Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

  • 2025-05-08
  • Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius
  • Visuomenė ir gyvenimas

Daugiau kaip 4 tūkst. jaunųjų kauniečių leis laiką turiningai ir aktyviai vasaros stovyklose.

Jų programomis ir kokybišku užimtumu rūpinsis beveik 30 švietimo, kultūros ir sporto įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų.

Stovyklautojų veiklas dalinai finansuoja savivaldybė, o socialiai jautrių grupių vaikų veiklas ir maitinimo kaštus visiškai padengia miestas. Registracijos pradžia – gegužės 14 d.

Daugiau nuotykių vaikams

Vasaros atostogos – laukiamiausias vaikų metas: poilsiui, pramogoms, kelionėms ir laikui su draugais. Siekiame, kad jaunieji kauniečiai tokių galimybių turėtų kuo daugiau, o jų laisvalaikis būtų prasmingas, kūrybiškas ir aktyvus.

Šiemet numatytas itin platus spektras stovyklų, apimančių pačias įvairiausias sritis: nuo meno iki sporto, nuo tyrinėjimų gamtoje iki sveikos gyvensenos skatinimo. Tikiu, kad norimą kryptį ras kiekvienas“, – sakė Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Vaikų vasaros stovyklas organizuoja net 29 švietimo, kultūros, sporto įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos. Dešimtis jų – dalyvauja pirmą kartą,  su šviežiomis idėjomis, motyvacija užtikrinti kokybišką vaikų ir jaunimo užimtumą. Iš viso planuojama suorganizuoti net 142 stovyklų pamainas, iš jų – 118 dieninių ir 24 su nakvyne. Joms skirta 700 tūkst. eurų.

Vaikai bus kviečiami pažinti gimtąjį Kauną, atrasti Zapyškio, Klaipėdos, Alytaus, Šilutės, Zarasų, Varėnos, Prienų rajonus bei Elektrėnų ir Rumšiškių apylinkes. Išvykstamųjų stovyklų tikslas – stiprinti ryšį su gamta, skatinti gyvą bendravimą ir bendruomeniškumą.

Nepavykus sėkmingai užregistruoti atžalų į stovyklas, tėveliai bei globėjai turės dar vieną galimybę birželį, paskelbus registracijas į papildomas stovyklas.

Registracija į veiklas

Vasarą Kaunas užtikrins turiningą laisvalaikį net daugiau kaip 4 tūkst. skirtingo amžiaus vaikams. Jų vasariškas pramogas dalinai finansuoja miestas, beveik 1,4 tūkst. vaikų iš socialiai jautresnių šeimų veiklos stovyklose ir maitinimas bus visiškai nemokamas, finansuojamas iš miesto biudžeto. Dalis stovyklų bus pritaikytos ir vaikams su negalia, kuriems nustatyti dideli ar labai dideli specialieji ugdymosi poreikiai.

Vienas vaikas galės būti registruojamas į vieną stovyklą. Siekiant užtikrinti, kad tėveliai pareigingai laikytųsi taisyklių ir kuo daugiau vaikų galėtų turiningai vasaroti, registracijos metu reikės nurodyti vaiko asmens kodą.

Tėveliai savo atžalas į norimas veiklas galės registruoti nuo gegužės 14 dieną, trečiadienį, nuo 9 val. Išsami informacija jau dabar pasiekiama internetu: vaikai.kaunas.lt.

Pirmosios vasaros stovyklos startuos vos tik pasibaigus mokslo metams: pradinukams – nuo birželio 10 d., o vyresniems – nuo birželio 25 d.

Skatins judėti

Stovyklautojų laukia įvairios fizinį aktyvumą lavinančios veiklos: plaukimas, krepšinis, futbolas, tinklinis, kovos menai, „KidsAthletics“ ir daug kitų aktyvių sportinių žaidimų. Vaikus džiugins ir pažintinės edukacijos: miesto tapatybės paieškų, kultūrinių veiklų edukacijos, ekskursijos Kauno miesto istorinėse vietose ir muziejuose, išvykos į „Mokslo salą“.

Jaunimas pramogaus batutų parke, važinės kartingais, spręs užduotis pabėgimo kambarių labirintuose, žais lazeriais, lankysis kino teatre.

Suplanuotos ir edukacijos Kauno Zoologijos ir VDU Botanikos soduose, Obelynės dendrologiniame, Perlinių danielių parkuose. ČIa bus tyrinėjamos gamtos ir gyvūnų paslaptys.

Turistinėse stovyklose vaikai įveikinės individualius ir komandinius iššūkius, išbandys  šaudymą iš lanko, išgyvenimą ir orientavimąsi gamtoje, pėsčiųjų ir vandens žygius, plauks baidarėmis, kanojomis bei irsis irklentėmis.

Kvies mąstyti

Protinės veiklos iššūkių vasarą taip pat netrūks. Vaikai galės nerti į STEAM principais grįstas veiklas – kūrybiškus eksperimentus, mokslinius atradimus ir loginius uždavinius.

Verslumo ugdymo stovyklos kvies jaunuolius į praktinius seminarus, susitikimus su verslo atstovais, mentorystės sesijas. Dalyviai galės susipažinti su teisinės sistemos pagrindais, mokysis finansinio raštingumo ir lavinti kritinį mąstymą.

Turiningus ir prasmingus užsiėmimus vasarą siūlys Kauno neformaliojo švietimo mokyklos. Čia vaikų lauks nemokamos 2–4 valandų trukmės edukacinės programos – nuo muzikos, dailės, techninės kūrybos ir sveikos gyvensenos iki etninės kultūros bei kitų sričių veiklų.

Registracija į A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos, Tautinės kultūros centro ir Moksleivių techninės kūrybos centro stovyklas vyks tiesiogiai šiose įstaigose.

Išsami informacija apie jų siūlomas veiklas skelbiama mokyklų interneto svetainėse. Užsiėmimai prasidės nuo birželio 10 dienos.

Integruojančios stovyklos

Stovykla „Keisk kryptį“ – unikali iniciatyva, skirta Kauno kalėjimo skyriaus auklėtiniams, besimokantiems Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Jos tikslas – padėti įkalinimo įstaigoje esantiems jaunuoliams keisti gyvenimo kryptį, atrasti savyje slypinčius talentus, pomėgius ir pamatyti, kad gyvenimas gali būti geresnis.

Per veiklas atskleidžiamos  galimybės išėjus į laisvę – įvairūs socialiniai projektai, pagalbos priemonės, ugdymo ir įsidarbinimo iniciatyvos.

Jaunuolių lauks įkvepiančios ir prasmingos pažintys su įvairių sričių specialistais, asmeninės psichologo konsultacijos, pokalbiai apie lytiškumą. Apie pilietiškumo svarbą kalbės karininkas, o savo asmenine istorija apie įveiktas priklausomybes pasidalins šį kelią praėjęs vyras.

Dienos stovykla „Kaunas sujungia“ suburs lietuvių ir ukrainiečių paauglius, siekiant stiprinti tarpusavio ryšius, kalbinius įgūdžius ir kultūrinę integraciją.

Per praktines veiklas vaikai gilins kalbos žinias, susipažins su įvairiomis profesijomis, lavins finansinį raštingumą, skaitmeninius gebėjimus, emocinį intelektą ir bendravimo įgūdžius.

Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras organizuos į Lietuvos diasporą orientuotą stovyklą. Iš užsienio visam laikui ar poilsiau sugrįžusių lietuvių lauks interaktyvi veikla „Linksmai apie Lietuvą ir pasaulį”, ekskursija, stalo žaidimai, eilėraščių iliustracija netradiciniu būdu, piknikas, kinas. Informacija apie stovyklos veiklas bus skelbiama mokymo centro internetinėje svetainėje.

Net kelios stovyklos ypatingą dėmesį skirs paauglėms. Čia bus siekiama stiprinti merginų savivertę, padėti geriau pažinti ir valdyti emocijas, ugdyti sveiką požiūrį į savo kūną bei skatinti drąsiai kelti tikslus ir siekti jų įgyvendinimo.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Babtų gimnazisto triumfas

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

Kaune veiks erdvė jaunimui

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

Lietuvoje daugėja elektromobilių

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

LCC atlaikė VDU šturmą

Apie potvynį Kauno rajone

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

Dronas vėl stabdė skrydžius

Lietuvoje tęsiama šimtametė inkilų kėlimo tradicija

Naftos kainų šuolis: kada geopolitinė įtampa tampa ekonomine rizika?

Latvijos mokyklose bus uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais iki 9 klasės imtinai

Finansų ministerija siūlo stiprinti nemokumo sistemą

Iranas žada atsaką už JAV smūgius Chargo saloje

SITUACIJOS ATNAUJINIMAS IŠ RADIKIŲ

Ekspertas: rusų ir baltarusių pirkėjų Lietuvos NT rinkai nereikia

Karo Irane ir aplink naujienos – jungiasi Ukraina

Kaune laikinai keisis eismas

Per Irano raketų ataką Izraelyje sužeista dešimtys žmonių

LRT įstatymo pataisos skinasi kelią Seime

Kaip išsirinkti tinkamus vyriškų plaukų priežiūros produktus?

VDU Ugnės Karvelis gimnazijoje – pažintis su teisininko profesija

Vairuotojams: pradedamas tvarkyti paskutinis Kleboniškio tiltas

Zelenskis: Ukrainos specialistai jau dirba Artimuosiuose Rytuose

Lietuvos pilietis kaltinamas siuntinėjęs bombas

„Žalgiriui“ nepavyko laimėti Atėnuose (video)

Socialdemokratai teigia statantys, o opoziciją kaltina griovimu

Rusijos ir Baltarusijos piliečiams siūloma sunkinti NT įsigijimą

Izraelis karius perkelia link Libano

R. Žentelienė lieka nuteista

Naftos kainos kyla

Trispalvė lėkštėje: užkandis Kovo 11-osios stalui

„Septyni tiltai“ Panemunės pilyje

Kauno rajono muziejuje – impresionistų grafikos meistrų darbai

Kaunas pasitinka gatvių tvarkymo sezoną

Šalies vadovų sveikinimai Kovo 11-osios proga

Lenkija svarsto galimybę plėtoti branduolinę programą

Stanislovas Buškevičius: Lietuvos kariuomenės vado pareiškimas dėl paramos JAV – teisingas

Vyriausybė nori, kad el. cigarečių skysčio pakuotės būtų žymimos banderolėmis

Trumpui nebereikia britų lėktuvnešių

Darbo ginčų komisijos pernai darbuotojų naudai priteisė 14,46 mln. eurų

Ukrainos kariuomenė išlaisvino 435 kv. km šalies teritorijos

Ukraina toliau atsikerta smogdama Rusijos energetikai

Teismui perduota byla dėl neteisėto laisvės atėmimo

„Ar tik jis nebus Mesijas?!“ (Jn 4, 29), III Gavėnios sekmadienis

Pirmoji ponia atidarė robotikos čempionatą

Tomas Čyvas

Kuo pavojinga „Teisėjų byla“? (I)

K. Starkevičius atsisako Seimo nario mandato

Neveronių moksleiviai vyko į Reikjaviką palaikyti krepšinio rinktinės

VSD teigia, kad Irano remiamų išpuolių tikimybė Lietuvoje yra maža

Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių vyskupija išlieka priklausoma nuo Maskvos patriarchato

Rusija ketina tęsti diversijas Europoje

Savivaldai perduodama virš 800 tūkst. hektarų žemės

Bartoševičius sako, kad jis nekaltas

Teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą merginų nužudymais Kaune įtariamam Mikutavičiui

Azerbaidžano prezidentas pažadėjo atkeršyti už „teroristinę“ Irano dronų ataką

Babtų gimnazisto triumfas

2026-03-18

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

2026-03-18

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

2026-03-18

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

2026-03-18

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

2026-03-18

Kaune veiks erdvė jaunimui

2026-03-18

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

2026-03-18

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

2026-03-18
Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

2026-03-18

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

2026-03-18

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

2026-03-18

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

2026-03-18
Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

2026-03-18

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

2026-03-18

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

2026-03-18

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

2026-03-18
Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

2026-03-17

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

2026-03-17

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

2026-03-17

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

2026-03-17
Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

2026-03-17
vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

2026-03-17

Lietuvos darželių bėdos

2026-03-17
Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

2026-03-17

Savaitės orai įvairuos

2026-03-17

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

2026-03-17

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

2026-03-17

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

2026-03-17

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

2026-03-17

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

2026-03-17

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos