Seimo Pirmininkas Saulius Skvernelis pakvietė Seimo frakcijų atstovus paskelbti pareiškimus apie frakcijų sudarymą ir atstovų į Seniūnų sueigą paskyrimą.
Seimo narys Remigijus Motuzas perskaitė pareiškimą dėl Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos įsteigimo. Šios frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Remigijus Motuzas, pavaduotojais – Seimo narė Tadas Barauskas, Ilona Gelažnikienė, Orinta Leiputė, Karolis Podolskis, Jurgita Šukevičienė, Violeta Turauskaitė.
Seimo narys Robertas Puchovičius perskaitė pareiškimą dėl „Nemuno Aušros“ frakcijos įsteigimo. Šios frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, pavaduotojais – Seimo nariai Robertas Puchovičius ir Kęstutis Bilius.
Seimo narys Linas Kukuraitis perskaitė pareiškimą dėl Demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ įsteigimo. Frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Linas Kukuraitis, seniūno pavaduotojais – Seimo nariai Rima Baškienė ir Domas Griškevičius.
Seimo narys Mindaugas Lingė perskaitė pareiškimą dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos įsteigimo. Šios frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Mindaugas Lingė, seniūno pavaduotojais – Seimo nariai Jurgis Razma, Audrius Petrošius, Paulė Kuzmickienė. Ši frakcija pasiskelbė opozicine frakcija.
Seimo narys Viktorija Čmilytė-Nielsen perskaitė pareiškimą dėl Liberalų sąjūdžio frakcijos įsteigimo. Frakcijos seniūne išrinkta Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, seniūno pavaduotojais – Seimo nariai Edita Rudelienė ir Simonas Gentvilas. Ši frakcija pasiskelbė opozicine frakcija.
Seimo narė Aušrinė Norkienė perskaitė pareiškimą dėl Lietuvos valstiečių, žaliųjų sąjungos ir krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos įsteigimo. Šios frakcijos seniūne išrinkta Seimo narė Aušrinė Norkienė, pavaduotoja – Seimo narė Rita Tamašunienė.
Seimo narys Viktoras Fiodorovas perskaitė pareiškimą dėl Mišrios Seimo narių grupės įkūrimo. Seniūnu išrinktas Seimo narys Viktoras Fiodorovas.
Parlamentaras Gintautas Paluckas taip pat paskelbė deklaraciją dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, pagal kurią Seimo nariai, priklausantys Lietuvos socialdemokratų partijos, „Nemuno Aušros“ frakcijoms ir Demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“, jungiasi į koaliciją.
Kas yra Seimo frakcijos?
Savo politiniams tikslams įgyvendinti Seimo nariai laisva valia, nevaržomi jokių mandatų gali jungtis į frakcijas. Tačiau frakcijų kūrimas negali būti grindžiamas profesiniais ar vietiniais interesais.
Frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip 7 Seimo nariai. Kiekvienas Seimo narys gali būti tik vienos frakcijos narys.
Ne mažiau kaip du Seimo nariai, neįsiregistravę į frakcijas, pripažįstami vienos mišrios Seimo narių grupės nariais. Jeigu mišrią Seimo narių grupę sudaro ne mažiau kaip 7 parlamentarai, jai suteikiamos tokios pačios teisės kaip ir frakcijoms.
Frakcijų paskelbimas. Seimo nariai, įkūrę frakciją, sesijos metu Seimo Pirmininkui pateikia pareiškimą su savo parašais. Šiame pareiškime turi būti nurodyta frakcijos pavadinimas, jos seniūno bei seniūno pavaduotojų pavardės.
Seimo Pirmininkas apie frakcijos įsikūrimą, iširimą ar veiklos nutraukimą privalo paskelbti Seimo posėdyje.
Seimo frakcijų darbo tvarka. Seimo narių frakcijai vadovauja ir jai Seime atstovauja frakcijos seniūnas arba seniūno pavaduotojas, o pasisakyti frakcijos vardu gali kiekvienas jos įgaliotas Seimo narys.
Frakcijos pačios nusistato darbo tvarką, bet ji negali prieštarauti Seimo statutui.
Frakcijoms taip pat leidžiama jungtis į koalicijas, kurios gali veikti kaip viena frakcija.
Seimo dauguma ir mažuma. Frakcijos parlamente priklauso Seimo daugumai arba Seimo mažumai.
Seimo dauguma yra laikomos tos Seimo frakcijos, kurių bendras narių skaičius yra daugiau kaip pusė Seimo narių ir kurios yra pasirašiusios bendros veiklos deklaraciją arba sutartį dėl koalicinės vyriausybės.
Seimo mažuma yra laikoma opozicinės bei kitos Seimo daugumai nepriklausančios frakcijos, mišri Seimo narių grupė, taip pat Seimo narys, neįsiregistravęs į jokią frakciją tuo atveju, kai mišri Seimo narių grupė nesusidaro.
Opozicinės frakcijos. Seimo narių frakcijos arba jų koalicijos, nesutinkančios su Vyriausybės programa, gali pasiskelbti opozicinėmis.
Opozicinėms frakcijoms ir koalicijoms garantuojamos visos Seimo statute numatytos frakcijų ir koalicijų teisės. Šios teisės jokia dingstimi negali būti apribotos.
Jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu.