Vienas esminių sektorių Europos Sąjungoje yra paslaugų sektorius. Jis sudaro net 74 % BVP, palyginti su gamybos pramone, turinčia 23,8 % BVP, ir žemės ūkiu, kuris sudaro tik 1,5 % BVP. Šiuo metu paslaugų sektorius yra pagrindinis indėlis į užimtumą Europos Sąjungos šalyse. Didžiausią pridėtinę vertę dėl paslaugų sektoriaus gaunančios valstybės yra Liuksemburgas, Kipras bei Graikija. Dėl paslaugų pobūdžio, šis sektorius taip pat yra siejamas su gamybos pramone ir jos augimas taip pat yra skatinamas, kadangi gamybos pramonė tiekia paslaugų sektoriuje naudojamus produktus.
Žinoma, keli pastarieji metai pažėrė iššūkių pasaulio ekonomikai ir tai paliko savo pėdsaką daugelyje Europos industrijų: viešbučiai, restoranai bei laisvalaikio sektorius uždirbo vos 25 % įprastų pajamų. Vis dėlto, pastebima, jog ritmas palaipsniui sugrįžta: tikimasi, jog paskutinieji du šių metų ketvirčiai bus ypač palankūs Europos ekonomikai. Prancūzija išlieka populiariausia šalimi užsienio turistams (po jos seka Ispanija, Italija bei Vokietija), taigi tikimasi jog turizmas šiemet grįš į įprastas vėžes ir atgaivins paslaugų sektorių.
Tuo tarpu tarp sparčiausiai augančių įmonių Europoje pirmauja Suomijos įkurtas „Swappie“, siekiantis transformuoti iPhone telefonų naudojimą. Prognozuojama, jog bendra naudotų išmaniųjų telefonų rinka sparčiai plėsis iki pat 2027-ųjų metų. Atradę aktualią šiuolaikinę nišą, „Swappie“ jau paskelbė apie gautą net 108 milijonų eurų investiciją. Įmonė, kuri perka, atnaujina ir parduoda iPhone telefonus panaudos naujai gautas investicijas plėtrai Europoje bei savo augimo skatinimui. Kadangi vartotojai vis dažniau ieško būdų, kaip sumažinti savo naudojamų produktų poveikį aplinkai, „Swappie“ sukurtas telefonų „perdirbimo“ modelis tampa vis aktualesnis. Naudotų iPhone telefonų kainos Suomijoje per „Swappie“ svyruoja nuo 140 iki 1800 eurų ir visų modelių telefonams atliekamas net 52-iejų etapų testavimo procesas. Pirkėjai gali būti užtikrinti, jog telefonai tiks tiek kasdieniam bendravimui, tiek socialinių tinklų naudojimui, vaizdo įrašų peržiūroms, žaidimams ar kazino online lažyboms. Be to, kiekvienas telefonas yra individualiai atnaujinamas gamyklose Europoje bei naudotojams yra suteikiama vienerių metų garantija.
Džiaugiamės, jog tarp greičiausiai progresuojančių europietiškų kompanijų mes matome ir Lietuvos vardą: sveikatingumo startuolis „Kilo Health“ jau ne kartą Europoje buvo minimas kaip itin greito augimo pavyzdys. Įmonės tikslas – sukurti ir plėtoti inovatyvius skaitmeninius metodus siekiant užtikrinti sveikesnį gyvenimo būdą ir užkirsti kelią sveikatos problemoms. Po dešimties metų rinkoje „Kilo Health“ gali pasigirti net 4 milijonais vartotojų visame pasaulyje, 600 darbuotojų, biurais penkiuose didžiuosiuose Europos miestuose, 15 inovatyvių skaitmeninių sveikatos produktų ir nepaliaujamu augimu. Europa yra vienas pagrindinių pasaulinės medicinos prietaisų pramonės centrų, tačiau „Kilo Health“ sparčiai plečiasi ir už Senojo žemyno ribų.
Tarp sparčiausiai augančių industrijų verta paminėti ir automobilių, atsinaujinančios energijos, tekstilės, mažmeninės prekybos, FinTech, farmacijos bei nekilnojamojo turto sektorius. Per 13 milijonų žmonių Europoje yra įdarbinti automobilių sektoriuje, kas sudaro virš 6 procentų bendro ES įdarbinimo. Didžiausias automobilių gamintojas Europoje, kaip daugelis gali nuspėti, yra Vokietija. Vykstant sparčiam elektrinių automobilių integravimui Europos šalyse, tokie vokiški automobiliai kaip Volkswagen gali drąsiai būti vadinami vienais iš lyderių Europos elektromobilių industrijoje ir dėl jų elektrinių transporto priemonių sektorius sparčiai plečiasi. Ne tik automobilių, bet ir kitų transporto priemonių, bei priekabų ir puspriekabių gamyba yra sėkminga bei greitai besivystanti industrija Europoje, taip pat kaip ir transporto paslaugų tiekimas. Verta paminėti, jog šiuo metu didžiausias nuosavų vilkikų parkas priklauso Lietuvos įmonei „Girteka“: tai didžiausia kelių transporto bendrovė visoje Europoje. Inovatyvūs sprendimai bei šiuolaikinių technologijų integravimas yra būtent tai, kas padeda bendrovei nepaliaujamai plėstis ir modernizuotis, siekiant išlaikyti savo srities lyderės poziciją.
Dar viena svarbi besiplečianti pramonė yra Fintech, kuri supaprastina finansinius sandorius pavieniams vartotojams bei įmonėms ir palengvina sandorius tarp jų. Didžiausios investicijos šiame sektoriuje Europoje buvo gautos Vokietijoje bei Švedijoje. Be to, nemažai didžiųjų Europos bankų pastaraisiais metais investuoja į Fintech, kadangi tikima šio sektoriaus beribėmis perspektyvomis.
Be abejo, Europos nekilnojamojo turto industrija jau kelerius metus yra viena iš sparčiausiai augančių: pasak paskutiniųjų tyrimų, geriausios šalys nekilnojamojo turto investicijoms yra būtent Europoje. Nekilnojamojo turto verslas yra vienas seniausių pasaulyje ir jeigu anksčiau žmonės investuodavo savo gyvenamose vietovėse, šiais laikais pasaulis globalizuojasi ir investuotojai turi prieigą prie daugumos valstybių nekilnojamojo turto. Prie geriausių šalių investicijoms yra priskiriama Norvegija, Švedija bei Lietuva. 2007–2022 metų duomenimis, Lietuvos nekilnojamojo turto vertė padidėjo net 5,6 % ir investuotojams ateities perspektyvos yra be galo palankios. Norvegijos bei Švedijos rodikliai yra dar palankesni: 7,2 % nekilnojamojo turto vertės augimas Norvegijoje bei 7,5 % Švedijoje. Taipogi, teisinės, socialinės ir politinės institucijos šiose valstybėse yra puikiai funkcionuojančios, o tai užtikrina saugią atmosferą investicijoms į nekilnojamąjį turtą.
Tikimasi, jog Europos Sąjungos ekonomika šiemet augs bent 2,7 % Senajam žemynui atsigaunant. Naujausi BVP duomenys įrodo tvarų ir spartų daugelio šalių augimą ir pozityvius rezultatus matysime jau šiais metais.