Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Valdininkija taupys elektrą

  • 2022-08-15
  • BNS
  • Finansai, Politika

Augat šildymo ir elektros kainoms, vyriausybinės ir savivaldybių įstaigos žada taupyti: vienos mažins elektros, šilto vandens sunaudojimą, kitos keis šviestuvus. Dalis įstaigų dar svarsto, kokių priemonių imtis.

Rugpjūčio 17-ąją Energetikos ministerijoje bus tariamasi, kaip mažinti energijos išteklių kainas bei juos taupyti biudžetinėse įstaigose. Ministerija BNS informavo, kad Energijos efektyvumo politikos grupė rengia rekomendacijas.

„Šiuo metu vertinamos įvairios užsienio šalių priemonės, analizuojami pastatų ir energijos resursų naudojimo ypatumai bei galimybės netrikdant veiklos taupiau naudoti resursus“, – teigė ministerija.

Seimo kanceliarija mažiau vartos, o Vyriausybė keis šviestuvus

Seimo kanceliarija konkretų taupymo planą ketina rengti rugpjūčio antroje pusėje, tačiau jau dabar numatoma, kad bus  mažinamas vandens, elektros naudojimas.

„Planuojame, kad taupysime mažinant elektros, šilumos (šildymo sezono metu), šilto vandens sunaudojimą“, – BNS sakė Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

Vyriausybės kanceliarijos atstovai BNS sakė, kad dalis priemonių veikia nuo 2018 metų, kai buvo automatizuotas teritorijos lauko apšvietimas. Maždaug pustrečio šimto senųjų šviestuvų pirmame aukšte pakeista taupesniu LED apšvietimu, energijos sąnaudas sumažinusiu iki 50 proc.

Planuojama pakeisti ir kitų aukštų šviestuvus, o remontuojant patalpas bei darbo kabinetus taip pat bus įrengti LED šviestuvai. Koridorių ir rūsių apšvietimas sumažintas dalį šviestuvų išjungus.

Anot Vyriausybės kanceliarijos, šildymo sezono metu patalpų temperatūra reguliuojama automatiškai ir užprogramuota sutaupyti leidžiančiais atitinkamais intervalais darbo valandomis ir po jų. Temperatūra ne darbo metu bei savaitgaliais  sumažinama iki 30 proc.

Ant Vilniaus savivaldybės įstaigų – saulės elektrinės

Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko teigimu, 318 savivaldybės įstaigų per dvejus metus įsirengs saulės elektrines ant  stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines. Jų bendra galia sieks apie 35,54 megavato (MW) – maždaug toks yra ir šių įstaigų elektros poreikis.

„Vilniaus vandenys“ jau dabar iš susidariusio nuotekų dumblo išgauna dujas, iš kurių gaminama elektra, naudoja saulės elektrines. Šiuo metu bendrovė pasigamina ketvirtadalį elektros, o plečiant šiuos projektus per keletą metų šis rodiklis pasieks 29 proc.

Pasak V. Benkunsko, artimiausiu metu renovuojant 53 daugiabučius bus įrengta 608,5 kilovato  (kW) galios saulės elektrinių ant pastatų stogų ir vieno fasado. Daugiabučių, individualių namų gyventojams, nusprendusiems atnaujinti šilumos punktus, nuo šių metų savivaldybė skiria 50 proc. finansavimą.

Vicemeras žada, kad artimiausiu metu Vilnius įsigis apie 100 naujų autonominės ridos troleibusų, todėl sostinėje nebeliks senųjų „Škoda“ troleibusų.

„Kadangi troleibusai su autonomine rida gali dalį atstumo nuvažiuoti neprisijungus prie elektros laidų, jie galės pakeisti ir dalį dyzelinu ar dujomis varomų autobusų“, – BNS tvirtino V. Benkunskas.

Jis, be kita ko, pabrėžė, kad taip pat svarstoma nakties metu sumažinti gatvių apšvietimo intensyvumą bei pakoreguoti jo  įjungimo laiką. Be to, spalį ketinama išbandyti bandomąjį elektros poreikių balansavimo projektą: tam tikrais laikotarpiais elektros suvartojimas mieste smarkiai išauga, todėl naudojami iškastinio kuro generatoriai, galintys greitai pagaminti trūkstamą elektros kiekį.

Tačiau toks energijos vartojimas nėra efektyvus, todėl planuojama išbandyti tokią jos taupymo schemą: gamyklos, dideli sporto objektai ir kiti daug energijos naudojantys vartotojai išaugus elektros poreikiui mieste ribos savo veiklą ir taip sumažins momentinį suvartojimą.

Atsistačius suvartojimui, šie įrenginiai, anot vicemero, galėtų vėl veikti visu pajėgumu. Taip bus atsisakoma elektros gamybos iškastinio kuro generatoriais, bei sumažins kai kurių vartotojų sąskaitas už elektrą.

Savivalda įdarbina saulės, vėjo, geoterminę energiją 

Savivaldybių asociacijos patarėja aplinkos ir energetikos klausimais Agnė Kazlauskienė pabrėžė, kad savivalda noriai įgyvendina saulės, vėjo, geoterminės energijos projektus.

„Jau savivaldybės pamažu pradeda tai daryti (taupyti – BNS), supranta to svarbą“, – BNS tvirtino ji.

Dažniausias taupymo būdas – mažinamas gatvių apšvietimo laikas, pavyzdžiui, naktį jis išjungiamas 1 val. anksčiau, o vakare įjungiamas 1 val. vėliau, o kai kurios gatvėse apskritai nebeapšviečiamos.

Be to, svarstoma išjungti fontanus darbo dienomis, jeigu jie yra rekreacinėje, žmonių savaitgaliais lankomoje vietoje, taip pat taupyti karštą vandenį ar jį išjungti tam tikru metu, mažinti šilumos temperatūrą vienu laipsniu,

A. Kazlauskienė paminėjo Elektrėnų savivaldybės sprendimą įdiegti nutolusį saulės parką ir taip aprūpinti savivaldybės valdomas įmones.

Ji sako, kad savivaldybėms reikia rekomendacijų, siūlymų, teisės aktų pakeitimų, bet ir joms pačioms turi būti palikta teisė spręsti, kaip taupyti energiją.

„Tačiau geriau, jei rekomendacijos būtų bendros. (…) Reikia apsibrėžti, kokiuose konkrečiai pastatuose galėtų būti, tarkime, nutraukiamas karšto vandens tiekimas. Yra labai daug pastatų, ypač didžiosiose savivaldybėse, kur yra mišri veikla. Kaip elgtis tokiu atveju? Ar administravimas ir priežiūra nesukels didesnių kaštų nei siekiamas tikslas sutaupyti?“ – svarstė A. Kazlauskienė.

Registrų centras didins pastatų energinį efektyvumą 

Registrų centre, pasak jo atstovo Mindaugo Samkaus, pastatų fasadai apšviečiami tik prie klientų įėjimų ir ten, kur to reikia pagal saugumo reikalavimus.

„Nuosekliai atnaujiname patalpų apšvietimą diegdami elektros energiją taupančias LED technologijas. Atnaujindami vėdinimo ir šaldymo sistemas įrengiame aukšto energinio efektyvumo įrenginius“, – BNS sakė jis.

Pasak M. Samkaus, pagal pasitvirtintą ilgalaikį planą ketinama didinti pastatų energinį efektyvumą.

„Šiuo metu taip pat diegiame pastatų valdymo sistemą, kad visose įmonės patalpose esančios inžinerinės sistemos veikia tada ir tiek, kiek tai yra būtina tinkamų darbo sąlygų užtikrinimui“, – pabrėžė jis.

Tuo tarpu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sako, kad kol kas svarstymų dėl taupymo nebuvo.

„Neatmetama, jei būtų daroma valstybės mastu. Mokyklų steigėjos yra savivaldybės, kurios ir išlaiko mokyklas, dengia visas jų ūkines, energijos vartojimo išlaidas ir priima atitinkamus sprendimus“, – BNS teigė ministerija.

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS, Verslo naujienų skyrius

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Kuriančios savivaldybės: Elektrėnų savivaldybė – kultūros augimo kelyje

Vilniuje naujų darželių spurtas: Šnipiškėse tuoj užvirs statybos, Jeruzalės darželiui ieškomas rangovas, Pašilaičių – gautas statybos leidimas

Įspūdinga Lietuvos folkloro ir šokio kelionė per Europą: kai šoka širdys ir skamba Adrijos bangos!

ATRASKITE PASLAPTINGĄ NAKTINIŲ DRUGIŲ PASAULĮ

Vietnamietiška grilinta kiauliena su makaronais (Bún chả)

Liepos 24-osios orai Kaune: rytą rūkas, dieną debesuota ir sausa

Marynos Pugachovos tapybos darbų paroda „Lietuvos dvasia”

Liepos 24-osios horoskopas: trims ženklams – lemtingi pokyčiai

Katelynas kovoje su bastūnais turi atsargauti

ES skyrė „Google“ 1 mlrd. dolerių baudą

Apie traukinius, LTG ir įspūdžius bei Auštrevičių

Izraelis: Saudo Arabijos pripažinimas būtų istorinis žingsnis link taikos

Japoniška tvarka kauniečio namuose: kaip paprastai susikurti jaukią erdvę

Raja Racing Academy sportininkai puikiai pasirodė Lietuvos supermoto čempionato etape

Diskusijų forumas

Birštone iškilmingai atidarytas Sakurų parkas – Lietuvos ir Japonijos draugystės simbolis

Pasilikti ilgiau, pažinti giliau: penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Sudegė skulptoriaus Sodeikos dirbtuvės

„Kauno energijai“ skirta per 163 tūkst. eurų bauda

Registracija į Žolinės mugę 2026

Seminaras Kaune kvies iš naujo atrasti Česlovo Milošo palikimą ir jo sąsajas su muzikine folkloro kultūra

Darbų tempas Kauno rajone nemažėja

Kauno rajone gimė 600-asis kūdikis – Arnas iš Noreikiškių

Gardūs kalakutienos kukuliukai kreminiame krapų padaže

Rusija perspėjo JAV dėl ginklų tiekimo Ukrainai

Liepos 23-osios orai Kaune: debesuota diena su lietumi po pietų

Liepos 23-iosios horoskopas: trims ženklams – lemtingi sprendimai

Kauno „Žalgiriui“ papildomas milijonas 

Kasčiūnas parems apkaltą Žemaitaičiui

600-asis kūdikis Kauno rajone – Arnas iš Noreikiškių

Naujoji Ukrainos karinė vadovybė žada stipresnius smūgius Rusijai

Virtuvės higienos paslaptys: kodėl jūsų kriauklė gali būti nešvaresnė už tualetą

Dėl papildomos išmokos vaikams

Klaipėdos rajonas kartu su septyniomis savivaldybėmis vieningai sutarė kurti kultūros kelių ateitį

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

Rugpjūčio 3 d. bus skelbiamas papildomas kvietimas paramai neefektyvių biomasės katilų keitimui

Kaune šliuzas bus?!

Naujas leidinys lengvai suprantama kalba „Kaip taupyti pinigus?“

FIXUS Mobilis kviečia mokytis

Interneto vagys siautėja toliau

Gaivieji Sičuano makaronai su agurkais ir vištiena

Liepos 22-osios orai Kaune: rytą nedidelis lietus, dieną debesuota

Liepos 22-osios horoskopas: vieniems – džiugios naujienos, kitiems – išbandymai

Amžinas rytinis klausimas: kada drabužį jau laikas skalbti?

Kaunas: tai metų senumo istorija

Teismui perduota byla dėl karfentanilio platinimo

Informacija Birštono gyventojams ir miesto svečiams

Liūdesys Argentinos trenerio akyse

Galimybė bendruomenėms: finansuokite projektus iš gamybos įmokos lėšų

Tomas Čyvas

Futbolo aristokratija: revoliucijos, kurios neįvyko

Ukrainos karo pabėgėlių šeimoms Lietuvoje teikiama socialinė, psichologinė ir finansinė pagalba

Pasikartojant taršai stos Žiežmarių nuotekų valyklos veikla?

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Kreminis graikiško jogurto desertas su vasaros uogomis ir medumi

„Savivaldybes pasieks 141 naujas autobusas“

Liepos 21-osios orų prognozė Kaune: debesuota, vakare gali palyti

Liepos 21-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada ypatingą dieną

Ką prie Kauno veikti šią savaitę?

Policija domisi, kas galbūt vagia?

Kaune neva ištiko Aludarių diena

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė laimėjo įspūdingai

Rimas Armaitis

KARO BOMŽAI: IŠMINUOTOJO IŠPAŽINTIS

Actas ir druska sode: populiarus piktžolių naikinimo būdas, kurį reikia naudoti itin atsargiai

Kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas daliniam kitų išlaidų (pastatų ir automobilių eksploatavimo, projektų kofinansavimo) finansavimui

Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies projektas – tarp geriausių Europoje

Nekilnojamojo turto viešajai elektromobilių įkrovimo stotelei Birštone, Jazminų g., įrengti ir eksploatuoti elektroninio nuomos konkurso skelbimas

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

Draudžiama naikinti neparduotus rūbus, už pažeidimus – baudos

Kaunas: ambicijos dėl šauktinių auga. Visuomenė pasiruošusi

Liepos 20-osios orai Kaune: rytinė perkūnija ir vėsi diena

Liepos 20-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – lemtingas pokytis

Sportui beveik 600 tūkst. eurų

Pamirškite brangius ploviklius: pasigaminkite veiksmingą priemonę patys vos iš 4 ingredientų

Teisieji spindės Tėvo karalystėje

Liepos 19-osios orai Kaune: be lietaus, šils iki 25 laipsnių

Kauno policija ieško merginos

Liepos 19-osios horoskopas: aistrų audra drebins trijų Zodiako ženklų gyvenimus

Seime siūloma apibrėžti – kas yra lituanistika

Padėtis pasaulyje aštrėja

Globalinis atšilimas ir jo metami iššūkiai Kaunui

Vatnikai kaip ezoterinės pasaulėžiūros reiškinys

Pamirškite uogienę: kaip pasigaminti sodraus skonio fermentuotą rožių arbatą

Vandžiogalos Laimės parkas – savaitgalio pasiūlymas

Liepos 18-osios orų prognozė Kaune: šilta, bet vakarop smarkus lietus ir perkūnija

Raganosiai prognozuoja futbolą?

Liepos 18-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada pinigų lietų

„Bitė“ skelbia, kada ryšys net miške bus normalus

Kaune iškilę ženklai leis lengviau atpažinti UNESCO paveldą

Ukrainoje ir Rusijoje per smūgius žuvo septyni žmonės

Iš misijos Venesueloje grįžo Lietuvos medikai

Kauniečių daržuose: 5 augalų deriniai, kurie gali tyliai pakenkti jūsų derliui

Nidoje – vienas didžiausių buriavimo renginių Lietuvos istorijoje

Tyrimas: su sunkumais suprantant įprastai pateiktas naujienas susiduria trečdalis visuomenės

Informacija apie socialinę paramą ir paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais

Pokyčiai Kuršių nerijoje: atnaujinta Nidos autobusų stotis, daugėja reisų ir paslaugų keliaujantiems

Savaitgalio kryptis – Vandžiogalos Laimės parkas

Gyventojų pasiūlytos projektų idėjos – patvirtinti finansuotini projektai

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

Kuriančios savivaldybės: Elektrėnų savivaldybė – kultūros augimo kelyje

2026-07-24

Vilniuje naujų darželių spurtas: Šnipiškėse tuoj užvirs statybos, Jeruzalės darželiui ieškomas rangovas, Pašilaičių – gautas statybos leidimas

2026-07-24

Įspūdinga Lietuvos folkloro ir šokio kelionė per Europą: kai šoka širdys ir skamba Adrijos bangos!

2026-07-24

ATRASKITE PASLAPTINGĄ NAKTINIŲ DRUGIŲ PASAULĮ

2026-07-24

Vietnamietiška grilinta kiauliena su makaronais (Bún chả)

2026-07-24

Liepos 24-osios orai Kaune: rytą rūkas, dieną debesuota ir sausa

2026-07-24

Marynos Pugachovos tapybos darbų paroda „Lietuvos dvasia”

2026-07-24

Liepos 24-osios horoskopas: trims ženklams – lemtingi pokyčiai

2026-07-24

Katelynas kovoje su bastūnais turi atsargauti

2026-07-23

ES skyrė „Google“ 1 mlrd. dolerių baudą

2026-07-23

Apie traukinius, LTG ir įspūdžius bei Auštrevičių

2026-07-23

Izraelis: Saudo Arabijos pripažinimas būtų istorinis žingsnis link taikos

2026-07-23

Japoniška tvarka kauniečio namuose: kaip paprastai susikurti jaukią erdvę

2026-07-23

Raja Racing Academy sportininkai puikiai pasirodė Lietuvos supermoto čempionato etape

2026-07-23

Diskusijų forumas

2026-07-23

Birštone iškilmingai atidarytas Sakurų parkas – Lietuvos ir Japonijos draugystės simbolis

2026-07-23

Pasilikti ilgiau, pažinti giliau: penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

2026-07-23

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

2026-07-23

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

2026-07-23

Penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

2026-07-23

Sudegė skulptoriaus Sodeikos dirbtuvės

2026-07-23

„Kauno energijai“ skirta per 163 tūkst. eurų bauda

2026-07-23

Registracija į Žolinės mugę 2026

2026-07-23

Seminaras Kaune kvies iš naujo atrasti Česlovo Milošo palikimą ir jo sąsajas su muzikine folkloro kultūra

2026-07-23

Darbų tempas Kauno rajone nemažėja

2026-07-23

Kauno rajone gimė 600-asis kūdikis – Arnas iš Noreikiškių

2026-07-23

Gardūs kalakutienos kukuliukai kreminiame krapų padaže

2026-07-23

Rusija perspėjo JAV dėl ginklų tiekimo Ukrainai

2026-07-23

Liepos 23-osios orai Kaune: debesuota diena su lietumi po pietų

2026-07-23

Liepos 23-iosios horoskopas: trims ženklams – lemtingi sprendimai

2026-07-23

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos