Nors didelės intrigos rungtynėse tarp Kauno „Aisčių-LSU“ ir „Šiaulių-Universiteto“ ir nebuvo, į statistiką pasigilinti visada pravartu. Todėl nelaužome tradicijos ir šįkart vėl pasinersime į skaičių pasaulį.
Starto penketo žaidėjų akistata.Klaudija Serkevičiūtė ir Kourtney Danielle Williams: 19 ir 13 taškų, 8 ir 0 rezultatyvių perdavimų, 26 ir -3 naudingumo balai.Karolina Kazočiūnaitė ir Dominyka Paliulytė: 18 ir 7 taškai, 2 ir 5 rezultatyvūs perdavimai, 23 ir 6 naudingumo balai. Gintarė Jasiunskaitė ir Urtė Bukauskaitė: 15 ir 7 taškai, 7 ir 10 atkovotų kamuolių, 18 ir 14 naudingumo balų. Gintarė Paulauskaitė ir Manta Urbonaitė: 8 ir 5 taškai, 8 ir 6 atkovoti kamuoliai, 18 ir 2 naudingumo balai. Akvilė Baronėnaitė ir Enrika Matiukaitė: 7 ir 9 taškai, 6 ir 4 atkovoti kamuoliai, 11 ir -2 naudingumo balai.
Rezultatyviausios žaidėjos pagal kėlinius. Pirmajame ir antrajame kėliniuose rezultatyviausiai žaidė K. Serkevičiūtė (8 ir 9 taškai), trečiajame – K. Kazočiūnaitė (11 taškų), o ketvirtajame tokių buvo net trys – Kristina Masionytė, A. Baronėnaitė ir E. Matiukaitė (po 4 taškus).
Daugiausia išmestų metimų. Nors „Aisčių-LSU“ gretose krito kone visoms žaidėjoms, įnirtingiausiai krepšį atakavo K. Serkevičiūtė ir G. Jasiunskaitė, abi metusios po 12 kartų. Pirmoji pataikė septynis metimus, antroji – šešis. Šiauliečių gretose iniciatyvos nuolatos ėmėsi K. Williams, išmetusi net 18 metimų, tiesa, pataikiusi vos keturis.
Nedidelis skirtumas. „Šiauliai-Universitetas“ per visą mačą surinko 42 taškus. Tokią atžymą „Aistės-LSU“ pasiekė dar 18 rungtynių minutę, kai po G. Jasiunskaitės dvitaškio rezultatas tapo 43:15.
Kėlinys, kuriame valdė visos. Antrajame kėlinyje taškus sugebėjo pelnyti net aštuonios aikštelės šeimininkių žaidėjos. Palyginimui, visoje viešnių ekipoje viso mačo metu taškus rinko tik šešios krepšininkės.
Švarios rankos. Gausybė Kauno komandos žaidėjų daugiau kartų perėmė kamuolį, negu prasižengė. Taip padaryti pavyko K. Serkevičiūtei (3 ir 0), G. Paulauskaitei (3 ir 2), A. Baronėnaitei (2 ir 0),K. Kazočiūnaitei (2 ir 1) ir Deimantei Žukaitei (2 ir 1). Iš Šiaulių atstovių tokiu būdu pasižymėjo tik Erika Krankalytė (1 ir 0).
Pražangos ir jų tipai. Taisykles abi komandos kartu sudėjus pažeidė 34 kartus. Į akis krenta vienas faktas – net 20 iš užfiksuotų pražangų buvo baudžiamos baudų metimais – vadinasi, prasižengta buvo metimo metu. Keturis sykius ne pagal taisykles sustabdyti prasiveržimai, triskart bandant išmušti kamuolį pataikyta kur nori, bet ne į tikslą, taip pat tris kartus prasižengta puolime, dukart taktiškai sustabdytos greitos atakos bei po vieną kartą taisyklių pažeidimai užfiksuoti kovoje dėl kamuolio ir trukdant jį priimti iš nugaros.
Muškit, pati nemušiu.Po keturias abiejų komandų žaidėjas sieja vienas statistinis rodiklis – už pražangų skaičių didesnis išprovokuotų pražangų skaičius. Kaunietės į šią skiltį deleguoja A. Baronėnaitę (3 ir 0), D. Žukaitę (3 ir 1), K. Serkevičiūtę (2 ir 0) ir K. Kazočiūnaitę (2 ir 1). Viešnios į tai atsako E. Matiukaitės (5 ir 2), D. Paliulytės (5 ir 4), K. Williams (4 ir 3) ir E. Krankalytės (1 ir 0) rodikliais.
Du taškai su pražanga. Nors pražangų metimo metu buvo net 20, iš jų 19 buvo sąlyginai sėkmingos – kamuolys krepšyje neatsidūrė. Vienintelei A. Baronėnaitei pavyko atakuoti sėkmingai, nepaisant neleistinų varžovių veiksmų.
Metimų ir baudų metimų santykis. Gali drebėti ranka prie baudų metimo linijos, bet iš žaidimo tai jau pataikysiu. Tarsi taip galvodamos, dvitaškius ir tritaškius taikliau nei baudas mėtė K. Kazočiūnaitė (86 %/75 %), A. Baronėnaitė (43 %/33 %) ir D. Žukaitė (100 %/50 %).
Atvirkštinė kova dėl kamuolių. Trys šiaulietės daugiau atšokusių kamuolių sugebėjo nusiimti puolime, nei gynyboje. Tai –M. Urbonaitė (5 ir 1), E. Krankalytė (1 ir 0) ir Rugilė Bartkutė (1 ir 0).
Lenta svarbiau,nei taškai. Jeigu nekrenta iš žaidimo, galima atidirbti kitose aikštelės vietose. Keturios „Šiaulių-Universiteto“ krepšininkės atkovojo daugiau kamuolių, nei pelnė taškų: U. Bukauskaitė (10 ir 7), M. Urbonaitė (6 ir 5), Ieva Šerpytytė (2 ir 0) ir R. Bartkutė (1 ir 0). Tarp „Aisčių-LSU“ tokių pasitaikė dvi – Goda Vašurenkaitė (6 ir 5) ir Dalia Wydra (5 ir 1).
Įsijungė visos. Ši pastraipa kartojasi kone po kiekvienų „Aisčių-LSU“ rungtynių, tačiau tokį faktą būtina paminėti – ir vėl Kauno komandai taškus pelnė visos į kovą mestos žaidėjos.
Debiutas. Iki mačo pabaigos likus žaisti penkias minutes LMKL rungtynėse pirmą kartą savo karjeroje į aikštelę žengė Gerda Vitkevičiūtė. Debiutas buvo toks, kuriuo buvo patenkintas ir trenerių štabas –aštuoniolikmetė gynėja pasižymėjo taikliu tritaškiu ir atliktu rezultatyviu perdavimu.