Pasaulyje vyksta ne tik avarijos, nelaimės, krizės ar kitos negandos. Besibaigiantys 2019 metai atnešė ir daug pozityvių bei džiaugsmingų pokyčių. Štai dar 25 šypseną keliančios naujienos.
26. Pietų Korėja perdirbdavo vos 2% maisto atliekų. Tačiau dabar išmanių šiukšliadėžių ir specialių biosuyrančių maišelių dėka jie perdirba net 95% maisto atliekų!
27. Kuprotieji banginiai buvo ant išnykimo ribos. Tačiau išsaugojimo pastangų dėka jų populiacija nuo kelių šimtų išaugo iki 25 000!
28. Youtube uždraudė kelti įrašus, kurie išaukština baltųjų rasę, bei menkina kitas. Tūkstančiai neapykantą skleidžiančių įrašų bus pašalinti.
29. Peru įsipareigojo iki 2021 metų sustabdyti palmių aliejaus gavybos sukeltą miškų naikinimą. Tai didžiulė pergalė laukinei gamtai ir tvariai žemdirbystei.
30. Afrikos dramblių mažyliai nebebus išplėšiami iš natūralios jų aplinkos ir pardavinėjami zoologijos sodams bei cirkams!
31. Kaimo gyventojai mezga milžiniškus megztinius Indijos drambliams, kad jie nesušaltų, kai temperatūra nukrenta beveik iki nulio.
32. Londone įrengtas net 11 kilometrų ilgio „bičių koridorius“. Jis gausiai apsodintas gyvomis gėlėmis. Taip norima padidinti vabzdžių populiaciją mieste.
33. Meksikos mokslininkai sukūrė plastiką, pagamintą iš kaktusų sulčių. Jis suyra vos per keletą mėnesių ir yra nėra pavojingas jį nurijus.
34. Olandija pastatė 5 dirbtines salas, skirtas laukinės gamtos išsaugojimui. Per pirmus dvejus metus jose apgyvendinta net 30 000 paukščių ir 127 rūšių augalai.
35. Mokslo pažangos dėka rastas būdas visų grupių kraują paversti universaliu, visiems tinkamu 0 grupės krauju! Dabar bus galima išgelbėti dar daugiau gyvybių!
36. Jungtinė Karalystė anglies dioksido emisiją sėkmingai mažina jau šešerius metus iš eilės. Metinė emisija dabar yra tokia pat maža, kaip ir buvo 1888!
37. Naujausi tyrimai rodo, kad išlavinta šuns uoslė gali aptikti vėžį neįtikėtinu tikslumu.
38. Taivano parlamentas priėmė įstatymą, leidžiantį susituokti tos pačios lyties asmenims. Ši šalis yra pirmoji Azijoje suteikusi homoseksualams tokią teisę.
39. Žaidimo „Fortnite“ kūrėjas Tim Sweeney perka tūkstančius hektarų miškų, kad galėtų juos apsaugoti nuo iškirtimo.
40. Amerikoje net 57% juodaodžių vyrų gauna vidutines ar aukštesnes pajamas. Skurstančių juodaodžių dalis nuo 41% (taip buvo 1960 metais) sumažėjo iki 18% (pagal 2019 m. duomenis).
41. Maždaug trečdalį pasaulyje sunaudojamos elektros energijos sudaro energija, gauta iš atsinaujinančių šaltinių.
42. Galapagų Iguana į salą sugrįžo maždaug po 200 metų, po to kai Charles Darwin jas ten aprašė.
43. NASA palydovo duomenimis, dabar Žemė yra žalesnė planeta, nei kad buvo prieš 20 metų.
44. Lagos, Nigerijoje perdirbimo įstatymo dėka, tėvai rinkdami ir nešdami plastiką perdirbimui gali apmokėti vaikų mokymosi išlaidas.
45. Ekvadore pasiekta neeilinė vietinių pergalė! Teisiniu keliu pasiekta, kad didžiulis Amazonės miškų plotas būtų apsaugotas nuo auksakasybos.
46. Kolumbijoje moterys su regėjimo negalia buvo apmokytos nustatyti krūties vėžį. Ir joms sekasi ne prasčiau nei medikams!
47. Pasaulinis savižudybių mastas nuo 1994 metų (kuomet rodiklis buvo pats didžiausias) sumažėjo net 38%. Tai reiškia, kad išsaugota net 4 milijonai gyvybių!
48. Pirmą kartą istorijoje pats prestižiškiausias matematikos srities apdovanojimas įteiktas moteriai – Karen Uhlenbeck.
49. Tyrimai rodo, kad šeriant karves jūros dumbliais, jų išskiriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų sumažėja 99%.
50. Afrikos plėtros banko projektas suplanavo net 90 milijonų gyventojų prijungti prie elektros tinklo taip išlaisvinant juos iš energetinio skurdo.
Tikimės, kad ir 2020 metai atneš ne mažiau džiugių naujienų!
„Bored panda“ informacija