Naktinis pavojus Radikių kaime
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Kauno rajono gyventojus iš miegų pažadino neramūs garsai. Neries upėje pajudėjus ledams, Radikių kaime staiga pakilo vandens lygis, todėl buvo įjungta gyventojus perspėjanti sirena. Netrukus paaiškėjo, kad potvynis kelia realią grėsmę – Rasų ir Giraitės gatvėse vanduo apsėmė gyvenamuosius namus.
Į pavojaus zoną nedelsiant atskubėjo Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos. Pareigūnai operatyviai įvertino situaciją, apžiūrėjo pakrančių ruožus ir užtikrino, kad gyventojai būtų laiku informuoti apie galimus pavojus.
Situacija suvaldyta, vanduo slūgsta
Patikrinus upės vagą nustatyta, kad ledo sangrūdų nėra, o vandens lygis netrukus ėmė kristi. Šiuo metu situacija stabilizavosi ir tiesioginio pavojaus gyventojams nebėra.
„Momentinis vandens kilimas fiksuotas 2 val. nakties, kuomet vandens lygis siekė apie 4 metrus. Jau 7.30 val. ryto vanduo buvo nukritęs ir siekė 1,45 metro. Manome, kad savivaldybės įrengtas laikinas 200 tonų smėlio maišų pylimas kažkiek galėjo sustabdyti vandenį“, – situaciją komentavo Kauno rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Ramūnas Kemzūra.
Ugniagesiai gelbėtojai kartu su savivaldybės specialistais ir toliau stebi situaciją vietoje, konsultuoja gyventojus ir yra pasirengę suteikti pagalbą, jei jos prireiktų.
Patarimai gyventojams po vandens atoslūgio
Nors pavojus praėjo, gyventojams, kurių namus apsėmė vanduo, svarbu laikytis saugumo rekomendacijų:
- Prieš grįždami į užlietą pastatą, įsitikinkite, kad jis yra saugus ir nėra pažeistos jo konstrukcijos.
- Neskubėkite jungti elektros prietaisų, kol neįsitikinsite, kad elektros instaliacija nepažeista.
- Kruopščiai išvėdinkite ir išvalykite patalpas, venkite kontakto su galimai užterštu vandeniu.
- Sugadintą maistą ir užterštą geriamąjį vandenį utilizuokite.
Daugiau informacijos apie pasirengimą galimiems potvyniams ir rekomendacijas gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.lt72.lt arba LT72 mobiliojoje programėlėje.





























