Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Video
  • Renginiai
  • Grupės
  • Apklausos
  • Horoskopai
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Kriminalai
    • Sportas
    • Video
  • Sportas
  • Horoskopai
  • Renginiai
  • Apklausos
  • Grupės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

A. Dulkys: būtina didinti gydymo įstaigų bendradarbiavimą, kad pacientai nebūtų varinėjami iš kabineto į kabinetą

  • 2023-01-31
  • Sveikatos apsaugos ministerija
  • Politika, Sveikata
Dalinkitės

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį, sausio 30 d., viešėjo Tauragėje, kur aplankė visų lygių gydymo įstaigas: greitosios medicinos pagalbos stotį, pirminės sveikatos priežiūros centrą ir ligoninę. Ministras vizito metu apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, bendravo su pacientais. Su gydymo įstaigų vadovais aptarti eilių, biurokratinių suvaržymo mažinimo ir medikų pritraukimo klausimai.

Kalbėdamas su greitosios pagalbos darbuotojais, ministras akcentavo, kad pertvarkius GMP veiklą ir pradėjus veikti vieningai tarnybai, darbuotojai visoje Lietuvoje gali tikėtis vienodų darbo sąlygų ir priemonių, nes šiai dienai jos labai skiriasi. Taip pat A. Dulkys padėkojo GMP darbuotojams už jų kasdienį pasiaukojantį darbą gelbėjant gyvybes ir teikiant pagalbą.

Šeimos gydytojai, bendraudami su ministru, kaip vieną esminių trukdžių didinant dėmesį pacientams įvardino perteklinį dokumentų ir siuntimo pildymą. „Būtina didinti pirminės ir antrinės grandies bendradarbiavimą, kad pacientai nebūtų varinėjami iš kabineto į kabinetą. Ši problema yra pasikartojanti daugelyje šalies gydymo įstaigų. Atrodo, sėdima po tuo pačiu stogu, tačiau gyvenama skirtingose planetose. Gydymo įstaigų vadovai turi susėsti prie vieno stalo dėl bendro tikslo, nes vien jų bendradarbiavimas gali sumažinti siuntimų skaičių bent dešimtadaliu. Mažiau siuntimų – daugiau tiesioginio dėmesio pacientams“, – sakė ministras.

Ministras vizito metu apžiūrėjo ir Tauragės ligoninę. Ligoninės vadovybė nuosekliai atnaujina infrastruktūrą ir modernizuoja gydymo aplinką: sutvarkytas ligoninės fasadas ir interjeras, naujai įrengti akušerijos ir geriatrijos skyriai, laboratorija, įdiegti mokėjimo terminalai, ligoniai ir pacientai maitinasi šiuolaikiškoje kavinėje.

„Savo akimis įsitikinau, kad jau dabar tai viena moderniausių ligoninių, jei ne visoje Lietuvoje, tai bent Vakarų. Ligoninės vadovų komanda įrodė, kad veikiant tikslingai ir rūpinantis pacientais bei personalu, ir per trumpą laiką galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Tokios pastangos duoda vaisių – tik dešimtadalis Tauragės gyventojų gydymo paslaugas renkasi kituose miestuose, kai kituose rajonuose šis skaičius siekia ir 50 proc.“, – pabrėžė A. Dulkys.

Viena iš susitikimo temų buvo medikų trūkumas. Tauragėje šis klausimas ypač aktualus, nes miestas nutolęs nuo universitetų, ruošiančių medikus. Ministras paragino gydymo įstaigų vadovus palaikyti aktyvesnius kontaktus su mediciną studijuojančiais kraštiečiais. Tai padėtų baigus studijas susigrąžinti jaunimą atgal.

„Prielaidos pritraukti jaunuosius medikus į rajonus yra sudarytos: valstybė nuosekliai didina finansavimą studijuojantiems mediciną, sudarytos galimybės lengviau steigti rezidentūros bazes. Deja, kiek tenka domėtis, dažnai net nežinoma, kiek jaunuolių iš rajono studijuoja mediciną, o specialistus pagal kilmės vietą gi yra lengviausia prisitraukti, tik reikia nuolat palaikyti kontaktą ir rodyti dėmesį“, – teigė A. Dulkys.

Ministras planuoja ir toliau lankytis šalies gydymo įstaigose, sprendžiant medicinos paslaugų prieinamumo klausimus bei mažinant biurokratinius reikalavimus medicinos personalui.

SAM Komunikacijos skyrius

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

G. Landsbergis toliau smaugtų Rusijos atominę pramonę

2023-03-21
balsavimas

Konservatoriai ir socdemai eilinį kartą keičiasi vietomis? (video)

2023-03-20

„CBet“ trejeto nukalta pergalė Šiauliuose sukūrė prarają LKL turnyro lentelėje

2023-03-20

„Elga-Grafaitė-SC Dubysa“ žengė į TOP SPORT vyrų tinklinio čempionato finalą, „Amber-Arlanga“ kelią įpusėjo

2023-03-20

Trijų įvarčių atsilikimą panaikinę „Kauno Žalgirio“ salės futbolininkai žengė į lygos finalą

2023-03-20
Giedre Brazlauskaite.

Regionų atgimimo amžius? Besiplečiantys verslai diktuoja kitokias viešinimosi taisykles

2023-03-20

Užingridų paguodos prizas – Benkunskas

2023-03-20

Dar vienas pokytis Lietuvos futbolo rinktinėje – M. Vorobjovą keičia P. Golubickas

2023-03-20

Galingą dvigubą dublį NBA rungtynėse surinkęs J. Valančiūnas ir „Pelicans“ laimėjo Hjustone

2023-03-20

Ispanijos ACB krepšinio lygoje svarbios lyderių gretose žengiančių lietuvių klubų pergalės

2023-03-19

Panevėžiečiai LKL rungtynėse Kėdainiuose reikalus sutvarkė ketvirtajame kėlinyje

2023-03-19

“Kauno Žalgirio” futbolininkai “Optibet A lygoje” patyrė pirmąją nesėkmę (VIDEO)

2023-03-19

Tarptautinė laimės diena Kaune: besikeičianti laimės sąvoka ir nesuvaidintos akimirkos

2023-03-19

„Žalgirio“ krepšininkai tik ketvirtajame kėlinyje užėmė „Neptūno“ tvirtovę

2023-03-19

27 vietą bendroje pasaulio biatlono taurės įskaitoje užėmęs Vytautas Strolia įvertino sezoną

2023-03-19

NKL aštuntfinalio serijoje “Atletui” nepavyko iškovoti antrosios pergalės

2023-03-19

Favoritėms padus pakutenusios paplūdimio tinklininkės M. Paulikienė ir A. Raupelytė Meksikoje užėmė 9-ąją vietą

2023-03-19

Pirmąją Lietuvos Dinaminės lengvosios atletikos taurę iškovojo Vilnius

2023-03-19

Kauno rajono vietos veiklos grupės teritorijos gyventojų poreikių tyrimas

2023-03-19

Lietuvos atstovės pirmą kartą istorijoje triumfavo Baltijos moterų ledo ritulio čempionate! (VIDEO)

2023-03-19

Jonavos „Vikingai“ žais Futsal A lygos finale

2023-03-19

Monstras: ir vėl NBA rungtynėse dominavęs D. Sabonis vedė „Kings“ į pergalę Vašingtone

2023-03-19

Vietą moterų rankinio čempionato pusfinalyje nulėmė viso sezono įmestų ir praleistų įvarčių santykis

2023-03-19

Dvasinė neregystė – 4 Gavėnios sekmadienis

2023-03-19

Paskutinis kamuolio žongliravimo konkurso etapas įvyko Zapyškyje

2023-03-18

LKL pirmenybėse Prienų klubo staigmena ir šalies čempionų pergalė

2023-03-18

“Hegelmann” futbolininkai “Optibet A lygoje” iškovojo antrą pergalę (VIDEO)

2023-03-18

Kauno fizikas mano, kad žmogus perpras tamsiąją materiją

2023-03-18

Lietuvos treko dviratininkai baigė kovą Egipte

2023-03-18

Į Kauno VDU Botanikos sodą sugrįžo tropiniai drugiai

2023-03-18




Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.


Pasidalinti žinia

Rekvizitai

UAB “Informacinis centras”
Įmonės kodas: 305930633
PVM mokėtojo kodas: LT100014557711
Banko sąskaita: LT897044090102522014

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Copyright © 2023 Kauniečiams kasdienės naujienos

wpDiscuz