Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kultūros paso paslaugomis pernai pasinaudojo daugiau kaip 90 proc. mokyklų

  • 2022-01-31
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

2022 01 31

billetto-editorial-YvLd3xbo0ac-unsplash.jpg

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, 2021 metais tęsė Kultūros paso paslaugų teikimą. Pernai prie Kultūros paso sistemos prisijungė ir bent kartą jo teikiamomis paslaugomis pasinaudojo 93 proc. mokyklų. Iš viso suteiktos 20 434 Kultūros paso paslaugos. 2021-aisiais į Kultūros paso paslaugų rinkinį įtrauktos 1372 naujos paslaugos, iš kurių – daugiau kaip 400 nuotolinių paslaugų. Iš viso šiuo metu Kultūros paso paslaugų rinkinį sudaro 3200 paslaugų, iš jų beveik 600 nuotolinės.

„Vertiname Kultūros pasą kaip priemonę, kuriančią tvarų ryšį tarp kultūros ir švietimo, nuo mažų dienų ugdančią vaikų ir jaunuolių kultūros suvokimą, meninį skonį, skatinančią juos įsitraukti į kultūrines veiklas. Naudojimasis Kultūros paso paslaugomis ypač suaktyvėjo praėjusių metų pavasarį, kai po karantino šalyje palaipsniui atsigavo kultūrinis gyvenimas ir atsinaujino galimybės dalyvauti kultūrinėse veiklose ne tik nuotoliniu būdu, bet ir gyvai. Ir toliau skirsime didelį dėmesį Kultūros paso paslaugų plėtrai, jų kokybei ir pačios sistemos tobulinimui“, – sako kultūros viceministras Albinas Vilčinskas.

Pasak švietimo, mokslo ir sporto viceministro Ramūno Skaudžiaus, Kultūros paso veiklos prisidėjo prie to, kad po karantino mokyklų gyvenimas greičiau grįžtų į įprastą ritmą, gerėtų mokinių savijauta, motyvacija, plėstųsi jų akiratis. „Kultūros paso paslaugų plėtra patvirtina, kad kultūriniai renginiai, meninė veikla – neabejotinai svarbi ugdymo dalis. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir šiemet finansuos Kultūros pasą, kad jo galimybėmis pasinaudotų kuo daugiau mokyklų, kuo daugiau mokinių“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto viceministras R. Skaudžius.

Siekiant užtikrinti Kultūros paso paslaugų kokybę ir prieinamumą, 2021 m. pradėti įgyvendinti kultūros ministro sudarytos ekspertų darbo grupės parengti pasiūlymai Kultūros paso priemonei tobulinti. Siekiant pamatuoti pasitenkinimą Kultūros paso paslaugų kokybe, parengtos ir įdiegtos Kultūros paso paslaugų vertinimo anketos. Spalio–gruodžio mėn. užpildytų anketų duomenimis, Kultūros paso paslaugų kokybę puikiai vertino 67 proc. mokinių ir juos lydinčių mokytojų, o mokinių dalyvavimą paslaugų teikėjai vidutiniškai įvertino 9,54 balo iš 10-ies galimų.

2021 m. premijos už geriausias kultūrines edukacijos veiklas vaikams laureatas vaikų ir jaunimo rašytojas Tomas Dirgėla pažymi, kad bendri renginiai svarbūs ne tik mokiniams, bet ir patiems kūrėjams.

„Per susitikimus su skaitytojais laimi abi pusės – ir vaikai, ir vaikų rašytojas. Pastarasis gali gyvai matyti tuos, kuriems kuria, stebėti jų reakcijas bei išgirsti norus būsimoms knygoms. O vaikai priešais save mato visomis prasmėmis gyvą savo mylimų istorijų autorių, kuris juos dar labiau sudomina skaitymu atskleisdamas kūrybinę virtuvę ar atsakydamas į rūpimus klausimus kad ir apie savo asmeninį gyvenimą. Bet didžiausia tokių susitikimų prasmė ta, kad po jų knygas labai dažnai atsiverčia ir tie, kurie iki tol su skaitymu nebuvo labai geri draugai“, – sako T. Dirgėla, ne tik rašantis knygas, bet ir kuriantis knygos, skaitymo, bendravimo apie knygas kultūrą.

Pernai plėtotas Kultūros paso lituanistinėms mokykloms užsienyje bandomasis projektas, spalio–gruodžio mėn. finansavimą skiriant lietuvių mokyklų Baltarusijoje, Lenkijoje ir Latvijoje mokiniams (apie 1000 mokinių). Projektas įgyvendintas sėkmingai – 72 proc. mokyklų pasinaudojo Kultūros paso siūlomomis paslaugomis. Šiai iniciatyvai pasiteisinus, nutarta 2022 m. sudaryti galimybes Kultūros pasu naudotis lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų užsienyje mokiniams, besimokantiems pagal užsienio valstybės formaliojo švietimo programas, bei Europos mokyklų mokiniams, besimokantiems pagal lietuvių kalbos programas.

„Dėkojame už galimybę pasinaudoti Kultūros paso paslaugomis. Visi mokiniai dalyvavo dviejuose renginiuose – spektaklyje ir edukaciniame užsiėmime. Sprendžiant iš vaikų įspūdžių ir lydinčių mokytojų atsiliepimų, šį projektą galima įvertinti teigiamai“, – rašoma Pelesos vidurinės mokyklos Baltarusijoje lietuvių mokomąja kalba atsiliepime.

„Ir mūsų licėjus pasinaudojo Kultūros pasu. Pasikvietėme į Punską organizaciją, kuri visiems licėjaus mokiniams parodė filmą „Šuolis“. Jeigu bus galimybė, kitais metais taip pat dalyvausime šiame projekte. Gavome iš Lietuvos labai daug pasiūlymų su įvairiais renginiais, spektakliais, pamokomis. Tikrai buvo iš ko rinktis. Sunkumų nebuvo jokių. Jeigu ne pandemija, būtume vykę ir į Lietuvą“, – teigia Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjaus Lenkijoje atstovai.

Už suteiktą galimybę pasinaudoti Kultūros paso paslaugomis dėkoja ir Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinė mokykla: „Išnaudojome visas mūsų mokyklai skirtas lėšas. Dėl pandemijos suvaržymų pasikvietėm į Punską teatrą iš Kauno su spektakliu „Vieno rakto istorija“, vyresniems 7–8 klasių mokiniams – kalbininkę iš Vilniaus su paskaita „Apie lietuvių kalbą linksmai“. Moksleiviams abu renginiai labai patiko. Visas registracijos, rezervacijos ir ataskaitos procesas vyko sklandžiai.“

Šiemet turėtų būti baigtas projektas „Kultūrinės edukacijos administravimo platformos ir kultūros edukatorių tinklo sukūrimas, siekiant užtikrinti kokybišką ir įvairialypį kultūros ugdymą bei nuoseklų jo koordinavimą“, kuriuo siekiama patobulinti kultūrinės edukacijos sistemą, sukuriant inovatyvią Kultūros paso administravimo platformą.

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti kartu su klase ar grupėmis valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros ir meno renginiuose: spektakliuose, koncertuose, parodose, pažintinėse ir edukacinėse kultūros veiklose. 2022 m. Kultūros paso paslaugoms Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 4,03 mln. eurų, 30 tūkst. iš jų – mokykloms užsienyje.

unsplash.com nuotrauka

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

„Savivaldybes pasieks 141 naujas autobusas“

Liepos 21-osios orų prognozė Kaune: debesuota, vakare gali palyti

Liepos 21-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada ypatingą dieną

Ką prie Kauno veikti šią savaitę?

Policija domisi, kas galbūt vagia?

Kaune neva ištiko Aludarių diena

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė laimėjo įspūdingai

Rimas Armaitis

KARO BOMŽAI: IŠMINUOTOJO IŠPAŽINTIS

Actas ir druska sode: populiarus piktžolių naikinimo būdas, kurį reikia naudoti itin atsargiai

Kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas daliniam kitų išlaidų (pastatų ir automobilių eksploatavimo, projektų kofinansavimo) finansavimui

Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies projektas – tarp geriausių Europoje

Nekilnojamojo turto viešajai elektromobilių įkrovimo stotelei Birštone, Jazminų g., įrengti ir eksploatuoti elektroninio nuomos konkurso skelbimas

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

Draudžiama naikinti neparduotus rūbus, už pažeidimus – baudos

Kaunas: ambicijos dėl šauktinių auga. Visuomenė pasiruošusi

Liepos 20-osios orai Kaune: rytinė perkūnija ir vėsi diena

Liepos 20-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – lemtingas pokytis

Sportui beveik 600 tūkst. eurų

Pamirškite brangius ploviklius: pasigaminkite veiksmingą priemonę patys vos iš 4 ingredientų

Teisieji spindės Tėvo karalystėje

Liepos 19-osios orai Kaune: be lietaus, šils iki 25 laipsnių

Kauno policija ieško merginos

Liepos 19-osios horoskopas: aistrų audra drebins trijų Zodiako ženklų gyvenimus

Seime siūloma apibrėžti – kas yra lituanistika

Padėtis pasaulyje aštrėja

Globalinis atšilimas ir jo metami iššūkiai Kaunui

Vatnikai kaip ezoterinės pasaulėžiūros reiškinys

Pamirškite uogienę: kaip pasigaminti sodraus skonio fermentuotą rožių arbatą

Vandžiogalos Laimės parkas – savaitgalio pasiūlymas

Liepos 18-osios orų prognozė Kaune: šilta, bet vakarop smarkus lietus ir perkūnija

Raganosiai prognozuoja futbolą?

Liepos 18-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada pinigų lietų

„Bitė“ skelbia, kada ryšys net miške bus normalus

Kaune iškilę ženklai leis lengviau atpažinti UNESCO paveldą

Ukrainoje ir Rusijoje per smūgius žuvo septyni žmonės

Iš misijos Venesueloje grįžo Lietuvos medikai

Kauniečių daržuose: 5 augalų deriniai, kurie gali tyliai pakenkti jūsų derliui

Nidoje – vienas didžiausių buriavimo renginių Lietuvos istorijoje

Tyrimas: su sunkumais suprantant įprastai pateiktas naujienas susiduria trečdalis visuomenės

Informacija apie socialinę paramą ir paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais

Pokyčiai Kuršių nerijoje: atnaujinta Nidos autobusų stotis, daugėja reisų ir paslaugų keliaujantiems

Savaitgalio kryptis – Vandžiogalos Laimės parkas

Gyventojų pasiūlytos projektų idėjos – patvirtinti finansuotini projektai

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

Vasaros vakarienė: vietnamietiški grilintos kiaulienos iešmeliai (Bún chả)

Kaune naktį galimai tyčia padegti automobiliai

pinigiukai

„Swedbank“ grupė JAV sumokės 50 mln. dolerių baudą

Iš pramonės – į KTU auditoriją marš

Liepos 17-osios orų prognozė Kaune: saulėta ir šilta vasaros diena be lietaus

Policija domisi, kas nesusimokėjo už prekes

Olimpietis įspėja dviratinikus

Ministras M. Katelynas: Europa privalo veikti ryžtingai

JAV paskelbė, kad naktinės atakos baigtos

Liepos 17-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų permainų metas

Apklausa: gyventojai labiausiai pasitiki kariuomene

Miesto gamtos ir bendruomenės festivalis „Drevės“

Prokurorai pradeda dar vieną „Celofano” veiklos tyrimą

Močiutės išmintis jūsų daržui: 4 taisyklės, padėsiančios pamiršti piktžoles

Domeikavoje – aktyvi ir emocijų kupina krepšinio diena

Pasaulis žino – atrask ir tu: atidaroma nauja Jacques’o Lipchitzo paroda „Skulptūros-piligrimai“

Kukuliškiuose aptikti unikalūs, bemaž 3 tūkstančių metų senumo radiniai

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Kauno rajono abiturientai pirmauja rodikliais

Ukrainoje protestuojama prieš gynybos ministro atleidimą

Klasikiniai lenkiški kotletai „mielone“ su jaunomis bulvytėmis ir mizeria

Kauno studento prietaisas kurtiems

Liepos 16-osios orai Kaune: debesuota, be lietaus, vakare pragiedrės

Balkus: Seksas ir sportas tik juodame maiše?

„Oro banditai“ grįžta Kaunan

Kukuliškių atradimai keičia supratimą apie Baltijos priešistorę

Ketvirtadienis: atvirumo testas ir vidiniai konfliktai

Zelenskis: po rinkimų Rusija gali paskelbti visuotinę mobilizaciją

Apklausa: dauguma mano, kad padėtis Lietuvoje blogėja

Pasirašytas „Žalgirio“ kontraktas su Valančiūnu (video)

CNN: Ukraina surengė Rusijai „Hormuzo stiliaus“ blokadą

Lietuvos amžiaus grupių pirmenybės Panemunėje

NATO futbolo turnyras Kaune!

„Budo“ karatistai iį Garliavos toliau siaučia tarptautinėje arenoje

Ukraina tikisi iki metų galo gauti licencijas gaminti raketas „Patriot“

Paprasta gudrybė, kuri atnaujins jūsų patalynę: kaip senas paklodes paversti naujomis

Lietuvos rinktinė su VRSC riedulininkais iškovojo kelialapį į Europos vyrų žolės riedulio čempionatą

Į karinę tarnybą daugiau norinčių nei imama? (papildyta)

Kariuomenė pargabeno donoro organą

JAV ir Iranas kariauja toliau

Pirman posėdin susirinko Sinkevičiaus vadovaujama vyriausybė

Eismo ribojimai V. Kudirkos gatvėje

Prasideda „Žalioji erdvė 2026“: kviečia parodyti gražiausias Lietuvos viešąsias erdves

Aromatinga kiniška kiaušinienė su sultingais pomidorais

Liepos 15-osios orai Kaune: bus debesuota, bet lietaus nenumatoma

Kauno rajone įsibėgėjo stovyklos „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Rusija, nepaisant nuostolių, tęsia agresiją prieš Ukrainą

Nausėda nebenori vyriausybės pertvarkų

Dienotvarkė primena: laikas grįžti prie senų įsipareigojimų

Kauno rajone įsibėgėjo „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Archeologai papasakos apie atradimus Kukuliškių piliakalnyje

ANBO paroda pratęsiama!

Kaune – Šilainiuose – laikinai keisis eismas

Knyga apie anarchiją

Sysas prieš Nausėdą

Kaip atnaujinti šašlykų iešmus be vargo: patarimas, sutaupysiantis valandą šveitimo

Nausėda nori kitaip įdarbinti atvykėlius

„Savivaldybes pasieks 141 naujas autobusas“

2026-07-21

Liepos 21-osios orų prognozė Kaune: debesuota, vakare gali palyti

2026-07-21

Liepos 21-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada ypatingą dieną

2026-07-21

Ką prie Kauno veikti šią savaitę?

2026-07-21

Policija domisi, kas galbūt vagia?

2026-07-20

Kaune neva ištiko Aludarių diena

2026-07-20

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė laimėjo įspūdingai

2026-07-20
Rimas Armaitis

KARO BOMŽAI: IŠMINUOTOJO IŠPAŽINTIS

2026-07-20

Actas ir druska sode: populiarus piktžolių naikinimo būdas, kurį reikia naudoti itin atsargiai

2026-07-20

Kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas daliniam kitų išlaidų (pastatų ir automobilių eksploatavimo, projektų kofinansavimo) finansavimui

2026-07-20

Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies projektas – tarp geriausių Europoje

2026-07-20

Nekilnojamojo turto viešajai elektromobilių įkrovimo stotelei Birštone, Jazminų g., įrengti ir eksploatuoti elektroninio nuomos konkurso skelbimas

2026-07-20

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

2026-07-20

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

2026-07-20

Draudžiama naikinti neparduotus rūbus, už pažeidimus – baudos

2026-07-20

Kaunas: ambicijos dėl šauktinių auga. Visuomenė pasiruošusi

2026-07-20

Liepos 20-osios orai Kaune: rytinė perkūnija ir vėsi diena

2026-07-20

Liepos 20-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – lemtingas pokytis

2026-07-20

Sportui beveik 600 tūkst. eurų

2026-07-19

Pamirškite brangius ploviklius: pasigaminkite veiksmingą priemonę patys vos iš 4 ingredientų

2026-07-19

Teisieji spindės Tėvo karalystėje

2026-07-19

Liepos 19-osios orai Kaune: be lietaus, šils iki 25 laipsnių

2026-07-19

Kauno policija ieško merginos

2026-07-19

Liepos 19-osios horoskopas: aistrų audra drebins trijų Zodiako ženklų gyvenimus

2026-07-19

Seime siūloma apibrėžti – kas yra lituanistika

2026-07-18

Padėtis pasaulyje aštrėja

2026-07-18

Globalinis atšilimas ir jo metami iššūkiai Kaunui

2026-07-18

Vatnikai kaip ezoterinės pasaulėžiūros reiškinys

2026-07-18

Pamirškite uogienę: kaip pasigaminti sodraus skonio fermentuotą rožių arbatą

2026-07-18

Vandžiogalos Laimės parkas – savaitgalio pasiūlymas

2026-07-18

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos