Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Premjeras S. Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo Kauno PPAR narį – UAB „Hegelmann Transporte“

  • 2017-04-05
  • Kaunieciams.lt
  • Be kategorijos

Kovo 30 dieną šalies premjeras Saulius Skvernelis „Lietuvos eksporto prizu“ apdovanojo labiausiai prie šalies ūkio augimo ir eksporto rodiklių gerinimo praėjusiais metais prisidėjusias Lietuvos įmones bei jų vadovus. Jau šešioliktuose tokiuose apdovanojimuose, kuriuos rengia Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA), taip pat įvertinta bei specialiu prizu apdovanota Lietuvos metų verslininkė/vadovė. Nugalėtojus pasveikino ir Lietuvos Respublikos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Tradiciškai teikiamu „Lietuvos eksporto prizu“ už praėjusių metų pasiekimus įvertintos šios įmonės: transporto ir logistikos bendrovė „Hegelmann Transporte“, oro eismo valdymo sistemų, civilinės ir karinės paskirties sistemų gamybos ir modernizavimo įmonė „LiTak-Tak“, margarino bei konditerinių riebalų gamybos bendrovė „Zeelandia“, įmonė „Adax“, teikianti buitinės ir komercinės paskirties elektrinių šildymo radiatorių projektavimo, gamybos bei pardavimo paslaugas ir tekstilės gaminių gamyba besiverčianti bendrovė „NMF Porolon“.

Tuo metu nacionaliniu eksporto prizu už svarų indėlį sėkmingai kuriant dvišalius Lietuvos ir Japonijos ekonominius santykius apdovanota Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje. Dvišalė prekyba per 2016 m. augo net 2 kartus ir sudarė 153,6 mln. Eur, o eksporto rodikliai išaugo net 2,8 karto, iki 117,8 mln. Eur palyginti su 2015 m. (48.7 mln. Eur).

Bendrovė UAB „Hegelmann Transporte“ eksporto apimtis 2016 m., palyginti su 2015 m. rezultatais, augino net 83 proc. ir jos sudarė 102,5 mln. Eur, o pajamos iš eksporto sudarė 95 proc. visų pardavimo pajamų. Mokslinė-gamybinė įmonė UAB „LiTak-Tak“ sėkmingai skverbiasi į naujas rinkas Afrikos, Azijos, Šiaurės Amerikos žemynuose ir ateinančiais metais ketina jose stabiliai įsitvirtinti, o įmonės pardavimų pajamos ir eksporto apimtys 2016 metais padidėjo beveik 61 proc. UAB „Zeelandia“ eksporto apimtis 2016 m. padidino 18 proc., o savo produkciją šiuo metu eksportuoja į Suomiją, Estiją, Latviją, Baltarusiją, Belgiją, Čekiją, Slovakiją, Rumuniją, Italiją, Lenkiją ir kitas valstybes. UAB „Adax“ praeitais metais savo eksporto pajamas padidino beveik 32 proc., o nedidelės gaminių partijas eksportuoja net į Naująją Zelandiją, Čilę, Izraelį. Lietuviško kapitalo įmonės UAB „NMF Porolon“ eksporto apimtys padidėjo net 52 proc., o eksportas per 2016 m. augo net 2,4 karto (138 proc.).

Apdovanojimas įteiktas Kauno PPAR narės UAB”Hegelmann Transporte” atstovui

„Nors Lietuvoje veikia tikrai daug sėkmingų ir savo gaminius bei paslaugas tiek vidaus, tiek užsienio rinkoms teikiančių įmonių, apie jas ne visuomet plačiai kalbame visuomenėje. Tenka pastebėti, kad daug dažniau pastebimos įmonės, kurios valstybei atnešė tam tikrų nuostolių, nei tos, kurios prisidėjo prie šalies ekonomikos augimo, valstybės iždo pildymo ar naujų darbo vietų atsiradimo. Žinoma, tokio dėmesio netrūksta užsienio kapitalo įmonėms ar investuotojams, tačiau kasmet „Lietuvos eksporto prizu“ įvertinamos Lietuvos bendrovės įrodo, kad taip pat esame stiprūs tarptautinėje arenoje ir gebame konkuruoti su kitomis valstybėmis. Todėl ir kiekvienais metais labiausiai nusipelniusioms bendrovėms teikiamas apdovanojimas yra ne tik garbingas šių įmonių įvertinimas, bet ir paskatinimas toliau gerinti rezultatus“, – teigia LPPARA prezidentas Šarūnas Kliokys.

Anot Š. Kliokio, labai sveikintinas yra ir vis didesnis moterų indėlis į Lietuvos verslo plėtrą. Siekdama skatinti aktyvesnį moterų dalyvavimą versle, LPPARA nuo 2002 metų steigia „Lietuvos metų verslininkės/vadovės“ apdovanojimą, kuris šiemet atiteko bendrovės UAB „Česlovo vynas“ direktorei ir bendrasavininkei Tatjanai Ramoškienei. Verslininkės vadovaujama gamina natūralų vaisių-uogų vyną, o pajamas pastaraisiais metais augino net 30 proc.

„Manyčiau, kad moterys pastaruoju metu tampa lyderėmis įvairios srityse, ypač tose, kuriose vyrams sunkiau. Mes lankstesnės, švelnesnės, sukuriame kitokį kontaktą su darbuotojais, galbūt kartais esame kiek diplomatiškesnės. Nors ūkį įkūrėme 2004 m., tik 2011 m. gavome galimybę plėtoti savo vyno verslą. Man vynas – ne tik darbas, tai pirmiausia viso pasaulio ir mūsų kultūros dalis. Todėl užsiimame ne tik gamyba, tačiau ir edukacija, švietimu – juk vynas nėra geriamas, juo mėgaujamasi“, – sako „Lietuvos metų verslininkės/vadovės“ apdovanojimą pelniusi T. Ramoškienė.

Apdovanojimų ceremonijoje už svarų indėlį stiprinant šalies ūkį sidabrinėmis „Darbo žvaigždėmis“ taip pat įvertinti ir nusipelnę šalies regionų verslininkai, kurie labiausiai prisidėjo prie verslo sąlygų gerinimo.

Šis apdovanojimas skirtas Kauno PPA rūmų nario, AB „Lifosa“, generaliniam direktoriui Jonui Dastikui, AB Šiaulių banko Vilniaus filialo kreditavimo projektų vadovui Viktorui Budraičiui, bendrovės UAB „Statga“ direktoriui Ryčiui Dijokui ir įmonių grupės „AQ Wiring Systems“ (Lietuvos, Lenkijos, Meksikos, Indijos ir Kinijos gamyklų) generaliniam direktoriui Nerijui Olšauskui.

Prekybos, pramonės ir amatų rūmus Lietuvoje vienijanti LPPARA yra Europos amatų, smulkių ir vidutinių įmonių asociacijos (the European Association of Craft, Small and Medium-sized Enterprises ) bei Baltijos šalių prekybos ir pramonės rūmų asociacijos narė. LPPARA yra savanoriška, prekybos, pramonės ir amatų rūmus vienijanti, prekybos, pramonės ir amatų rūmų interesams atstovaujanti organizacija. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai veikia penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Šaltinis: chamber.lt

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Ar apsimoka už Maroką lažintis Pasaulio futbolo čempionate?

„Nebijokite tų, kurie žudo kūną“, XII eilinis sekmadienis

Birželio 21 d. horoskopas: saulė Vėžio ženkle žada permainas jausmų srityje

FRONTO DULKĖS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DULKĖS – NE TAS PATS

Vytauto Didžiojo palaikų paieškos

Kas laimės pasaulio futbolo taurę?

Savivaldybių reitingas: vertinant žmonių užimtumą ir pajamas lyderės – Neringa ir Palanga

Lenkija nori dalyvauti derybose dėl Ukrainos

Kauno rajone įvyko žmonių su negalia sporto šventė

Seimas prieš vaikų pornografiją?

Seimo nariai bijo ginkluotų rinkėjų?

Šv. Jono Krikštytojo tituliniai atlaidai Zapyškije

Per parą tarp Ukrainos ir Rusijos pajėgų įvyko 234 susirėmimai

Menkai pastebėtas skandalėlis „Eurovizijos” reikale

Lenkijos prezidentas užsispyrė dėl istorijos

Kauno klinikų filiale Romainių ligoninėje atidarytas Ilgalaikės priežiūros dienos centras

Šeštadienio horoskopas: laukia emocijų ir kūrybinės energijos pliūpsnis

Vokietija grąžino Lenkijai  istorines brangenybes

Costa gina kontaktus su Rusija

Futbolo kamuolys

Lietuvos futbolas išvogtas?

Kasčiūnas: Amerikos kariai greit grįš

„Įmink Kauną“

Nausėda nori daugiau ES pinigų saugumui

Kauniečio virtuvės gudrybė: kaip sustabdyti slystančią pjaustymo lentą už kelis centus

Tobulų žmonių nebūna

Kada dėl priekinio stiklo defekto verta kreiptis į draudiką, o kada — į servisą

Ar masažas tikrai padeda nuo nugaros skausmo?

Kauniečių vasara

Prokurorai domisi LRT

Oro pavojus Kaune: ką daryti masinio renginio metu?

Purūs rikotos sklindžiai su vasaros uogomis

Kaunas rodo lyderystę?

Mokėjimai už atliekas Kauno rajone: nuo šiol – patogiai programėlėje

Kas bus su Lietuvos krepšiniu?

Garliaviškė Reda Slavinskaitė triumfavo Ispanijoje: istoriniu laimėjimu įsirašė į sporto elitą

Dienos horoskopas: galingas planetų paradas Liūto ženkle keis likimus

Naktinė Joninių naktis Rumšiškėse (video)

Stiklinė vandens prie kavos: kada ją gerti ir kodėl tai svarbu?

Sultingi vištienos takos su gaivia mangų ir avokadų salsa

Viename vakare – dvi vestuvių sukaktys ir daugybė idėjų jaukiems namams

Kauniečiai kviečiami minėti Tarptautinę jogos dieną: nemokamas renginys visai šalia

Vilniuje prasideda svarbiausias pasaulinis faktų tikrintojų renginys „GlobalFact“

DEPORTACIJŲ AMŽIUS PRASIDEDA

Šilainiuose atnaujinta krepšinio aikštelė

Atsiprašymas

Oranžinis kamuolys Pakaunės peizažuose: apdovanoti piešinių konkurso laureatai

Matijošaitis: visi lygūs, bet kai kurie lygesni

Dienos horoskopas: nepasiduokite iliuzijoms ir venkite dviprasmybių

Merkinėje – penktoji džinsuota opera

Narkoprekeiviui nuosprendis Kaune

Maskva susirūpinusi dėl Armėnijos pasirinkimo

Kaunietis atnaujino namo fasadą už 50 eurų: kaimynai manė, kad siena permūryta iš naujo

Kaunas nestabdo: nuo grandiozinių projektų iki naujų patogumų gyventojams

Vilniuje tragikomiška vilkiko gelbėjimo operacija (video) – papildyta

Kauniečių indėlis į archeologijos dienas: Kruonio dvarvietėje atgijo Oginskių dvasia

Kauno rajone – džiugi šventė: pasveikintas 500-asis šių metų kūdikis

Įspūdingas Mykolo Aleknos sugrįžimas

Kauno rajono savivaldybės atstovai dalyvavo pratybose „Inžinierių griausmas 2026“

Trečiadienio horoskopas: žvaigždės perspėja dėl proto ir jausmų kovos

Gitano Nausėdos metinis pranešimas

Girių burtai: naktiniai žygiai Lietuvos pelkynuose ir miškuose

Kai leidžiama eiti miegoti vėliau: naktiniai nuotykiai su vaikais

Žvejyba birželį: svarbiausi draudimai ir taisyklės, kuriuos privalu žinoti

Kauno rajono pasididžiavimas: Vandžiogalos „Verpetukas“ triumfavo tarptautiniame konkurse Kroatijoje

Kaunas ir Torunė žengia į naują partnerystės etapą

Vištienos fajitas – vasariška fiesta jūsų lėkštėje

Kauno policijos informacija

Turite laisvą būstą Kauno rajone? Savivaldybė siūlo stabilią 5 metų nuomos sutartį

Šios savaitės renginiai Kauno rajone

Neveronyse – bendruomenės išsvajotas parkas: atveria erdves sportui ir laisvalaikiui

„Sapieginės 2026“ kvietė pažinti Zapyškio krašto kultūrinę tapatybę

Antradienio horoskopas: žvaigždės perspėja apie painiavą jausmuose

NATO naikintuvai lydėjo Rusijos orlaivius

Kaip Kaune atnaujinti spintą už 100 eurų: 4 taisyklės, kurias naudoja patyrę pirkėjai

Tomas Čyvas

Bekiaušė Rusijos opozicija kuria niekalus

Vasariški orai tik antroje savaitės pusėje

Žemės ūkis, sveikata ir energetika atiteks Demokratams??

Tarnybon stoja 150 karių

HE tiltas uždarytas, o Pažaislis prieinamas

„Pirmoko kraitelė“ Kauno rajone

Kaune startuoja nemokamas orientacinis žaidimas: kviečia atrasti ryšio istoriją

Vištienos burrito dubenėlis su gaivia mangų salsa

Tremties atmintis ir atsakomybė

Policija skelbia ieškanti Celofano

Nauji dviračių takai Kaune: kaip Žvejų ir Ąžuolyno gatvėse sutilps pėstieji ir dviratininkai?

Abiturientai laikys egzaminus

Nekalbėkite apie pinigus rusiškai

Kaunas kviečia interaktyviai pažinti miesto istoriją

Pirmadienio horoskopas: vienam ženklui žvaigždės žada didelį postūmį karjeroje

Ryklys norėjo suėsti moterį

Rašomas nuosprendis Kaišiadorių mero „čekiukų” byloje

KTU pristatė visuomenės atsparumo ir gynybos technologijų perspektyvą 

Ženevoje laukiamas kairuolių siautėjimas

„Eikite ir skelbkite!“ (Mt 10, 7) XI eilinis sekmadienis

Pasaulio lietuvių renginiai

Neveronyse atidaryta aktyvaus laisvalaikio erdvė

A. Ažubalis: Kodėl balsuojama prie Lietuvą?

Sparčiai brangsta pigiausias būstas

Birželio 14-osios horoskopas: vieniems – jausmų audros, kitiems – romantiška sėkmė

Keičiasi eismo tvarka Užnemunės gatvėje

Ar apsimoka už Maroką lažintis Pasaulio futbolo čempionate?

2026-06-21

„Nebijokite tų, kurie žudo kūną“, XII eilinis sekmadienis

2026-06-21

Birželio 21 d. horoskopas: saulė Vėžio ženkle žada permainas jausmų srityje

2026-06-21

FRONTO DULKĖS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DULKĖS – NE TAS PATS

2026-06-21

Vytauto Didžiojo palaikų paieškos

2026-06-21

2026-06-20

Kas laimės pasaulio futbolo taurę?

2026-06-20

Savivaldybių reitingas: vertinant žmonių užimtumą ir pajamas lyderės – Neringa ir Palanga

2026-06-20

Lenkija nori dalyvauti derybose dėl Ukrainos

2026-06-20

Kauno rajone įvyko žmonių su negalia sporto šventė

2026-06-20

Seimas prieš vaikų pornografiją?

2026-06-20

Seimo nariai bijo ginkluotų rinkėjų?

2026-06-20

Šv. Jono Krikštytojo tituliniai atlaidai Zapyškije

2026-06-20

Per parą tarp Ukrainos ir Rusijos pajėgų įvyko 234 susirėmimai

2026-06-20

Menkai pastebėtas skandalėlis „Eurovizijos” reikale

2026-06-20

Lenkijos prezidentas užsispyrė dėl istorijos

2026-06-20

Kauno klinikų filiale Romainių ligoninėje atidarytas Ilgalaikės priežiūros dienos centras

2026-06-20

Šeštadienio horoskopas: laukia emocijų ir kūrybinės energijos pliūpsnis

2026-06-20

Vokietija grąžino Lenkijai  istorines brangenybes

2026-06-20

Costa gina kontaktus su Rusija

2026-06-20
Futbolo kamuolys

Lietuvos futbolas išvogtas?

2026-06-19

Kasčiūnas: Amerikos kariai greit grįš

2026-06-19

„Įmink Kauną“

2026-06-19

Nausėda nori daugiau ES pinigų saugumui

2026-06-19

Kauniečio virtuvės gudrybė: kaip sustabdyti slystančią pjaustymo lentą už kelis centus

2026-06-19

Tobulų žmonių nebūna

2026-06-19

Kada dėl priekinio stiklo defekto verta kreiptis į draudiką, o kada — į servisą

2026-06-19

Ar masažas tikrai padeda nuo nugaros skausmo?

2026-06-19

Kauniečių vasara

2026-06-19

Prokurorai domisi LRT

2026-06-19

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos