Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Pasaulio kiokušin karatė čempionate kovą dėl medalių tęs septyni lietuviai

  • 2022-09-25
  • Vytautas Krajašas
  • Sportas

Kelcuose (Lenkija) prasidėjusiame 2022 metų pasaulio kiokušin karatė čempionate šeštadienį pergalingai žengti pavyko septyniems lietuviams, kurie kovą dėl apdovanojimų pratęs sekmadienį.

Moterys pirmąją čempionato dieną išsiaiškino pusfinalio dalyves, o vyrai – ketvirtfinalio.

Dėkojo aistruoliams

Tarp moterų į pusfinalį 55-60 kg svorio kategorijoje žengė Rūta Brazdžionytė, o svorio kategorijoje virš 60 kg – Brigita Gustaitytė. Taip abi sportininkės užsitikrinimo mažiausiai bronzos apdovanojimus.

R.Brazdžionytė aštuntfinalyje 4:0 įveikė japonę Ayane Umezawą, o ketvirtfinalyje 3:1 – Joaną Bielych iš Kazachstano. Dėl bilieto į finalą vilnietė sekmadienį kovos su švede Mirjam Bjorklund.

„Viskas pavyko gerai ir sklandžiai, buvo mano diena, labai gerai jaučiuosi, – po ketvirtfinalio sakė R.Brazdžionytė. – Pademonstravau, ką moku geriausiai, be kažkokių išsiblaškymų, žiūrėjimo, ką kiti daro. Pavyko tai šiandien, tikiuosi, kad pavyks ir rytoj.“

Su būsima varžove M.Bjorklund vilnietė prieš metus kovojo Europos čempionato pusfinalyje Tbilisyje ir tvirtai nugalėjo – kova po efektingo Lietuvos atletės smūgio buvo nutraukta anksčiau laiko.

„Po to kovos aš gal pasikeičiau kažkiek, ji – irgi. Reikia nusiteikti sunkiai kovai, nes į pusfinalį patenka geriausi“, – teigė R.Brazdžionytė.

Kovotoja taip pat labai dėkojo gausiai į Kelcus susirinkusiems ir audringai visus saviškius palaikantiens Lietuvos kiokušin karatė bendruomenės nariams.

„Klausimas, ar garsiau palaiko mus, ar lenkus, – šyptelėjo kovotoja. – Ant tatamio palaikymą tikrai girdime. Kai paskutinę lemiamą akimirką dar reikia tris smūgius padaryti, juos atlikti pavyksta dėl žiūrovų.“

B.Gustaitytė pirmajame etape 4:0 nugalėjo vengrę Reką Kerekes, o ketvirtfinalyje tik po įtemptos dviejų pratęsimų pareikalavusios kovos 3:2 palaužė japonę Kokoną Nomurą. Tiek po pagrindinio kovos laiko, tiek po pratęsimo keturi teisėjai iš penkių skyrė lygiąsias ir tik po vieną kaskart balsavo už lietuvės laimėjimą.

„Viskas pavyko pagal planą, visas pasirengimas vyko būtent šioms dviems kovoms, – kalbėjo B.Gustaitytė. – Buvome nuspėję, kad antrajame etape teks susitikti su japone, tad viską atitinkamai ir planavome. Pirmą kovą – vienaip, o antrą – šiek tiek kitaip. Ketvirtfinalyje svarbiausia buvo nežengti nė žingsnio atgal. Jei pradėsi trauktis ar dėliotis atstumą, japonė laimės.“

Pusfinalyje vilnietė susitiks su patyrusia bulgare Ivanka Popova.

„Ji yra atėjusi iš kitos svorio kategorijos, bet su ja yra kovojusi mano sesuo Magdalena. Varžovė žinoma, bet kol kas mąstėme tik apie pirmąją dieną. Dabar reikia nusiraminti ir pasirengti antrajai“, – kalbėjo Lietuvos kovotoja.

Tarp 8 geriausių 50-55 kg svorio kategorijoje taip pat pateko Evelina Bidžanova. Ji aštuntfinalyje 4:0 nugalėjo Daną Abduraimovą iš Kazachstano, bet ketvirtfinalyje 0:5 nusileido tituluotai japonei Sayakai Kato (2013-ųjų pasaulio čempionė, 2017-ųjų – vicečempionė).

Tuo metu Inga Mikštaitė 55-60 kg svorio kategorijos 1/16 finalo etape 4:0 pranoko Rezvan Kosari Kakhki iš Irano, bet aštuntfinalyje po pratęsimo 0:5 nusileido vengrei Lili Mezo.

Kitoms Lietuvos sportininkėms pergalėmis pasidžiaugti nepavyko. Anetos Meškauskienės (virš 60 kg) kovoje su japone Yuina Koizumi prireikė net dviejų pratęsimų, bet po jų teisėjai paskelbė varžovės pergalę rezultatu 4:1. Brigita Svinkūnaitė (iki 50 kg) po pagrindinio kovos laiko 0:4 nusileido japonei Misaki Utsunomiyai, o Valentynai Kurmin (50-55 kg) žengti ant tatamio ir susikauti su dar viena Japonijos atstove Yuki Yoshida sukliudė trauma.

Pirmieji nokautai

Vyrų varžybose į ketvirtfinalį pateko ir kovą sekmadienį pasaulio čempionate tęs penki iš šešių lietuvių: Justinas Kvietka, Juras Sokolovas, Eventas Gužauskas, Edgardas Sečinskis ir Orestas Abazorius.

75-85 kg svorio kategorijos pirmajame etape J.Sokolovui žengti ant tatamio neteko, o antrajame lietuvis įnirtingai kovėsi su itin patyrusiu 2019 metų absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoju japonu Daiki Kato. Po pagrindinio kovos laiko teisėjai buvo minimaliai palankesni varžovui (1:2), po pirmojo pratęsimo – jau lietuviui (1:0), o po antrojo vienbalsiai paskelbė J.Sokolovą nugalėtoju (5:0).

J.Kvietka toje pačioje kategorijoje iš pradžių 5:0 nepaliko vilčių iraniečiui Mehdi Salehi, o aštuntfinalyje taip pat 5:0 įveikė vengrą Gergely Fekete.

Ketvirtfinalyje J.Sokolovo laukia susitikimas su švedu Jonu Rosinu, o J.Kvietkos – su japonu Nariyoshi Tada.

Svorio kategorijoje virš 85 kg dukart ant tatamio teko žengti E.Gužauskui ir E.Sečinskiui. Pirmąsias kovas jie laimėjo įtikinamai per pilną jų pagrindinį laiką, o per antrąsias savo varžovus pasiuntė į nokautus.

E.Gužauskas iš pradžių 4:0 pranoko iranietį, o po to nepaliko vilčių vengrui Adamui Davidui.

E.Sečinskis pirmajame etape 5:0 įveikė kitą Irano atstovą Seyedą Sajadą Razavi, o aštuntfinalyje efektingu smūgiu keliu į galvą užbaigė japono Sota Ochai pasirodymą pasaulio čempionate.

O.Abazorius aštuntfinalyje taip pat užtikrintai 5:0 pranoko japoną Takeru Osaką, o Paulius Žimantas, deja, 0:3 pralaimėjo dar vienam Japonijos atstovui Kodai Suzuki.

Ketvirtfinalyje E.Gužauskas susitiks su lenku Mareku Wolny, E.Sečinskio laukia taip pat šeimininkų atstovas, 2019-ųjų absoliučios svorio kategorijos pasaulio vicečempionas Maciejus Mazuras, o O.Abazoriaus – 2017-ųjų pasaulio vicečempionas japonas Kembu Iriku.

Iki šiol – 5 titulai

Lietuvos sportininkai iki šiol yra iškovoję penkis pasaulio čempionų titulus. Dukart tai padarė Margarita Čiuplytė (2009 ir 2013 m.), po kartą – Roma Mikšytė (1997), Paulius Klapatauskas (2001) ir Orestas Procas (2013).

Pasaulio vicečempionų titulus savo kolekcijose turi Gediminas Tankevičius (2001), Donatas Imbras (2005), Lukas Kubilius (2013), I.Mikštaitė (2019), Ona Jomantaitė (1997), Jurgita Tumaitė (2001) ir Sandra Stanevičiūtė (2001), o bronzos medalių laimėtojais yra tapę Andrius Miseckas (2013), L.Kubilius (2017), I.Mikštaitė (2009 ir 2017), Diana Mačiūtė (2013), Rita Pivoriūnaitė (2013), Gabija Gudeliauskaitė (2013) ir Diana Balsytė (2013).

BNS

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Premjero vizite Kauno rajone – dėmesys sveikatos priežiūros, švietimo ir infrastruktūros projektams

Ką veikti Kauno rajone birželio 9-15 dienomis?

Lietuva bando užsitikrinti pozicijas puslaidininkių gamybos srityje

Teismas neleido vaikų prievartavimu kaltinamam K. Bartoševičiui išvykti į užsienį

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Dirbtinis intelektas – ateities ginklas prieš biurokratinį absurdą

Kauno regioninis valstybės archyvas kviečia į parodos „Kazachės moterys stepių kultūroje“ atidarymą

Išpuolis Kauno centre: peiliu sužalotas vyras

Premjeras: Giraitės ginkluotės gamykla rengiasi plėtrai

Ministerija siūlo Lietuvoje išplėsti defibriliatorių tinklą

„Rusiškas pasaulis” lietuvių galvose? Ekspertai teigia, kad nenoras mokytis vokiečių kalbos – didžiulė problema

Birštone atidarytas naujas viešbutis

KAM skelbia Kairių karinio miestelio vystymo ir priežiūros paslaugų pirkimą

Parlamentaras siūlo uždrausti nesveiko ir greitojo maisto reklamą

„Imkite Šventąją Dvasią” (Jn 20, 22) Sekminės

Vaikų vasara Kaune: priėmimas į papildomas stovyklas jau kitą savaitę

Ateina savaitgalis: kokie orai laukia?

B. Ulvaeusas iš grupės ABBA kūrybai pasitelkia dirbtinį intelektą

Pasiruošimas J. Timberlake‘o koncertui Kaune: kas vyksta užkulisiuose?

Įmonių įsigijimai ar susijungimai: tikroji sutarties rizika slypi derybose

Dvigubi pasiekimai: gabiausi Kauno mokiniai pagerbti šventėje

MKL sezono uždaryme apdovanojimais džiaugėsi ir jaunieji krepšininkai iš Kauno

Gydytoja rekomenduoja: prieš kelionę pasitikrinkite širdį

Gamtininkui Selemonui Paltanavičiui – V. Adamkaus premija

JAV ir Lietuvos kariai atliko kovinius šaudymus Baltijos jūroje

Kaunietis kaltinamas turto iššvaistymu

Policija ieško nepilnametę sužalojusio asmens

R. Popovienė sureagavo į prezidento kritiką: sieks užtikrinti kokybišką sporto projektų administravimą

Jaunimo renginys Kaune – apie draugystę, kūrybą ir psichologinę sveikatą

Vejos robotų priežiūra – paprasta, bet būtina

Lietuvos ūkininkų mylimiausia stogo danga: kaip juos taip pakerėjo trapecinė skarda?

Nėštumas ir hemorojus: kaip sau padėti ir kada kreiptis į gydytoją?

Galvūgalis – tik dekoracija ar svarbus komforto elementas?

Autoserviso mitai – ar tikrai reikia keisti tepalus kas 10 tūkst.?

E-sporto augimas: kodėl virtualios varžybos tampa nauja sporto ateitimi?

Rimas Armaitis

Ukrainoje kovojęs lietuvis: tautiečiai, ar suvokiate, ką išrinkote į Seimą?

Kauną užlies folkloro garsai – vyks XXXIX tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai 2025“

Keramikos gaminiai

Kurti – tai augti: keramika, kaip menas, amatas ir terapija

Kokios yra butų kainų augimo didmiesčiuose priežastys?

Stanislovas Buškevičius. Partijos "Jaunoji Lietuva" pirmininkas

Stanislovas Buškevičius. Pelenais virtę rusų lėktuvai: NATO Putinui neįkandama

Tomas Čyvas

Lietuvos rerusifikacija – vilniečio atsakymas kauniečiui

Ne tik ūgis ir svoris: gydytoja primena, ką būtina stebėti augant vaikui

Miestą užplūs dviratininkai – laukia orientacinės varžybos „Įmink Kauną“

Neveronių vaikams – „Lobių sala“!

Reikalinga visuomenės pagalba: policija ieško tragišką avariją sukėlusio kaltininko

Prezidentas Gitanas Nausėda: Lietuva buvo ir bus su Ukraina

Kovos dėl talentų užkulisiai: kokių darbuotojų šiandien trūksta labiausiai?

Kvietimas diskusijai: kaip saugosime Kauno modernistinį paveldą?

Teismas išnagrinėjo D. Dargio gynėjos skundą dėl suėmimo: paaiškės, ar suimtas pagrįstai

Maudynių sezone kauniečius pasitiks atnaujinti paplūdimiai

Draudikai: gaisrai ir audros paskatino gyventojus drausti savo būstus 

Birželį policija vykdys reidus Lietuvos keliuose

LSMU

Prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas

VIEŠPATIES ŽENGIMAS Į DANGŲ (ŠEŠTINĖS). Tėvo diena.

Stanislovas Buškevičius. Partijos "Jaunoji Lietuva" pirmininkas

Stanislovas Buškevičius. Tikslas – kolonizuoti Lietuvą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

2025-06-17

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

2025-06-17

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

2025-06-17

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

2025-06-17

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

2025-06-17

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

2025-06-17

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

2025-06-17

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

2025-06-17

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

2025-06-17

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

2025-06-16

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

2025-06-16

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

2025-06-16

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

2025-06-16

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

2025-06-16

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

2025-06-16

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

2025-06-15

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

2025-06-15

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

2025-06-15

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

2025-06-14

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

2025-06-14

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

2025-06-14

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

2025-06-14

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

2025-06-14
Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

2025-06-13

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

2025-06-13

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

2025-06-13

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

2025-06-13

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

2025-06-13

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

2025-06-13

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

2025-06-13

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos