Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Pirmąjį „Betsafe-LKL“ čempiono žiedą medžiojantis K. Maksvytis tikisi pateisinti finalo favorito etiketę

  • 2023-06-01
  • Vytautas Krajašas
  • Kaunas, Kauno rajonas, Krepšinis, Sportas

Išaušo pirmoji vasaros diena, o „Betsafe-LKL“ čempionate tai reiškia didžiojo finalo startą.

Ketvirtadienio vakarą Nemuno saloje prasideda serija, kurios kaina – čempionų žiedai ir aukso raidėmis lygos metraštyje ties 2022-2023 metų sezonu įrašyti vardai.

Serijoje iki trijų pergalių po dvejų metų pertraukos ginklus ir vėl surems Lietuvos grandai – pernai iškovotą titulą ginantis Vilniaus „Rytas“ ir į šalies krepšinio sostą sugrįžti siekiantis Kauno „Žalgiris“.

Žalgiriečiai kelyje link šio tikslo jau revanšavosi pernykščiams skriaudikams iš Panevėžio, o dabar mėgins įrodyti savo pranašumą ir prieš sostinės krepšininkus, kurie pastaruosius du sezonus Lietuvos milžinų akistatose triumfuoja dažniau: tarpusavio balansas – 4:2 vilniečių naudai.

Pirmąjį finalo serijos mačą, vyksiantį Kaune, tiesiogiai stebėkite nuo 18.30 val. per BTV televiziją ir Go3.

„Žalgirio“ vyr. treneris Kazys Maksvytis iki šio sezono nebuvo iškovojęs nė vieno titulo klubiniame krepšinyje, tačiau vasarį tapo Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) laimėtoju, o vasaros pradžioje pretenduoja trečiuoju mėginimu į viršų iškelti „Betsafe-LKL“ trofėjų.

Pirmąsias dvi savo finalo serijas 45-erių darbėniškis pasiekė nebūdamas favoritu – 2014 m. jis tai padarė vadovaudamas Klaipėdos „Neptūnui“, o 2017 m. šį pasiekimą pakartojo stovėdamas prie Panevėžio „Lietkabelio“ vairo.

Jei tuomet treneriui ir jo kariaunoms tekdavo stoti į nelygiavertę Dovydo ir Galijoto akistatą prieš „Žalgirį“, tai šiemet šalia kauniečių suolelio parketą mindžikuoja jau jis pats.

Priešingoje barikadų pusėje nurodymus savo auklėtiniams dalins K. Maksvyčiui Lietuvos rinktinės trenerių štabe talkinantis Giedrius Žibėnas.

Nors būtent „Ryto“ strategas gina pernai iškovotą taurę, su favorito etikete į sezono finišą žengia Kauno ekipą iš Eurolygos dugno į atkrintamąsias vos per vienerius metus išvedęs specialistas.

Prieš pirmąjį finalo serijos ginčo kamuolį laikinojoje sostinėje portalas LKL.lt pateikia pokalbį su „Žalgirio“ vairininku K. Maksvyčiu.

– Serija su „7bet-Lietkabeliu“ buvo sunki, bet finalą visgi pasiekėte. Kokius akcentus iš šitos serijos reikėtų atsinešti į finalą, o ką palikti praeityje?

– Visų pirma, manau, kad „7bet-Lietkabelis“ žaidė gerai, net labai gerai. Pirmosiose dvejose rungtynėse turėjo šansą kabintis ir laimėti. Nemažai viskas priklausė nuo mūsų. Kalbant apie kokybę, esu patenkintas paskutinėmis rungtynėmis. Kai žaidžiame maksimaliai susikaupę, sunku mus nugalėti kitoms komandoms. Tikiuosi, kad su tokiu režimu nueisime ir į finalus.

­– Po Eurolygos atkrintamųjų komandoje sekė šioks toks emocinis nusėdimas. Ar jau pavyko šį aspektą eliminuoti?

– Susidėjo viskas. Esame sužaidę nemažai rungtynių. Prie emocinio krūvio prisideda fizinis, viskas kartu. Baigėsi Eurolyga, iškart prasidėjo „Betsafe-LKL“ atkrintamosios. Visi tie dalykai susidėjo į vieną. Reikėjo atsigauti ir fiziškai, bet dar labiau morališkai. Reikia vėl atrasti motyvacijos, atrasti susikaupimo ateinančioms rungtynėms. Iš vienerių paskutinių rungtynių negalima spręsti, bet būtent taip žaidėme didžiąją sezono dalį. Tikiuosi, kad komanda jau įjungė tą atkrintamųjų režimą ir šitaip užbaigs sezoną.

– Jums asmeniškai irgi jautėsi nuovargis po paskutiniosios atkarpos Eurolygoje?

– Neieškome pasiteisinimų, bet susidėjo daug faktorių. Žaidėme Eurolygos atkrintamosiose, kur norėjome pasirodyti geriau. Po to kas antrą dieną bandėme sužaisti visas „Betsafe-LKL“ rungtynes be treniruočių. Žaidėme ir treniravomės ne savo salėje. Susidėjo daug dalykų į visumą. Tai, nors ir nesinorėtų, paveikė mus. Bet su kiekvienu atkrintamųjų etapu rungtynės sunkėja, varžovai stiprėja ir toks vaizdas, kad mes irgi joms vis geriau ruošiamės.

– Reguliariajame sezone „Rytui“ nusileidote du sykius, bet paskutinį kartą iškovojote pergalę. Kokios serijos tikitės žiūrėdamas į „Rytą“ pastaruoju metu?

– Jeigu dvi komandos yra finale, jos to yra vertos. Manau, kad ir Lietuvos krepšinio sirgaliai yra pasiilgę tų senų „Žalgirio“ ir „Ryto“ dvikovų. „Rytas“ kažkiek apsipildė savo skyles, kurios juos kamavo visą sezoną, sulaukė naujų žaidėjų, pridėjo šiek tiek energijos. Jie žaidžia tvarkingą krepšinį, turi gerą trenerių štabą. Su jais nebus lengva, bet mes turime savo planus, savo tikslus, kuriuos bandysime įgyvendinti.

– Stojate į dvikovą su jums puikiai pažįstamu Giedriumi Žibėnu. Kiek jaudulio ir azarto jaučiate savyje žengdamas į šią seriją?

– Giedrius daro gerą darbą. Jis ne be reikalo yra „Ryte“, praėjo nemažą kelią, panašų į mano – nuo vaikų krepšinio, mažiausio laiptelio. Dabar esame priešingose barikadų pusėse ir čia jau draugysčių nėra. Kiekvienas eisime kovoti už savo komandą, kovosime dėl pergalės.

– Du kartus finalo serijoje esate varžęsis prieš „Žalgirį“, šįkart jau pats vadovaujate kauniečiams, esate favoritas. Pridėkime prie to ir pernykštės nesėkmės naštą. Ar jaučiatės tvirtai psichologine prasme?

– „Žalgiris“ visada jaučia spaudimą laimėti, čia nėra naujiena. Dėl to čia ir esame, dėl to ir esu pasamdytas, o klubas moka man algą. Tokiame formate pirmą kartą esu favorito pusėje, ne išsišokėlio ar underdogo. Tai nauja situacija, bet bandysime ją suvaldyti.

– Kaune tikriausiai bus nemažai svečių sirgalių, kurie gali būti girdimi ir „Žalgirio“ arenoje. Kiek išmušti iš vėžių gali tokie momentai?

– Apie kažkokį išmušimą kalbėti nelabai noriu. Jų fanai palaiko savo komandą, mūsiškiai irgi savo. Svarbiausia, kad tai nebūtų aukščiau sporto ir neperaugtų į kažkokį nedraugišką palaikymą ar skanduotes. Tegu visi palaiko savo komandas, o nuo to sportui tik geriau.

­– Neseniai „Žalgiris“ įteikė naujus kontraktus Rolandui Šmitui bei Kevarriusui Hayesui, o tai kartais suveikia kaip neblogas paskatinimas. Apie norą likti Kaune prabilo ir gerą mačą Panevėžyje sužaidęs Tyleris Cavanaugh. Kiek patenkintas esate legionierių nusiteikimu lemiamoje sezono stadijoje?

– Darome komandoje tęstinumą, jis buvo ir prieš mane. „Žalgiris“ pasižymi tuo, kad legionierius, kurie pasiteisina, išlaiko arba mėgina išlaikyti. Ne naujiena ir šie metai. Gerai, kad abiem pusėms yra geros sąlygos – tiek legionieriams, tiek komandai. Dėl motyvacijos – tikiuosi, kad jos nepritrūks.

– Arnas Butkevičius turėjo problemų su sveikata, bet jau sugrįžo ant parketo. Ar galima tikėtis, kad jis žais pilna jėga ir su sau įprastomis užduotimis abiejose aikštės pusėse?

– Serijoje su „7bet-Lietkabeliu“ Arnas nebuvo pilnavertis. Jo pirmosios rungtynės po traumos buvo tik įvadinės, jei taip galima pavadinti. Paskutiniame mače jis jau žaidė pilnu savo pajėgumu ir turbūt plika akimi matosi, kaip tai atsiliepia komandos žaidimo kokybei. Kai jis yra sveikas, labai daug prideda abiejose aikštės pusėse. Jis dabar pasiruošęs šimtu procentų ir manau, kad ta jo atnešama kokybė į komandos žaidimą jausis dar labiau.

­– Marcusas Fosteris surengė po gerą pasirodymą tiek Vilniuje, tiek Kaune. Akivaizdu, kad tai žaidėjas, nestokojantis motyvacijos prieš Eurolygos atkrintamųjų komandą. Kiek tenka iš naujo dėlioti strategiją prieš šį žaidėją?

– Be abejo, vienas iš akcentų bus Fosterio stabdymas. Teisybės dėlei galiu pasakyti, kad tiek ketvirtfinalio, tiek pusfinalio serijose jis didelės rolės „Ryto“ žaidime nevaidino. Jis tikriausiai finalinių rungtynių ir serijų žaidėjas. Galbūt laukia savo valandos, kad savo darbą atliktų finale. Be abejo, mes bandysime tą apsunkinti. Tai išskirtinis žaidėjas, į jį kreipsime didelį dėmesį.

LKL

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

Kauno bitininkai gilino žinias Andoroje ir Ispanijoje

Šešiolikmečiai pateko į EČ pusfinalį! (video)

Rugpjūčio 13-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas dėl finansų

Tomas Navikonis / Dariaus Kibirkščio („LTU Aquatics“) nuotr.

Europos čempionate – rekordiniai lietuvių plaukimai

Rusijos agresijos prieš Ukrainą eiga

Kodėl jūsų ledai šaldiklyje virsta akmeniu? Viena klaida, kurią daro daugelis

Mokslo metų startas Kaune: krepšinio pramogos, protmūšis ir įspūdingas koncertas

Renginių ciklas „(At)rask meną“ tęsiasi! Smagiausia šokių pamoka Kėdainiuose – jau šiandien!

Inovacijų agentūra kviečia registruotis į programą „Kūrybinio verslo pre-akceleratorius“

Adas Dambrauskas įsitvirtino Europos sprinterių elite

Kiniškas pomidorų ir kiaušinių troškinys – vasaros pietums per 15 minučių

Kauno maratono organizatoriams skirtas įspėjimas

Teismui perduota Kaune veikusio nelegalaus cigarečių fabriko byla

Rusijos propagandos taikinyje – Lietuvos gynybos politika

Seuta (Ceuta) „dar negrįžo į įprastą padėtį“

Rugpjūčio 12-osios orai Kaune: rytas giedras, diena – debesuota

FNTT:  kelios dešimtys tiekėjų nori atsiimti „Mere“ likusias prekes

Nemokamos sporto erdvės gryname ore

Dainiui Liutkui dvi OCR pasaulio čempionato bronzos

Istorinis vakaras Lietuvai – Rugilės Miklyčiūtės svajonių debiutas ir Ado Dambrausko įsitvirtinimas

Rugpjūčio 12-osios horoskopas: vienam zodiako ženklui – lemtingas sprendimas

Rekordą pagerinęs T. Navikonis – Europos čempionato finale

Šešiolikmečiai įveikė pirmąjį atkrintamųjų barjerą (video)

Įspūdingi lengvaatlečių startai Europos pirmenybėse

Marius Kundrotas

Tautininkų ideologas renkasi Tėvynės sąjungą

Paprasta gudrybė, padėsianti pamiršti dulkes: kaip išlaikyti grindis švarias visą savaitę

Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams – apie gaisrų prevenciją

Joninių slėnyje – Pažaislio muzikos festivalio koncertas

Kauno šokio teatro „Aura“ direktoriaus atranka bus vykdoma pakartotinai

Tradicinė „Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

Šimtametė Genovaitė – per gyvenimą su darbu, daina ir šeimos šiluma

Gaivusis graikiškas apelsinų pyragas su filo tešla (Portokalopita)

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone rugpjūčio 11-16 d.

Pirma Europos čempionato diena: istorinis Simo Bertašiaus bėgimas

Rugpjūčio 11-osios orai Kaune: dieną pragiedrės, bet galimas trumpas lietus

Žolinė – savaitgalį: ką svarbu žinoti apie darbo laiką ir apmokėjimą?

Kaune sulaikyti du įtariamieji: narkotikai, automatiniai ginklai

Ieškomas nuo bausmės atlikimo besislapstantis vyras

Kauno klinikų dėka Milita žengė pirmuosius savarankiškus žingsnius

Dramatiškas vyrų estafetės finalas ir A. Savicko kova pusfinalyje

Parlamentaras Skvernelis atsidūrė ligoninėje

Rugpjūčio 11-osios horoskopas: trims Zodiako ženklams – neįtikėtinos sėkmės diena

Švedija skelbia sutrikdžiusi rusų žvalgybos operaciją

NATO naikintuvai praėjusią savaitę 5 kartus lydėjo Rusijos orlaivius

Titulą giną lietuviai – EČ finale su nauju Lietuvos rekordu

Karštis – ne kliūtis: vizažistė pataria, kokį makiažo pagrindą rinktis vasarai

Skelbiami Elektrėnų savivaldybės patvirtinti finansuojami projektai

Kvietimas teikti paraiškas papildomam konkursui pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2026–2028 metų veiksmų plano 2.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

Kauno investicijos į jaunimo užimtumą: nemokamos vasaros stovyklos vaikams

Žydintis Kaunas: miesto žaliosios erdvės spalvas dovanoja nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens

Vasaros skonio brusketos su vyšniniais pomidorais ir bazilikais

Rugpjūčio 10-osios orai Kaune: debesuota, bet šilta ir be lietaus

Cichanouskajos atstovas kalbėjo prie makaronų krūvos

Darbo rinka lėtėjo, bet išliko stipresnė nei prieš metus  

Svieste keptos voveraitės 

Rugpjūčio 10-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada didelius pokyčius

Šešiolikmečiai EČ pirmą etapą baigė be nesėkmių (video)

Ukrainoje pagamintos balistinės raketos Rusiją galėtų pasiekti rudenį

Nemokamos vasaros stovyklos vaikams

Pamirškite kakavos miltelius: kaunietės atrastas būdas pasigaminti tobulą karštą šokoladą

„Sodra“: per metus gyventojai neatsiėmė 4,6 mln. eurų ligos išmokų

Iranas: Hormuzo sąsiaurio atvėrimas priklauso nuo JAV

„Kai scenoje kalba kūnas….“

Per pusmetį šalies gyventojai sudarė daugiau nei 10 tūkst. testamentų

ES birželį įsivežė daugiau rusiškų dujų?

Alytaus įgulos sąveikos pratybos „Alertex“ – budrumo lygio patikrinimas

Rugpjūčio 9-osios orų prognozė Kaune: giedra ir šilta, vakare debesuosis

„Drąsos! Tai aš. Nebijokite!“

Rugpjūčio 9-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtinga kryžkelė

Šešiolikmečiai EČ neturėjo vargo ir su lenkais

Jei Lietuvos partijų simboliais būtų gyvūnai

Prastas Wi-Fi ryšys? Šis paprastas triukas su folija gali padėti

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

2026-08-14

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

2026-08-14

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

2026-08-14

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

2026-08-14

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

2026-08-14

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

2026-08-14

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

2026-08-14

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

2026-08-14

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

2026-08-14

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

2026-08-14

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

2026-08-14

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

2026-08-14

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

2026-08-14

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

2026-08-14
Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

2026-08-14

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

2026-08-14

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

2026-08-14

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

2026-08-13

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

2026-08-13

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

2026-08-13

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

2026-08-13

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

2026-08-13

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

2026-08-13

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

2026-08-13

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

2026-08-13

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

2026-08-13

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

2026-08-13

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

2026-08-13

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

2026-08-13

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

2026-08-13

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos