Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Reperis, studijuojantis automechaniką: „Muzika ir automobiliai netgi labai susiję“

  • 2021-07-27
  • Kaunieciams.lt
  • Žmonių istorijos

Benas Babrauskas – jaunas reperis, muzikos pasaulyje žinomas LiEX slapyvardžiu. Dar iki sprendimo imtis savos kūrybos gyvenimas jam suteikė šansą iš arti išvysti vieną savo muzikos dievaičių. Tiesa, anuomet užsienyje dirbęs vaikinas dar tik ieškojo savęs ir bandė suprasti, ko nori iš gyvenimo. Dabar jau žino, todėl nedvejodamas šalia muzikos pasirinko kibti į mokslus, susijusius su dar viena jo aistra – automobiliais.

 Paskatino patirtis užsienyje

 „Muzika mane lydėjo nuo pat vaikystės. Namie visada grodavo džiazas, namus tvarkydavomės su muzika, o mokykloje visuose renginiuose sėdėdavau už garsisto“, – pasakoja Benas. Tiesa, minčių dėl savo kūrybos paauglys neturėjo. Viskas pakrypo kita linkme po gyvenimo tarpsnio užsienyje. Šiauliuose gimęs, Radviliškyje ir Vilniuje augęs Benas po abitūros patraukė į užsienį padirbėti.

Jis prisipažįsta iki tol išgyvenęs sunkų laikotarpį: nors buvo įstojęs į Kauno technikos kolegiją, nepasirodė nė vienoje paskaitoje. „Supratau, kad man reikia labiau susipažinti su savimi, atsikratyti visko, ką buvau pridaręs, ir sumaniau, kad iš pradžių tiks Vokietija. Vėliau pakeliavau po didžiąją dalį Europos, o paskutinė stotelė buvo Islandija“, – sako Benas.

Sprendimas davė vaisių: vaikinas rado darbą, kuris padėjo apsispręsti, kuria kryptimi pasukti karjerą. Jis įsidarbino komandoje, ruošiančioje scenas įvairiems koncertams. Prasidėjo turai po Vokietiją, Prancūziją, Olandiją. Lietuviui teko išskirtinė galimybė prisidėti prie pasaulinio Juice WRLD ir Nicki Minaj turo po Europą, atliekant parengiamuosius darbus prieš koncertus. Smagiausia, anot Beno, kad šis atlikėjas yra vienas mėgstamiausių jo muzikantų.

Būdamas greta muzikos pasaulio atstovų, jaunuolis sako supratęs, kad muzikos kūrimu norėtų užsiimti ir pats.

„Gyvenimas praeitimi yra melas“

Beną žavėjo reperiai, bet savo kūrybą įsivaizdavo kitaip nei standartinį repą. „Nenorėjau repuoti apie nieką, norėjau žaismingesnio dalyko: kurti su šiek tiek ironijos, sarkazmo, bet kartu perduoti žinutę“, – teigia Benas, savo muzikinę karjerą pradėjęs prieš trejus metus. Didžiausio pasisekimo kol kas iš jo išleistų kūrinių sulaukė prieš metus pasirodžiusi daina „Trippin’u Bahamuose“ – daugiau nei 200 tūkst. perklausų.

Jis atviras: daug dainų dar slypi stalčiuose, laukia savojo momento, mat vaikinas sau kelia aukštus tikslus, yra savikritiškas. „Kol kas išleista apie 15 dainų, o sukurtų yra dar apie 50“, – teigia.

Vaikinas paaiškina ir savo slapyvardžio LiEX reikšmę: „Kai nutinka blogų dalykų, žmonės visada galvoja, kaip praeityje buvo gerai. Bet aš manau, kad gyvenimas praeitimi dažniausiai yra kaip melas, buvusį gyvenimą reikėtų pamiršti. Vadovaudamasis tokia mintimi, taip ir pasivadinau.“

Studijos Šiauliuose – dėl kelių priežasčių

Į gimtinę Benas sugrįžo prieš metus ir šalia muzikos kibo į mokslus Šiauliuose. „Kai jau išsilaksčiau, suaugau į protą, sugalvojau, kad man laikas studijuoti“, – tikina jis. Šįsyk tvirtai žinojo, kad savo ateitį norėtų skirti ir automobiliams. Anot pašnekovo, susidomėjimas jais augo nuo vaikystės: šeimoje automobilius keisdavo labai dažnai, namuose turėjo vairavimo simuliatorių, o prie kartingo vairo pats Benas pirmą sykį sėdo 7 metų, 11 metų jau mokėjo vairuoti mašiną.

Pasirinkimas studijuoti Saulės mieste buvo nulemtas kelių veiksnių. Pagyvenęs Lietuvos sostinėje ir paragavęs Europos didmiesčių kasdienybės, Benas sako supratęs, kad jam norisi ramesnio gyvenimo tempo. „Visada siekdavau pritapti prie žmonių, man reikėdavo didelio miesto šurmulio ir t. t. Kai išvažiavau į užsienį, pabuvau didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Berlynas, Hamburgas, Amsterdamas, supratau, kad nėra taip jau šaunu kiekvieną mielą dieną gyventi didžiuliame šurmuly, kur vien kelionei į darbą ir iš jo per dieną sudegini apie 4 valandas. Juk mūsų laikas yra neįkainojamas. Galiausiai supratau, kad man labiau patinka ramybė, gal net vienatvė. Be to, Šiauliai yra visai netoli Radviliškio, iki kolegijos nuvažiuoti man užtrunka tik apie 20 minučių“, – atvirauja jaunuolis.

Kita rimta paskata studijuoti Šiauliuose tapo skiriama tikslinė stipendija. Šiaulių valstybinėje kolegijoje pasirinkęs automobilių techninio eksploatavimo specialybę ir patekęs į valstybės finansuojamą vietą, jis gauna stipendiją, kurią tam tikroms studijų kryptims yra numačiusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. „Aš nesu iš tų, kurie prašytų tėvų pagalbos finansiškai, o mokytis nuolatinėse studijose ir dar dirbti būtų sudėtinga Vilniuje ar Kaune. O Šiauliuose siūlo stipendijas po 200 eurų. Tai man buvo naujiena ir didelis pliusas“, – džiaugiasi jis. Trečiasis privalumas – mažos studentų grupės, užtikrinančios kur kas daugiau dėmesio iš dėstytojų.

Be to, pasak Beno, tuo, kad Šiauliuose ar kituose mažuose miestuose nėra ką veikti laisvalaikiu, skundžiasi tik tie, kurie ir nenori nieko veikti: „Skundžiasi tie, kuriems yra gerai nieko nedaryti, apie nieką negalvoti. Ypač skundžiasi tie, kuriems tėvai už viską sumoka ir nereikia dirbti, sukti galvos. Aš pats antrą semestrą mokiausi, dirbau, buvo laikas, kai labai mažai miegojau… Bet spėdavome ir su draugais kažkur išvykti. Jei tikrai nori, gali sugalvoti, ką paveikti, kur nueiti. Viskas priklauso nuo vaizduotės.“

Ir nors kai kam gali pasirodyti, kad muzikavimas ir automobilių remontas yra sunkiai suderinami dalykai, Benas skuba paneigti: „Automobiliai ir muzika sutampa! Visi mėgstame mašinoje dainuoti mėgstamiausias dainas. Kartais atrodo, kad tam tikrai dienai reikia tam tikros dainos, bet tu jos nerandi, tad kai kurias sukuri tiesiog automobilyje.“

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Holistinis šunų maistas: madinga etiketė ar tikra nauda jūsų augintiniui?

Premjerė sveikina Lietuvos medikus

Japonijoje žemės drebėjimas

Išmanieji namai be išmaniojo telefono: kodėl automatika grįžta prie paprastumo

Šilti moto balai – ne tik žiemai

Kauno pareigūnai ieško liudininkų

Į Lietuvą brovėsi 50 bastūnų

Ką kam žada žvaigždės?

Plaukikų čempionate rekordų šventė

Vašingtono šaulys nekentė krikščionių?

Riaušių byloje baigti nagrinėti apeliaciniai skundai

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos triumfas Zapyškyje

Vėjas be elektros paliko per 6 tūkst. namų ūkių

Festivalyje „Kaunas Jazz“ dainuos „Grammy“ laimėtoja

Medžioti poligonuose teks kitaip

„Fitch Ratings“ po 6 metų gerina Lietuvos mokumą

Užklijuota kamera neapsaugos – geriau be telefono?

Užsimušė motociklininkas amerikietis

Popiežius Leonas XIV apie mirties bausmę

„Aš – gerasis ganytojas“ (Jn 10, 11) IV Velykų sekmadienis

Naujinkime Kauno fasadus

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kas ką gali sekti?

Kauno rajono savivaldybei padėka už indėlį į Lietuvos krepšinį

Plaukikai gerina rekordus

Kauno gimnazistai sodino Valdo Adamkaus vardo giraitę

naikintuvai

Lenkijos naikintuvai perėmė du Rusijos lėktuvus Su-30

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno klinikose Aleksandrui padėjo grįžti į gyvenimą

Futbolo kamuolys

Ar Iranas reikalingas Pasaulio futbolo čempionate?

Minimalizmas ar maksimalizmas: koks namų dizainas dominuos šiemet?

R. Juknevičienė siūlo atmesti LRT įstatymo pataisas

Vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra Kauno rajone

Sugrįžta „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ išvykos po Lietuvą: laukia susitikimas Širvintose  

Griunvaldo gatvė

Griunvaldo gatvė tapo nauja pėsčiųjų alėja Kaune

Vengrija: rusiška nafta vėl teka 

Nausėda Kipre susitiko su Zelenskiu

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

Ką kam žada žvaigždės?

Mokytojų trūkumas – ką daryti?

„Gargždai” privertė „Žalgirį” paprakaituoti

Samoškaitė

Prokurorai gins politikų privatumą

Sukčiai veikia VMI vardu

Rusija moko prieš VPN

Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

Ką kam žada žvaigždės?

Ekonominis karas tęsiasi

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

Kauno garbės piliečiai

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

Bibliotekų savaitė Kaune

Seimas atšauks trečią brandos egzaminą?

Rusija toliau stalinizuojasi

Kaunas: galimi JAV amunicijos vėlavimai grėsmės nekelia

Krepšinio šventė ne tik Kaune (video)

Lekšas: dabartinė karta pratinama prie turtingo „Žalgirio“, bet tai neš mažiau laimės

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

Ar žinojote, kad tik 3–10% suaugusių žmonių reguliariai treniruoja raumenų jėgą?

Ką kam žada žvaigždės?

Kvietimas į popietę Aleksui Stanislovaičiui atminti

Latvija savarankiškai gamins šaudmenis

Romansų festivalis „Atverkime širdis 2026“ sujungė regionus

Blokuota 7,5 mln. bandymų priekabiauti prie vaikų

NATO naikintuvai keturis kartus kilo dėl rusų

Vyksta atranka į Specialiųjų operacijų pajėgas

Teismas priėmė „Nemuno aušros“ skundą

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

KTU ekonomistas: pensijoms reikia daugiau mokesčių

Ką kam žada žvaigždės?

Kaune šauta į buto langą

Per masines šaudynes Luizianoje žuvo aštuoni vaikai

Popiežius prieš Trumpą?

KTU: naujos kartos specialistų rengimas

Kiekvienas šeštas gyventojas: reikalai blogėja

Kauno policija ieško jų

„Pasilik su mumis!“ (Lk 24, 29) III Velykų sekmadienis

Leonas XIV ragina laikytis taikos

Paveldosaugininkų šventė paminėta Kėdainiuose

Seimo komitetas nori uždaryti gimdymo namus

Atsidarys baseinas Panemunėje

Jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

Ką kam žada žvaigždės?

Integracinis futbolo vaikščiojant turnyras „Draugystės taurė 2026”

Samoškaitė

Samoškaitė neigia įtarimus apie LSDP šnipinėjimą

„Žalgiris” skelbia apie bilietus bei dovanas

„Žalgiris“ laimėjo prieš Paryžių

Lapėse surengtas tradicinis velykinis kvadrato turnyras

Sinoptikė: bus giedriau, bet vėsiau

Nausėda pasirengęs prisidėti prie Hormuzo sąsiaurio atidarymo

Holistinis šunų maistas: madinga etiketė ar tikra nauda jūsų augintiniui?

2026-04-27

Premjerė sveikina Lietuvos medikus

2026-04-27

Japonijoje žemės drebėjimas

2026-04-27

Išmanieji namai be išmaniojo telefono: kodėl automatika grįžta prie paprastumo

2026-04-27

Šilti moto balai – ne tik žiemai

2026-04-27

Kauno pareigūnai ieško liudininkų

2026-04-27

Į Lietuvą brovėsi 50 bastūnų

2026-04-27

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-27

Plaukikų čempionate rekordų šventė

2026-04-27

Vašingtono šaulys nekentė krikščionių?

2026-04-26

Riaušių byloje baigti nagrinėti apeliaciniai skundai

2026-04-26

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos triumfas Zapyškyje

2026-04-26

Vėjas be elektros paliko per 6 tūkst. namų ūkių

2026-04-26

Festivalyje „Kaunas Jazz“ dainuos „Grammy“ laimėtoja

2026-04-26

Medžioti poligonuose teks kitaip

2026-04-26

„Fitch Ratings“ po 6 metų gerina Lietuvos mokumą

2026-04-26

Užklijuota kamera neapsaugos – geriau be telefono?

2026-04-26

Užsimušė motociklininkas amerikietis

2026-04-26

Popiežius Leonas XIV apie mirties bausmę

2026-04-26

„Aš – gerasis ganytojas“ (Jn 10, 11) IV Velykų sekmadienis

2026-04-25

Naujinkime Kauno fasadus

2026-04-25
Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kas ką gali sekti?

2026-04-25

Kauno rajono savivaldybei padėka už indėlį į Lietuvos krepšinį

2026-04-25

Plaukikai gerina rekordus

2026-04-25

Kauno gimnazistai sodino Valdo Adamkaus vardo giraitę

2026-04-25
naikintuvai

Lenkijos naikintuvai perėmė du Rusijos lėktuvus Su-30

2026-04-25

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-25

Kauno klinikose Aleksandrui padėjo grįžti į gyvenimą

2026-04-24
Futbolo kamuolys

Ar Iranas reikalingas Pasaulio futbolo čempionate?

2026-04-24

Minimalizmas ar maksimalizmas: koks namų dizainas dominuos šiemet?

2026-04-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos