Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Šiemet Rugsėjo 1-oji bus kitokia, bet ne mažiau džiaugsminga

  • 2020-08-25
  • Kaunieciams.lt
  • Kauno rajonas

Šiemet pakaunės mokyklose laukiama per 10 tūkstančių moksleivių. Visos jos vaikus pasitiks kvepiančios dažais, pagražintomis erdvėms, naujai įrengtomis laboratorijomis, baldais ir mokymosi priemonėmis. Keliose Kauno rajono švietimo ir ugdymo įstaigose pokyčiai dar ryškesni.

Kartelės nenuleido

„Visada sakau, kad švietime yra svarbi gera vadyba, pedagogų kompetencija. Ne mažiau svarbi ir aplinka, o mokinių saugumas irgi vaidina ne paskutinį vaidmenį. Kauno rajono savivaldybė teikia prioritetą švietimui ir per pastaruosius metus į šią sritį investavo daugiau kaip 50 mln. eurų“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Aukštai iškelta kartelė nenuleista ir šiemet. Rengiantis naujiems mokslo metams ugdymo įstaigose atliekami kapitaliniai ir einamojo remonto darbai, perkamos įvairios ugdymo priemonės ir baldai. Siekdama užtikrinti kokybišką mokinių ugdymą, Kauno rajono savivaldybė 2020 m. švietimo įstaigų modernizavimo darbams skyrė 120 tūkst. Eur, remonto ir avarijų likvidavimo darbams – 193 tūkst. Eur, mokyklų tinklo optimizavimo ir pertvarkos programos darbams – 1,3 mln. Eur.

Turės sporto salę

Didžiausios investicijos – apie 1 mln. eurų – šiemet numatytos Šlienavos pagrindinei mokyklai. Jos direktorius Vladas Ravka vardijo: pirmajame mokyklos modernizavimo etape numatyta pastatyti sporto salę, naują virtuvę ir valgyklą, rekonstruoti pirmo aukšto patalpas, įrengti šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo, šilumos gamybos ir tiekimo bei vandentiekio ir nuotekų sistemą.

Vykdant naujojo priestato statybą numatoma nugriauti mokyklos pirmo aukšto priestatą. Naujasis statinys suprojektuotas tarp esamo mokyklos pastato ir stadiono. Antrajame modernizavimo etape, be kita ko, planuojama įrengti ikimokyklinio ugdymo patalpas ir sukurti 40 vietų darželinukams. 2,4 mln. eurų vertės Šlienavos pagrindinės mokyklos rekonstrukcija truks dvejus metus.

Kauno rajono savivaldybės meras prieš savaitę pasirašė sutartį su statybų bendrovės „Versina“ direktoriumi Vytautu Baniu ir perdavė Šlienavos pagrindinės mokyklos pastatą statybininkams. Mokyklos vadovas patikino: viskas suplanuota taip, kad prasidėję darbai netrukdytų ugdymo procesui.

Pokyčiai – kokybiniai

Didžiausi pokyčiai šiemet vyksta Akademijoje. Ugnės Karvelis gimnazija nuo rugsėjo 1-osios tampa VDU gimnazija. „Tai daugiausia susieta su kokybiniais pokyčiais. Su mokslininkų pagalba stiprės ugdymo turinys, bus pagerintos ugdymo programos, naujais moksliniais metodais bus keliama mokinių motyvacija, todėl tikimės labai gerų rezultatų“, – tvirtino Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

O Kauno rajono savivaldybės investicijos į statusą pakeitusią gimnaziją – materialinės. Bendroms erdvėms, kabinetams, persirengimo kambariams atnaujinti skirta 160 tūkst. eurų.

Garliavos Jonučių progimnazijai iš ESFA finansuojamo projekto „Mokinių ugdymosi pasiekimų gerinimas diegiant kokybės krepšelį“ šiais metais skirta 162,6 tūkst. Eur. (iš jų 15 proc. – savivaldybės dalis). Panaudojant šias lėšas Garliavos Jonučių progimnazijoje įrengtas dendrologinis takas, 1-4 kl. ir 5-8 kl. gamtos mokslų laboratorijos, menų laboratorija, patalpa, skirta mokinio individualiam ugdymui(si) ir poilsiui, atlikta bibliotekos renovacija. Naujais mokslo metais iš šio projekto bus finansuojamos dar 5 mokyklos: Čekiškės Prano Dovydaičio ir Piliuonos gimnazijos, Ežerėlio, Kulautuvos, Šlienavos pagrindinės mokyklos. Jų ugdymo kokybei gerinti bus skirta 117,2 tūkst. Eur.

Pirmokų laukia staigmena

Planuojama, kad šiais mokslo metais mokysis apie 1000 pirmokų (2019–2020 m. m. mokėsi 987). Visų pakaunės pirmaklasių laukia staigmena – pirmoko kraitelis.

Kauno rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje tėvams, susilaukusiems atžalos, pradėjo dovanoti kūdikio kraitelį. Graži tradicija pradėta 2018 m., švenčiant atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį. Šiemet, kai Kauno rajonas mini 65-ąsias įkūrimo metines, gimė nauja iniciatyva – rugsėjo 1 dieną kiekvienam pakaunės pirmokui bus įteiktas pirmoko kraitelis. Tai vėlgi naujiena šalyje.

Spalvingoje portfeliuko formos dėžutėje būsimieji mokiniai ras būtiniausių mokymosi priemonių: pieštuką, spalvotų pieštukų, plunksnakotį, flomasterių, trumpų rašalo kapsulių, sąsiuvinių langeliais, sąsiuvinių linijomis, dvipusio spalvoto popieriaus, dvipusio spalvoto kartono, sąsiuvinį akvarelei, liniuotę, dvigubą drožtuką, trintuką, pieštukinių ir skystų klijų, akvarelės, teptukų, žirkles, šviesą atspindintį pakabuką, aplankų sąsiuviniams.

Priemonių sąrašą padėjo paruošti Kauno rajono mokyklų pradinių klasių mokytojos. „Mokytojos išsakė savo pastabas, patarimus, todėl pirmoko kraitelyje yra tik reikalingiausios mokymui skirtos priemonės“, – džiaugėsi meras tokiu glaudžiu bendradarbiavimu su pedagogais.

Iššūkius pavertė galimybėmis

„Kiekvienas rugsėjis yra jaudinantis ir kitoks. Šiemet Covid-19 pandemija palietė ir švietimą, atsirado ne tik problemos, bet ir galimybės plačiau taikyti informacines technologijas. Galime pasidžiaugti, kad tam turime visas reikalingas priemones“, – pabrėžė Kauno rajono meras.

Dėl koronaviruso infekcijos paskelbto karantino mokyklose vykdant nuotolinį mokymą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) Kauno rajono savivaldybei skyrė 875 planšetinius kompiuterius ir 31 nešiojamą kompiuterį už 176 tūkst. Eur, savivaldybė nupirko kompiuterinę įrangą, reikalingą ugdymo procesui organizuoti nuotoliniu būdu. Šį mėnesį ŠMSM Kauno rajono mokykloms skyrė dar 68 nešiojamuosius kompiuterius.

Septyniolika rajono bendrojo ugdymo mokyklų dalyvauja ES struktūrinių fondų finansuojamame projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Per 2020 metus mokyklos iš projekto gavo įvairių kompiuterinių, gamtos mokslų laboratorijų ir kitų mokymosi priemonių už 59,9 tūkst. Eur.

„Ugdymo įstaigos taip pat intensyviai rengiasi naujiems mokslo metams: įsigyta naujų baldų, reikalingos buitinės technikos, įvairios IT technikos (stacionarių, nešiojamųjų kompiuterių, planšečių, interaktyvių lentų ir ekranų, spausdintuvų, kubų ir pan.), kitų mokomiesiems dalykams reikalingų priemonių, kurios bus panaudotos ugdymo procese“, – sakė Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Mokyklos rengiasi arba jau yra įsidiegusios virtualią aplinką „Microsoft Office 365“, leisiančią saugiai ir efektyviai planuoti nuotolinį mokymą. Savivaldybė už 21,6 tūkst. Eur. įsigijo leidyklos „Šviesa” skaitmeninės edukacijos platformos EDUKA klasė licencijas visiems Kauno rajono pradinių klasių mokiniams ir mokytojams. Skaitmeninę mokymo(si) aplinką internete sudaro: skaitmeniniai vadovėliai, jų komplektai ir užduotys.

„Rugpjūčio pradžioje ŠMSM parengė rekomendacijas mokykloms dėl ugdymo naujais mokslo metais. Atsižvelgiant į šiuos reikalavimus koreguojami pamokų tvarkaraščiai, pagal galimybes pertvarkomos ugdymo erdvės, kad būtų sumažintas kontaktas tarp mokinių ir visiems mokykloje būtų saugu“, – teigė J. Petkevičius.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, „Kauno diena“

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

R. Juknevičienė siūlo atmesti LRT įstatymo pataisas

Vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra Kauno rajone

Sugrįžta „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ išvykos po Lietuvą: laukia susitikimas Širvintose  

Griunvaldo gatvė

Griunvaldo gatvė tapo nauja pėsčiųjų alėja Kaune

Vengrija: rusiška nafta vėl teka 

Nausėda Kipre susitiko su Zelenskiu

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

Ką kam žada žvaigždės?

Mokytojų trūkumas – ką daryti?

„Gargždai” privertė „Žalgirį” paprakaituoti

Samoškaitė

Prokurorai gins politikų privatumą

Sukčiai veikia VMI vardu

Rusija moko prieš VPN

Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

Ką kam žada žvaigždės?

Ekonominis karas tęsiasi

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

Kauno garbės piliečiai

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

Bibliotekų savaitė Kaune

Seimas atšauks trečią brandos egzaminą?

Rusija toliau stalinizuojasi

Kaunas: galimi JAV amunicijos vėlavimai grėsmės nekelia

Krepšinio šventė ne tik Kaune (video)

Lekšas: dabartinė karta pratinama prie turtingo „Žalgirio“, bet tai neš mažiau laimės

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

Ar žinojote, kad tik 3–10% suaugusių žmonių reguliariai treniruoja raumenų jėgą?

Ką kam žada žvaigždės?

Kvietimas į popietę Aleksui Stanislovaičiui atminti

Latvija savarankiškai gamins šaudmenis

Romansų festivalis „Atverkime širdis 2026“ sujungė regionus

Blokuota 7,5 mln. bandymų priekabiauti prie vaikų

NATO naikintuvai keturis kartus kilo dėl rusų

Vyksta atranka į Specialiųjų operacijų pajėgas

Teismas priėmė „Nemuno aušros“ skundą

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

KTU ekonomistas: pensijoms reikia daugiau mokesčių

Ką kam žada žvaigždės?

Kaune šauta į buto langą

Per masines šaudynes Luizianoje žuvo aštuoni vaikai

Popiežius prieš Trumpą?

KTU: naujos kartos specialistų rengimas

Kiekvienas šeštas gyventojas: reikalai blogėja

Kauno policija ieško jų

„Pasilik su mumis!“ (Lk 24, 29) III Velykų sekmadienis

Leonas XIV ragina laikytis taikos

Paveldosaugininkų šventė paminėta Kėdainiuose

Seimo komitetas nori uždaryti gimdymo namus

Atsidarys baseinas Panemunėje

Jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

Ką kam žada žvaigždės?

Integracinis futbolo vaikščiojant turnyras „Draugystės taurė 2026”

Samoškaitė

Samoškaitė neigia įtarimus apie LSDP šnipinėjimą

„Žalgiris” skelbia apie bilietus bei dovanas

„Žalgiris“ laimėjo prieš Paryžių

Lapėse surengtas tradicinis velykinis kvadrato turnyras

Sinoptikė: bus giedriau, bet vėsiau

Nausėda pasirengęs prisidėti prie Hormuzo sąsiaurio atidarymo

Netanyahu: Izraelis „dar nebaigė darbo“ prieš „Hezbollah“

Taisyti ar kurti iš naujo? Kaip priimti teisingą sprendimą dėl mobiliųjų aplikacijų kūrimo

Seimo Kultūros komitetas tęs LRT įstatymo pataisų svarstymą

Šeima

Rems šeimas valstybinėmis pensijomis?

Seime norima, kad gydytojai rezidentai dirbtų regionuose

Valdančioji koalicija keisis?

Estijos prezidentas Kaune

Orbanui kritus Slovakija lieka Rusijos pakalike

Skvernelis jau paliečiamas

Trys kvapai, trys erdvės: kaip sukurti dieną pagal aromatus

Tomas Čyvas

Grynieji patikimiau, o vagiama ir internetu

Vengrija

Valatka apie Orbaną

Atsidaro Garliavoje naujas prekybos centras

„YouTube“ sustabdė Trumpą pašiepiančius vaizdo įrašus 

LRT

LRT ieško būdų pateisinti išlaidavimą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno rajonas nutraukia šildymą

Seimas nutars dėl Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo

Ar Rusija puls Lietuvą?

Zelenskis ir Meloni žada bendradarbiauti gynyboje ir dronuose

Jubiliejinis Kauno rajono kūdikis – Velykinė dovana šeimai

pinigiukai

Žmonės ima grynus pinigus

Skverneliui ir Starkevičiui gresia kalėjimas

Kaune nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui

Ukrainos vėliava

Ukrainos pajėgos kovo mėnesį atgavo beveik 50 km² teritorijos

Šaltibarščiai su lašiša? O galima su silke?

Gyvenimas tarp karo ir taikos: kai Ukrainoje labiausiai reikia ne žodžių, o sprendimų

Pagaliau atsigaus Kauno stotis?

Kaunas dėl Kapčiamiesčio : miškams pavojaus nėra

KTU mokslininkė toliau vadovaus CERN Baltijos šalių grupei

R. Juknevičienė siūlo atmesti LRT įstatymo pataisas

2026-04-24

Vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra Kauno rajone

2026-04-24

Sugrįžta „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ išvykos po Lietuvą: laukia susitikimas Širvintose  

2026-04-24
Griunvaldo gatvė

Griunvaldo gatvė tapo nauja pėsčiųjų alėja Kaune

2026-04-24

Vengrija: rusiška nafta vėl teka 

2026-04-23

Nausėda Kipre susitiko su Zelenskiu

2026-04-23

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

2026-04-23

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

2026-04-23

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

2026-04-23

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

2026-04-23

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

2026-04-23
Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

2026-04-23

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-23

Mokytojų trūkumas – ką daryti?

2026-04-22

„Gargždai” privertė „Žalgirį” paprakaituoti

2026-04-22
Samoškaitė

Prokurorai gins politikų privatumą

2026-04-22

Sukčiai veikia VMI vardu

2026-04-22

Rusija moko prieš VPN

2026-04-22
Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

2026-04-22

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

2026-04-22

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-22

Ekonominis karas tęsiasi

2026-04-22

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

2026-04-22

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

2026-04-22

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

2026-04-22

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

2026-04-22

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

2026-04-21

Kauno garbės piliečiai

2026-04-21

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

2026-04-21

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

2026-04-21

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos