Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

A. Petrauskienė: karas Ukrainoje – kaip jautėsi mūsų partizanai

  • 2025-05-12
  • kaunieciams.lt
  • Istorija, Kaimynai, Pasaulis, Ukraina

Iš pradžių tai atrodo tiesiog dar vienas žygis miške. Pramoga. Galbūt iššūkis. Pabėgimas nuo miesto triukšmo.

Bet vos keli kilometrai ir staiga stovi ten, kur kažkada partizanai laukė nakties tikėdamiesi tyliai pakeisti slėptuvę.

Einant per samanas, kurios kadaise saugojo pėdsakus, pradedi savęs klausti: kodėl aš čia? Kodėl einu šiuo taku?

Projektas „Samaningi kilometrai“ kviečia visus Lietuvos piliečius gegužės 17 dieną išbandyti ne tik savo fizines jėgas, bet ir prisiliesti prie Lietuvos partizanų istorijos.

Tai daugiau nei paprastas žygis – tai kelionė per laisvės pasakojimus, kurių daugelis dar nėra girdėję ar išgyvenę. Su Lietuvos nacionalinio muziejaus istorike dr. Aiste Petrauskiene pasikalbėjome apie partizanų žygius, miško tylą ir gilumą bei tai, kodėl svarbu žinoti, atminti ir eiti tais pačiais takais, kurių samanas kitados mynė kovotojai už Lietuvos laisvę.

Partizanai žygiavo kasdien – nuo vieno ryšių punkto iki kito, nuo gimtos sodybos iki tolimiausio taško, nuo mūšio iki mūšio. Ką partizanams reiškė žygis? Galbūt partizanai kažkur savo spaudoje ar kitur yra tai aprašę?

Šiandien mums žygis jau yra tapęs pramoga, pasivaikščiojimu, pabuvimu gamtoje. Tačiau partizanams žygis buvo išgyvenimo, užduoties įvykdymo, o ne poilsio momentas. Žygiai buvo varginantys ir pavojingi.

Buvo suvokiama, kad išėjęs gali negrįžti. Jie žygiuodavo parsinešti maisto, surinkti žinių, pakeisti buvimo vietą. Prisiminimai, dienoraščiai liudija, kad žygiai buvo labai sekinantys, atimdavo daug jėgų. Ypač sunku buvo žiemą. Einant visada jautėsi mirties alsavimas, rizika, nežinomybė.

Ne veltui grįžus vakare ar prieš išeinant ryte buvo kalbamos maldos. Jeigu šiandien mes galime žygiuoti ir iki šimto kilometrų, tai partizanams 15-20 kilometrų buvo jau daug ir po tokio žygio jiems reikėjo daug poilsio.

Kaip vadinti partizanų kelius, takus? Ar jų dar likę?

Partizanai savo kelius ir žygius gražiai vadino žygkeliais arba žygikeliais, tam jie turėjo savo žodį, kuris fiksuotas dokumentuose, dienoraščiuose ir laiškuose, bet vieno kelio neturėjo, tai buvo pavojinga. Jie negalėjo praminti kelių miške, negalėjo savo kelyje palikti pėdų, takeliai ir maršrutai gyvavo tik jų galvose.

Šiandien tai mes galime vadinti būtent taip (partizanų keliais, takais), nes partizanų kelias yra atminties kelias, kuriuo mes einame norėdami juos prisiminti, pagerbti. Gražu tai, kad norime tuos kelius atrasti, juos įminti.

Partizanai žygiuodavo mišku ir samanomis. Ką mums šiandien kalba samanos?

Partizanai puikiai žinojo samanų funkcinį panaudojimą. Dzūkas dienoraštyje mini, kaip svarbu atskirti, kiek į kokias samanas galima įminti, kurios samanos atsistato, kaip jos sugeria pėdą. Samanos gali savaime atsitaisyti, taip jos tarsi saugo partizano pėdsakus.

Miškas buvo ta erdvė, kuri saugojo ir globojo. Yra istorijų, kuomet po mūšio partizanui į bato aulą iš samanų buvo prisunkiama vandens, kad sužeistasis atsigautų. Su samanomis taip pat užkaišydavo bunkerius.

Savo disertacijoje aktualizavote partizaninio karo pasakojimą per vietų istoriją. Koks turėtų būti teisingas požiūris lankant partizanų vietas, nes dabar jos lengviausiai atpažįstamos kaip mirties vietos.

Galima pasidžiaugti, kad požiūris kinta. Šiandien mes jau ieškome ne tik žūties vietų, bet ir pasakojimų apie kautynes, norime žinoti ne tik, kiek žuvo, bet ir kaip kovėsi. Mes ieškome bunkerių, žeminių, stovyklų, kad sužinotumėme, kaip partizanai gyveno.

Mes jaučiame pagarbą žuvusiems, bet kartu – pagarbą kovojusiems. Reikia kalbėti apie partizaninį karą tokį, koks jis buvo – ar tai būtų tiesioginė kova, ar laikas iki to momento, kai reikia kovoti.

Šiandieniniam keliaujančiam žmogui, manau, būtų įdomu sužinoti, kaip partizanai gyveno, ką valgė, kaip keliavo ar juokavo. Atmintis yra gyva tokia, kokią mes ją kuriame, kaip mes kalbame apie partizanų gyvenimą. Žūties vietos neturėtų būti tik apie mirtį, bet ir apie tai, kaip partizanai gyveno ir ką nuveikė.

Kaip partizanų istoriją pažinti lengviausia, tinkamiausia? Ar tai galėtų būti žygis?

Žygis žygiui nelygu. Jei eini sąmoningai, suvokdamas, kur ir kodėl eini, išklausysi, kas pasakojama, tai žygis gali tapti vertinga pamoka. Norėdamas suprasti istoriją, turi ją paliesti.

Kokias vietas reiktų pamatyti kiekvienam lietuviui, kuris domisi partizanų istorija?

Pirmiausia, neabejotinai, Minaičiai, kur buvo pasirašyta partizanų vadų Deklaracija, tuomet Jono Žemaičio-Vytauto vadavietė, Šimkaičių miške taip pat yra vienas įspūdingiausių muziejų laisvės kovų tema Lietuvoje – Lazdijų laisvės kovų muziejus.

Taip pat paminėtina Kalniškės mūšio vieta. Svarbu, kad atėjus į tokias vietas yra galimybė sužinoti, kas yra partizanų mūšiai, ką reiškia partizanui patekti į mūšį.

Šiandien per mažai namų darbų padaryta, kad galėtume suvokti visą partizaninio karo kraštovaizdį. Džiugu, kad atsiranda ir vietinės bendruomenės, kurios puoselėja atmintį, paminėtina Kabelių bendruomenė, kai pačiai bendruomenei ima rūpėti, kaip jie gali prikelti Juozo Vitkaus-Kazimeraičio atminimą.

Kalbant apie partizanus, neretai pasitaiko du kraštutinumai – arba šventieji, herojai, arba eiliniai žmonės, o jų kova – subuitinama. Kaip yra išties?

Mes niekada nesuprasime, kaip jautėsi partizanai, bet šiandien prie suvokimo, ką reiškia kovoti, mums leido priartėti karas Ukrainoje. Dabar realiai matome, kas tampa kovotojais, kokie tai žmonės, kokių profesijų. Jie tokie patys, kaip ir mūsų partizanai: mokytojai, gydytojai, ūkininkai. Jie buvo kovotojai, bet kartu – buvo pavargę, klystantys žmonės.

Čia atsiranda svarbi skirtis – sulig ta diena, kai jie davė priesaiką, kai jie išėjo iš namų, jie nebebuvo tie, kaip jų kaimynai, kurie liko. Jiems nereikėtų dėti aureolių ir ne dėl to jie išėjo, kad taptų šventais. Galima sakyti, kad jie buvo tokie patys žmonės kaip mes – tie, kurie, atėjus dienai X, stotų į kovotojų gretas ir elgtųsi taip, kaip elgėsi partizanai. Tuomet atsiranda simboliška tapatybės gija: aš esu toks pat, kaip tas, kuris anksčiau išėjo į mišką. Taigi, iki karo jie buvo tokie kaip mes, tačiau būtent po savo pasirinkimo kovoti jie tapo verti mūsų atminties ir gyvo pasakojimo.

Pasirinkimas išeiti kovoti sunkus, tačiau tiek kovotojų Ukrainoje, tiek partizanų biografijos yra labai įvairios ir tai leidžia suprasti, kad tą lemiamą akimirką pasirinkti kovoti gali bet kuris.

Krašto apsaugos ministerijai rūpi istorinė atmintis, nes tai yra vienas iš pilietinės valios šaltinių. Kaip manote, ko partizanai būtų norėję palinkėti dabarties kartoms? Jie kovojo ne dėl paminklų. Žinome partizanų vadovybės ryšininkės Rožės Jankevičiūtės žodžius. Paklausus, ar jai nereikėtų kokio nors apdovanojimo, ji atsakė, „Vaikai, man nieko nereikia. Lietuva yra laisva. O ar ji bus, priklauso tik nuo jūsų.“

Verta pažvelgti į partizanų dokumentus, nutarimus, kuriuose kalbama, kad ateities kartos ne paminklus statys, bet apie mūsų kovą knygas rašys.

Vienas iš partizanų Deklaracijos signatarų Juozas Šibaila ragino rašyti tam, kad kovos liktų paliudytos, tikros. Manau, jie būtų norėję, kad visų pirma apie tas kovas kalbėtume, atsimintume. Paminklai yra tik vienas iš būdų atsiminti. Gražiai kraštotyrininkas Juozevičius yra pasakęs, kad paminklus mes statome sau, o ne jiems. Partizanams jų nereikia. Kad atsimintume, turime įvardyti kovojusius žmones jų tikraisiais vardais ir pavardėmis.

Deja, daugelis jų iki šiol lieka tik su slapyvardžiais, praradę tą tapatybę, kurios neteko išeidami į miškus. Atkūrus nepriklausomybę, šie kovotojai nusipelno susigrąžinti savo vardus – kiekvienas neįvardintas žmogus turėtų būti žinomas. Tai būtų pats prasmingiausias ir gražiausias darbas, kurį galime atlikti, kad ant kapų ir memorialų neliktų užrašo „nežinomas laisvės kovotojas“.

Samaningų kilometrų žygiuose kalbėsime apie asmenybes, konkrečius žmones, nes istorijoje veikia būtent konkretūs žmonės. Kokie partizanai įkvepia Jus?

Tie, kurie domisi laisvės kovomis, turi tą savo žmogų. Man šis žmogus būtų Petras Bartkus-Alkupėnas, Žadgaila. Galbūt dėl savo jaunystės. Jis žuvo būdamas dvidešimt ketverių. Prieš žūtį jis buvo LLKS Tarybos Deklaracijos signataras, apdovanotas po žūties Laisvės kovotojo karžygio vardu. Buvo jautrus poetas. Tai – asmenybė, parodžiusi pasirinkimo svarbą, pavyzdžio, laužančio stereotipus, kad kovotojas turi būti tvirtas, bebaimis.

Atskiro paminėjimo vertos laisvės kovotojos moterys. Man asmeniškai didžiulį įspūdį daro jautri Genovaitės Juodytės-Pracišauskienės istorija. Jei Petro Bartkaus pavardė daugeliui nežinoma, tai šios drąsios moters likimas, deja, išliko žinomas tik jos artimiesiems.

Tai jaunos merginos istorija. Dar nesulaukusi aštuoniolikos metų ji buvo priversta išeiti į mišką. Tai buvo romantiška meilės istorija ir visai neromantiškas gyvenimas bunkeryje. Kautynėse žuvo jos vyras partizanas, ji iš sielvarto norėjo atimti sau gyvybę. Bendražygiai neleido, nes moteris jau laukėsi vaikelio.

Gimus vaikeliui, jis buvo atiduotas, net artimieji nežino kam, nežino, kur jis užaugo. Tas vaikelis gimė 1948 m. ir galbūt iki šiol vaikšto nežinodamas savo šeimos istorijos. Po gimdymo Genovaitė Juodytė-Pracišauskienė grįžo atgal į mišką ir žuvo kovoje. Partizanų istorijos parodo, kad kiekvienas gali atrasti savo herojų – kažkas poetą, kažkas pasiaukojusią moterį.

Registracija ir detali informacija apie visuose regionuose vykstančius žygius – iniciatyvos tinklapyje http://samaningikm.lt/

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Premjero vizite Kauno rajone – dėmesys sveikatos priežiūros, švietimo ir infrastruktūros projektams

Ką veikti Kauno rajone birželio 9-15 dienomis?

Lietuva bando užsitikrinti pozicijas puslaidininkių gamybos srityje

Teismas neleido vaikų prievartavimu kaltinamam K. Bartoševičiui išvykti į užsienį

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Dirbtinis intelektas – ateities ginklas prieš biurokratinį absurdą

Kauno regioninis valstybės archyvas kviečia į parodos „Kazachės moterys stepių kultūroje“ atidarymą

Išpuolis Kauno centre: peiliu sužalotas vyras

Premjeras: Giraitės ginkluotės gamykla rengiasi plėtrai

Ministerija siūlo Lietuvoje išplėsti defibriliatorių tinklą

„Rusiškas pasaulis” lietuvių galvose? Ekspertai teigia, kad nenoras mokytis vokiečių kalbos – didžiulė problema

Birštone atidarytas naujas viešbutis

KAM skelbia Kairių karinio miestelio vystymo ir priežiūros paslaugų pirkimą

Parlamentaras siūlo uždrausti nesveiko ir greitojo maisto reklamą

„Imkite Šventąją Dvasią” (Jn 20, 22) Sekminės

Vaikų vasara Kaune: priėmimas į papildomas stovyklas jau kitą savaitę

Ateina savaitgalis: kokie orai laukia?

B. Ulvaeusas iš grupės ABBA kūrybai pasitelkia dirbtinį intelektą

Pasiruošimas J. Timberlake‘o koncertui Kaune: kas vyksta užkulisiuose?

Įmonių įsigijimai ar susijungimai: tikroji sutarties rizika slypi derybose

Dvigubi pasiekimai: gabiausi Kauno mokiniai pagerbti šventėje

MKL sezono uždaryme apdovanojimais džiaugėsi ir jaunieji krepšininkai iš Kauno

Gydytoja rekomenduoja: prieš kelionę pasitikrinkite širdį

Gamtininkui Selemonui Paltanavičiui – V. Adamkaus premija

JAV ir Lietuvos kariai atliko kovinius šaudymus Baltijos jūroje

Kaunietis kaltinamas turto iššvaistymu

Policija ieško nepilnametę sužalojusio asmens

R. Popovienė sureagavo į prezidento kritiką: sieks užtikrinti kokybišką sporto projektų administravimą

Jaunimo renginys Kaune – apie draugystę, kūrybą ir psichologinę sveikatą

Vejos robotų priežiūra – paprasta, bet būtina

Lietuvos ūkininkų mylimiausia stogo danga: kaip juos taip pakerėjo trapecinė skarda?

Nėštumas ir hemorojus: kaip sau padėti ir kada kreiptis į gydytoją?

Galvūgalis – tik dekoracija ar svarbus komforto elementas?

Autoserviso mitai – ar tikrai reikia keisti tepalus kas 10 tūkst.?

E-sporto augimas: kodėl virtualios varžybos tampa nauja sporto ateitimi?

Rimas Armaitis

Ukrainoje kovojęs lietuvis: tautiečiai, ar suvokiate, ką išrinkote į Seimą?

Kauną užlies folkloro garsai – vyks XXXIX tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai 2025“

Keramikos gaminiai

Kurti – tai augti: keramika, kaip menas, amatas ir terapija

Kokios yra butų kainų augimo didmiesčiuose priežastys?

Stanislovas Buškevičius. Partijos "Jaunoji Lietuva" pirmininkas

Stanislovas Buškevičius. Pelenais virtę rusų lėktuvai: NATO Putinui neįkandama

Tomas Čyvas

Lietuvos rerusifikacija – vilniečio atsakymas kauniečiui

Ne tik ūgis ir svoris: gydytoja primena, ką būtina stebėti augant vaikui

Miestą užplūs dviratininkai – laukia orientacinės varžybos „Įmink Kauną“

Neveronių vaikams – „Lobių sala“!

Reikalinga visuomenės pagalba: policija ieško tragišką avariją sukėlusio kaltininko

Prezidentas Gitanas Nausėda: Lietuva buvo ir bus su Ukraina

Kovos dėl talentų užkulisiai: kokių darbuotojų šiandien trūksta labiausiai?

Kvietimas diskusijai: kaip saugosime Kauno modernistinį paveldą?

Teismas išnagrinėjo D. Dargio gynėjos skundą dėl suėmimo: paaiškės, ar suimtas pagrįstai

Maudynių sezone kauniečius pasitiks atnaujinti paplūdimiai

Draudikai: gaisrai ir audros paskatino gyventojus drausti savo būstus 

Birželį policija vykdys reidus Lietuvos keliuose

LSMU

Prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas

VIEŠPATIES ŽENGIMAS Į DANGŲ (ŠEŠTINĖS). Tėvo diena.

Stanislovas Buškevičius. Partijos "Jaunoji Lietuva" pirmininkas

Stanislovas Buškevičius. Tikslas – kolonizuoti Lietuvą

Žagintojas veržiasi į laisvę

Pažintis per pokalbių programėlę baigėsi seksualiniu nusikaltimu

Lina Dindienė: duomenų analitikai – šiandienių įmonių kelrodžiai

Valstybė kompensuos vaistą spinaline raumenų atrofija sergantiems vaikams

Tragiška nelaimė Kauno rajone: avarijoje žuvo motociklininkas

Kaišiadorių rajono meras Š. Čėsna bus teisiamas

Kristijonas Bartoševičius

Įtariamas vaikų prievartautojas K. Bartoševičius mano, kad jo byloje yra daug baltų dėmių

Pernai mažėjo alkoholio bei tabako vartojimas, tačiau augo mirčių dėl žalingų įpročių skaičiai

Privalomas aptarnavimas lietuvių kalba: ministerija bando atidėlioti įstatymo įsigaliojimą

Artėja maudynių sezonas: kauniečiai kviečiami į atnaujintus paplūdimius

Donatas Latkauskas. Bankai jau tapo valstybe valstybėje?

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

2025-06-16

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

2025-06-16

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

2025-06-16

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

2025-06-16

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

2025-06-15

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

2025-06-15

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

2025-06-15

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

2025-06-14

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

2025-06-14

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

2025-06-14

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

2025-06-14

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

2025-06-14
Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

2025-06-13

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

2025-06-13

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

2025-06-13

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

2025-06-13

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

2025-06-13

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

2025-06-13

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

2025-06-13

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

2025-06-13

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

2025-06-13

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

2025-06-12

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

2025-06-12

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

2025-06-12

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

2025-06-12

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

2025-06-11

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

2025-06-11

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

2025-06-11

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

2025-06-11

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

2025-06-11

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos