Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Paskelbus, kiek vartotojų permoka už elektrą, ragina suskubti: brangi kiekviena diena

  • 2024-12-11
  • kaunieciams.lt
  • Finansai, Verslas, Visuomenė ir gyvenimas

Lapkričio mėnesį Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) skelbtais duomenis, šalyje už elektrą daugiau nei galėtų moka  per 750 tūkst. vartotojų. Bendrovės „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas sako, kad tokie skaičiavimai – puiki motyvacija vartotojams nesnausti ir aktyviai domėtis geriausiais elektros tiekimo pasiūlymais rinkoje.

Permoka, nes nesupranta tvarkos

VERT skaičiavimais, Lietuvoje daugiau nei 200 tūkst. žmonių moka daugiau nei 0,29 euro už kilovatvalandę (kWh) elektros, apie 550 tūkst. vartotojų – nuo 25 iki 29 centų už kWh. Tokie duomenys, pasak tarybos atstovų, atspindi tendenciją, rodančią, kad vartotojai dar nėra iki galo perpratę tvarkos ir todėl nepasinaudoja galimybe gauti geresnes sąlygas.

Bendrovės „Elektrum Lietuva“ atstovo teigimu, ši VERT paskelbta statistika turėtų paskatinti vartotojus aktyviau domėtis elektros kainomis ir galimybėmis pasikeisti elektros tiekėją ar planą.

„Netrukus prasidės paskutinieji elektros rinkos liberalizavimo projektui skirti metai, tad svarbu priminti, kad vartotojai yra laisvi pasirinkti geriausiai jų lūkesčius bei elektros vartojimo įpročius atitinkantį elektros tiekėją ar planą“, – sako M. Kavaliauskas.

Vis dėl to, bendrovės atstovas teigia pastebintis augantį vartotojų aktyvumą ieškant pigiausios elektros kainos – vien per pirmuosius 9 šių metų mėnesius bendrovės klientų ratą papildė 21 tūkst. naujų vartotojų.

M. Kavaliauskas primena, kad VERT skaičiuoklėje kiekvienas vartotojas gali įvertinti visų tiekėjų pasiūlymus. Joje, įvedus suvartojamos elektros kiekį, galima nuo pigiausio iki brangiausio išfiltruoti visų nepriklausomų elektros energijos tiekėjų planų pasiūlymus.

Jokių baudų

Bendrovės atstovas atkreipia dėmesį, kad pagal galiojantį reguliavimą, matydamas, jog permoka už elektrą, vartotojas gali bet kada pasirinkti kito tiekėjo paslaugas – už tokį sprendimą nėra skiriamos nei baudos, nei papildomi mokesčiai.

„Sekant elektros kainų pokyčius ir dažnai atnaujinamus elektros tiekėjų pasiūlymus, galima ne tik atrasti labiausiai lūkestį atitinkantį planą, bet ir išvengti rizikos permokėti.

Netiesa, kad pasikeisti paslaugų tiekėją ar planą yra sudėtinga – tereikia pasirinkti norimą tiekėją ir jo planą, sudaryti sutartį internetu arba paskambinus, o senosios sutarties net nereikia nutraukti, ji automatiškai nustoja galioti kai sudaroma nauja“, – sako M. Kavaliauskas.

Nusprendus pasikeisti tiekėją ar planą internetu vartotojui tai užtruks vos keletą minučių, o sutaupymai per metus gali siekti ir kelias dešimtis eurų.

Keli euro centai gali sudaryti didelį skirtumą

Bendrovės skaičiavimai rodo, kad atidus pigiausios elektros kainos ieškojimas gali lemti reikšmingus pokyčius gautoje sąskaitoje.

„Imkime pavyzdį tarp vidutinės rinkos kainos ir pigiausio pasiūlymo – atitinkamai 0,26 ir 0,21 Eur/kWh. 5 euro centai iš esmės gali atrodyti mažas skirtumas, tačiau, jei gyventojas per mėnesį suvartoja 300 kWh, pasirinkęs pigiausią planą rinkoje, pavyzdžiui, bendrovės siūlomą „Praktiškas“, fiksuojant kainą devyniems mėnesiams, kas mėnesį jis sumokės apie 12 Eur mažiau – vien per 9 šių metų mėnesius šį planą pasirinkę tokie vartotojai sutaupė per 100 eurų“, – skaičiuoja M. Kavaliauskas.

Anot jo, tai – jau reikšmingo dydžio suma, kurią šeima gali skirti išvykai į teatrą, savaitgalio pramogoms mieste, papildyti atostogų fondą, o galbūt net – investuoti. Atitinkamai, kuo didesnis vartojimas, tuo didesni ir sutapymai.

Apie bendrovę:

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ įmonės grupė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje. 69 proc. grupės pagamintos elektros energijos yra iš atsinaujinančių šaltinių. Bendrovė „Elektrum Lietuva“ šiuo metu tiekia elektrą daugiau nei 12 tūkst. įmonių, savo elektros tiekėju įmonę pasirinko beveik 215 tūkst. namų ūkių. Bendrovė yra įrengusi šešis saulės parkus (29,7 MW). Šiuo metu vystomų naujų saulės ir vėjo parkų bendra galia sieks daugiau nei 500 MW. „Elektrum Lietuva“ plėtoja ir viešą elektromobilių įkrovimo tinklą „Elektrum Drive“. Šiuo metu visose Baltijos šalyse veikia daugiau kaip 800 įkrovimo prieigų.  

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

Kaune trūksta modernių biurų?

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

Emigrantai grįžta?

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

DHL perka „Venipak“ 

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

Sostinė ruošiasi audrai

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

Ką aplankyti per nemokamą sekmadienį?

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje – dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2026“

Kauno „Žalgiriui“ už fantastišką sezoną – papildomas milijonas eurų

Svarbus žingsnis laivų šliuzo per Kauno HE statyboms: atliktas poveikio aplinkai vertinimas

Klasikinė itališka bruschetta su pomidorais ir bazilikais

UNESCO pagyrė Kauno pažangą

Ypatingas šou Rumšiškėse

Automobilį pirkti ar nuomotis? 

Liepos 27-osios orai Kaune: numatomas lietus ir gūsingas vėjas

Vilniuje ir Kaune rasti dviejų vyrų kūnai

Kauno aviacijos šventėje pilotų sukurtas įspūdingas reginys

JK premjeras priims Zelenskį, demonstruodamas paramą Ukrainai

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Kauno rajone gesintas automobilis ir motociklas

Liepos 27-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų pokyčių metas

Sinkevičius: jei Skvernelį išteisintų, jis pats turėtų atsakyti į klausimą, ar mato save politikoje

Zelenskis pasmerkė Rusijos smūgius prieš civilius 

Veterinarijos farmacijos asociacija vykdė neteisėtą lobistinę veiklą?

Partizanų ryšininkė Ona minėjo garbingą jubiliejų

Kaip sukurti idealią tvarką namuose: genialus triukas su stiklainiais, kurį privalo žinoti kiekvienas

Vilijampolės tilto statybos užtruks

Pergalė „Drakonų“ valčių lenktynėse

Kurtinaitis lieka treneriu

Liepos 26-osios orai Kaune: laukia šilta ir saulėta vasaros diena

Mykolas Alekna: forma puiki

Jūžintuose bus palaidota 15 partizanų ir sovietų genocido aukų

Šlienavoje užbaigtas stovyklų ciklas „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Liepos 26-osios horoskopas: perspėjimas dviem Zodiako ženklams

Varžosi Lietuvos lengvosios atletikos meistrai

Žmogus nusiperka brangų perlą 

Kauniečiai, ar žinote? Nugaros skausmo priežastis – ne čiužinys, o lovos aukštis

Demokratai patvirtino 13 kandidatų į merus, naują partijos vadovybę

Kaune vyks Aviacijos šventė, sugrįš legendiniai „Oro banditai“

Liepos 25-osios orai Kaune: numatoma debesuota, bet sausa diena

Liepos 25-osios horoskopas: vienam ženklui – neįtikėtina sėkmė

Vitalijus Balkus: Apie žiauriai kreivą pilietiškumą

Konservatoriai nusprendė kas gali mesti pirštinę Matijošaičiui

Audros Kaune: ar jūsų kiemo medis gali tapti pavojingu žaibolaidžiu?

Viena diena prie Neries – daugybė nuotykių: ką su vaikais veikti Upės festivalyje?

Policija ieško galimo plėšiko

Nausėda vetavo Švietimo įstatymo pataisas

Kauno klinikose įdiegta pirmoji Baltijos šalyse „da Vinci“ sistema

Aštuonios savivaldybės vieningai sutarė kurti kultūros kelių ateitį

Kauno klinikose studentui Rokui sugrąžintas regėjimas

Kuriančios savivaldybės

Vilniuje naujų darželių spurtas: Šnipiškėse tuoj užvirs statybos, Jeruzalės darželiui ieškomas rangovas, Pašilaičių – gautas statybos leidimas

Įspūdinga Lietuvos folkloro ir šokio kelionė per Europą: kai šoka širdys ir skamba Adrijos bangos!

ATRASKITE PASLAPTINGĄ NAKTINIŲ DRUGIŲ PASAULĮ

Vietnamietiška grilinta kiauliena su makaronais (Bún chả)

Liepos 24-osios orai Kaune: rytą rūkas, dieną debesuota ir sausa

Marynos Pugachovos tapybos darbų paroda „Lietuvos dvasia”

Liepos 24-osios horoskopas: trims ženklams – lemtingi pokyčiai

Katelynas kovoje su bastūnais turi atsargauti

ES skyrė „Google“ 1 mlrd. dolerių baudą

Apie traukinius, LTG ir įspūdžius bei Auštrevičių

Izraelis: Saudo Arabijos pripažinimas būtų istorinis žingsnis link taikos

Japoniška tvarka kauniečio namuose: kaip paprastai susikurti jaukią erdvę

Raja Racing Academy sportininkai puikiai pasirodė Lietuvos supermoto čempionato etape

Diskusijų forumas

Birštone iškilmingai atidarytas Sakurų parkas – Lietuvos ir Japonijos draugystės simbolis

Pasilikti ilgiau, pažinti giliau: penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Sudegė skulptoriaus Sodeikos dirbtuvės

„Kauno energijai“ skirta per 163 tūkst. eurų bauda

Registracija į Žolinės mugę 2026

Seminaras Kaune kvies iš naujo atrasti Česlovo Milošo palikimą ir jo sąsajas su muzikine folkloro kultūra

Darbų tempas Kauno rajone nemažėja

Kauno rajone gimė 600-asis kūdikis – Arnas iš Noreikiškių

Gardūs kalakutienos kukuliukai kreminiame krapų padaže

Rusija perspėjo JAV dėl ginklų tiekimo Ukrainai

Liepos 23-osios orai Kaune: debesuota diena su lietumi po pietų

Liepos 23-iosios horoskopas: trims ženklams – lemtingi sprendimai

Kauno „Žalgiriui“ papildomas milijonas 

Kasčiūnas parems apkaltą Žemaitaičiui

600-asis kūdikis Kauno rajone – Arnas iš Noreikiškių

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

2026-07-29

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

2026-07-28

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

2026-07-28

Kaune trūksta modernių biurų?

2026-07-28

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

2026-07-28

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

2026-07-28

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

2026-07-28

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

2026-07-28

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

2026-07-28

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

2026-07-28

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

2026-07-28

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

2026-07-28

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

2026-07-28

Emigrantai grįžta?

2026-07-28

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

2026-07-28

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

2026-07-28

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

2026-07-28

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

2026-07-28

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

2026-07-27

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

2026-07-27

DHL perka „Venipak“ 

2026-07-27

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

2026-07-27

Sostinė ruošiasi audrai

2026-07-27

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

2026-07-27

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

2026-07-27

Ką aplankyti per nemokamą sekmadienį?

2026-07-27

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje – dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2026“

2026-07-27

Kauno „Žalgiriui“ už fantastišką sezoną – papildomas milijonas eurų

2026-07-27

Svarbus žingsnis laivų šliuzo per Kauno HE statyboms: atliktas poveikio aplinkai vertinimas

2026-07-27

Klasikinė itališka bruschetta su pomidorais ir bazilikais

2026-07-27

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos