Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Fejerverkams renginiuose nepritaria 28 proc. gyventojų – BNS/VILMORUS APKLAUSA

  • 2022-10-24
  • BNS
  • Lietuva, Politika
Fejerverkai

Fejerverkų naudojimui renginiuose nepritaria daugiau nei pusė gyventojų, kiek per trečdalis linkę palaikyti tokį būdą švęsti, rodo BNS užsakymu bendrovės „Vilmorus“ spalį atlikta apklausa.

Jos duomenimis, visiškai galingų fejerverkų ir kitos pirotechnikos per įvairius renginius naudojimui nepritaria 28,6 proc. apklaustųjų, dar 24,9 proc. nurodė, kad tam greičiau nepritartų.

9,9 proc. gyventojų visiškai palaiko fejerverkus per šventes, 25 proc. tam greičiau pritartų.

Apie dešimtadalis apklaustųjų nurodė neturintys aiškios nuomonės.

Apklausa parodė, kad pirotechikos naudojimą labiau palaiko jaunesni žmonės, ypač moksleiviai ir studentai, taip pat mažesnį išsilavinimą turintys bei mažesnių miestų ar kaimiškų vietovių gyventojai.

Skeptiškiausi didmiesčiai

Didmiesčių gyventojai kiek skeptiškesni dėl fejerverkų, nei gyvenantieji mažesniuose miestuose ir rajonuose. Pavyzdžiui, sostinėje jų naudojimui pritartų 22 proc., nepritartų 58 proc. respondentų, likusiuose didžiuosiuose miestuose nuomonės pasiskirstė atitinkamai 34 proc. už ir 58,1 proc. prieš.

Mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse pritariančiųjų buvo apie 40 proc., nepritariančių – apie 50 procentų.

Renginius su fejerverkais taip pat dažniau palaiko vyrai, nei moterys: tam pritaria arba griečiau pritaria 38,3 proc. vyrų ir 31,9 proc. moterų, nepritaria atitinkamai 51,1 vyrų ir 55,6 proc. moterų.

Pozityviausiai iš apklaustųjų pagal išsilavinimą fejerverkus vertina vidurinį, aukštesnįjį ir specialųjį vidurinį išsilavinimą turintys gyventojai (37,5 proc. už fejerverkus, 50,5 proc. – prieš), skeptiškiausi – su aukštuoju išsilavinimu (atitinkamai 29,7 proc. už ir 61,3 prieš).

Vertinant socialines grupes, didžiausi pirotechnikos šalininkai yra moksleiviai ir studentai, iš jų 61 proc. pritaria ir 34,1 proc. nepritaria jų naudojimui per renginius. Skeptiškiausi – pensininkai, atitinkamai tik 20,3 jų pritaria ar greičiau pritaria pirotechnikai, 62,3 proc. – nepritaria. Vyresnių nei 70-ies grupėje šie rodikliai išsiskiria dar labiau – 17,1 proc. palaiko ir 63,8 proc. nepalaiko fejerverkų per renginius idėjos.

Fejerverkų naudojimą kiek skeptiškiau vertina ir vidutines pajamas (400-700 eurų vienam šeimos asmeniui) per mėnesį gaunantys gyventojai, nei iki 400 eurų ar aukštesnes nei 700 eurų pajamas vienam šeimos nariui uždirbantys asmenys.

Sociologas: nepritarimas – dėl triukšmo ir neigiamų patirčių

Sociologas, „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys sako, kad ryškiausiai išsiskiria jaunimo ir pensininkų pozicijos.

„Šiaip, jaunimas – už ekologiją, bet šiuo metu daugiausiai, matyt, svarbesnis argumentas yra triukšmas ir keliami neramumai. Tai galima paaiškinti, kodėl senimas yra prieš, nes ir katinus tai gąsdina, o jaunimas – už, nes tai ir linksma, ir gerai“, – teigė sociologas.

Anot jo, didmiesčių gyventojai mažiau pritaria fejerverkų naudojimui greičiausiai ne dėl didžiųjų renginių, o dėl buitinio fejerverkų naudojimo, pavyzdžiui, pasitinkant Naujuosius metus, galbūt ir dėl patirtų incidentų.

„Kiek susipažinome, tai aktualu ypač daugiabučiuose, o ne ten, kur Šimašius (Vilniaus meras Remigijus Šimašius – BNS) leidžia: fejerverkai ir į langą pataiko, tad išgyventi tą valandą gan sunku“, – kalbėjo jis.

Sociologo nuomone, aukštesnį išsilavinimą turintieji fejerverkų draudimui pritaria taip pat greičiausiai ne tik dėl ekologijos, bet dėl Europos ir pasaulinių tendencijų atsisakyti šio triukšmingo ir kritikos dėl ekologinių dalykų sulaukiančio šventimo būdo.

„Matyt, čia atsiranda ir nuomonė, kad tai yra progresyvu, šiuolaikiška, kad ir užsienyje tai yra ribojama. Matyt, jie yra tai paskaitę, o ne tai, kad katinai išsibaido“, – tvirtino jis.

Vertinimai kiek skiriasi

Tyrimas parodė kiek kitokias gyventojų nuotaikas, nei LRT užsakymu „Baltijos tyrimų“ atlikta panaši apklausa.

Joje buvo klausiama, ar gyventojai sutinka su siūlymu uždrausti fejerverkus, nes dėl jų didėja oro tarša ir kenčia gyvūnai.

Tokiai formuluotei pritarė ar greičiau pritarė 46 proc. gyventojų, tačiau 48 proc. nurodė nesutinkantis su taip argumentuojamais draudimais.

6 proc. neturėjo nuomonės.

Vis dėlto tendencijos panašios: ir šioje apklausoje fejerverkų draudimams mažiau pritaria vyrai, jaunesni, mažesnių miestų ir kaimo vietovių gyventojai.

Tikslios formuluotės

„Vilmorus“ klausė gyventojų, ar jie pritaria, ar nepritaria galingų fejerverkų, pirotechnikos naudojimui renginiuose.

Atsakymai: „Visiškai pritariu“ – 9,9 proc., „Greičiau pritariu“ – 25 proc., „Greičiau nepritariu“ – 24,9 proc., „Visiškai nepritariu“ – 28,6 proc., „Neturiu nuomonės“ – 11,7 procento.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią visuomenės apklausą atliko spalio 11-16 dienomis, su respondentais bendraujant gyvai ir telefonu.

Jos metu apklausti 1000 pilnamečių šalies gyventojų 25 miestuose ir daugiau nei 40 kaimų. Maksimali apklausoje esančių duomenų paklaida siekia 10 procentų.

Autorius Ignas Jačauskas

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

„Žaliasis kursas” papjaus ūkininkus?

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

Atsibastėliai nerimsta

By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

Pasaulinė vandens diena

Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

Teismas: Elonas Muskas melavo

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

Kovo 21-oji – kas tai?

Potvynio padėtis stabilizuojasi

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

Pakaunėje krykštauja 200-asis kūdikis iš Raudondvario

Vilkikai grįš iš Baltarusijos

Vokietijos brigada bus? Paraštėje?

Kaune atsidaro „Gintaro baldų“ salonas

Mastaičiuose – jaunųjų plaukikų kova dėl A. Statkevičiaus taurės

Giraitės gamykla kulkas gamins pati

Jaunimo krepšinis turi trenerius

Garliavoje pasveikinta trečioji 100-metė

Kaunas brangins komunalines paslaugas?

Koks yra alaus mielių poveikis

Patarimai, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir išvengti komplikacijų

Dantų tiesinimas suaugusiems: ar kada nors būna per vėlu?

Kas yra haloterapija?

Dantų tiesinimas kapomis – šiuolaikinės ortodontijos laimėjimas

Kas sudaro Salesforce CRM kainą?

Pirmasis FUTURE IS NOW sezonas finišavo Zapyškyje

Prezidento netikrins

Į Kauną atvyksta Raganiukės teatras: mažųjų laukia pasaka „Pelenė“

Rajonų keliuose bus krovininio transporto ribojimų

JAV ir Japonija apie projektus bei Perl Harborą

Ignalinoje lankėsi europarlamentarai

Naujasis „BMW i3“ – iki 900 km viena įkrova

Kuras per savaitę šalyje brango iki 3,8 proc.

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Atėjo ilgai lauktas pavasaris

Rusija užsipuolė Izraelį

Tomas Čyvas

Profesinis ugdymas tik lietuviškai

JAV atšaukia sankcijas dviem Baltarusijos bankams ir „Belaruskalij“

Kauno ir Marijampolės verslui rūpi demografijos iššūkiai

Lietuvai – istorinis NCAA vakaras (Video)

Vilnius šoka Kaunui

Kaunas pirmauja kultūros paveldo  srityje

pinigiukai

VMI pradėjo GPM grąžinimą

Nausėda:  judame taikaus susinaikinimo keliu

Babtų gimnazisto triumfas

Kataras pasmerkė Izraelio veiksmus

Aleksandro Stulginskio žvaigždę Friedrichui Merzui?

Kauno rajono mokykloms naujos priemonės

Kauno rajone viešasis transportas važiuos kitaip

Kaune veiks erdvė jaunimui

Estetinė ginekologija: ne tik grožiui, bet ir gyvenimo kokybei

Kaip žinoti ar pasirinkta Google ADS agentūra yra gera?

Mergina žiūrinti į nešiojamojo kompiuterio ekraną

Tarptautinis projektas „FACTory“ kovos su dezinformacija

Šeši Vitalijaus Balkaus punktai

Žalieji abejoja Neries upės gilinimu

Kauno rajone startavo pirmasis mokyklų esporto čempionatas

Tomas Čyvas

Balsuoti nuo 16 m. galima bus?

Kovo 23-oji gali tapti pašalpadieniu

„Sraigė” lietuvių kalbos puoselėtojai

Aukščiausiasis Teismas atnaujino Misiūno bylą prieš prezidentą

Futbolo kamuolys

„Lidl“ ir UEFA skelbia unikalią strateginę partnerystę

VDU trenerių kursai – siekiantiems tapti sporto srities lyderiais

Seime pristatoma Nacionalinio saugumo strategija

Skyrybos moterims kainuoja brangiau?

Kauno teismui perduota byla

JK 24 m. nuteistas pedofilas – lopšelio darbuotojas

vanduo

Turėsime dar 3 naujas atmintinas dienas?

Lietuvos darželių bėdos

Ukraina

Per Rusijos raketų ataką Dnipropetrovsko srityje žuvo du žmonės

Savaitės orai įvairuos

Svarstoma savivaldos rinkimuose leisti balsuoti 16-mečiams

Lekšas turi savo prognozę: „Žalgiris“ šiemet turi daugiau šansų laimėti Eurolygą nei „Rytas“ LKL

Seime norima naikinti baudas už netvarkingus riboženklius

JAV automobilių aukcionai: 5 platformos ir kaip sutaupyti iki 35 %

Purpurinė diena – pasaulinė epilepsijos pažinimo diena

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

Lietuvoje daugėja elektromobilių

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

LCC atlaikė VDU šturmą

Apie potvynį Kauno rajone

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

„Žaliasis kursas” papjaus ūkininkus?

2026-03-22

Vytautas Strolia atsakė į klausimą dėl ateities

2026-03-22

Atsibastėliai nerimsta

2026-03-22
By Mfield, Matthew Field, http://www.photography.mattfield.com; edit by Waugsberg (rotation 0,4°) - Own work, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793846

Vokietijoje vėl aistros dėl politinio dešinumo

2026-03-22

Prezidentas apie Hormūzo sąsiaurį

2026-03-22

Pasaulinė vandens diena

2026-03-22
Pažaislis

Į Pažaislio vienuolyną investuos 1,6 mln. eurų

2026-03-21

„Žalgirio“palaikymas Lietuvoje yra ypatingas

2026-03-21

Teismas: Elonas Muskas melavo

2026-03-21

Rusija nesiliauja puolusi Ukrainos

2026-03-21

LEA parama 2026 m.: proga atsinaujinti šildymą pigiau ir tvariau

2026-03-21

Kovo 21-oji – kas tai?

2026-03-21

Potvynio padėtis stabilizuojasi

2026-03-21

Panemunės pilyje – misterija ,,Septyni tiltai“

2026-03-21

„Žalgiris“ nukovė „Real“ (video)

2026-03-20

Pakaunėje krykštauja 200-asis kūdikis iš Raudondvario

2026-03-20

Vilkikai grįš iš Baltarusijos

2026-03-20

Vokietijos brigada bus? Paraštėje?

2026-03-20

Kaune atsidaro „Gintaro baldų“ salonas

2026-03-20

Mastaičiuose – jaunųjų plaukikų kova dėl A. Statkevičiaus taurės

2026-03-20

Giraitės gamykla kulkas gamins pati

2026-03-20

Jaunimo krepšinis turi trenerius

2026-03-20

Garliavoje pasveikinta trečioji 100-metė

2026-03-20

Kaunas brangins komunalines paslaugas?

2026-03-20

Koks yra alaus mielių poveikis

2026-03-20

Patarimai, kaip užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir išvengti komplikacijų

2026-03-20

Dantų tiesinimas suaugusiems: ar kada nors būna per vėlu?

2026-03-20

Kas yra haloterapija?

2026-03-20

Dantų tiesinimas kapomis – šiuolaikinės ortodontijos laimėjimas

2026-03-20

Kas sudaro Salesforce CRM kainą?

2026-03-20

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos