Nuo balandžio pradžios Kaune oficialiai pradėjo veikti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) padalinys arba „veidrodinė“ ministerija. Daugelis regiono gyventojų teigiamai vertina ministerijos perkėlimą, rodo visuomenės apklausa.
Ministerijos padalinys antradienį oficialiai atidarytas adresu I. Kanto g. 23. Beveik 400 kv. m bendrojo ploto patalpos panaudos sutartimi perimtos iš valstybės įmonės Turto bankas.
Šiuo metu čia jau dirba 10 darbuotojų, netrukus jų skaičius padidės iki 20. Naujose patalpose taip pat veiks ir priimamasis, kuriame interesantus reguliariai priims ministras Giedrius Surplys. „Veidrodinė“ ministerija bus užtikrinta nepertraukiama ŽŪM veikla.
„Ministerijos perkėlimas į Kauną yra stiprus regioninės politikos žingsnis. Taip, tai – drąsus žingsnis. Bet turime jį žengti iki galo, jeigu nenorime, kad Lietuva taptų vieno miesto valstybe. Šis perkėlimas pasiųs stiprų signalą tiek Vidurio Lietuvos gyventojams, tiek investuotojams, kad valstybė yra pasirengusi kartu su verslu investuoti Lietuvos regionuose“, – kalbėjo G. Surplys.
Skaičiuojama, kad veiksmingiau išnaudojamos patalpos, naujausių technologinių ir valdymo sprendimų diegimas, procesų veiksmingumo didinimas ir optimizavimas leis sutaupyti apie 0,2 mln. Eur per metus.
ŽŪM perkėlimas į Kauną numatytas šios Vyriausybės programoje. Vasario pradžioje Vyriausybė nusprendė, ministerijos perkėlimui skirti reikiamas lėšas kitų metų valstybės biudžete. Žadama, kad visa ministerija į Kauną bus perkelta 2020 m. pirmąjį ketvirtį.
Kauno regionas teigiamai vertina perkėlimą
Kovo mėnesio pradžioje visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ ŽŪM užsakymu atliko Kauno apskrities gyventojų apklausą. Ji parodė, kad daugelis respondentų teigiamai vertina ministerijos perkėlimą į laikinąją sostinę.
56 proc. apklausos dalyvių teigiamai atsakė į klausimą, kaip manote, ar ŽŪM perkėlimas į Kauną prisidėtų prie šio regiono plėtros. Kiek daugiau nei 18 proc. respondentų į šį klausimą atsakė neigiamai, o 26 proc. šiuo klausimu nuomonės neturėjo.
Teigiamą ministerijos perkėlimo įtaką daugiausia nurodė 35–49 metų (61 proc.), aukštąjį išsilavinimą (69 proc.) turintys gyventojai. Taip pat įmonių, įstaigų vadovai (71 proc.) ir specialistai (60 proc.), daugiau kaip 700 Eur per mėnesį uždirbantys asmenys (71 proc.).
Apklausa visoje Kauno apskrityje buvo vykdyta kovo 4–10 d. Telefonu buvo apklausti 403 vyresni nei 18 metų miesto ir rajonų gyventojai.
alkas.lt informacija