Jeigu ieškote įdomios temos biuro šventinei vakaronei, kasmetinėms šeimos suneštinėms vaišėms ar kokteilių vakarėliui, į kurį jus verčia eiti antroji pusė, šie neįtikėtini faktai apie Kalėdas padės pralaužti ledus. Jie taip pat puikiai tiks smagiam šventiniam žaidimų vakarui.
Greičiausiai jau žinote, kad Šv. Kalėdos yra kur kas daugiau nei dovanų išpakavimas, apsirengimas mielu (arba bjauriu –priklausomai nuo jūsų požiūrio) kalėdiniu megztiniu ar namų išpuošimas gausybe brangių dekoracijų. Kalėdos – labai sena šventė, kurios tradicijos siekia šimtmečius. Faktiškai kiekvienas šios šventės aspektas turi tam tikrą prasmę, kuri net Kalėdų tradicijomis besidomintį žmogų privers suklusti: „O, geras! To tikrai nežinojau.“
Kalbant apie religinę šventės reikšmę, jau greičiausiai pastebėjote, kad šios šventės ištakos yra pagoniškos. Kai kurie faktai gali nustebinti net Kalėdų šventės tyrinėtojus (o kai kurie faktai yra tiesiog labai įdomūs), todėl garantuojame, kad perskaitę šį straipsnį sužinosite kažką naujo. Taigi atsikvėpkite nuo šventinio laikotarpio šurmulio ir susipažinkite su šiais Kalėdų faktais. Gal būt net užsimanysite pasidalinti jais su savo draugų kompanija ar užrašyti vieną iš jų ant atvirutės. Pateikiame jums paskutinius 8 įdomius faktus apie Kalėdas:
17. Kumpis, o ne kalakutas yra mėgstamiausias švenčių patiekalas.
Kai kurios šeimos Kalėdų pietums kepa kalakutą, kitos – kumpį, o kai kurie žmonės siekia būti išskirtiniais ir į orkaitę šauna avį ar kitą daug baltymų turintį patiekalą. Jei norite sužinoti, koks patiekalas yra labiausiai paplitęs, paklauskite to Google: Remiantis „Google Trends“ duomenimis, gruodžio mėnesį žymiai padidėja paieškų su raktiniais žodžiais „kumpis ir „kalakutas“ skaičius: (Tai toli gražu neprilygsta skaičiui, nusakančiam kaip dažnai „kalakutai“ yra gaudomi internete lapkričio mėnesį!) Nors abu šventiniai patiekalai yra itin populiarūs, riekėmis supjaustytas kumpis išlieka populiariausiu Kalėdų stalo pasirinkimu.Vis gi, dar nėra žinoma, kam – kumpio ar kalakuto sumuštiniams – žmonės teikia pirmenybę praėjus dienai po Kalėdų.
18. Saldaininės lazdelės imtos gaminti Vokietijoje.
Nacionalinė konditerijų asociacija teigia, kad kad pirmiausia chorvedys davė saldainių mažiems vaikams, kad šie ramiai pasėdėtų ilgų mišių metu. Jungtinėse Amerikos Valstijose močiutės iki šiol dalina vaikams saldumynus per pamokslus. Tačiau saldaininės lazdelės išpopuliarėjo tik 1847 metais, vokiečių- švedų imigrantui jomis papuošus Kalėdų eglutę. Tik nuo to laiko šis saldumynas išpopuliarėjo kaip Kalėdų saldainiai. Šiais laikais, mes sunkiai įsivaizduojame šventes be šių mažų, raudonų bei baltų lazdelių.
19. Pirmoji Rokfelerio aikštės Kalėdų eglė buvo maža.
Pirmoji Rokfelerio aikštėje papuošta eglutė buvo labiau panaši į Čarlio Brauno eglutę ir toli gražu neprilygo prašmatniai šių metų eglei. Pirmąją nedidukę, lemputėmis nepapuoštą eglę šio skvero centre pastatė statybininkai 1931 metais. Po dviejų metų, jos vietoje atsirado kita eglutė, šį kartą ji jau buvo papuošta lemputėmis. Mūsų dienomis, didžiulė Rokfelerio centro eglutė yra apkrauta daugiau nei 25 000 kalėdinių lempučių. Kiekvienais metais ją aplanko milijonai žmonių.
20. Vašingtonas Irvingas sukūrė daug pasakojimų apie Kalėdų senelį.
Jūs greičiausiai pažįstate Vašingtoną Irvingą. Būtent šis vyras sukūrė pasakojimą apie raitelį be galvos, bet jis taip pat daug rašė apie šventą Mikalojų. Iš tiesų, jis buvo pirmasis, įsivaizdavęs Kalėdų senelį ir jo aštuonis elnius. Jis taip mylėjo Kalėdų senelį, kad 1835 metais, jis padėjo įsteigti Šventojo Mikalojaus Niujorko miesto bendruomenę ir ten dirbo kaip sekretorius iki 1841 metų.
21.Norvegija dovanoja eglutę Londono Trafalgaro skverui.
Londoniečiai ir miesto svečiai greičiausiai kasmet aplanko aukštą, įspūdingą eglę Trafalgaro skvere, bet ar žinote, iš kur ji atkeliauja į Jungtinės Karalystės sostinę? Nuo 1947 metų, kiekvienais metais Norvegijos žmonės dovanoja londoniečiams eglę, kurią jie pastato šiame skvere. Norvegai dovanoja eglę norėdami atsidėkoti Didžiąjai Britanijai už pagalbą Norvegijai antrojo pasaulinio karo metu.. Tai – tikras žmonių geranoriškumo pavyzdys.
22. Viena Kalėdų dovana slėpė gyvybę išsaugoti galinčią paslaptį.
Antrojo pasaulinio karo metais, Jungtinių Amerikos Valstijų lošimo kortų kompanija kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ir Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūromis prisijungė prie karinių pajėgų, tam, kad sukurtą ypatingą kortų kaladę. Jie išdalino kortas kaip Kalėdų dovanas sąjungininkų pusę atstovaujantiems karo nusikaltėliams, kad šie galėtų pasprukti iš vokiečių karo belaisvių stovyklų. Atskirtos kortos jas sušlapinus atsilupdavo. Tokiu būdu kaliniai kortose pamatydavo galimus pabėgimo maršrutus. Kartais tiesa yra keistesnė už prasimanymus.
23. Kalėdų eglutė iki jūsų namų greičiausiai nukeliavo ilgą kelią
Nebent jūs patys ją nusikirtote.. Jūsų „šviežia“ Kalėdų eglutė greičiausiai nukeliavo ilgą kelią, kol pasiekė jūsų vietinį prekybininką.. Ir nors daugelis iš jūsų svajoja apie žygį į mišką, 98% amerikiečių namuose esančių eglučių šiais laikais yra užauginamos ūkiuose, dažniausiai Kalifornijoje, Origone, Mičigane, Vašingtone, Viskonsine, Pensilvanijoje ir Šiaurės Karolinoje. Tai populiariausios eglučių auginimo vietos šioje šalyje.
24.Girliandos – šventinis Kalėdų atributas, turintis seną istoriją.
Girliandos buvo sukurtos 1610 metais Vokietijoje. Jos buvo pagamintos iš tikro sidabro. Šio šventinio atributo pirmtakė labai skyrėsi nuo dabartinės kartūnu aptrauktos, vienkartinės kalėdinės dekoracijos. Girliandos taip pat turi išskirtinę istoriją. Vieną kartą JAV vyriausybė uždraudė girliandas, nes jų sudėtyje buvo švino ir taip jos galėjo prisidėti prie apsinuodijimo švinu. Bet nebijokite: dabar jos yra pagamintos ne iš sidabro ar švino, bet plastiko. Vis dėl to, jūs turėtume būti atsargūs, jei turite naminių gyvūnų ar auginate mažą vaiką, nes girliandos jas nurijus gali sukelti pavojų gyvybei.
goodhousekeeping.com informacija