Bemaž prieš savaitę, Siemens arenoje Kauno “Aistės-LSMU” triumfavo Karalienės taurės finale ir priminė, kad dar 1993 metais įkurtas Viktorijos krepšinio klubas vėl pajėgus kovoti dėl aukščiausios prabos apdovanojimų.
Ši pergalė ypatingai nudžiugino vieną iš klubo įkūrėjų, dalininkų ir rėmėjų – Vytą Snarskį. Žinomas verslininkas, politikas, Kauno miesto nusipelnęs pilietis – teigia, kad džiaugsmingos akimirkos, kuomet “Aistės-LSMU” kapitonė į viršų kėlė nugalėtojų taurę, akimirksniu priminė buvusias klubo pergales. O jų būta daug. Tad ir paklausėme Vyto Snarskio – kokios apėmė emocijos, po pergalingo finalo?
Emocijos ypatingos – geros, tokios dėl kurių verta gyventi. Mane jau pats finalas maloniai džiugino, nes matėsi daug Kauno klubo sirgalių. Siemens arenoje sutikau ir garsius moterų krepšinio trenerius Vydą Gedvilą bei Algį Paulauską. Malonu, kad moterų krepšinio bendruomenė vėl turėjo džiugių akimirkų pabendrauti ir aišku, pamatyti gražų, sportinį reginį.
Kalbant apie rungtynes, širdyje tikėjau, kad galime įveikti Vilniaus krepšininkes. Jos vis gi viso sezono metu yra favoritės, tik prisipažinsiu bijojau, kad mūsų jauna ir ambicinga komanda neperdegtų. Noriu pagirti tuo pačiu visa komandą, trenerius, žaidėjas, kurios taip solidžiai sužaidė. Treneriai aišku, matėsi “dirigavo” komandai, kaip iš natų.
Kokį įspūdį apskritai palieka šis sezonas?
Jeigu žiūrėtume ciklais, tai šis sezonas įspūdingas, imant 5 metų laikotarpį. Aišku tam yra objektyvios priežastys. Visų pirma – džiaugiamės kasmet didėjančia Kauno miesto savivaldybės parama. Šįmet turime solidžius rėmėjus, kurie taipogi prideda didelės jėgos formuojant komandą.
Antra priežastis – puiki lyga, puikios galimybės rungtyniauti naujoje tarptautinėje lygoje. Žaisti su stipriausiomis Latvijos bei Estijos komandomis yra šventė visam Lietuvos krepšiniui. Be abejonės, išėjo į gerą visam krepšiniui, kad moterų lygą pradėjo globoti Lietuvos krepšinio federacija. Pagyvėjimą matome jau dabar, o perspektyvų plėtoti moterų krepšinį yra dar daug. Reiktų nepamiršti ir buvusios moterų lygos vadovės Audros Ginelevičienės, padėkoti jai padarytą darbą moterų krepšinyje.
Kiek, Jūsų nuomone, Kaunui reiškia turėti reprezentacinę moterų krepšinio komandą?
Kaip kaunietis, aš galvoju, kad tai reiškia daug. Turime Kauno „Žalgirį“, aišku, nekvestionuojamas klausimas –komanda numeris vienas. Bet moterų krepšinio komanda tikrai reprezentuoja miestą, turi galimybę sugrąžinti miestą į tuos laikus, kai mūsų komanda buvo ir Lietuvos čempionė. Dabar galvoju vėl gi yra renesansas Kauno moterų krepšinyje ir mane, kaip miestietį, tai tikrai džiugina. Jeigu miestas turi stiprią vyrų komandą, be abejonės, taip turėtų būti ir su moterų krepšiniu. Visi kartu jas turime palaikyti, puoselėti, ugdyti ir aišku, garsinti miestą ir per moterų krepšinį.
Kiek to optimizmo likusiai sezono daliai Lietuvos čempionate prideda iškovota Karalienės taurė?
Žinote, sporte prognozuoti yra labai sunku, o norėti, taip – norime dabar ir Lietuvos čempionate pasirodyti kuo geriau. Baltijos lygoje ne už ilgo laukia svarbios kovos. Bet žiūrint į turnyrinę lentelę – 2 vieta, tarp stipriausių 3 šalių komandų – tai didis įvertinimas komandai, miestui. Aišku, atkrintamosiose rungtynėse gali nutikti visko, bet mes, tikri kauniečiai, moterų krepšinio mylėtojai, komandą palaikysime kas benutiktų.
Prisimenu, sezono pradžioje kažkiek buksavome ir patyrėme kelis neplanuotus pralaimėjimus, bet tikėjimo komanda to tas nesumažino. Šiuo metu komanda tiek sportine prasme, tiek komplektacijos – atrodo įspūdingai. Kartu su kitais Kauno klubo VIP nariais kiekvienų rungtynių laukiame vis nekantriau (juokėsi – V. Snarskis – Red.).
Komanda surinko istorinį biudžetą. Ar jaučiate, kad keičiasi miesto ir apskritai aplinkinių požiūris į moterų krepšinį?
Taip, keičiasi ir čia reiktų padėkoti klubui, ir aplink jį supantiems žmonėms, kad eina, stengiasi. Per tuos 5 metus, kaip Jūs sakote nuveikta tikrai daug. Man kartais keistai atrodo kitų miestų komandos, kurios gavę vos mažesnį finansavimą ima galvoti apie komandos uždarymą, išėjimą iš aukščiausios lygos. Klubas tuom ir pasižymi, kad būna visokių laikų – gerų, blogų, vidutinių. Bet esant sunkiam momentui niekas neišsilaksto ir ne bėga, tarkim nuo sunkaus darbo.
Mūsų atveju, pats procesas miestą ilgą laiką tenkino. Dirbome su universitetatis, su jaunimu, biudžetą planuodavome pagal savo galimybes ir tas atrodo mažai pastebimas darbas tapo nuosekliu tramplynu būsimoms pergalėms. Kasmet jautėme miesto tikėjimą ir didesnį finansavimą, kurio dėka klubas kasmet pritraukdavo stipresnes žaidėjas. Aišku, visada norėtųsi daugiau, bet yra miesto biudžeto galimybės. Bet jeigu miestas ir toliau taip didins apsukas, tai galima paskui pagalvoti, kad komanda galėtų žaisti Europos taurėje. Kodėl gi ne.
Kur „Aisčių-LSMU” komanda galėtų atsidurti ilgalaikėje perspektyvoje?
Negaliu pasakyti kur norėtų ir kur galėtų būti. Norai su galimybės visą laiką sunkiai sutampa, ypač klubiniame sporte, kur daug lemia pinigai, bet Europos taurėje galėtų žaisti. Aišku, ne taip greitai, nes tikrai reikėtų daugiau solidesnių rėmėjų, didesnės miesto paramos. Pavyzdžiui, apie Eurolygą šiai dienai galvoti dar tikrai per anksti. Reikia praeiti žemesnes pakopas. Bet būtų labai malonu, jog miesto komanda galėtų atstovauti Kaunui ir Europos taurėje. Turėdami ilgalaikį finansinį stabilumą, galime tikrai mąstyti apie didesnius tikslus.
Komandos viduje vyrauja pamąstymai apie pavadinimo keitimą. Kokia yra idėja ir kokia būtų to nauda?
Idėja tokia, kad sporte Kaune, o gal net ir Lietuvoje, labiausiai yra žinomas „Žalgirio” vardas. Mes su Petru (klubo direktoriumi Petru Aleksoniu – Red.) tokią temą išsikėlėme jau seniai. Norime, kad komanda maksimaliai sietūsi su Kauno miesto identitetu. Daugiau integruotūsi į būsimas miesto pergales visose srityse. Šiuo metu mes matome, kad turime vyrų komandą „Žalgiris”, turime moterų rankinio komandą „Žalgiris”, turime futbolo komandą „Žalgiris”, gal ir moterų krepšinio komanda „Žalgiris” būtų patraukliau?
Klubas per 27 gyvavimo metus yra keitęs pavadinimus ir tas kažkiek atspindėjo tų laikų įvairias realijas. Keitėsi finansavimo šaltiniai, klubo struktūra, todėl tai yra normalus periodas kiekvienai sportinei organizacijai. Šiuo metu, matome, kad klubas yra gerame kelyje, todėl ir pavadinimo klausimas tampa vis aktualesnis. Bet įvykių nenorime forsuoti, norėtūsi šį klausimą išgvildenti su Kauno moterų klubo bendruomene.
Svarbiausia, kad pavadinimas, komandos identitetas pilnai atspindėtų Kauno miestą, jo augimą ir aukštus tikslus visose srityse.
Kauno moterų krepšinio klubo pavadinimai nuo 1993 metų:
- 1993-1995 Viktorija;
- 1995-1999 LKKI-Viktorija;
- 2000-2007 LKKA Viktorija;
- 2007-2008 Aistės-Atletas;
- 2009-2013 LKKA-Aistės;
- 2013-2015 Aistės-LSU-Paradis;
- 2016-2018 Aistės-LSU;
- 2018-2019 Aistės-LSMU.
Dar 1993 metais įkurtas Viktorijos krepšinio klubas svarsto galimybę grįžti prie savo ištakų ir galvoja apie galimą komandos pavadinimo keitimą. Krepšinio sirgalių prašome dalyvauti apsisprendime ir išreikšti savo nuomonę – kuris iš nurodytų pavadinimų, Jūsų manymu, būtų tinkamiausias artmiausioje laiko perspektyvoje?
- Viktorija;
- Aistės;
- Žalgiris/-ės?
- Kitas.