Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Statomas svarbus tiltas

  • 2023-07-22
  • Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius
  • Kaunas, Kauno rajonas, Lietuva, Technologijos, Verslas

Ne vienerius metus puoselėtas planas nukreipti transporto srautus nuo centrinių miesto gatvių pagaliau taps realybe. Kaunas ruošiasi įgyvendinti grandiozinį projektą. Oficialiai rastas rangovas vadinamojo Kėdainių tilto statyboms tarp Marvelės ir Vilijampolės krantų. Naujasis objektas per Nemuną sujungs Brastos ir Užnemunės gatves. Paruošiamieji darbai turėtų prasidėti šių metų pabaigoje.

Kauno Merijos paveikslėlis

Vienas ilgiausių tiltų Kaune

„Tęsdami darbus miestui ir jo žmonėms įsipareigojome per ateinančius ketverius metus imtis tiltų statybos. Iš suplanuotų trijų pradėsime statyti patį svarbiausią. Tuo pačiu tai bus didžiausias pastarųjų metų miesto projektas.

Kuo mūsų upių krantai turės daugiau jungčių, tuo labiau pagerinsime susisiekimą ir paskirstysime eismo srautus. Labai svarbu, kad tiltas su pėsčiųjų ir dviračių takais darniai įsijungtų į vystomas trasas ir papildytų ligšiolinę miesto infrastruktūrą“, – prieš artėjančias statybas kalba miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Planuojamas Kėdainių tiltas Kaune savo ilgiu (417 m) nusileis tik M. K. Čiurlionio (475 m) ir Č. Radzinausko – Lampėdžių (446 m) tiltams. 23,2 m plotyje išsiteks 4 eismo juostos ir pėsčiųjų bei dviračių eismui skirtos zonos.

Prieigose suprojektuotos dvi sankryžos. Brastos g. pusėje – žiedinė dviejų eismo juostų, o Užnemunės g. nepertraukiamą eismą užtikrins viadukas. Abipus šių arterijų numatytos ir triukšmą mažinančios užtvaros.

Kėdainių tiltas suprojektuotas vertinant Nemuno upės laivybos kelio (E 41) parametrus, išlaikant žemiausius galimus aukščius, vizualiai ploninant pagrindinę tilto perdangą. Taip siekiama daryti kuo mažesnę įtaką miestovaizdžiui.

Santakos erdvės kontekstas lėmė netradicinį architektūrinį sprendimą. Tilto asimetrinė konstrukcija tarsi sklendžia simboliškai pratęsdama upių vagas. Gelžbetonio konstrukcijos centrinė tilto atrama – „sala“ – žymi susiliejančius Nemuno ir Neries vandenis.

Tiltas išsiskiria išvystyta dviračių eismo ir pėsčiųjų promenada su amfiteatru rytinėje pusėje, nuo kurios atsiveria Santakos ir Kauno senamiesčio panorama. Tilto projektą parengė „Processoffice“ architektai bendradarbiaujant su „Kelprojekto“ inžinierių komanda.

Darnaus judumo plano dalis

„Šioje vietoje naujas tiltas, sujungsiantis Užnemunės ir Brastos gatves, numatytas dar 2013–2023 metų Kauno miesto bendrojo plano sprendiniuose. Toks objektas ilgainiui ne tik sukurs patogesnį ir greitesnį susisiekimą aplenkiant miesto centrą, bet ir ženkliai pakeis Kauno veidą.

Iki šiol piko metu daugelis senamiesčio prieigas naudoja kaip jungtį pasiekti kitus mikrorajonus. Įgyvendinus projektą, centrinės miesto gatvės ir senamiesčio arterijos nebeturės didelio tranzito. O būtent tokį tikslą keliame jau ne vienerius metus“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Transporto srautus matuojantys specialistai tikina, kad toks objektas nuo spūsčių išvaduos Karaliaus Mindaugo prospektą, Šv. Gertrūdos, Birštono ir Jonavos gatves. Skaičiuojama, kad įprastai Šv. Gertrūdos ir Gimnazijos g. sankirtoje per parą pravažiuoja apie 70 tūkstančių automobilių. Daugiau kaip pusę jų sudaro būtent tranzitinis transportas.

Naujas tiltas pasitarnaus ir tankiausiai apgyvendintų mikrorajonų gyventojams – pagerės susisiekimas tarp Šilainių, Vilijampolės ir kitapus Nemuno esančių Marvelės, Aleksoto bei Žemosios Fredos mikrorajonų.

Pirmieji darbai – metų pabaigoje

Kaunas viešą konkursą naujojo tilto statyboms paskelbė praėjusių metų liepą. Tąkart jis neįvyko dalyviams pasiūlius didesnę kainą nei buvo numatyta maksimali galima šių darbų vertė.

Šįkart tarp dviejų konkurso dalyvių mažiausią konkurso kainą pateikė bendrovė „Autokausta“. Beveik 115 mln. eurų su PVM siekiančios sutarties terminas – 57 mėnesiai. Tačiau rangos darbus tikimasi atlikti greičiau – maždaug per pusketvirtų metų nuo statybų pradžios.

Kiek anksčiau Kaune pastatytas pėsčiųjų tiltas iš Karaliaus Mindaugo pr. į Nemuno salą, vedantis baigiamo statyti Mokslo ir inovacijų muziejaus „Mokslo sala“ link. Artimiausiu metu tikimasi pradėti statyti dar du pėstiesiems ir dviratininkams skirtus tiltus. Vienas – iš Nemuno salos į Žemąją Fredą, o kitas – per Nerį, netoli P. Vileišio tilto.

Planuojama, kad paruošiamieji Kėdainių tilto statybų darbai galėtų prasidėti dar šių metų pabaigoje.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Alytaus įgulos sąveikos pratybos „Alertex“ – budrumo lygio patikrinimas

Rugpjūčio 9-osios orų prognozė Kaune: giedra ir šilta, vakare debesuosis

„Drąsos! Tai aš. Nebijokite!“

Rugpjūčio 9-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtinga kryžkelė

Šešiolikmečiai EČ neturėjo vargo ir su lenkais

Jei Lietuvos partijų simboliais būtų gyvūnai

Prastas Wi-Fi ryšys? Šis paprastas triukas su folija gali padėti

JAV

JAV Senatas pritarė sankcijų Rusijai paketui

Šeštadienio „Swedbank“ programėlės ir interneto banko sutrikimai – pašalinti

Protesto sodrinimas

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

Rugpjūčio 8-osios orai Kaune: debesuota diena ir giedras vakaras

Sinoptikė: savaitgalį Lietuvoje vyraus gaivesni ir sausesni orai

Žlabių šeimos atstovė: specialistai į pokalbį su vaikais atėjo nepasiruošę

U16 rinktinė EČ startavo užtikrintai įveikdama serbus (video)

Rugpjūčio 8-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris Zodiako ženklus

Keenanas Evansas grįžta ir skolinamas

Žydintis Kaunas

Kaunietės išradingumas: kaip pasigaminti stilingas žaliuzes iš tapetų likučių vos per 10 minučių

Tarptautinis vargonų muzikos festivalis „Cantus organi“ kviečia į išskirtinį koncertą Kėdainiuose!

Kėdainių rajono savivaldybė perka dviejų kambarių butą socialinio būsto fondo plėtrai (SB-31)

Policija vis dar ieško dingusios moters

Ignas Vėgėlė: „JAV reikalaujama atsakomybės už netinkamą pandemijos valdymą. Lietuvoje?“

Vievio ežero poilsio zonos maudykloje vandens kokybė gera, maudytis saugu

Švęskime okupantų išsinešdinimą

Kėdainių rajone tęsiamas Sveikatą stiprinančio Kauno regiono susitarimų įgyvendinimas

„Politico”: Vokietijoje daugėja nuogąstavimų dėl Maskvos kišimosi į rinkimus

„ConTempo“ festivalyje – 340 vaikų iš Lietuvos regionų: „Daugeliui tai yra pirmoji scenos menų patirtis“

Gaivioji vietnamietiška Bún chả: grilinta kiauliena su ryžių makaronais

Po audrų laukia gaivesnės savaitgalio dienos (video)

Rugpjūčio 7-osios orai Kaune: debesuota diena ir giedras vakaras

Rugpjūčio 7-osios horoskopas: kam laukti sėkmės, o kam saugotis nuostolių?

Kaip atsiranda minėtinos datos?

Kaip penki paprasti augalai gali išgelbėti jūsų derlių: patarimai sodininkams

Ką pasauliui kuria Kauno elektronikos inžinieriai?

Kviečiame balsuoti už Jonavos projektus „Europos burės 2026“

Informacija apie planuojamas varžybas Elektrėnų mariose

Tomas Čyvas

Naujieji bolševikai prieš grynuosius pinigus

Informuojame apie pakeistą prašymų dėl žemės sklypų pagrindinės žemės naudojimo paskirties keitimo teikimo tvarką

Lietuvos jaunimas kviečiamas dalyvauti nemokamoje tarptautinėje medijų stovykloje Latvijoje „Young Media Sharks“

Jau šiandien – Vakarės Urbaitės ir grupės koncertas Gegučių parke!

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros derlius jūsų lėkštėje

Miesto gamtos ir bendruomenės festivalis „Drevės“

Optimizmo architektūra. Kauno filharmonija (video)

KTU mokslininkas apie grynuosius pinigus

Rugpjūčio 6-osios orų prognozė Kaune: karšta diena baigsis audra su kruša

Spalį Kaune futbolo savaitgalis

Žiniasklaida: „Norfos“ savininkas Dundulis turbūt nedalyvaus prezidento rinkimuose

Rugpjūčio 6-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus dėl finansų

Katelynas apie VSAT melą ir įsibrovėlių tunelius

Pareigūnai aiškinasi, kas sugadino svetimą turtą

Rusija dar intensyviau grobia Ukrainos vaikus

Žiurkės sode ir sandėliuke? Patikrinti būdai, kurie jas atbaidys natūraliai

Festivalį „ConTempo“ uždarys sudėtingas pasirodymas aštuonių metrų aukštyje ir piknikas Santakoje

„Meta Duo“ koncertas – jau šiandien!

Kas man priklauso? Visa informacija apie valstybės paramą – vienoje vietoje

Rugpjūčio 23-iąją minima Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti bei Baltijos kelio diena

Kviečia dvyliktas kultūros ir istorijos festivalis „Radviliada“

Gong bao vištiena – vasariška klasika jūsų pietums

UKraina toliau daužo „Wildberries“ sandėlius

Kauno rajone ir Birštono savivaldybėje, įtariama, padegti garažai

Policija aiškinasi, kas siautėjo parduotuvėje

Rugpjūčio 5-osios orai Kaune: karšta ir sausa diena, vakare išsigiedrys

Rugpjūčio 5-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

Net 19 Lietuvos lengvaatlečių Europos čempionate

Kinija smogė Lietuvos lazerių gamintojai „Ekspla“

Pamirškite baliklius: paprastas būdas, kaip papilkėjusias kojines vėl paversti akinančiai baltomis

Vievio ežero poilsio zonos maudykloje vandens kokybė patenkinama. Kitose Elektrėnų savivaldybės maudyklose vandens kokybė gera, maudytis saugu.

Ažytėnų tilto statybvietėje – akivaizdūs pokyčiai

Konkursas Kontrolės ir audito tarnybos vyriausiojo specialisto pareigoms užimti

Respublikinis tapytojų pleneras „Kėdainiai. Abipus Nevėžio 2026“

Jonavą pasiekė pirmąjį Lietuvos vardo paminėjimą liudijanti faksimilė

Graikiškas jogurtas su keptomis figomis ir medumi

Praėjusią savaitę Kauno apskrityje nustatyti 25 neblaivūs vairuotojai

Lenkijos naikintuvai virš Baltijos jūros perėmė dar vieną Rusijos žvalgybinį lėktuvą

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone šią savaitę

Rugpjūčio 4-osios orai Kaune: debesuota, bet šilta ir be lietaus

Mobilizacijos bangos Rusijoje

Rugpjūčio 4-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – ypatingas perspėjimas

Kasčiūnas: dėl JAV karių Lietuvoje bus aišku rudenį

Teismui perduota byla dėl išpuolio prieš teisėją

Kaip atsikratyti augintinių plaukų: kaunietės atskleista paslaptis slypi virtuvėje

Kėdainių dvaro sodybos minaretas tapo jau aštuntuoju Kėdainių krašto muziejaus padaliniu

Kėdainių rajono savivaldybės seniūnijose sudaryti preliminarūs 2026 m. nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų sąrašai

Jau rugpjūčio 1 d. lauksime visų Kėdainių miesto parke, kuriame vyks didžiausias nemokamas giminių piknikas po atviru dangumi – „Gimininės”

Žiūrovai apie Kaune prasidėjusį festivalį „ConTempo“: „Skulptūriška, netikėta, organiška“

M. K. Čiurlionio koncertų centro projekto autorius Rolandas Palekas: „Kaunas yra vienareikšmis moderniosios Lietuvos centras“

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

Žeimių parapijoje paminėtas bažnyčios 120 metų jubiliejus ir Šv. Onos atlaidai

Rugpjūčio 3-osios orų prognozė Kaune: laukia giedra ir rami diena

Akcentas mokantis kalbų: kada jis trukdo ir kada visiškai ne?

Kaip pasirinkti kalbos kursus, kurie iš tiesų veikia? 5 Signalai, kad kursai bus laiko švaistymas

Rugpjūčio 3-iosios horoskopas: trims ženklams ši diena bus išskirtinė

Kelininkai toliau dirba po audros

Keptuvės plovimo gudrybės: kodėl vandens temperatūra svarbiau už kempinę

Pratybos „Kęstučio smūgis 26“

Kodėl Kaunas medžioja elektronikos inžinierius?

„Creditinfo Lietuva“: šiemet bankrutuojančių įmonių skaičius gali pasiekti 915

Rusijos agresijos prieš Ukrainą aktualijos

Rugpjūčio 2-osios orų prognozė Kaune: tarp giedro ryto ir vakaro – debesys

Per sprogimą Maskvos kavinėje žuvo mažiausiai 3 žmonės

„Visi valgė ir pasisotino“ (Mt 14, 20) XVIII eilinis sekmadienis

Alytaus įgulos sąveikos pratybos „Alertex“ – budrumo lygio patikrinimas

2026-08-09

Rugpjūčio 9-osios orų prognozė Kaune: giedra ir šilta, vakare debesuosis

2026-08-09

„Drąsos! Tai aš. Nebijokite!“

2026-08-09

Rugpjūčio 9-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtinga kryžkelė

2026-08-09

Šešiolikmečiai EČ neturėjo vargo ir su lenkais

2026-08-08

Jei Lietuvos partijų simboliais būtų gyvūnai

2026-08-08

Prastas Wi-Fi ryšys? Šis paprastas triukas su folija gali padėti

2026-08-08
JAV

JAV Senatas pritarė sankcijų Rusijai paketui

2026-08-08

Šeštadienio „Swedbank“ programėlės ir interneto banko sutrikimai – pašalinti

2026-08-08

Protesto sodrinimas

2026-08-08

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

2026-08-08

Rugpjūčio 8-osios orai Kaune: debesuota diena ir giedras vakaras

2026-08-08

Sinoptikė: savaitgalį Lietuvoje vyraus gaivesni ir sausesni orai

2026-08-08

Žlabių šeimos atstovė: specialistai į pokalbį su vaikais atėjo nepasiruošę

2026-08-08

U16 rinktinė EČ startavo užtikrintai įveikdama serbus (video)

2026-08-08

Rugpjūčio 8-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris Zodiako ženklus

2026-08-08

Keenanas Evansas grįžta ir skolinamas

2026-08-08

Žydintis Kaunas

2026-08-07

Kaunietės išradingumas: kaip pasigaminti stilingas žaliuzes iš tapetų likučių vos per 10 minučių

2026-08-07

Tarptautinis vargonų muzikos festivalis „Cantus organi“ kviečia į išskirtinį koncertą Kėdainiuose!

2026-08-07

Kėdainių rajono savivaldybė perka dviejų kambarių butą socialinio būsto fondo plėtrai (SB-31)

2026-08-07

Policija vis dar ieško dingusios moters

2026-08-07

Ignas Vėgėlė: „JAV reikalaujama atsakomybės už netinkamą pandemijos valdymą. Lietuvoje?“

2026-08-07

Vievio ežero poilsio zonos maudykloje vandens kokybė gera, maudytis saugu

2026-08-07

Švęskime okupantų išsinešdinimą

2026-08-07

Kėdainių rajone tęsiamas Sveikatą stiprinančio Kauno regiono susitarimų įgyvendinimas

2026-08-07

„Politico”: Vokietijoje daugėja nuogąstavimų dėl Maskvos kišimosi į rinkimus

2026-08-07

„ConTempo“ festivalyje – 340 vaikų iš Lietuvos regionų: „Daugeliui tai yra pirmoji scenos menų patirtis“

2026-08-07

Gaivioji vietnamietiška Bún chả: grilinta kiauliena su ryžių makaronais

2026-08-07

Po audrų laukia gaivesnės savaitgalio dienos (video)

2026-08-07

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos