Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Medicinos technologijų sektoriaus žaidėjai Kaune: „Turime gerą vaizduotę ir ją nuolat laviname“

  • 2020-09-29
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas, Sveikata

Medicinos technologijų (MedTech) verslas yra vertinamas kaip vienas iš prioritetinių ir didelį potencialą turinčių sektorių Kaune. Potencialą šiam sektoriui plėtotis ir augti sukuria ne tik Kauno technologijų (KTU) bei Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai, bet ir čia jau veikiančių medicinos inovacijas kuriančių kompanijų sinergija, verslo ir mokslo partnerystės, Kaune gyvenantys talentingi specialistai. Vieni tokių – UAB „Vaizduotė“, suvienijusi inovatyvių technologijų vystytojus, šiuo metu dirbančius prie perspektyvių ne tik medicinos, bet ir gynybos srities technologijų.

Įmonės priešistorė prasidėjo nuo startuolių kūrėjų, daugiau kaip dešimtmetį dirbusių MedTech sektoriuje ir vysčiusių inovatyvias medicinos technologijas. Vienas tokių startuolių buvo UAB „Vittamed“ – kartu su prof. A. Ragausku ir komanda kurtos ir tobulintos neinvazinės neuro-diagnostikos technologijos. Vėliau sekė sėkmingai įgyvendintas ne vienas technologijų vystymo projektas, finansuotas Europos Komisijos, NASA, DLR (Vokietijos Kosmoso agentūros), atlikti klinikiniai tyrimai tiek Lietuvoje, tiek Skandinavijos šalyse, Šveicarijoje, JAV. Pagaliau, įmonei pritraukus 10 milijonų USD investiciją, jos valdymas  persikėlė į JAV, ji pervadinta į „Boston Neurosciences Inc.“, o sėkmės paskatinti lietuviai nusprendė imtis kitų įdomių projektų, kurių idėjos jau kuris laikas sukosi galvoje.

Inovacijų raktas – vaizduotė

„Nusprendėme UAB „Vaizduotė“ pasitelkti inovatyvių technologijų vystymui – juk vaizduotės tam tikrai reikia.  Komandos nariai atsinešė sukauptą ilgametę ne tik vadybinę, sertifikavimo, bet ir inžinerinę technologijų vystymo patirtį; tiek elektroninių sistemų (aparatinės ir programinės įrangos), tiek precizinės mechanikos, robotikos ir mechatronikos, sensorikos bei signalų apdorojimo kompleksiniais algoritmais, mašininio mokymosi ir panašias kompetencijas,“ – apie „Vaizduotės“ veiklos pradžią pasakoja jos vadovas Edvardas Satkauskas.

Pradėjusi kaip technologijų vystymo paslaugas teikianti įmonė su specializacija medicinos įrangos, jutiminių sistemų ir robotikos sprendimų kūrime, šiuo metu kompanija su partneriais vysto įdomias ir perspektyvias ne tik medicinines, bet ir gynybos srities technologijas.

Kaunas patraukia kompetencijomis ir išskirtine infrastruktūra

Paklaustas, kuo Kaunas yra palankus tokios krypties veikla užsiimančiam verslui, E. Satkauskas pirmiausia mini akademinius partnerius, turinčius kompetencijas, infrastruktūrą, suteikiančius išsilavinimą būsimiems (ir esamiems) darbuotojams: „Mūsų sritis reikalauja tarpdisciplininių technologinių bei medicininių kompetencijų, išskirtinės infrastruktūros. Kaune turime du stiprius universitetus – KTU ir LSMU, kurių prioritetinės mokslo bei technologijų vystymo kryptys puikiausiai atitinka mūsų įmonės poreikius. Be to, šios kompetencijos gimdo ir vis daugiau startuolių, kuriems savo ruožtu reikia daugiau paslaugų iš skirtingų industrijų (prototipavimo, laboratorinių tyrimų, klinikinių tyrimų, dizaino, medžiagų ir t. t.). Taip plečiantis visai ekosistemai miestas palaipsniui tampa vis geresne ir geresne vieta MedTech pramonei, kur koncentruojasi tikslinės kompetencijos. Manau, ši kryptis yra tikrai labai perspektyvi, kurianti didelę pridėtinę vertę tiek Kaunui, tiek visai Lietuvai“.

Platus projektų spektras

Kompanija gali kalbėti ne apie visas savo kuriamas technologijas – kai kurių užsienio klientams teikiamų technologijų vystymo paslaugų atskleisti negalima dėl konfidencialumo sutarčių. O tarp pristatomų pavyzdžių – futuristiškai skambantys projektai ir ambicingos inovacijos: pavyzdžiui, su partneriu UAB „Inovatyvi medicina“ kuriama robotinė sistema kraujagyslių chirurgijai, rinkoje teturinti vieną realų konkurentą (korporacija „Siemens“ jį pernai nupirko už 1,1 mlrd. EUR) ir dar kelias šiuo metu vystomas konkuruojančias technologijas.

„Mums kol kas puikiai sekasi, manome, kad einame teisingu keliu ir į šią technologiją investuojame tikrai daug,“ – šypsosi E. Satkauskas.

Kitas projektas – su UAB „Emplastrum“ kuriamas inovatyvus žvynelinės gydymui skirtas UV šviesos terapijos prietaisas – kokio rinkoje nėra. Bendradarbiaujant su Santaros klinikomis kuriamas išmanusis operacinio lauko apšvietimo sprendimas, 3D technologijomis gaminamų ortopedinių įtvarų technologija. Bendradarbiaujama ir su LSMU, MedTech startuoliais, kuriamos technologijos krašto apsaugos poreikiams.

MedTech inkubatorius

„Kas veda kompaniją į priekį? Tai, kas užkoduota jos pavadinime: vaizduotė, – tvirtina E. Satkauskas.

„Turime gerą vaizduotę ir ją nuolat laviname. Šiuo metu investuojame išties daug laiko ir lėšų į kuriamus prototipus, tad, natūralu, ateityje tikimės, kad jie pavirs produktais ir generuos solidžią grąžą“.

Komanda tiki, kad „Vaizduotės“ kuriamos technologijos taps ateities sėkmės istorijomis, kurios savo ruožtu paskatins naujų technologijų bei produktų vystymą. O pačią kompaniją regi kaip savotišką MedTech inkubatorių, kuriame gimsta inovatyvios technologijos, vėliau virstančios inovatyviais produktais rinkoje.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

Lietuvoje daugėja elektromobilių

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

LCC atlaikė VDU šturmą

Apie potvynį Kauno rajone

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

Dronas vėl stabdė skrydžius

Lietuvoje tęsiama šimtametė inkilų kėlimo tradicija

Naftos kainų šuolis: kada geopolitinė įtampa tampa ekonomine rizika?

Latvijos mokyklose bus uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais iki 9 klasės imtinai

Finansų ministerija siūlo stiprinti nemokumo sistemą

Iranas žada atsaką už JAV smūgius Chargo saloje

SITUACIJOS ATNAUJINIMAS IŠ RADIKIŲ

Ekspertas: rusų ir baltarusių pirkėjų Lietuvos NT rinkai nereikia

Karo Irane ir aplink naujienos – jungiasi Ukraina

Kaune laikinai keisis eismas

Per Irano raketų ataką Izraelyje sužeista dešimtys žmonių

LRT įstatymo pataisos skinasi kelią Seime

Kaip išsirinkti tinkamus vyriškų plaukų priežiūros produktus?

VDU Ugnės Karvelis gimnazijoje – pažintis su teisininko profesija

Vairuotojams: pradedamas tvarkyti paskutinis Kleboniškio tiltas

Zelenskis: Ukrainos specialistai jau dirba Artimuosiuose Rytuose

Lietuvos pilietis kaltinamas siuntinėjęs bombas

„Žalgiriui“ nepavyko laimėti Atėnuose (video)

Socialdemokratai teigia statantys, o opoziciją kaltina griovimu

Rusijos ir Baltarusijos piliečiams siūloma sunkinti NT įsigijimą

Izraelis karius perkelia link Libano

R. Žentelienė lieka nuteista

Naftos kainos kyla

Trispalvė lėkštėje: užkandis Kovo 11-osios stalui

„Septyni tiltai“ Panemunės pilyje

Kauno rajono muziejuje – impresionistų grafikos meistrų darbai

Kaunas pasitinka gatvių tvarkymo sezoną

Šalies vadovų sveikinimai Kovo 11-osios proga

Lenkija svarsto galimybę plėtoti branduolinę programą

Stanislovas Buškevičius: Lietuvos kariuomenės vado pareiškimas dėl paramos JAV – teisingas

Vyriausybė nori, kad el. cigarečių skysčio pakuotės būtų žymimos banderolėmis

Trumpui nebereikia britų lėktuvnešių

Darbo ginčų komisijos pernai darbuotojų naudai priteisė 14,46 mln. eurų

Ukrainos kariuomenė išlaisvino 435 kv. km šalies teritorijos

Ukraina toliau atsikerta smogdama Rusijos energetikai

Teismui perduota byla dėl neteisėto laisvės atėmimo

„Ar tik jis nebus Mesijas?!“ (Jn 4, 29), III Gavėnios sekmadienis

Pirmoji ponia atidarė robotikos čempionatą

Tomas Čyvas

Kuo pavojinga „Teisėjų byla“? (I)

K. Starkevičius atsisako Seimo nario mandato

Neveronių moksleiviai vyko į Reikjaviką palaikyti krepšinio rinktinės

VSD teigia, kad Irano remiamų išpuolių tikimybė Lietuvoje yra maža

Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių vyskupija išlieka priklausoma nuo Maskvos patriarchato

Rusija ketina tęsti diversijas Europoje

Savivaldai perduodama virš 800 tūkst. hektarų žemės

Bartoševičius sako, kad jis nekaltas

Teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą merginų nužudymais Kaune įtariamam Mikutavičiui

Azerbaidžano prezidentas pažadėjo atkeršyti už „teroristinę“ Irano dronų ataką

Maskva teigia, kad Teheranas neprašė Rusijos karinės paramos

Budrys: Irano veiksmai kelia grėsmę tarptautiniam stabilumui

Žvejų mėgėjų dėmesiui – atnaujinta „eLaimikis“ programėlė 

„Ąžuolynas“ Gorbulskio dainas Kaune pristatys naujai

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Kodėl Trumpo karinė operacija Irane gali iš tiesų būti sėkminga

Du dainuojantys žmonės

Auksiniais scenos kryžiais apdovanotas LNDT spektaklis – Kaune

Gynybos obligacijų išplatinta už 49,3 mln. eurų

T. Juška: „Jaunimo pirmenybėse matau daugiau laisvumo“

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

2026-03-18

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

2026-03-18

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

2026-03-18

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

2026-03-18
Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

2026-03-18

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

2026-03-18

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

2026-03-18

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

2026-03-18
Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

2026-03-17

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

2026-03-17

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

2026-03-17

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

2026-03-17
Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

2026-03-17
vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

2026-03-17

Lietuvos darželių bėdos

2026-03-17
Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

2026-03-17

Savaitės orai įvairuos

2026-03-17

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

2026-03-17

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

2026-03-17

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

2026-03-17

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

2026-03-17

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

2026-03-17

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

2026-03-16

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

2026-03-16

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

2026-03-16

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

2026-03-16

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

2026-03-16

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

2026-03-16

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

2026-03-16

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

2026-03-16

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos