todėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių partnerystė siekiant „Europos kultūros sostinės 2022″ vardo buvo natūrali ir padėjo pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Jau kitų metų sausio 22 d. įvyks programos „Kaunas 2022″ atidarymo šventė, o per ateinančius metus Kaune ir Kauno rajone vyks apie 40 festivalių, daugiau nei 60 parodų, 250 scenos meno renginių, 250 koncertų.

Įsiklausyti į Kauno rajono miestelių gyventojų poreikius buvo svarbus „Kaunas 2022″ komandos uždavinys.

„Kaunas 2022″ komanda jau nemažai nuveikė įtraukdama vietos bendruomenes į kultūros projektus, kurių kitąmet suplanuota dar daugiau.

Kultūra kiemuose

„Kultūra į kiemus” – viena sėkmingiausių pandemijos paskatintų idėjų Europoje, daugelio kopijuota ir pristatyta tarptautiniams apdovanojimams.

„Fluxus Labas! Kiemas” nuo 2019 m. skatino kiemų gyventojus ir jų kaimynus keisti savo gyvenamąją aplinką. Jau įgyvendinta keliolika projektų įvairiose Kauno miesto ir Kauno rajono teritorijose: tai kiemo spektakliai, meniniai kiemų ženklai, mažosios architektūros elementai, sukurti pačių gyventojų rankomis ir gera valia.

Nuo kitų metų balandžio iki vasaros pabaigos „Fluxus Labas!” pakvies net į 80 kiemų vienuolikoje seniūnijų. Pasirodymus dovanos teatro, šokio, šiuolaikinio cirko artistai, muzikantai.

Atsigręš į upes ir miškus

Prieš „Fluxus” festivalį Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyks dviejų dienų bendruomenių forumas, kurio metu bus kalbama apie per penkerius metus pasiektus rezultatus Kaune ir Kauno rajone, apie naujus darbo su bendruomene modelius, apie besikeičiantį požiūrį į meną, pastangas per kultūros projektus gaivinti gamtą.

Iniciatyva „Švęskime upę” gegužės 21 d. pakvies plaukti dviem kultūriniais maršrutais Nemunu ir Nerimi, o vėliau – įsilieti į bendrą šventę Kauno santakoje.

Vasarą bus pristatytas ir socialinis žaidimas „UPYNĖS: kitam krante”, kurį organizuoja iniciatyva „TẽKA”. Gyventojai bus kviečiami užmegzti dialogą su upe ir kito kranto gyventojais.

Šiuolaikinio cirko režisieriaus iš Italijos Roberto Magro kūryba jau spėjo tapti neatsiejama Kauno rajone įgyvendinamų „Kaunas 2022″ veiklų dalimi. Linksmakalnyje jis subūrė cirko trupę. Pagal Vytauto Mačernio kūrybą režisuotas spektaklis buvo vaidinamas gamtoje: Alšėnų, Neveronių miškuose.

Švenčiant Europos kultūros sostinės metus, R. Magro su trupe grįš į Kauno rajoną ir vasaros pradžioje burs gyventojus į bendruomeninį spektaklį Batniavos seniūnijoje. Rudeniop R. Magro vėl keliaus į Linksmakalnio seniūniją, kurioje laukia „angeliški” pasirodymai.

Nuo cepelinų iki kelionių laiku

Europos kultūros sostinės programa Kauno rajone prasidėjo projektu „Šiuolaikinės seniūnijos”, kuris padeda stiprinti bendruomenes ir sprendžia kylančius iššūkius pasitelkiant kūrybą.

„Šiuolaikinių seniūnijų” kulminacija numatyta 2022 m. birželio–rugsėjo mėnesiais, todėl keliones po Kauno rajoną rekomenduojama planuoti jau dabar. Ir pradėti jas – nuo Ežerėlio, kur fotomenininkų Vaidos Virbickaitės ir Igno Venslavičiaus iniciatyva bus atidaryta bendruomenės galerija. Su vaizdingomis Ežerėlio apylinkėmis supažindins Žygimanto Kudirkos sukurtas alternatyviosios realybės audiogidas.

Birželio 11 d. Kulautuvos bendruomenė kartu su aktoriumi ir režisieriumi Eimučiu Kvoščiausku pakvies į teatralizuotą muzikinį pasirodymą. Šiame miestelyje jau dabar galima atrasti „Šiuolaikinių seniūnijų” projekto metu sukurtus Džiugo Karaliaus, Gailos Akelienės ir Lauros Slavinskaitės kūrinius.

Birželio 17 d. Raudondvario bendruomenė su choreografu Mariumi Pinigiu ir režisiere Egle Valadkevičiūte kvies pasinerti į naktinę ekskursiją – kelionę laiku.

Birželio 30 d.–liepos 3 d. Karmėlavos bendruomenė kvies į festivalį „Gatvės rokas”. Jo metu bus pristatytas bendras Algimanto Šlapiko ir menininko iš Liuksemburgo Serge’o Eckero aplinkos meno objektas „Skraidantys cepelinai_ / Flying Cepelinai_”.

Švenčių ir festivalių metas

Babtai liepą kvies atrasti menišką transporto priemonę – troleibusą, virsiantį keliaujančia kūrybine laboratorija. Troleibuso lankymą galima suderinti su vizitu Vilkijoje – liepos 23 d. miestelis švęs Vidurvasario šventę, kurios pagrindinis akcentas – abu Nemuno krantus jungiantis keltas.

Rugpjūtį Garliavos apylinkių bendruomenės pakvies į „Steampunk” festivalį, o Ringaudų seniūnija – susipažinti su Paulinos Ružauskaitės sukurtu „Ringaudų almanachu” ir interaktyvia skulptūra.

Rudenėjant Lapių bendruomenė rengs jau kasmetinį Lapių tvarumo festivalį, kviečiantį kalbėti apie gamtos išteklių tausojimą. Ši bendruomenė sukūrė laisvalaikio erdvę iš padėvėtų džinsų.

Rugsėjo 3 d. Rokuose, molio keramikos tradicija garsėjančioje seniūnijoje, bus atidengta mitinė skulptūra, vyks Eglės Valadkevičiūtės režisuota šviesos, lazerių ir muzikos šventė.

Jau kitą dieną visi bus laukiami Kačerginėje, kur poetė Enrika Striogaitė ir fotomenininkas Remis Ščerbauskas kuria gyventojų istorijų įkvėptą pasakojimų rinkinį. Kūrybinio proceso rezultatų pristatymą vainikuos klasikinės muzikos koncertas su Barbora Valiukevičiūte.

Akademija meninį veiksmą kuria Kauno tvirtovės XI (Marvos) forte. Čia rugsėjo 10 d. vyks muzikinio spektaklio, kurio scenarijų drauge su režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu kūrė ir atliks miestelio bendruomenė, premjera. Vietos vaikai su menininku sukūrė trumpametražį filmą, kuris taps spektaklio dalimi. Vykdami į šventę užsukite į bendruomenės įkurtą darnaus apsipirkimo parduotuvę „Lokali: Made in Akademija”, kurioje galėsite įsigyti unikalių rankų darbo gaminių.

Domeikava rugsėjo 17 d. pakvies išbandyti gyvo pažinimo ir patyrimo platformą. Šiame žaidime bus įveiklinti seniūnijoje išlikę istorijos paveldo objektai.

Rudenį Vandžiogaloje bus eksponuojamas neįprastas piešinių dienoraštis. Menininkas Mindaugas Lukošaitis, remdamasis miestelio apylinkėse surinkta medžiaga, kuria pieštus pasakojimus. Šis projektas – „Kaunas 2022″ programos „Atminties biuras” organizuojamo „Istorijų festivalio” dalis.

Netikėti meniniai objektai

Gegužės 22 d. Nemune prie Zapyškio oficialiai „prisistatys” viena didžiausių „Kaunas 2022″ intrigų – kūrybiškam gyvenimui pritaikyta žemkasė „Nemuno7″, tarnausianti vizualiajam menui, susitikimams, parodoms.

Kauno rajone kitąmet akį vilios netikėtose vietose atsiradę meniniai objektai. Kūrybinėms idėjoms įgyvendinti Vilkijos apylinkėse, Čekiškėje, Neveronyse ir Piliuonoje pasitelkiami vandens bokštai. Drauge su Stebėtoju Batniavos seniūnija kvies pažvelgti į šios seniūnijos istoriją. Užliedžių seniūnija taip pat pasiryžusi nušvisti įvairiomis spalvomis.

Alšėnuose kūrybos procesas krypsta į partizanus ir istorinę atmintį, kuri suskambės mušamųjų lietuvių liaudies instrumentų – tabalų – garsais.

Klezmerių orkestras

Dar viena staigmena tiek vietos bendruomenėms, tiek vasarotojams – jungtinio klezmerių orkestro turas po Kauno rajoną, kuris primins pakaunės miesteliuose iki Antrojo pasaulinio karo gyvenusias žydų bendruomenes ir jų dramatišką istoriją. Orkestras rugpjūtį aplankys Čekiškę, Vandžiogalą, Vilkiją, Babtus, Kačerginę, Kulautuvą ir Zapyškį. Muzikantų pasirodymus papildys ekskursijos.

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus” Zapyškyje vyks jau septynioliktą kartą. Tūkstantinio renginio dalyvių laukia aitvarų kūrybinės dirbtuvės, aitvarų ir lėktuvėlių varžybos, galimybė pabendrauti su muzikantais, kitais menininkais.

Kita tradicija – legendinis dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja”. Įprastai vykstantis vieną liepos šeštadienį Kulautuvoje, jis kitąmet aidės net keturiuose miesteliuose ir tęsis daugiau nei mėnesį.

Jau tradicinis festivalis „Pėdos marių dugne” – vienas populiariausių Kauno rajono renginių. Samylų įlankoje jis vyks rugpjūčio 27 d. Šio renginio tikslas – saugoti Kauno marių užlietų kaimų papročius. Tuo pat metu netoli esančiuose Girionyse vyks žemės meno festivalis, kuriame darbuosis Marijus Gvildys ir grupė užsienio floristų.

Į Akademiją bus verta užsukti visą vasarą. Liepą ir rugpjūtį profesoriaus Tado Ivanausko sodyboje vyks jo žmonai skirtas ciklas „Honoratos vakarai Obelynėje”, kuriuo siekiama atskleisti šios sodybos kultūrinį paveldą, pristatyti visuomenei atvertą muziejų, parką, sodą. Rugsėjo 17 d. čia suplanuotas edukacinis renginys.

Garliava rugsėjo 7–11 d. kvies ragauti. Muzikos ir kultūros festivalyje „Skanaus: Europos virtuvė 2022″ vyks naujausių gastronomijos tendencijų pristatymai, restoranų šefų meistriškumo pamokos, koncertai, pokalbių laidos, paskaitos.

Dar viena proga planuoti kelionę – „Mikado”. Tai Kauno rajono gyventojams ir svečiams skiriamas šokio spektaklis, nagrinėjantis žmogaus kūno ir virtualumo ryšį. Šeiko šokio teatro inicijuoto pasirodymo, vyksiančio rugpjūtį, choreografijos autoriai – Vittoria de Ferrari Sapetto (BR / Italija / Belgija), Andrea Valfre (Italija), atlikėjai – tarptautinė trupė.

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Rems šeimas valstybinėmis pensijomis?

Seime norima, kad gydytojai rezidentai dirbtų regionuose

Valdančioji koalicija keisis?

Estijos prezidentas Kaune

Orbanui kritus Slovakija lieka Rusijos pakalike

Skvernelis jau paliečiamas

Trys kvapai, trys erdvės: kaip sukurti dieną pagal aromatus

Tomas Čyvas

Grynieji patikimiau, o vagiama ir internetu

Vengrija

Valatka apie Orbaną

Atsidaro Garliavoje naujas prekybos centras

„YouTube“ sustabdė Trumpą pašiepiančius vaizdo įrašus 

LRT

LRT ieško būdų pateisinti išlaidavimą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno rajonas nutraukia šildymą

Seimas nutars dėl Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo

Ar Rusija puls Lietuvą?

Zelenskis ir Meloni žada bendradarbiauti gynyboje ir dronuose

Jubiliejinis Kauno rajono kūdikis – Velykinė dovana šeimai

pinigiukai

Žmonės ima grynus pinigus

Skverneliui ir Starkevičiui gresia kalėjimas

Kaune nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui

Ukrainos vėliava

Ukrainos pajėgos kovo mėnesį atgavo beveik 50 km² teritorijos

Šaltibarščiai su lašiša? O galima su silke?

Gyvenimas tarp karo ir taikos: kai Ukrainoje labiausiai reikia ne žodžių, o sprendimų

Pagaliau atsigaus Kauno stotis?

Kaunas dėl Kapčiamiesčio : miškams pavojaus nėra

KTU mokslininkė toliau vadovaus CERN Baltijos šalių grupei

Ką kam žada žvaigždės?

VDU Ugnės Karvelis gimnazija turi naują direktorę

Jungia lietuvius ir ukrainiečius per bendras patirtis

Kaune – strateginės reikšmės Lietuvai objektas

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Kauno rajone mirusio kūdikio

Kauno rajone automobilis kliudė ir mirtinai sužalojo dviratininkę

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kiek kainuoja diktatūra? (video)

Už dyzelį valdžia laikinai plėš mažiau

„Vaikų Velykėlės“ Kaune kvietė pažinti šventinį Velykų laikotarpį

Metalo ir medienos įmonės ieško darbuotojų

Nusikaltimai ir nelaimės

Atvykėliams iš Rusijos ir Baltarusijos – jokių išmokų

Prokurorai nori naikinti Skvernelio neliačiamybę

Kam ką žada žvaigždės?

Teismui perduota Kaune apšaudytų troleibusų byla

VDU Botanikos sodo gyventojai

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone balandžio 13-19 dienomis

Siūloma įpareigoti degalines įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles

Kad hidraulika veiktų

KTU mokslininkai sukūrė DI modelį lygumų upių būklei vertinti

Apklausa Vokietijoje: elgesys viešumoje šiurkštesnis

Diplominių darbų už pinigus rašytojams gresia bėdos

Investicijos į atsinaujinančią energetiką atsiperka

Kauno rajone tradicinis veteranų slalomas

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno policija informuoja

Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą pažeidus paliaubas

„Mes matėme Viešpatį!“ (Jn 20, 25) Atvelykio sekmadienis

Vengrija

Orbano era baigėsi

Šiauliai „patvarkė” Vilnių (Video)

Vengrijoje rinkimai – išliks Orbanas?

Švedija sulaikė iš Rusijos plaukusį laivą

Prie kontrabandinių cigarečių rastas lavonas dar neatpažintas

Rusija nori kariauti ir žudyti

Prezidentas sveikina šv. Velykų proga

Lietuvos geležinkeliai toliau skaitmeninasi

Premjerė pasveikino stačiatikius ir sentikius Velykų proga

Rusija agresijos per Velykas nenutraukė

KTU parodoje – studento sugrįžimas į tėvo gimtinę 

„Vaikų Velykėlės”

Vilniuje rengiamas „Gyvybės žygis“ Holokausto aukoms atminti

Suomijoje rastas sudužęs dronas ir nesprogusi kovinė galvutė

Kaunas ieško talentų

STT įžvelgė privačių įmonių protegavimą ministerijose

Harris svarsto dalyvauti JAV prezidento rinkimuose

Iranas derasi Pakistane?

Santakos tilto statyba artėja finišo link

Baku viešinti Premjerė mato plačias galimybes

„Žalgiris” laimėjo Belgrade (papildyta)

Apdovanoti iš misijos Kosove grįžę Lietuvos kariai

Šiaurės šalių dienos Kaune

Policija praneša

Kauno rajono seniūnijų projektų rezultatai

KTU mokslininkės apie visuomenės atsparumą

Vaikams norima atimti socialinius tinklus

Tomas Čyvas

Atsiduoti Vėsaitei bus galima, o susimokėti ne

Išteisintas Isoda: dalis čekių galėjo pasiklysti

Ką kam žada žvaigždės?

Raudondvaryje prisistatė futbolo akademijos moterų komanda

Kauno atranka į 2026 metų Tarptautinį skulptūros simpoziumą

Skvernelis turėtų atsisakyti teisinės neliečiamybės?

Kainos: Trumpas ir ajatolos, žalieji ir raudonieji (Video)

Šilainių plento remontas

Kviečia į veteranų slalomą

Seimas toliau svarsto siūlymą laikinai sumažinti akcizą dyzelinui

Ką kam žada žvaigždės?

FC „Hegelmann“ žvilgsnis į Afriką

ES pasveikino Trumpo ir ajatolų paliaubas

Kaune po žiemos bunda lauko gertuvės

Ministras: ,,Lietuva žengia link skaitmeninio radijo“

TS-LKD: turime tapti rusiškai meškai sunkiai įveikiamu ežiu

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone

A. Anušauskas: Ukraina plečia galimybes

„Rail Baltica“ pradeda Kauno mazgo dalies projektavimo darbus

Ką kam žada žvaigždės?

Rems šeimas valstybinėmis pensijomis?

2026-04-16

Seime norima, kad gydytojai rezidentai dirbtų regionuose

2026-04-16

Valdančioji koalicija keisis?

2026-04-16

Estijos prezidentas Kaune

2026-04-16

Orbanui kritus Slovakija lieka Rusijos pakalike

2026-04-16

Skvernelis jau paliečiamas

2026-04-16

Trys kvapai, trys erdvės: kaip sukurti dieną pagal aromatus

2026-04-16
Tomas Čyvas

Grynieji patikimiau, o vagiama ir internetu

2026-04-16
Vengrija

Valatka apie Orbaną

2026-04-16

Atsidaro Garliavoje naujas prekybos centras

2026-04-16

„YouTube“ sustabdė Trumpą pašiepiančius vaizdo įrašus 

2026-04-16
LRT

LRT ieško būdų pateisinti išlaidavimą

2026-04-16

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-16

Kauno rajonas nutraukia šildymą

2026-04-16

Seimas nutars dėl Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo

2026-04-16

Ar Rusija puls Lietuvą?

2026-04-16

Zelenskis ir Meloni žada bendradarbiauti gynyboje ir dronuose

2026-04-15

Jubiliejinis Kauno rajono kūdikis – Velykinė dovana šeimai

2026-04-15
pinigiukai

Žmonės ima grynus pinigus

2026-04-15

Skverneliui ir Starkevičiui gresia kalėjimas

2026-04-15

Kaune nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui

2026-04-15
Ukrainos vėliava

Ukrainos pajėgos kovo mėnesį atgavo beveik 50 km² teritorijos

2026-04-15

Šaltibarščiai su lašiša? O galima su silke?

2026-04-15

Gyvenimas tarp karo ir taikos: kai Ukrainoje labiausiai reikia ne žodžių, o sprendimų

2026-04-15

Pagaliau atsigaus Kauno stotis?

2026-04-15

Kaunas dėl Kapčiamiesčio : miškams pavojaus nėra

2026-04-15

KTU mokslininkė toliau vadovaus CERN Baltijos šalių grupei

2026-04-15

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-15

VDU Ugnės Karvelis gimnazija turi naują direktorę

2026-04-14

Jungia lietuvius ir ukrainiečius per bendras patirtis

2026-04-14

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos