Jungtinėse Valstijose auksas šiandien šiek tiek pabrango (0,2 %) ir po dviejų dienų iš eilės kritimo susigrąžino 2 640 USD už unciją lygį.
Aukso kainos kreivė po truputėl leidosi žemyn nuo tada, kai Donaldas Trumpas laimėjo antrąją kadenciją Baltuosiuose rūmuose. Tai suteikė stiprybės JAV doleriui, tikintis protekcionistinės prekybos politikos, nukreiptos prieš importą, ypač iš Kinijos.
Artėjant D. Trumpo inauguracijai sausio 20 d., atsiranda daugiau planų apie šios politikos, kuri, atrodo, bus agresyvesnė nei anksčiau, ypatumus. Šaltiniai laikraščiui „The Washington Post“ teigė, kad D. Trumpo padėjėjai svarsto galimybę įvesti muitus visoms šalims, išskyrus svarbiausių prekių importą.
Pasak „The Post“, ši didėjanti prekybos agresija gali turėti rimtų pasekmių pasaulio ekonomikai, sutrikdyti tarptautinę prekybą ir pakelti įvairių prekių kainas JAV vartotojams. D. Trumpas, atsakydamas į „The Post“ straipsnį, pareiškė, kad nesitrauks nuo šių muitų įvedimo. Tai įvyko ir po to, kai jis paskelbė apie ketinimą įvesti didžiulius muitus Kinijai, Europos Sąjungai, Kanadai ir Meksikai.
Nors ekspertų lūkesčiai dėl galimo šių tarifų poveikio JAV infliacijai skiriasi, iždo rinka įvertina metus, kuriais palūkanų normų mažinimo tempas gali būti lėtas, todėl auksas patiria spaudimą. Itin atsargus Federalinės rezervų sistemos pareigūnų, vadovaujamų Džeromo Pauelo (Jerome Powell), tonas taip pat padidino susirūpinimą dėl didesnių ir ilgesnių palūkanų normų.
Dešimties metų iždo obligacijų pajamingumas išlieka arti aukščiausio lygio nuo praėjusių metų gegužės – 4,62 %, o tikimybė, kad palūkanų normos bus sumažintos šį mėnesį vyksiančiame posėdyje, yra ne didesnė kaip 7 %, o tikimybė, kad jos bus sumažintos kovo mėn. yra mažesnė kaip 40 %, tai rodo CME FedWatch įrankis.