Net konservatyviais irr atsargiais vertinimais Ukrainos gynimo pajėgos (UGP) užėmė daug daugiau teritorijos, nei pripažįsta rusai. Rusijos valdžia pripažino, kad UGP žinion Kursko srityje perėjo 28 gyvenvietės. Iš tikrųjų tokių gyvenviečių yra gerokai daugiau, pranešė Ukrainos stebėsenos projektas “DeepState”.
Analitikų skaičiavimais, šiuo metu Ukrainos ginkluotosios pajėgos iš V. Putino režimo yra, kaip jos formuluoja deokupavusios apie 44 Kursko srities gyvenvietes. Dar 10 gyvenviečių statusas tebėra abejotinas. Ir tai yra pagal konservatyvius skaičiavimus, teigia ekspertai.
Kaip rašė UNIAN, Ukrainos puolimo Kursko srityje tikslas negali būti Kursko atominės elektrinės užgrobimas, nes techniniu požiūriu tai neturi prasmės ir yra tiesiog pavojinga. Jėgainės negalima greitai prijungti prie Ukrainos energijos tiekimo. Be to, jos reaktoriaus konstrukcija yra pažeidžiama ir, pataikius sviediniams, ji gali virsti antruoju Černobyliu.
***
Ukrainos Kursko kampanija yra svarbus momentas kare su Rusija, galintis pakeisti jo trajektoriją.
Apie tai pranešė Karo studijų institutas (ISW) analizėje “Ukraina ir manevrų atkūrimo problema šiuolaikiniame kare”. Kaip pažymi analitikai, karas keičia savo pobūdį, ir tai turės įtakos visiems būsimiems konfliktams pasaulyje.
Įsiverždama į Kursko sritį Ukraina pasiekė operatyvinį netikėtumą, pasinaudodama nepakankamu Rusijos pasirengimu pasienio rajonuose. Kampanija parodė, kad netikėtumas vis dar įmanomas net ir šiuolaikinėmis sąlygomis, kai priešas gali stebėti pasirengimą bei pajėgų koncentraciją, bet negali patikimai atpažinti ketinimų.
ISW mano, kad Ukrainai galėtų būti naudinga tai, kad Rusijos pajėgos jau kelis mėnesius puola beveik palei visą fronto liniją, o ne stato didelius įtvirtinimus užnugaryje. Analitikai teigė, kad Ukraina galėtų atgauti operatyvinį manevringumą planuodama ir vykdydama keletą mažesnių, nuoseklių kontrpuolimo operacijų, užuot sudavusi vieną lemiamą smūgį.
***
Be to, ISW pažymėjo, kad karas Ukrainoje suteikia svarbių pamokų Vakarams. Šis konfliktas buvo pirmasis didelis karas, kuriame pasireiškė keletas technologinių reiškinių neabejotinai būsiančių būdingais ateities karams. Visų pirma tyrėjai pabrėžia oro gynybos priemonių darbą prieš masinius ir reguliarius raketų bei dronų smūgius, taip pat masinį įvairių tipų dronų, įskaitant jūrinius dronus, įsitraukimą – siekiant sunaikinti svarbius antžeminius taikinius uoste ir jūroje.