Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Prie daiktų interneto sprendimų prisideda ir Kauno mokslininkai

  • 2019-01-03
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas

Miestui svarbiose vietose matuojamos nuasmenintų žmonių vidutinės emocijos, afektinės būklės, fiziologiniai duomenys leidžia nustatyti, kaip žmonės jaučiasi viešosiose erdvėse. Iš šių duomenų sudaryti emociniai, afektiniai ir fiziologiniai žemėlapiai bei personalizuota rekomendacinė sistema turėtų padėti miesto planuotojams sukurti patogesnę, sveikesnę ir geriausiai gyventojų ir miesto svečių poreikius atitinkančią miesto aplinką ir paslaugų sferą.

Vaizdo neuroanalitikos sistema, sukurta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų bendradarbiaujant su sostinės savivaldybe, gali tapti vienu inovatyviausiu įrankiu planuojant viešąsias miesto erdves. Šis projektas – tarp sėkmingiausių Lietuvos tyrėjų darbų, vykdomų daiktų interneto (ang. k. „Interneto of Things – IoT“) srityje. Daiktų internetas – tai internetu sąveikaujantys įrenginiai, kurie tarpusavyje dalinasi informacija.

Ekspertų teigimu, daiktų internetas nepaliaujamai augs. 2020 metais vienam planetos gyventojui teks vidutiniškai 6,58 prie interneto prijungto įrenginio, kai 2003 metais šis rodiklis buvo vos 0,08 prie pasaulinio tinklo prijungto daikto. Ir tie daiktai tapo gerokai įvairesni bei protingesni. Neabejojama, kad daiktų internetas atveria verslui naujų galimybių inovacijų ir paslaugų srityse.

Vilniečių emocijos – ant paminklų ir sienų

Kaip pasakojo VGTU Statybos fakulteto Statybos valdymo ir nekilnojamojo turto katedros vedėjas prof. habil. dr. Artūras Kaklauskas, virš metų vykdomas unikalus eksperimentas kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, taikant per „Horizonto 2020" programos projektą ROCK sukurtą vaizdo neuroanalitikos sistemą. Neseniai eksperimentas buvo pristatytas Lisabonoje vykusiame kultūros forume „Europos miestai“. Taip pat ES Komisijos kvietimu Video neuroanalitikos sistema buvo pristatyta Briuselyje vykusioje tarptautinėje H2020 programos parodoje “Community of Innovators in Cultural Heritage” (Kultūros paveldo naujovių bendruomenė) ir konferencijoje.

Vaizdo neuroanalitikos sistemos sukauptos nuasmenintų žmonių vidutinės emocijos (linksmas, nuliūdęs, piktas, nustebęs, pasibaisėjęs, pasišlykštėjęs, neutralus būvis), afektinės būklės (nuobodulio, susidomėjimo ir painiavos), fiziologiniai duomenys (vidutinė praeivių veido temperatūra, sudėtis pagal lytį ir amžiaus grupes, pulsas, kvėpavimo dažnis) integruotai analizuojami su oro sąlygomis ir tarša bei nustatomos įvairios tendencijos. Kartu įvairia spalvų gama ant paminklų ir sienų perteikiama, kaip jaučiasi konkretus žmogus ar nuasmeninti praeiviai įvairiose Vilniaus vietose.

Neuroanalitikos sistemos jutikliai fiksuoja ir kaupia informaciją ištisus metus. Analizuojant šiuos nuasmenintus duomenis tiriama suminė laimės išraiška. Vertinant atsižvelgiama į žmonių nuotaikas ir fiziologinę būklę veikiančią aplinką: cirkadinį ritmą, savaitės dienas, magnetinį žemės aktyvumą, oro temperatūrą, vėją, drėgmę ir kitus rodiklius. Vienas pagrindinių miesto neuroanalitikos tikslų, pasak prof. A. Kaklausko, – kurti viešąsias erdves, kuriose žmonės jaustųsi komfortiškai, maloniai, būtų mažinamas stresas, depresija bei labiau tenkinami kiti žmonių poreikiai.

SAVAS namas

Kitas VGTU Statybos fakulteto tyrėjų įgyvendinamas projektas daiktų interneto srityje skirtas Sumanių, apsimokančių ir adaptyvių pastatų kompetencijų centrui (SAVAS) sukurti. Siekiant skatinti statinių informacinį modeliavimą (angl. Building Information Modeling – BIM), bus pasiūlytas Lietuvos rinkai naujas SAVAS sistemos prototipas, jungiantis naujus BIM objektus. Prototipas bus testuojamas realiomis sąlygomis administraciniame pastate, kuris buvo projektuojamas ir statomas naudojant BIM technologiją.

Kaip nurodė prof. A. Kaklauskas, rinkai numatomų pasiūlyti kelis naujus BIM objektus. Per projektą sukurtas dinaminis BIM prototipas, realiu laiku iš įvairių daviklių ir informacijos šaltinių kaupsiantis duomenis, susijusius su pastato naudojimu. Be projektinių duomenų, bus renkami duomenys apie vartotojų socialines ir demografines charakteristikas, energijos suvartojimą, vandens kokybę, vidaus ir lauko oro taršą, triukšmą, vidaus mikroklimato sąlygas, pastatų naudotojų savijautą, sergamumą, emocinę būklę, taip pat kiti biometriniai ir fiziologiniai duomenys. Taip bus panaudotas didžiausias privalumas, kurį suteikia BIM technologijos – visapusiškos informacijos apie pastatą sukūrimas, kaupimas ir valdymas.

Naudojant intelektinę prognozuojančią pastato sprendimų paramos sistemą bus galima įvertinti pastatų naudingumą, sužinoti vartotojų pasitenkinimo lygį. Sistema teiks rekomendacijas pastatų valdytojams, kaip didinti pastato vertę bei jį valdyti krizės laikotarpiu.

Pastato energinio efektyvumo darnaus valdymo ekspertinė sistema bus skirta pastato integralioms energinėms savybėms valdyti, nuolat vertinant išteklių (energetinių, vandens, oro) vartojimo ir pastato priežiūros (įskaitant atnaujinimą) efektyvumo didinimo galimybes. Per projektą numatoma parengti vieną sprendinių, padedančių sumažinti iškastinio kuro poreikius pastatams tobulinant jų šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemas, didinant jų naudojimo efektyvumą.

Išmaniosios interaktyvios oro kokybės valdymo ir taršos mažinimo sistemos daviklių tinklas nuolat rinks informaciją apie pagrindinius vidaus oro teršalus, galinčius sukelti įvairias ligas. Išmaniųjų daviklių kas 15 minučių siunčiamus duomenis apie oro teršalų koncentraciją bus bandoma susieti su gyventojų sergamumu imant duomenis iš poliklinikų. Informacija bus analizuojama ir sudaroma išsami duomenų bazė.

Pastato laikančiųjų konstrukcijų eksploatacijos stebėsenos ir vertinimo rekomendacinė sistema bus viena pirmųjų pasaulyje. Ją bus galima naudoti eksploatuojant ir prižiūrint pastatus Lietuvoje ir užsienyje, racionaliau panaudojant žmogiškuosius, materialinius ir finansinius išteklius.

Išmanioji apsimokančioji emocinės kompiuterijos sistema, remdamasi dinaminio BIM prototipo teikiamais duomenimis ir vartotojo elgesio informacija, prisitaikys prie naudotojų poreikių, pateikdama aplinkos gerinimo sprendimus, pavyzdžiui, reguliuos apšvietimą, per pertraukas įjungs muziką.

Pasaulinėje bendruomenėje

Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto Realaus laiko kompiuterinių sistemų centro tyrėjai, kaip sakė direktorius prof. Egidijus Kazanavičius, daiktų interneto srityje dirba jau keliolika metų. Šiuo metu mokslininkai plėtoja pasaulinį daiktų interneto tinklą „LoRa“, yra šios tarptautinės bendruomenės nariai. Kaune jau išdėstyta 12 stočių. Iš viso bendruomenė jungia netoli 60 tūkst. kūrėjų ir vartotojų visame pasaulyje.

„Jei su kokiu nors daiktų interneto įrenginiu keliautumėte to tinklo aprėpiama teritorija, galėtume gauti informaciją, kur šis įrenginys yra ir kas yra aplink jį“, –  patikino prof. E. Kazanavičius.

Per vieną naujausių KTU mokslininkų vykdomų daiktų interneto projektų kuriamas išmanusis pakabukas, fiksuojantis asmens žingsnių skaičių ir iškilusias problemas, kai reikalinga pagalba. Pavyzdžiui, senyvo amžiaus žmogus dėl sveikatos sutrikimų nugriūva ar praranda sąmonę. Pagalbos signalas nusiunčiamas daiktų interneto tinklu į informacinę sistemą ir atskuba pagalba ten, kur jos reikia.

Kita sritis, kurioje plėtojami tyrimai, skirta išmaniesiems namams. Juose yra aibė daiktų: virtuvinės įranga, buitinė technika, šildymo valdymo sistemos. Įvairūs jutikliai surenka informaciją ir būsto kompiuteryje priimami sprendimai.

KTU mokslininkai taip pat įsitraukę į “Horizonto 2020” programos projektą „InnoITeam“. Baltijos šalių regione kuriamas daiktų interneto technologijų kompetencijos centras.

„Šiuo projektu sieksime kurti išmaniųjų daiktų technologijas sujungdami kai kurių miestų ir institucijų išmaniuosius daiktus Švedijoje su Baltijos šalių regionu. Laimėtas pirmas projekto etapas, kitais metais turėtų atsirasti kompetencijos centras. Bus koncentruojamas žmogiškųjų išteklių potencialas ir infrastrutūra vykdyti tyrimus bei kurti produktus, juos komercializuoti ir diegti į rinką“, – pasakojo prof. E. Kazanavičius.

Saugos iššūkiai

VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto tyrėjai kartu su KTU mokslininkais laimėjo „Horizonto 2020“ programos „InnoITeam“ projektą ir jau pateikė paraišką antram jo etapui. Projektas apima penkių tematikų tyrimus. VGTU kuruoja kibernetinės saugos sritį

„Daiktų, turinčių ryšį su internetu, šiuo metu jau yra nemažai. Tačiau svarbus ne tik daiktų funkcionalumas, bet ir perduodamų duomenų apsauga“, – pabrėžė VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto prodekanas doc. dr. Nikolajus Goraninas.

VGTU įgyvendinti keli iniciatyviniai projektai, per kuriuos kurti įrenginiai, kurie galėtų būti, pasak dr. N. Goranino, papildoma apsauga “protingiems” daiktams, prijungtiems prie interneto. Vienas prototipas, sukurtas pažeidžiamumo paieškai, nustato, ar programinė įranga, įdiegta į išmaniuosius įrenginius, prijungtus prie interneto, nėra pasenusi ir ar nereikia jos atnaujinti. Kitas prototipas – įsiskverbimo detektavimo sistema – praneša apie pastebėtą įtartiną srautą, aptiktą kenksmingą kodą. Trečias prototipas – ugniasienė, skirta riboti bandymus atakuoti daiktų interneto įrenginius.

Planuojama plėtoti projektus toliau: tobulinti įrenginių funkcionalumą ir didinti pažeidžiamumo skaitytuvų pajėgumą, kad galėtų kuo daugiau skenuoti ir aptikti pažeidimų, nes daiktų, prijungiamų prie daiktų interneto, nuolat daugėja.

Atviras mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros tinklas „OPEN R&D Lietuva“, subūręs visus šalies valstybinius universitetus, mokslinių tyrimų institutus, mokslo ir technologijų parkus bei atviros prieigos centrus, padeda susitikti moderniausias technologijas plėtojantiems Lietuvos tyrėjams su mūsų šalies ir užsienio verslininkais, skatina jų bendradarbiavimą. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kuruojamas didžiausias Baltijos šalyse inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijos tinklas teikia daugiau kaip 2,5 tūkst. paslaugų inžinerijos ir informacinių technologijų, biomedicinos ir biotechnologijų, medžiagų mokslo, fizikinės ir cheminės technologijos, gamtos išteklių ir žemės ūkio srityse. Kad verslo įmonės galėtų susigaudyti toje mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros paslaugų gausybėje, MITA įkūrė „OPEN R&D Lietuva“ tinklo Kontaktų centrą. Jis padeda verslui greičiau surasti tinkamus žmones mokslo institucijose, sužinoti, kur galima užsisakyti reikalingas paslaugas, sudaro galimybes individualiems susitikimams.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Savaitgalis bus debesuotas, vėliau sugrįš vasariška šiluma

Žiniasklaida: Skvernelis sako, kad butas Palangoje nėra areštuotas

Lietuvos kariuomenė pradės simbolinį žygį nuo Klaipėdos iki Trakų

Trumpas: JAV visiškai sunaikins Iraną, jei jis bus nužudytas

Zapyškyje vyks neįprastas žaidimas visai šeimai

Liepos 11-osios horoskopas: karjeros ambicijos veda prie netikėtų kelionių planų

Europos jaunių čempionate Lietuvai atstovaus 11 lengvaatlečių

Nuo vikingų iki NATO

Ar tai tik nuovargis?

Kauno arkikatedroje bazilikoje vyks koncertas „Liepsnojanti violončelė“.

Pamirškite virimą: braškių uogienė, kuri išsaugo visą vasaros skonį

Ar prie jūsų daugiabučio yra suformuotas žemės sklypas? Kodėl tai svarbu?

Upės festivalio širdimi tapsianti Baltojo tilto pakrantė – sporto iššūkiai, „Red Bull“ Tandemynės ir naktinis plaukimas Nerimi

Naudinga informacija keliaujantiems į festivalį „Akacijų alėja“

Du medaliai iš Šiaurės Europos jaunučių čempionato

Mobilioji programėlė „GV filmai“ padeda užtikrinti neregių ir silpnaregių komunikacijos bei kultūrinio prieinamumo galimybes

Gaivusis Hanojaus perlas: naminė „Bún chả“ su grilinta kiauliena

Kas neturi darbo Lietuvoje?

Kolektyvinės apsaugos statinių infrastruktūros plėtra Kaišiadorių rajono savivaldybėje

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas

Liepos 10-osios horoskopas: strateginiai sprendimai darbe ir netikėtos išlaidos

Antrankiai

Septyni veikėjai siautėja ir iš kalėjimų?

„Sutartinių atgarsiai” atidarymas. Fotoreportažas

Lenkija ir Ukraina bendrai dirbs su „Patriot“

Teismas Baltarusijon galimai išvykusio Celofano suimti nepanoro

Kaip išsaugoti svogūnų derlių iki pavasario: patarimai, kuriuos verta žinoti

Naujas 60 mln. eurų vertės logistikos centras Elektrėnuose

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

Bėgimas į Birštono apžvalgos bokštą

Net 24 aukos – Kauno teisme sukčių byla

Kviečiame susipažinti su Tvarios Kauno miesto plėtros 2024-2029 metų strategijos pakeitimo projektu

Jaunieji šauliai Jadagoniuose ugdo ištvermę ir pilietiškumą

Klasikiniai lenkiški maltinukai su šviežiomis bulvytėmis ir agurkų salotomis

Miunchene – sidabru sužibęs T. Juška ir naujas Lietuvos rekordas

Lietuvaitės Europos čempionato letvirtfinalyje (video)

Vasaros likučius Kaune nuplaus „Audra“

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Kaišiadorių rajonas mero neturi

Liepos 9-osios horoskopas: ambicingi finansiniai planai ir paslėptų išlaidų pavojus

„Kauno akcentų“ galerijoje – dingusios architektūros simbolis

Buvęs teisėjas: kad esu sekamas pareigūnai sakė patys

Netikėti svečiai kauniečių kiemuose: 4 dalykai, kurie tyliai vilioja gyvates

Laikas keltis nuo sofos: ekspertai pataria, kaip skatinti fizinį aktyvumą

Saugaus elgesio prie vandens telkinių ir vandenyje rekomendacijos

„Via Lietuva“ pradeda magistralinio kelio Šiauliai–Palanga ruožo tarp Kretingos ir Vydmantų remontą

Valstybės dieną Rėkyvoje – įkvepiančios istorijos, kūryba ir bendrystė

Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose – Mažeikių dekanato diena

Kviečiame balsuoti už gyventojų pateiktas iniciatyvas

Tautiška giesmė – pamatyk garsą! (video)

Greita ir aromatinga Gong Bao vištiena

Alergija nebėra tik sezoninis nepatogumas

Liepos 11-ąją Kulautuvoje sugrįžta „Akacijų alėja“

LTOK smerkia IOC sprendimą panaikinti Rusijos olimpinio komiteto suspendavimą

Druskininkų meras Malinauskas ir teisėjai nuosprendį išgirs rudenį

Apklausa: reitinguose pirmauja konservatoriai

Valstybės dieną – pagarba Kauno rajoną kuriantiems žmonėms

Seimas keičia rinkimų tvarką

Lietuvos kariuomenėje tarnyba pradėjo 400 jaunuolių

Kaune jaunieji talentai mokėsi atremti kibernetines grėsmes

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

„Reuters“: Omsko naftos perdirbimo gamykla sustabdė veiklą

Liepos 8-osios horoskopas: kam kelionių planai atneš svarbių pamokų?

JAV kariuomenė: po išpuolių prieš tanklaivius Hormuzo sąsiauryje Iranui suduoti nauji smūgiai

Žiniasklaida: Lietuva EŽTT pralaimėjo dar vieną bylą

Lietuvoje bus branduolinis ginklas?

Kaip išsirinkti tinkamus žygio batus

Turizmo prekės vasarai: ką verta turėti, kad stovyklavimas būtų patogus?

Kauno klinikose suvaldytas vėžys

Kinijoje už 325 mln. dolerių kyšius – mirties bausmė

Pamirškite šveitimą: paprastas būdas, kaip gartraukio filtrą išvalyti per 15 minučių

Kai kurios Žvalgybos įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai

Braška Kaišiadorių rajono mero kėdė ar korupcinės schemos?

Katelynas mano, kad Lietuvai reikėtų išskirtinai už kibernetinę saugą atsakingos institucijos

Rutte turi žinią NATO narėms: pripažinkite, Trumpas buvo teisus

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 7-12 d.

Kreminis graikiškas jogurtas su medumi ir vasaros uogomis

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Žinok, atpažink, pranešk: modernios prekybos žmonėmis grėsmės

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Liepos 7-osios horoskopas: kūrybiški sprendimai namuose ir netikėtos pažintys

Ekspertai įspėja: kaip atpažinti pavojingus žaislus ir apsaugoti vaikus?

Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektams – lėšos

Prezidentas patvirtino naujosios Vyriausybės sudėtį

Nausėdos prašoma vetuoti dezinformaciją draudžiančias Rinkimų kodekso pataisas

Kačerginės žiede lenktynių metu žuvo žiūrovas

Suvalkijos pavadinimo keitimas kelia linksmas diskusijas

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

KTU ir Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja

Nausėda dalina apdovanojimus

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Dar vienas Lietuvos plaukimo rekordas

Olekas

Olekas siūlo keisti slapto balsavimo tvarką

Lietuvoje ir pasaulyje bus giedama Tautiška giesmė

Liepos 6-osios horoskopas: intuicija ves į asmeninį proveržį

Tragiškas vakaras Lietuvos krepšiniui (video)

Sostinėje susibūrė tūkstančiai jaunųjų šokėjų

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

Kaune pavogtas 18 tūkst. eurų vertės automobilis

Palankiau atsivežti automobilius iš JAV

Lenkijoje ginčai dėl „Patriot“ oro gynybos raketų pristatymo į Ukrainą

Savaitgalis bus debesuotas, vėliau sugrįš vasariška šiluma

2026-07-11

Žiniasklaida: Skvernelis sako, kad butas Palangoje nėra areštuotas

2026-07-11

Lietuvos kariuomenė pradės simbolinį žygį nuo Klaipėdos iki Trakų

2026-07-11

Trumpas: JAV visiškai sunaikins Iraną, jei jis bus nužudytas

2026-07-11

Zapyškyje vyks neįprastas žaidimas visai šeimai

2026-07-11

Liepos 11-osios horoskopas: karjeros ambicijos veda prie netikėtų kelionių planų

2026-07-11

Europos jaunių čempionate Lietuvai atstovaus 11 lengvaatlečių

2026-07-11

Nuo vikingų iki NATO

2026-07-10

Ar tai tik nuovargis?

2026-07-10

2026-07-10

Kauno arkikatedroje bazilikoje vyks koncertas „Liepsnojanti violončelė“.

2026-07-10

Pamirškite virimą: braškių uogienė, kuri išsaugo visą vasaros skonį

2026-07-10

Ar prie jūsų daugiabučio yra suformuotas žemės sklypas? Kodėl tai svarbu?

2026-07-10

Upės festivalio širdimi tapsianti Baltojo tilto pakrantė – sporto iššūkiai, „Red Bull“ Tandemynės ir naktinis plaukimas Nerimi

2026-07-10

Naudinga informacija keliaujantiems į festivalį „Akacijų alėja“

2026-07-10

Du medaliai iš Šiaurės Europos jaunučių čempionato

2026-07-10

Mobilioji programėlė „GV filmai“ padeda užtikrinti neregių ir silpnaregių komunikacijos bei kultūrinio prieinamumo galimybes

2026-07-10

Gaivusis Hanojaus perlas: naminė „Bún chả“ su grilinta kiauliena

2026-07-10

Kas neturi darbo Lietuvoje?

2026-07-10

Kolektyvinės apsaugos statinių infrastruktūros plėtra Kaišiadorių rajono savivaldybėje

2026-07-10

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

2026-07-10

Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas

2026-07-10

Liepos 10-osios horoskopas: strateginiai sprendimai darbe ir netikėtos išlaidos

2026-07-10
Antrankiai

Septyni veikėjai siautėja ir iš kalėjimų?

2026-07-10

„Sutartinių atgarsiai” atidarymas. Fotoreportažas

2026-07-09

Lenkija ir Ukraina bendrai dirbs su „Patriot“

2026-07-09

Teismas Baltarusijon galimai išvykusio Celofano suimti nepanoro

2026-07-09

Kaip išsaugoti svogūnų derlių iki pavasario: patarimai, kuriuos verta žinoti

2026-07-09

Naujas 60 mln. eurų vertės logistikos centras Elektrėnuose

2026-07-09

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

2026-07-09

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos