Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

32 mln. eurų investicija ir naujas etapas: Alytuje atidaryta dar viena AB „Kauno grūdai“ gamykla

  • 2024-11-22
  • kaunieciams.lt
  • Verslas, Visuomenė ir gyvenimas

Alytaus pramonės širdyje, AB „Kauno grūdai“ atvėrė naujos gamyklos, skirtos greitai paruošiamų produktų gamybai, duris. Bendrovė į šį projektą investavo 32 mln. eurų, o 7,4 tūkst. kv. metrų ploto modernios patalpos jau pradeda veiklą, tapdamos viena didžiausių investicijų Alytaus miesto istorijoje. Ši gamykla ne tik sustiprins regiono ekonominį potencialą, bet ir sukurs apie 250-300 naujų darbo vietų.

Investicija, orientuota į augimą

Pasak AB „Kauno grūdai“ generalinio direktoriaus Andriaus Pranckevičiaus, naujoji gamykla yra būtina siekiant patenkinti augančią greitai paruošiamų makaronų paklausą Europoje bei pasaulyje.

„Greitai paruošiamų produktų segmentas yra stabiliai augantis. Šiandien eksportuojame 96 proc. savo produkcijos, tačiau auganti paklausa jau viršijo mūsų esamų gamyklų pajėgumus. Nauja gamykla ne tik padidins gamybos apimtis, bet ir leis išlaikyti kokybės standartus, kurie pelnė mūsų klientų pasitikėjimą visoje Europoje,“ – atidarymo ceremonijoje sakė AB „Kauno grūdai“ generalinis direktorius Andrius Pranckevičius.

Šiuo metu bendrovė turi dvi greitai paruošiamų produktų gamyklas Kėdainiuose ir Alytuje. Pastaroji gamykla veikia nuo 2019 metų ir per metus pagamina apie 120 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų indeliuose. Kėdainių greitai paruošiamų produktų gamykla, veikianti nuo2011metų, pagamina ir realizuoja 105 mln. vienetų greitai paruošiamų makaronų pakeliuose ir 40 mln. vienetų greitai paruošiamų košių indeliuose per metus.

Planuojama, kad naujoji gamykla Alytuje per metus pagamins apie 240 mln. vienetų greitai paruošiamų produktų – 120 mln. vienetų greitai paruošiamų produktų indeliuose (makaronai ir košės) bei 120 mln. greitai paruošiamų makaronų pakeliuose.

Pažangiausia įranga ir inovacijos

Naujasis gamybinis padalinys Alytuje buvo suprojektuotas ir pastatytas laikantis visų aukščiausio energinio efektyvumo standartų, jame įdiegta moderniausia, automatizuota gamybinė įranga, o  gamybiniai procesai bus optimizuoti taip,  kad maksimaliai mažintų poveikį aplinkai.

Pastatas turi A++ energinę klasę,  ant stogo numatyta vieta 200 kW galios saulės elektrinei, kuri tieks elektros energiją gamybos linijoms. Pastato sklype numatoma įrengti 22 elektromobilių pakrovimo vietas, sutvarkyti privažiavimo kelius, vykdyti aplinkotvarkos darbus, įrengti automobilių parkavimo aikšteles, pėsčiųjų takus, pritaikytus negalią turintiems žmonėms.

Valdžios ir miesto vadovų palaikymas atidarymo renginyje

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ir kiti garbingi svečiai.

„Ši investicija Alytuje yra puikus pavyzdys, kaip modernios pramonės projektai gali derėti su tvarumu ir inovacijomis. Tokie projektai ne tik kuria darbo vietas, bet ir prisideda prie Lietuvos ekonomikos augimo bei šalies konkurencingumo tarptautinėje rinkoje,“ – teigė ministras K. Starkevičius.

Besidžiaugdamas naujo objekto Alytaus pramonės rajone atidarymu,  miesto meras Nerijus Cesiulis taip pat pabrėžė šio projekto reikšmę miestui:
„Šiandien Alytus rašo naują ekonomikos istorijos puslapį. Džiaugiuosi, kad „Kauno grūdai“ mato mūsų miestą kaip stiprų pramonės centrą. Šis fabrikas yra dar vienas įrodymas, kad Alytus yra atviras ambicingoms idėjoms ir stiprioms investicijoms.“

Atidarymo renginio svečius pasitiko originali ekspozicija – fotomenininko Ado Vasiliausko darbų galerija, sukurta dirbtinio intelekto pagalba. Molbertuose išdėstyti darbai simboliškai atspindėjo pagrindines rinkas, į kurias eksportuojama bendrovės greitai paruošiama produkcija. Šie kūriniai ne tik iliustravo AB „Kauno Grūdai“ tarptautinę veiklą, bet ir suteikė renginiui unikalumo bei meniškumo, įprasminant gamyklos atidarymą, kaip naują kompanijos plėtros ir augimo etapą.

Renginio metu buvo pasveikinti svečiai, o oficialioji dalis prasidėjo vaizdo įrašu, kuriame pademonstruotas gamyklos statybos procesas – nuo idėjos iki įgyvendinimo. Po sveikinimo žodžių, ceremonijos kulminacija tapo simbolinės juostelės perkirpimas, kurį atliko„Kauno grūdų“ vadovas kartu su LR žemės ūkio ministru, Alytaus miesto meru bei AB „Panevėžio statybos trestas“ generaliniu direktoriumi.

Svečių laukė ir unikali ekskursija po gamyklą. Jos metu dalyviai ne tik pamatė modernią gamybos liniją, bet ir galėjo pasinerti į interaktyvią patirtį – nuo šou elementų, tokių kaip robotų veikla, iki naujų, greitai paruošiamų makaronų degustacijos.

Darbuotojų dar ieškoma

„Kauno Grūdai“ siūlo konkurencingas darbo sąlygas, modernią darbo aplinką ir galimybę prisidėti prie augančios ir stabilios organizacijos veiklos.

„Mes įsipareigojame užtikrinti savo darbuotojams ne tik palankias darbo sąlygas, bet ir augimo bei tobulėjimo galimybes. Tikime, kad mūsų investicijos į darbuotojų gerovę ir įmonės vertybės pritrauks talentingus specialistus ne tik iš Alytaus, bet ir aplinkinių miestų. Turime tikslą būti mylimu darbdaviu Alytuje,  suformuoti stiprią vadovų ir specialistų komandą, kuri galėtų užtikrinti sklandų gamyklos startą ir efektyvią veiklą. Šiuo metu gamykloje jau dirba daugiau nei 165 žmonės, tačiau augant gamybos apimtims, toliau plečiame savo komandą“, – teigė bendrovės generalinis direktorius.

Būsimi plėtros planai

AB „Kauno grūdai“ siekia toliau stiprinti savo pozicijas pasaulinėje rinkoje, orientuodamasi į eksporto didinimą ir gamybos efektyvumo skatinimą. Tikimąsi, kad šis bendrovės etapas taps vienu iš svarbių žingsnių siekiant strateginių bendrovės tikslų.

„Alytus tampa svarbiu miestu mūsų įmonės istorijoje. Šiuo metu esame aktyviame plėtros etape, todėl plėsdami gamybinius padalinius, siekiame atlaikyti augančios rinkos iššūkius bei kurti naujus standartus pramonėje. Esame pasiryžę investuoti į savo darbuotojų profesinį tobulėjimą, nes tai yra esminė sąlyga mūsų sėkmei. Tiek vadovų, tiek specialistų kompetencijų stiprinimas suteiks galimybę išlaikyti aukštą veiklos kokybę ir įgyvendinti ambicingus ateities planus“, – apibendrino bendrovės generalinis direktorius Andrius Pranckevičius.

 Apie AB „Kauno grūdai“:

AB „Kauno Grūdai“ priklauso vienai didžiausių Baltijos šalių regiono žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupei AB Akola group, vykdančiai veiklą visoje gamybos grandinėje nuo lauko iki stalo. AB Akola group akcijos kotiruojamos „Nasdaq“  Vilniaus vertybinių popierių biržoje.  AB Akola group valdomų įmonių bendros metinės pajamos siekia apie 1,5 mlrd. eurų.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

Vasaros pabaigos klasika: šviežios bulvės su voveraičių padažu

Z karta nenori skambinti?

Kremlius toliau tyčiojasi iš rinkimų procedūros

 Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – kario pincetas

Kelių gaidelių trūkumo nepasitaikė

Rugpjūčio 18-osios orų prognozė Kaune: numatomas smarkus lietus

Williamsas-Gossas: mano vasara buvo 10 iš 10

Rugpjūčio 18-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Kauno rajono renginiai

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

Nausėda apie poilsį Madeiroje

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

Rūta Meilutytė Europos čempionė

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

Kaune degė trys automobiliai

Plaukikų laimėjimai

Lietuva visur Kanadoje

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

„Viešpatie, padėk man!“

teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

Rugpjūčio 15-osios orų prognozė Kaune: debesuotą rytą keis saulėta ir karšta diena

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

Lietuviai varžysis dėl bronzos

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

Kauno bitininkai gilino žinias Andoroje ir Ispanijoje

Šešiolikmečiai pateko į EČ pusfinalį! (video)

Rugpjūčio 13-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas dėl finansų

Tomas Navikonis / Dariaus Kibirkščio („LTU Aquatics“) nuotr.

Europos čempionate – rekordiniai lietuvių plaukimai

Rusijos agresijos prieš Ukrainą eiga

Kodėl jūsų ledai šaldiklyje virsta akmeniu? Viena klaida, kurią daro daugelis

Mokslo metų startas Kaune: krepšinio pramogos, protmūšis ir įspūdingas koncertas

Renginių ciklas „(At)rask meną“ tęsiasi! Smagiausia šokių pamoka Kėdainiuose – jau šiandien!

Inovacijų agentūra kviečia registruotis į programą „Kūrybinio verslo pre-akceleratorius“

Adas Dambrauskas įsitvirtino Europos sprinterių elite

Kiniškas pomidorų ir kiaušinių troškinys – vasaros pietums per 15 minučių

Kauno maratono organizatoriams skirtas įspėjimas

Teismui perduota Kaune veikusio nelegalaus cigarečių fabriko byla

Rusijos propagandos taikinyje – Lietuvos gynybos politika

Seuta (Ceuta) „dar negrįžo į įprastą padėtį“

Rugpjūčio 12-osios orai Kaune: rytas giedras, diena – debesuota

FNTT:  kelios dešimtys tiekėjų nori atsiimti „Mere“ likusias prekes

Nemokamos sporto erdvės gryname ore

Dainiui Liutkui dvi OCR pasaulio čempionato bronzos

Istorinis vakaras Lietuvai – Rugilės Miklyčiūtės svajonių debiutas ir Ado Dambrausko įsitvirtinimas

Rugpjūčio 12-osios horoskopas: vienam zodiako ženklui – lemtingas sprendimas

Rekordą pagerinęs T. Navikonis – Europos čempionato finale

Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

2026-08-18

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

2026-08-18

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

2026-08-18

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

2026-08-18

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

2026-08-18

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

2026-08-18

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

2026-08-18

Vasaros pabaigos klasika: šviežios bulvės su voveraičių padažu

2026-08-18

Z karta nenori skambinti?

2026-08-18

Kremlius toliau tyčiojasi iš rinkimų procedūros

2026-08-18

 Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – kario pincetas

2026-08-18

Kelių gaidelių trūkumo nepasitaikė

2026-08-18

Rugpjūčio 18-osios orų prognozė Kaune: numatomas smarkus lietus

2026-08-18

Williamsas-Gossas: mano vasara buvo 10 iš 10

2026-08-18

Rugpjūčio 18-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

2026-08-18

Kauno rajono renginiai

2026-08-18

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

2026-08-18

Nausėda apie poilsį Madeiroje

2026-08-18

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

2026-08-17

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

2026-08-17

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

2026-08-17

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

2026-08-17

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

2026-08-17

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

2026-08-17

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

2026-08-17
Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

2026-08-17

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

2026-08-17

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

2026-08-17

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

2026-08-17

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

2026-08-17

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos